İçimi kemiren duygular 😩

Evlenecek çiftin de bir suçu var bence.
Sonuçta baba malı evde oturacaklar sormaları gerekirdi !!!
Onca km yol yapıp elbisedir saç makyaj bir ton masraf edip gittim nişanına daha yeni tanıştığım elti adayı elinin ucuyla sıktı elimi.
Biri benim için bu kadar emek vericek başımın üzerinde gezdiririm onu.
Hayır inanın kıskançlık falan yapmıyorum şuan Rabbime sonsuz şükürler olsun. Onlardan iyi durumdayız. O zaman destek olsalardı bizde şimdi yanlarındq olurduk.
Eşinin ailesine karşı haklısın kızgın olmakta. Ama geline karşı düşüncelerin saçma geldi. Sen nişana giderken masrafı kıyafettir yoldur kendin için yaptın açıkçası benim düğünüme gelen eltimin giydiği kıyafeti yaptırdığı saçı ya da harcadığı benzini bana iyilik olarak düşünmek çok saçma geldi. Banane isterse pijamayla gelsin yani. Ayrıca kendin de söylüyorsun yeni tanışıyorsunuz yani elini sıkmış ne yapsın ki başka senin de ona çok bayıldığını candan davrandığını düşünmüyorum. Bir de nişandan sonra beni aramadı demişsin ama aranması belki davet edilmesi gereken aileye yeni katılan yeni gelin olur bence. Sen kayın aileye olan öfkeyle daha tanımadan eltiye bilenmişsin ama şunu unutma sana haksızlığı o yapmadı. Yeni evlenecek kişinin eltime ev verdiniz mi bana veriyorsunuz, lütfen istemiyorum adaletli olun diyecek hali yok bu onun sorumluluğu değil. Adaleti sağlayacak olan kv kp belki kayın ama yeni geline düşmez. Kısaca o konuda haksızsın yani.
Düğüne gitmek istemiyorsan gitme zaten eşin de yanındaymış ama öfkeni çok fazla buldum bu öfke sana zara verir. Ne güzel işte ilerde yaşlı kv kp bakma sorunun ortadan kalkmış oldu şu saatten sonra eşin de dahil kimsenin senden beklentisi olamaz. Kaç yaşında olursa olsun ne kadar kendini ezdirmeyecek olursa olsun bu kadar geleneksel şekilde destek aldıktan sonra eltinden geleneksel davranması beklenecek. Gelinlik yapması yeri geldiğinde onlara bakması gel dediklerinde gitmesi bebeğine zartına zurtuna karışması. Aslında şanslısın ama öfkeden göremiyorsun. Azıcık aşım ağrısız başım valla.

Eşinin ailesine karşı haklısın kızgın olmakta. Ama geline karşı düşüncelerin saçma geldi. Sen nişana giderken masrafı kıyafettir yoldur kendin için yaptın açıkçası benim düğünüme gelen eltimin giydiği kıyafeti yaptırdığı saçı ya da harcadığı benzini bana iyilik olarak düşünmek çok saçma geldi. Banane isterse pijamayla gelsin yani. Ayrıca kendin de söylüyorsun yeni tanışıyorsunuz yani elini sıkmış ne yapsın ki başka senin de ona çok bayıldığını candan davrandığını düşünmüyorum. Bir de nişandan sonra beni aramadı demişsin ama aranması belki davet edilmesi gereken aileye yeni katılan yeni gelin olur bence. Sen kayın aileye olan öfkeyle daha tanımadan eltiye bilenmişsin ama şunu unutma sana haksızlığı o yapmadı. Yeni evlenecek kişinin eltime ev verdiniz mi bana veriyorsunuz, lütfen istemiyorum adaletli olun diyecek hali yok bu onun sorumluluğu değil. Adaleti sağlayacak olan kv kp belki kayın ama yeni geline düşmez. Kısaca o konuda haksızsın yani.
Düğüne gitmek istemiyorsan gitme zaten eşin de yanındaymış ama öfkeni çok fazla buldum bu öfke sana zara verir. Ne güzel işte ilerde yaşlı kv kp bakma sorunun ortadan kalkmış oldu şu saatten sonra eşin de dahil kimsenin senden beklentisi olamaz. Kaç yaşında olursa olsun ne kadar kendini ezdirmeyecek olursa olsun bu kadar geleneksel şekilde destek aldıktan sonra eltinden geleneksel davranması beklenecek. Gelinlik yapması yeri geldiğinde onlara bakması gel dediklerinde gitmesi bebeğine zartına zurtuna karışması. Aslında şanslısın ama öfkeden göremiyorsun. Azıcık aşım ağrısız başım valla.
Düğüne gidin.Cocuklarinizla amca yeğen ilişkisi bozulur.Yeri gelir laf sokarsiniz.Fazla mütevaziligi zamanında bende yaptım.Hic tavsiye etmem.

