HPV POZİTİF CİN3 LEEP SÜRECİM.

😔😔😔 sizede çok geçmiş olsun. Gercekten çok yıpratıcı bu süreç. Ama siz şükredin en azından 16 yada 18 yok sizde. İnşallah olan türüde en kısa zamanda bağışıklığınız baskılar. Kadın olmak ne zorr . Aşı yaptırmadıysanız en kısa sürede yaptırın. Ben bayağı geç yaptırdım. Daha 16 ocakta ilk dozumu oldum
Çook teşekkür ederim🙏
Ben ilk doz aşımı oldum, 6 şubatta 2. Doz aşımı olacağım kısmetse.
Sizde üzülmeyin ben 39 yaşıma kadar bakire bir kadındım bu tip hastalıklardan çok korkardım birazda ondan kimseyle olmamıştım ve ilk birlikteliğim sonrası hpv ye yakalandım, hpv yi aldığım kişiyi aradım, bak daha fazla kişiye bulaştırma git test ver hemen dedim, bende bir şey yok diyip beni direkt engelledi o sebeple ne kadar sinir bozucu bilirim.

Çevrem de bir çok kadın arkadaşım yıllardır sayısız erkekle birlikte oluyor, hpv testlerini de kontrol amaçlı rutinde 6 ayda bir yaptırıyor, şükür onların sonuçları bir şekil de negatif de geliyor, bu bizim başımıza gelen biraz da şanssızlık maalesef :KK43:

Çook teşekkür ederim🙏
Sizde üzülmeyin ben 39 yaşıma kadar bakire bir kadındım bu tip hastalıklardan çok korkardım birazda ondan kimseyle olmamıştım ve ilk birlikteliğim sonrası hpv ye yakalandım, hpv yi aldığım kişiyi aradım, bak daha fazla kişiye bulaştırma git test ver hemen dedim, bende bir şey yok diyip beni direkt engelledi o sebeple ne kadar sinir bozucu bilirim.

Çevrem de bir çok kadın arkadaşım yıllardır sayısız erkekle birlikte oluyor, hpv testlerini de kontrol amaçlı rutinde 6 ayda bir yaptırıyor, şükür onların sonuçları bir şekil de negatif de geliyor, bu bizim başımıza gelen biraz da şanssızlık maalesef :KK43:
İşte tam olarak demek istediğim buydu benimde .. kimseyi yargılayan karışan eden laf eden biri değilim asla . Ama başıma ( başımıza) tek bir kişiden gelmiş olması çookkk sinir bozucu. Üstelik benim eşimde bu konuda çok anlayışsız. Utanmasa bide beni suçlu ilan edecek. Beni doktora götürdü diye teşekkür bekliyor benden, öyle bi tip. Beni hasta eden o, doktora götürdü diye teşekkür bekleyen yine o. Bi zahmet götüreceksin zaten diyorum. Hala üste çıkıyor. Hem hastalık hem eşimin bu davranışları.. çok zor gercekten. Sağlığım geri gelsin başka bişey istemiyorum şu hayattan artık

Ve bu süreçte sigarayı da bırakmam lazım ama bu pskolojiyle bırakamıyorum. Operasyondan çıkar çıkmaz sigara içtim. Sinirlendikçe düşündükçe yakıyorum . Günde bi paketten fazla.

Benim doktorum en az 6 hafta sonra kontrol edeceğim iyileşmiş olursa iliski olacak demişti. Sanırım iyileşme süreciniz tam olmadan iliski yasandıgı için kanama gerçekleşmiş olabilir.Patoloji sonucunuzu paylaşırsanız yardımcı olabilirim size ben de hemşireyim
Merhaba yeni gördüm yazınızı patoloji sonucum

