Popüler Konu Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Günaydınn 🫶🏿

Yanlış Yer Yanlış Zaman ters köşe bir kitaptı, bırakın sonunu gidişatı bile tahmin edememişim hiçbir şekilde. Netflix'te Russian Doll diye bi dizi vardı, oradan esinlenmiş yazar. Özetle bir avukat anne, oğlunun cinayet işlemesine tanıklık ediyor, o gece uyuyup uyandığında cinayetten 1 gün öncesine gidiyor. Daha cinayet işlenmemiş. Konuyu çözdüm derken sürekli geri gitmeye devam ediyor, gittikçe geçmişi yeniden, bu sefer farklı bir gözle görüyor. Benim epey hoşuma gitti ☺️

Saç Örgüsü ortak okuma kitabımızın yazarından Uçurtma kitabına başladım biraz önce.

Selam herkese,mutlu pazarlar,
Kızımla kitapçı turu attık, Haruki Murakami-Fare Dörtlemesi'ni aldım. Tek cilt almadım tasarımı çok hoşuma gitsede okuma konforu açısından zorlayıcı olacakti bende 4 kitabı ayrı ayrı aldım,sırasıyla okurum.

Eklentiler

• 20240428_154215.jpg
    20240428_154215.jpg
    62 KB · Görüntüleme: 16
Selam herkese,mutlu pazarlar,
Kızımla kitapçı turu attık, Haruki Murakami-Fare Dörtlemesi'ni aldım. Tek cilt almadım tasarımı çok hoşuma gitsede okuma konforu açısından zorlayıcı olacakti bende 4 kitabı ayrı ayrı aldım,sırasıyla okurum.
bu murakami'yi bir tek ben sevemiyorum sanırım 🥲

bu murakami'yi bir tek ben sevemiyorum sanırım 🥲
Sevmeyeni de çok sanki ya. Ben yorumlara bakmıştım 1Q84'ü okumadan önce,ben ne okudum şimdi,sonu niye böyle bitti,cinsiyetçi yaklaşımları var vb yorumlarda oldukça fazlaydı. Bende yer yer kadınlardan bahsederken büyük memeleri vb tanımlamaları aşırı buldum,çok sık geçiyordu zira (Mesela Fuakeri'nin memeleri büyük mıh gibi aklıma kazındı-1Q84'de çünkü her fırsatta belirtti yazar bunu) ama kurgusu ve akıcılıği çok iyi olduğu için gözardı edebildim sanırım, yazarın tarzı bu az biraz seksist bile denebilir,belki ondan itici gelmiştir/geliyordur.
Ben seviyorum ama Murakami🖤

1714370784462.png

1714370829391.png

Zinav Gölü - Tokat​

Zinav Gölü, Reşadiye İlçesi'nin Yolüstü (Meğedün) Köyü'ne 3 kilometre uzaklıktadır. Gölün suları tatlıdır. Göl bir dere ve küçük sularla beslenir. Ortalama 1,5 kilometrekare alana sahiptir. Gideğeninden boşalan sular Kelkit Çayı’na ulaşır. Kenarlarında bataklık yerler yoktur. Ortalama derinlik 10-15 metre civarındadır.
Orman Bakanlığı’nca “Doğal Hayatı Koruma Sahası” olarak koruma altına alınan göl, çok sayıda kuş türünün yaşama alanı olduğu gibi göçmen kuşlar için de dinlenme ve konaklama alanıdır. Balıkçılık yapmaya müsait olan gölde sazan, yayın balığı, Japon sazanı ve kızılkanat (aynalı sazan) gibi balık türleri yaşamaktadır.
Zinav Gölü ve Kanyonu, İnkaya Mağarası, birçok hastalığa iyi geldiği söylenen Sülüklü Göl, Zinav Yaylası ve organik tarım yapılan Zinav Vadisi ile bölge tam bir doğa harikasıdır. Bölge özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerce yoğun ilgi görmektedir.

Nisan ayının son haftasından herkese günaydınlar ❤️

Eleadora Eleadora
Life light Life light
Levaiz Levaiz
Capanin Gururu Teyom Capanin Gururu Teyom
MrsDelfino MrsDelfino
Orangegreysky Orangegreysky
bir civciv annesi bir civciv annesi
Nowaybabe Nowaybabe
Keira- Keira-
Kitapkontesi Kitapkontesi
Arrietty_ Arrietty_