Çok teşekkür ederim.
Sayenizde farklı baktım olaya.
Evet bu saatten sonra mutlu olsunlar.

Düğüne gidin.Cocuklarinizla amca yeğen ilişkisi bozulur.Yeri gelir laf sokarsiniz.Fazla mütevaziligi zamanında bende yaptım.Hic tavsiye etmem.
Çocuklarımın zaten amca yeğen ilişkisi yokki.Biz farklı şehirlerde yaşıyoruz. Sık görmedikleri için çok sıcak değiller. Saolsun amca olarak bişey yapıp sevdirmedi de kendini.
Hee ilerde oda çocukların düğününe gelmez diyorsanız zaten gelmesinler mümkünse.

İyi günler arkadaşlar, Ne zamandır formu okuyorum ancak yeni üye oldum.
Kimseyle paylaşamadığım beni gerçekten üzen adaletsizliği size anlatmak istiyorum.
Ben 10 yıllık evliyim. İki evladım var. Evlenmeye karar verdiğimizde eşim tek başına bekar evinde yaşıyordu. Ailesi tek yaşama zaten kız arkadaşında var evlen diye baskı yaptırlar. Eşime biz gerekeni yapacağız siz evlenin dediler.
Tabiki sözlerinde durmadılar tüm organizasyonlara misafir gibi katılıp ne takı taktılar nede herhangi bir masraf yaptılar. Tabiri caizse el gibi.
Biz bir yığın borçla evlenip ilk bir kaç yıl psikolojik olarak birbirimizi baya yorduk.
Hiç bişey istediğim gibi olmadı. Birçok şey içimde ukte olarak kaldı. Sahip olduğumuz herşey Rabbimin sayesinde hiç bir destekleri yok. Destekten kasıt sadece maddi değil manevi destekleri de olmadı.
Çocuklarıma bir gün bakmış bir dondurma almış insan değil eşimin ailesi.
İstenmeyen gelin değilim bu arada.
Bu geçen sürede eşim hep ailesinin adet gelenek göreneklerden uzak olduğunu bu tarz şeyleri bilmediğini söyledi bende inandım saf gibi.

