Smear/ascus, hpv/pozitif, kolposkopi biyopsi cin 1

Bende kolposkopi olalı 10 gün oldu. Cin 1 geldi. 32 yaşındayım . Doktor 6 ay sonra görüşürüz dedi. Ayrıca rahim ağzındaki yarayı yaktığını artık onunda temizlendiğini söyledi. Yani cin 1 uzun süreler devam ederse leeep yapılıyor diye biliyorum. Siz başka doktordan görüş alın.

Bende kolposkopi olalı 10 gün oldu. Cin 1 geldi. 32 yaşındayım . Doktor 6 ay sonra görüşürüz dedi. Ayrıca rahim ağzındaki yarayı yaktığını artık onunda temizlendiğini söyledi. Yani cin 1 uzun süreler devam ederse leeep yapılıyor diye biliyorum. Siz başka doktordan görüş alın.
Tamam salı günü profösere gideceğim zaten. Ama bende yara falan bahsetmedi.

Eşinizin de tedavi olması lazım sizde geçse sürekli eşten almaya devam edersiniz. Ya cinsel perhiz yapacaksınız ya da prezervatifle ama o da %100 koruma sağlamıyor
Peki bu virüs eşte negatife dönüyor mu yoksa ömür boyunca taşıyıcı olarak mı kalıyor

bende aynı durumdayım 6 tane bıyopsı alındı sonuc cın1 cıktı bıyopsının.
16-18 ve dıgerlerı pozıtıf geldı hpv testımde - herhangı bır ılac verılmedı bır yıl sonra tekrar bakalım dedı doktor
dıgerlerı dedıgı tıp sıgıl yapıyor vajına agzı ve ıcınde sıgıller vardı yakıldı fakat daha yaralar ıyılesmeden yenılerı cıkıyor napıcamı hıc bılmıyorum

bende aynı durumdayım 6 tane bıyopsı alındı sonuc cın1 cıktı bıyopsının.
16-18 ve dıgerlerı pozıtıf geldı hpv testımde - herhangı bır ılac verılmedı bır yıl sonra tekrar bakalım dedı doktor
dıgerlerı dedıgı tıp sıgıl yapıyor vajına agzı ve ıcınde sıgıller vardı yakıldı fakat daha yaralar ıyılesmeden yenılerı cıkıyor napıcamı hıc bılmıyorum
İnşallah negatife dönersiniz. Ne zaman kontrolünüz

İnşallah negatife dönersiniz. Ne zaman kontrolünüz
teşekkür ederim inşallah :KK43: kontrol tarihi konuşmadık doktor ile takibe aldı fakat siğiller için sanırım tekrar gitmem gerekicek şuan bir krem verdi yaralarım iyileştikten sonra kullanmaya başlayacağım geçmezse gideceğim tekrar :KK43: hayatımın en zor gunlerını yasıyorum allah hepımıze yardım etsın cok zor psıkolojısı de cok zor sureclerı cok zor ve masraflı

teşekkür ederim inşallah :KK43: kontrol tarihi konuşmadık doktor ile takibe aldı fakat siğiller için sanırım tekrar gitmem gerekicek şuan bir krem verdi yaralarım iyileştikten sonra kullanmaya başlayacağım geçmezse gideceğim tekrar :KK43: hayatımın en zor gunlerını yasıyorum allah hepımıze yardım etsın cok zor psıkolojısı de cok zor sureclerı cok zor ve masraflı
Evli misiniz eşinizde var mı

Kızlar deflagyn mi papil off mu alayım. Vitamin olarak supradyn almıştım tavsiyeniz var mı

Tüp bebek sürecindeydim transfer hazırlığı için gittiğim kontrolde smear testi almak istedi doktorum uzun zamandır yaptırmamıştım sonucum ascus geldi transfer iptal dedi 6 yıldır bekliyordum dünyam başıma yıkıldı biyopsi alıp kafamızın rahat olması gerekiyor dedi doktoruma güvendim 3 gün içinde kolkoskopi işlemini oldum sonucum cın 1 geldi o kadar şaşırdım ki insan başına gelmeden kesinlikle inanmıyor. hafif lezyonlar olduğu için transfere kaldığımız yerden devam edeceğimizi söyledi doğumdan sonra hpv-dna testi yaptırırsın 2 sene smear ile kontrol edeceğim dedi şimdi sadece anne olmaya odaklandım günler süren üzüntümü geride bıraktım hepimize çok geçmiş olsun