MAKROSKOPİK BULGULAR:
Sutürlerle birleştirilerek 3 parça halinde gönderilen ;
2,5x2x1 cm boyutlarında pembe boyalı serviks leep materyali.
(Saat 12-3 hizası) : 3k (1-3) (Saat 3-6 hizası) : 3k (4-6) (Saat 6-9 hizası ) : 4K (7-10) (Saat 9-12 hizası) : 3K (11-13)
Kabın içinde gönderilen düşen parçalar : 1k (14)
TANI:
SERVİKS, KONİZASYON:
SAAT 12-3 ARASI: KRONİK SERVİSİT
SAAT 3-6 ARASI: KRONİK SERVİSİT
SAAT 6-9 ARASI: GLANDÜLER TUTULUM (CIN III) SAAT 9-12 ARASI: GLANDÜLER TUTULUM (CIN III)
EPİKRİZ:
Cerrahi sınırlarda displazi görülmedi.

Bunlar yazıyor ama ne olcak bilmiyorum sonuçta eşimde hpv var tekrarlama ihtimali yüksek diye düşünüyorum çocuk için genel kontrole gittim 3 senedir evliyim 1 buçuk senedir korunmazsız ilişki yaşıyorum bundan sonraki süreçte yeterince bilgi sahibi değilim
Benim doktorum en az 6 hafta sonra kontrol edeceğim iyileşmiş olursa iliski olacak demişti. Sanırım iyileşme süreciniz tam olmadan iliski yasandıgı için kanama gerçekleşmiş olabilir.Patoloji sonucunuzu paylaşırsanız yardımcı olabilirim size ben de hemşireyim

Merhaba, bunu smear testi problemli gelen, hpv testi pozitif gelen ve endişeli arkadaşlarım için yazıyorum. 30 yaşındayım ve bebek düşündüğüm için rutin kontrole gittiğimde smear testim ASC-H gelmişti. ( HSIL dışlanamayan) sonrasında hpv dna testi yaptırdım orda da HPV 33 ( yüksek onkojenik risk) pozitif geldi.Dünya basıma yıkılmış gibi hissettim, çok korktum. Biyopsi aldırdım ve cin1 ve cin3 lezyon çıktı ve doktorum Leep operasyonu olmam gerektiğini söyledi hiç tereddüt etmeden hemen oldum. Bu süreçlerde en zoru sanırım patoloji beklemek oluyor, insan hiç bir şeye adapte olamıyor.. sonuç olarak cerrahi sınırlarım temiz çıktı ve kontrollerim sağlanacak bu süreçte bağışıklığı yükseltmek için takviyeler almaya başladım, papivir tablet, propolis vs. Sigara da içtiğim için tamamen bırakamasamda günde 3 yada 4 tane içmeye özen gösteriyorum. Eğer böyle sonuçlar aldıysanız hiç endişe etmeyin ve sürecinize baslayın o bölge temizlendikten sonra Cogunlukla toparlayabiliyor, ben cin3 geldiğine bile sevindiğimi hatırlıyorum ilk patolojimin. Süreçle ilgili endişeli olmakta haklısınız ben de öyleydim ama yoluna giriyor.. ben simdi vücudumdan bu hpv yi nasıl yok edebilirim onu düşünüyorum bu durumları yaşayan herkese çok geçmiş olsun
Merhaba öncelikle geçmiş olsun bende tüp bebek için gidip cin3 olduğumu öğrendim maalesef alınan 4 parçada yüksek dereceli pozitif çıktı benim .erak ettiğim ameliyattan önceki süreç yatış yapıyor muyuz? Dr 1 marta gün verdi ama birşey söylemedi bende moral bozukluğundan sormayı unuttum açıkçası cvp verirseniz sevinirim