Eşimin erkek kardeşi evleniyor bir kaç aya !!!
Çok şık bir mekanda nişan yapıldı.
Yaptıkları bohçaları altınları çikolatayı vs görünce şok a uğradım. Bu elti kıskançlığı falan değil hakkıdır onun ama benimde hakkımdı 😩
Bize 1 lira katkıları olmayan bu insanlar diğer geline 0 ev alıp eşyalarını dayayıp döşediler!!
Bir dediği iki edilmemiş.
En son duyduğum bende bardağı taşıran son damla oldu. Düğün havuz başında ve yemekli olucakmış. Kına mekanı da keza benzer ve damat tarafı karşılıyor.
Bunları duyunca inanılmaz üzüldüm. Ben kendimden çocuklarımdan birçok şeyden fedakarlık yapmak zorunda kaldım. Ucuz olsun saçma sapan bir salonda düğün yapıp üzerimize takılan takılardan ödedik.
Depozit verdik yıllarca kira ödedik ev sahibi olabilmek için yıllarca borç ödedik.
Eşimle birbirimizi yedik. En mutlu olmamız gereken zamanlarda.
Ama bunlar yaşamayacak heee yaşasında demiyorum ama bu haksızlığı sindiremiyorum.Eşim kesinlikle haklısın diyor ailesine tavırda aldı.
Ama onların hiç umrunda değil yani bence değil.
Aklımda sürekli onlarla kavga edip had bildiriyorum.
Ne yapayım lütfen akıl verin bana. Düğüne gideyim mi? Gidip gösterişlerini izleyeyim mi.
Yoksa ne haliniz varsa görün mü diyeyim eşim bana bıraktı. Nasıl istersen o dedi.
Ailenin maddi durumu iki dönemde de aynı miydi eğer öyleyse valla esinizde sizi haklı görüyorsa ben o düğüne misafir gibi son dk gider oturur ve kalkardim 😊

Ailenin maddi durumu iki dönemde de aynı miydi eğer öyleyse valla esinizde sizi haklı görüyorsa ben o düğüne misafir gibi son dk gider oturur ve kalkardim 😊
Yapabilirlerdi ama kayınvalidem benim evime misafirim gelecek diye kendi evini dayayıp döşedi. Eşim kesinlikle haklısın bende bu kadarını beklemiyordum diyor.
Farklı şehirlerde olacak son dk gitme şansım yok maalesef. Gidersem birde takı takmam gerekecek. Bizim hakkımızı dahii yediklerinden gerek duymuyorum bişey yapmaya.

10 sene önce de altın vardı, ev vardı, havuz başı yemekli düğün yapılabiliyordu !!!
Ya benim en güzel zamanlarım eşimle kavga etmekle geçti onlar yüzünden.
Heee bak şunada varım. Baştan destek olcaklarını belirtmeselerdi ona göre plan yapardık. Baştan yapıcaz edicez diyip nişandan sonra el gibi davranmak olmadı.
Ben nişan mı atsaydım ailesi destek olmadı diye. Seviyorum sonuçta.
Ben zannediyorum gerçekten bilmiyorlar ama öyle değilmiş gördüm ve sinirim geçmiyor.
Düğüne gidersem tekme tokat dalabilirim o denli sinirliyim.
olabilir belki ozamanlar bilmiyorladi ama öğrenmişler kendilerini geliştirmişler.Ne kötü olurdu insanlar yeni seyleri öğrenmezse .
10 seneye göre bende cok sey öğrendim,hatte insan ilişkiler üzerine bu sayfadan.
kendini geliştirmek güzel .
bu konuda sizide hatali buldum ,sizde adetlerinizi anlatsaydiniz.
sinirli öfkeli olmakta haklisiniz ama yapacak birsey yok.
gidin düğüne ,yarin birgün eşinizin başi ezik olmasin.
laf yemeyin düğünede gelmediniz diye .

olabilir belki ozamanlar bilmiyorladi ama öğrenmişler kendilerini geliştirmişler.Ne kötü olurdu insanlar yeni seyleri öğrenmezse .
10 seneye göre bende cok sey öğrendim,hatte insan ilişkiler üzerine bu sayfadan.
kendini geliştirmek güzel .
bu konuda sizide hatali buldum ,sizde adetlerinizi anlatsaydiniz.
sinirli öfkeli olmakta haklisiniz ama yapacak birsey yok.
gidin düğüne ,yarin birgün eşinizin başi ezik olmasin.
laf yemeyin düğünede gelmediniz diye .
Ben bişey dediğimde o adet değil o bizde gelenek değil be gerek var diyorlardı !!!
Tamam ok dediğinize katılıyorum. Diyelim ki şimdi öğrendiler biz nişandan sonra gerekeni söyledik o zaman telafi etselerdi mesela. Anlasalardı hatalarını ama bizim dönemimiz geçti bize yapmadı kara geçti aklınca.
Eşim gitmeyeceğini belirtti tamam dediler
Hala bir hata anlama belirtisi yok kendilerinde. Onlar düğüne gelmediniz diye laf söylerse benim o kadar çok söyleyecek lafım olur ki bence cesaret edemezler.