Tüp bebek sürecindeydim transfer hazırlığı için gittiğim kontrolde smear testi almak istedi doktorum uzun zamandır yaptırmamıştım sonucum ascus geldi transfer iptal dedi 6 yıldır bekliyordum dünyam başıma yıkıldı biyopsi alıp kafamızın rahat olması gerekiyor dedi doktoruma güvendim 3 gün içinde kolkoskopi işlemini oldum sonucum cın 1 geldi o kadar şaşırdım ki insan başına gelmeden kesinlikle inanmıyor. hafif lezyonlar olduğu için transfere kaldığımız yerden devam edeceğimizi söyledi doğumdan sonra hpv-dna testi yaptırırsın 2 sene smear ile kontrol edeceğim dedi şimdi sadece anne olmaya odaklandım günler süren üzüntümü geride bıraktım hepimize çok geçmiş olsun
Bende 2017 yılında sigil çıktı internetten baktığımda hpv virüsü olduğunu öğrendim o zamanlar küçük bir ilçede çalışıyordum ilçe hastanesine kadın hastalıkları doktoru haftada bir gün geliyordu kendisine muayene olduğumda doktor muayene bile etmedi bende zaten çekiniyordum üstelemedim 1 sene sonra sigillerim kayboldu akabinde 2019 yılında istanbula TAYinim oldu 2020 Mart ayında hastaneye gittim durumu anlattım doktor da hpv dna smeer testi yaptı smeer testi temiz çıktı hpv testi de negatif sonuç böyle gelince de doktor başka bir işlem yapmaya gerek duymadı akabinde 2021-2022 yılları arasında tüp bebek tedavisi gördüm poliplerim tüplerim histeroskopi ile alındı yani Birşey olsa histeroskopı de yada tüp bebek tedavisinde görülür mü idi bilmiyorum şükür hamile kaldım yenice de doğum yaptım lohusa dönemindeyim ve o psikoloji ile ölecegimi düşünüyorum 😞 yani belirsiz bir hpv süreci geçirdim tipinin ne olduğunu da öğrenemedim sizin bilginiz var mı korkmalımıyım bebeğim suan 2.5 aylık 3 ayına girince kadın hastalıklarına gidip gene hpv DNA smeer testi yaptırayım ve aşılarını olayım diyorum ama acaba eksik mi yaptırıyorum ekstra yaptıracağım başka bişi var mı

Benim de cin 1 çıktı 3ay sonra kontrol dedi.

Benim de cin 1 çıktı 3ay sonra kontrol dedi.
Geçmiş olsun, size 3 ay sonra kontrol denmiş bir tanıdığımıza da 3 ay dendi ama o bebek hazırlığı yapıyor.. Bana Dr 6 ay sonra gelin bakacağım , 1 sene sonra da co test istiyorum dedi.. Martta kontrolüm var, endişeliyim.. Sizin yaşınız kaç, siz de mi bebek düşünüyorsunuz?

Merhabalar öncelikle. Ben her yıl düzenli smear testi verirdim ve hep negatif çıkardı. Ta ki 2ay öncesine kadar. Smear testi ascus çıktı hpv testi verdim o da 16,18 hariç yüksek riskli gruptan birisi pozitif çıktı. Ardından hemen kolposkopi yapıldı doktor temiz olduğunu korkulacak bir durum olmadığını söyledi. Biyopsi yi de öylesine aldım demişti. Dün telefon ettim biyopsi sonucum için bana yanılmışım kanser başlangıcı var cin 1 çıktı acil gel leep yapalım dedi. Beynimden vurulmuşa döndüm. Dünden beri ağlama krizlerim tekrar başladı. Ne okursunuz bana yol gösterin ne yapmalıyım. Allah aşkına bilgisi olan başına gelen varsa yazsın
Benimde 2 yıl önce cin1 geldi. Doktorum sevindi. 1 sene sonra tekrarladık testleri smear ve hpv negatif geldi. Doktor 1 sene sonra yine bakalım dedi. Yakın zamanda yine hpv baktırdım yine negatif geldi. Doktor cin1 gelenlerin 1 yıl içinde %90 oranında negatife dönüyor dedi. Leep olmayın iyi bir jinekoloji onkoloji doktoruna gidin.

X