Merhaba, bunu smear testi problemli gelen, hpv testi pozitif gelen ve endişeli arkadaşlarım için yazıyorum. 30 yaşındayım ve bebek düşündüğüm için rutin kontrole gittiğimde smear testim ASC-H gelmişti. ( HSIL dışlanamayan) sonrasında hpv dna testi yaptırdım orda da HPV 33 ( yüksek onkojenik risk) pozitif geldi.Dünya basıma yıkılmış gibi hissettim, çok korktum. Biyopsi aldırdım ve cin1 ve cin3 lezyon çıktı ve doktorum Leep operasyonu olmam gerektiğini söyledi hiç tereddüt etmeden hemen oldum. Bu süreçlerde en zoru sanırım patoloji beklemek oluyor, insan hiç bir şeye adapte olamıyor.. sonuç olarak cerrahi sınırlarım temiz çıktı ve kontrollerim sağlanacak bu süreçte bağışıklığı yükseltmek için takviyeler almaya başladım, papivir tablet, propolis vs. Sigara da içtiğim için tamamen bırakamasamda günde 3 yada 4 tane içmeye özen gösteriyorum. Eğer böyle sonuçlar aldıysanız hiç endişe etmeyin ve sürecinize baslayın o bölge temizlendikten sonra Cogunlukla toparlayabiliyor, ben cin3 geldiğine bile sevindiğimi hatırlıyorum ilk patolojimin. Süreçle ilgili endişeli olmakta haklısınız ben de öyleydim ama yoluna giriyor.. ben simdi vücudumdan bu hpv yi nasıl yok edebilirim onu düşünüyorum bu durumları yaşayan herkese çok geçmiş olsun
Rabbim şifalar versin. Benimde hiç bir şikayetim yokken genel kontrol sonucunda bundan 2 yıl önce öğrendim. HPV other pozitif olarak sonucum çıkmıştı yani şöyle demekmiş tip 16ve 18 haricinde diğerlerinden birisini taşıyormuşum ama hangisi olduğunu bilmiyorum. smear sonucum negatif çıktı Allaha şükür. İlk öğrenince hpv other pozitif diye çok kötü oldum halen daha ruhsal olarak çok iyi olduğum söylenemez. Araştırmalarıma göre ortalama 2 yılda bu virüs vücuttan atılıyormuş bağışıklığı güçlü tutmak gerekiyormuş.Son 1 yıldır da her adet bitiminden sonra ilk ilişkiye girdiğimde vajina girişi sol tarafta hep aynı yerde pamukçuk gibi bir şey çıkıyor travazol falan sürüyorum bazen bir şey sürmüyorum çok acıyor pantolon falan giyemiyorum otururken rahatsız ediyor yara var gibi hassas ve kuru gergin oluyor sonra 4-5 günde geçiyor ama her ay aynısı oluyor bu hpv ile ilgisi olmadığını söyledi doktor işte bu yüzden kafama çok takıyorum. Rabbim herkesin şifasını versin. henüz bu pamukçuk mu ne olduğu belli değil inşallah geçer bir daha da çıkmaz yediklerim dokanıyor olabilir dedi doktor keçiboynuzu pekmezi içiyordum artık onu bıraktım 2 gündür içmiyorum acaba o mu dokanıyor diye düşündüm bilmiyorum ruh halim çok iyi değil Rabbim yardımcımız olsun herkesin şifasını versin

Çook teşekkür ederim🙏

ay size çok çok katılıyorum....arkadaşlarım hergün başka biriyle geçiriyor geceyi ama ben tek eşli ve 2. kez cin 1 oldum. herkese geçmiş olsun arkadaşlarım...2012 ve 2024 .

Hpv 16 ve Hpv 18 en yüksek risklilerden, Leep olsam geçecek mi diye düşünmeyin. Rahim ağzı kanseri ciddi bir kanser ama diğer kanserler gibi direkt olusmuyor en azından ve Leep işlemiyle o bölgedeki kanser öncesi hücreler temizleniyor bu hücreler tekrar çok kısa süre olusan hücreler değil öncelikli olarak bundan kurtulup bagısıklıgınızı yükseltmek en doğrusudur. Bir süre de en azından korunmalı iliski olursa takviyeler dahilinde vucudundan atan çok insan var. Olumsuz düşünmeyin.
Merhaba bende smear testi verdim bugün sonucu çıktı henüz hastaneye gidemedim smear malignite negatif Mikrobiyolojik HPV-DNA-PCR sonuç negatiftir yaziyor burda hpv testi de var mı?

