Smear/ascus, hpv/pozitif, kolposkopi biyopsi cin 1

Geçmiş olsun, size 3 ay sonra kontrol denmiş bir tanıdığımıza da 3 ay dendi ama o bebek hazırlığı yapıyor.. Bana Dr 6 ay sonra gelin bakacağım , 1 sene sonra da co test istiyorum dedi.. Martta kontrolüm var, endişeliyim.. Sizin yaşınız kaç, siz de mi bebek düşünüyorsunuz?
Yaşım 36.bebek konusunda kararsızım. Hpv pozitif maalesef

Benimde 2 yıl önce cin1 geldi. Doktorum sevindi. 1 sene sonra tekrarladık testleri smear ve hpv negatif geldi. Doktor 1 sene sonra yine bakalım dedi. Yakın zamanda yine hpv baktırdım yine negatif geldi. Doktor cin1 gelenlerin 1 yıl içinde %90 oranında negatife dönüyor dedi. Leep olmayın iyi bir jinekoloji onkoloji doktoruna gidin.
Merhaba çok sevindim mesajınıza. Hpv pozitif miydi. Tipi neydi. Smear testi ascus mu çıkmıştı siiz de. Kolposkopi sonucunda biyopsi yapılıp mı cin 1geldi.

Bende 2017 yılında sigil çıktı internetten baktığımda hpv virüsü olduğunu öğrendim o zamanlar küçük bir ilçede çalışıyordum ilçe hastanesine kadın hastalıkları doktoru haftada bir gün geliyordu kendisine muayene olduğumda doktor muayene bile etmedi bende zaten çekiniyordum üstelemedim 1 sene sonra sigillerim kayboldu akabinde 2019 yılında istanbula TAYinim oldu 2020 Mart ayında hastaneye gittim durumu anlattım doktor da hpv dna smeer testi yaptı smeer testi temiz çıktı hpv testi de negatif sonuç böyle gelince de doktor başka bir işlem yapmaya gerek duymadı akabinde 2021-2022 yılları arasında tüp bebek tedavisi gördüm poliplerim tüplerim histeroskopi ile alındı yani Birşey olsa histeroskopı de yada tüp bebek tedavisinde görülür mü idi bilmiyorum şükür hamile kaldım yenice de doğum yaptım lohusa dönemindeyim ve o psikoloji ile ölecegimi düşünüyorum 😞 yani belirsiz bir hpv süreci geçirdim tipinin ne olduğunu da öğrenemedim sizin bilginiz var mı korkmalımıyım bebeğim suan 2.5 aylık 3 ayına girince kadın hastalıklarına gidip gene hpv DNA smeer testi yaptırayım ve aşılarını olayım diyorum ama acaba eksik mi yaptırıyorum ekstra yaptıracağım başka bişi var mı
Çok geçmiş olsun şanslısınız bebeğinizi kucağınıza almışsınız onun için kendiniz için güçlü olun doktorunuza güvenin zaten sonuçlarınız negatif gelmiş olsaydı emin olun doktorunuz fark ederdi benim sonucum cin1 çıkmasına rağmen hpv dna yı doğumdan sonra yaptırabilirsin dedi türünü de merak etmek istemiyorum açıkçası dediğini yapacağım önceliğim hamile kalmak olacak transfer hazırlığına başlayacağız mart ayında doktoruma güveniyorum güvenmek zorundayım 🥹bence öncelikle smear verin onun sonucuna göre doktorunuz hpv dna yapalım yada yapmayalım diyecektir

geçmiş olsun bana da kolkoskopi yaptığımız için içimiz rahat şu an önceliğimiz gebelik olması doğumdan sonra kontrollerini yapacağız dedi 3 ay sonra dediyse baktırın mutlaka çoğunlukla gerilediğini okudum umarım geriler 🥹
İnşallah doktor gerileyebilir de ilerleyebilir de dedi bilmiyorum ki. Ama hpv için takviye falan vermedi.

İçmiyorum canım. Ama hpv pozitif olması canımı sıkıyor bir de. Kurtulmak istiyorum
Merhaba daha dün kolposkopi yaptırmış biri olarak söylüyorum lütfen sigarayı bırakın bende 2 gündür ağzıma sigara sürmedim. Kolposkopi sonucum umarım iyi gelir

Merhaba daha dün kolposkopi yaptırmış biri olarak söylüyorum lütfen sigarayı bırakın bende 2 gündür ağzıma sigara sürmedim. Kolposkopi sonucum umarım iyi gelir
Banada 8 martta kolposkopi yapılacak, sigarayı 3 buçuk sene önce bıraktım ama şimdi de 7-8 aydır haftada 5 gün evde nargile içiyorum oda çok zararlıdır tabi, şehir hastanesinde kadın doğumda doktor hiç bir tavsiyede bulunmadı hatta hpv den bile bahsetmedi smear sonucu kötü çıkmış rahimde mikrop var dedi jinekoloji onkoloji bölümüne konsültasyon verdi.

İnşallah iyi çıkar sonucunuz. Smear ve hpv testi mi pozitifti sizin

Banada 8 martta kolposkopi yapılacak, sigarayı 3 buçuk sene önce bıraktım ama şimdi de 7-8 aydır haftada 5 gün evde nargile içiyorum oda çok zararlıdır tabi, şehir hastanesinde kadın doğumda doktor hiç bir tavsiyede bulunmadı hatta hpv den bile bahsetmedi smear sonucu kötü çıkmış rahimde mikrop var dedi jinekoloji onkoloji bölümüne konsültasyon verdi.
Benim gittiğim profesörde aynı şekilde. Hpv yüksek riskli gruptan birisi pozitif dedim. Bişey kullanmalı mıyım veya ne yapmalıyım diye sordum. Hiçbişeye gerek yok dedi peki evliyim cinsel perhiz yapayım mı dedim olan olmuş zaten bulaşmıştır birbirinize dedi anlamadım valla. 3 ay sonra kontrol dedi bakalım ne olur

Benim gittiğim profesörde aynı şekilde. Hpv yüksek riskli gruptan birisi pozitif dedim. Bişey kullanmalı mıyım veya ne yapmalıyım diye sordum. Hiçbişeye gerek yok dedi peki evliyim cinsel perhiz yapayım mı dedim olan olmuş zaten bulaşmıştır birbirinize dedi anlamadım valla. 3 ay sonra kontrol dedi bakalım ne olur
Kimisine de hemen aşı tavsiye ediyorlar, ahcc ve deflagyn jel diyorlar bunlarda çok pahalı zaten.

merhabalar bende cumartesi smear testi vermiştim,sonucum çıkış durum nedir acaba anlayan var mıdır

Eklentiler

• 1709034719200.png
    1709034719200.png
    187,9 KB · Görüntüleme: 147
X