ay size çok çok katılıyorum....arkadaşlarım hergün başka biriyle geçiriyor geceyi ama ben tek eşli ve 2. kez cin 1 oldum. herkese geçmiş olsun arkadaşlarım...2012 ve 2024 .
Ben de evliyim bugüne kadar hayatıma 2 kişi girdi cinsel olarak aktif olduktan sonra ve maalesef Hpv 18-52 pozitif ve cin1 biyopsi sonucum.. Bir arkadaşım var en az 10 kişiyle beraberliği oldu ve onda Hpv yok..Neden biz? İsyan etmek istemiyorum, inşallah temizleniriz hepimiz🙏

Ben de evliyim bugüne kadar hayatıma 2 kişi girdi cinsel olarak aktif olduktan sonra ve maalesef Hpv 18-52 pozitif ve cin1 biyopsi sonucum.. Bir arkadaşım var en az 10 kişiyle beraberliği oldu ve onda Hpv yok..Neden biz? İsyan etmek istemiyorum, inşallah temizleniriz hepimiz🙏
Merhaba, benim de sizin gibi Mart ayında kontrolüm var cin 1’im, inşallah ikimizin de smear sonucu temiz çıkar yalnız değilsiniz 🙂

Çok teşekkür ederim bu beni mutlu etti. Dilerim tüm kadınlar bir gün bunu unutur. Ben maalesef yalnızım sağlıklıyım eşimde öyle psikiyatristten terapi alıyorum ama hala yalnız hissediyorum. Bilmiyorum çok korkuyorum, en son gittigim obko jineko profesörüne çok yaygin mi diye sordum ve ketem hpv testlerinin yüzde 25 i pozitif ve pozitif olanların kolposkopi sonuclarinda yalnızca yüzde 15 inde hücre değişikliği var ve bunlarında yüzde 70 ine müdahale ediyoruz o kadar da yaygın değil aslında dedi bana ve Ankara'daki hpv kliniği prof dr Polat dursun Du sanırım yanlış olabilir. Tıp 16 ise 450 kat,tip 18 varsa 250 kat rahim ağzı kanseri olma riskiniz var demektir diye bir yazısı vardı. Bilmiyorum süreç korkutucu geliyor. Kontrol altında olmak doğru iletişim verebilecek ve tecrübeli doktorlari bulmak çok zor ve üzücü acı çekiyorum, korluyorum. Kac kere tekrarlayacak baska yerlerde de olacak( bas boyun vulva anüs vajina..) Şükür ediyorum tabii ama bir yandan da çok korkuyorum ve çok acı çekiyorum keşke olmasa.. kimse istemez biliyorum belki en basiti bu ama ciddi anlamda hem utanç verici hem bilinmez hem eşinle olan cinsel hayatına yansıyor yani tuhaf ve karmaşık ve işin ucunda da ciddi ölümcül bir kanser var.. hepimize özellikle tehlikeli tipleri taşıyanlara sabır kolaylık şifa diliyorum.

Reddit nerede? Acı çekiyorum. İngiltere de rahim ağzı derneği sayfası buldum forum orası da ve 40 lı50 li 60 li yaşlarda bir kac kadinin yazisini okudum. Sayfayi turkce ce viri yapip okudugum icin bazi cumleler devrik ancak 20 yıldır hpv + bunlarla uğraşıyorlar bir kacinin durum kötüye gidiyor hatta tek eşliler. Bu yazılar bana inanılmaz acı verdi. Keşke burada 60 yaşında ve çok önceden atlattım negatif oldum bitti doktorların dediği gibi vücuttan atılıyor merak etmeyin yazanlar olsa.
Hpv olmasak ölmeyecekmiyiz hanımefendi sonuç olarak dünyada kalmayacağız zaten birgün öleceğiz yani herşeyin hayırlısı deyin.Hiçbşrşeyimiz olmasada yarına garantimiz yok.Olumlu yorumlarda var bir sürü 12 yıl önce leep olan hala negatif Olan yüksek riskli olup.Böyle hem bizleri hem kendinizi yıpratırsınız lütfn zaten hepimiz zor süreçlerden geçiyoruz.Herşey güzel olacak diyelim güzel olsun çünkü neden olmasınnnn

Hpv olmasak ölmeyecekmiyiz hanımefendi sonuç olarak dünyada kalmayacağız zaten birgün öleceğiz yani herşeyin hayırlısı deyin.Hiçbşrşeyimiz olmasada yarına garantimiz yok.Olumlu yorumlarda var bir sürü 12 yıl önce leep olan hala negatif Olan yüksek riskli olup.Böyle hem bizleri hem kendinizi yıpratırsınız lütfn zaten hepimiz zor süreçlerden geçiyoruz.Herşey güzel olacak diyelim güzel olsun çünkü

Arkadaşlar bu durm nasıl farkedildi rutin kontrol mü yoksa belirtiler var mıydı vücudunuzda

Cümleleri çok devrik yazmışım kusura bakmayın. Keşke 16 18 pozitif cin 3 olup yine aynı partnerle evli ve 30+ yaşlarında bu hastalığı leep vs atlatmış şu an 60 yaşında hiç sorunu olmayan onlarca kadın yazsa. Ya da işte 20 yıl sonra tekrarladı bi daha leep oldum 10 yıldır iyiyim diye yazsa. O kadar rahatlarım ki. Ama çok tehlikeli tekrarlar aynı partnerle sürekli bulaş sürekli kontrol her an yenileyebilir.. servikste gider vajina o gider vulva.. böyle bir kabusun içindeyim ne kadar doğru bilmiyorum ama boğuluyorum.
Mrb bnde ayni durumdayim psikolojik olarak cok kotuyumkansermiyim dje dsnmekten kafayi yiyecegm bu sureci hamileyken ogrendim cok zor agr gnler yasadjm 40.im cknca doktor gidecegm soncundan cok korkuyorm

Çünkü kötü tipler var 16 18 bu zihnimi çok rahatsız ediyor. Diğer yüksek tip hpvler yürüyorda ben koşuyor gibiyim çok yorucu.. yaşım 31 asiyi daha ilk doz yeni oldum onu da dörtlü yaptim.. prof dr dursun hpv tip 16 varsa rahim ağzı kanseri olman ihtimali 450 kat 18 varsa 250 kat fazladır diye yazan internet sitesi beni çok üzdü. Burada ve ingilizce platformlarda tekrarlayan cin 3 e giden forum yazarları var umarım iyileslirler ama sağlık anksiyetemden dolayı acı çekiyorum. Birde yalnızca rahim ağzı değilki vajina vulva baş boyun.. hatta anüs.. Birde evliyim sürekli bulaş olacak ve kurtulamayacagim diye korkuyorum. Bu şekilde olup atlatanlari duymak isterdim 20 yildir hala negatif mesela.. ama bana düşen bu düşüncelerle üzülmek kaldı. Binlerce şükür yinede biliyorum bunuda farkındayım. Bu asiyi kucukken bize layik gormeyen sistem ne kadar kotu ya.. Ne bileyim bunları düşünen bunlardan korkan ve sonra atlatabilen var mı..
size negatifim demeyi o kadar çok isterdim ki. 12 yıl önce cin1 ile leep konizasyon oldum. Tip 33 tü. Smearlarım hep temiz çıkıyordu. Taki bu zamana kadar… üzgünüm… yine pozitif… haziranda kolpskopi sonra kriyoterapi yapıldı. 6 ay sonra tekrar smear verdim ve smear sonucu ascus. Yarın tekrar leep olucam. Beklemek istemedim çünkü benim Hpv tipim yüksek riskli. Dualarınızı benden esirgemeyin. Herkese çok geçmiş olsun. Bir de bu hastalıkta çok fazla üzülmeyin benden size tavsiye…

X