O iş öyle olmuyor. Vefattan sonra diğer kardeşlerim davayla payını alma hakkı var
Cok biliyorsunuz, muris istedigi uzerine mal devredebilir. Adam sag, adam sagken malini istedigi ustune yapar. Yazdigimi tekrar okuyun, adam sağ. Vefattan sonrasını konuşmuyoruz. Sakli payli mirascilarin, sakli pay oranlari degisir. Adam sagken mudahale edilemez, anca vefattan sonra dava yoluna gidilir.

Ben bişey dediğimde o adet değil o bizde gelenek değil be gerek var diyorlardı !!!
Tamam ok dediğinize katılıyorum. Diyelim ki şimdi öğrendiler biz nişandan sonra gerekeni söyledik o zaman telafi etselerdi mesela. Anlasalardı hatalarını ama bizim dönemimiz geçti bize yapmadı kara geçti aklınca.
Eşim gitmeyeceğini belirtti tamam dediler
Hala bir hata anlama belirtisi yok kendilerinde. Onlar düğüne gelmediniz diye laf söylerse benim o kadar çok söyleyecek lafım olur ki bence cesaret edemezler.
Ben sizi tamamen haklı buldum düğüne gidip kayınvalidenin ekmeğine yağ sürmeyin
Öte yandan öfkenizi yönetin yoksa kendinize zarar verirsiniz
destek alabilirsiniz bunun için :kahve:

Cok biliyorsunuz, muris istedigi uzerine mal devredebilir. Adam sag, adam sagken malini istedigi ustune yapar. Yazdigimi tekrar okuyun, adam sağ. Vefattan sonrasını konuşmuyoruz. Sakli payli mirascilarin, sakli pay oranlari degisir. Adam sagken mudahale edilemez, anca vefattan sonra dava yoluna gidilir.
Kayınpederim daha yeni babasının ölümünde kaçırılan mal için dava açtı. Yüksek ihtimalle de alacak.
Adamın şu an vermesi bir şey ifade etmez geri alabilir.
Ki hakkı.
Evlat ayrımını da bu kadar korunmaz. İki çocuğun birine ev verip her masrafı karşılarken diğerini ayırmak da adil değil. Adamın malıysa miras hakkı da çocukların hakkı

Ayrıca ben de vefattan sonra demişim değil mi? Üslubunuza dikkat edin.

Ayrıca ben de vefattan sonra demişim değil mi? Üslubunuza dikkat edin.
Sirf yazmak icin yazmayin lutfen, uslubum gayet yerinde. Benim yorumumda sagken malini istedigine devredebilir yaziyor, aksi yaziyormus gibi "o is oyle olmuyor" yazmissiniz 🤦🏼‍♀️ vefattan sonrasindan bahsetmiyoruz. Okudugunuzu anlarsaniz,sorun olmaz

kardesi demiyor mu seninde bu evde hakkin var diye ne kadar ayip seyler . ben olsam asla gitmem zaten pek takmiyorlar gibi sizi

Kayınpederim daha yeni babasının ölümünde kaçırılan mal için dava açtı. Yüksek ihtimalle de alacak.
Adamın şu an vermesi bir şey ifade etmez geri alabilir.
Ki hakkı.
Evlat ayrımını da bu kadar korunmaz. İki çocuğun birine ev verip her masrafı karşılarken diğerini ayırmak da adil değil. Adamın malıysa miras hakkı da çocukların hakkı
Dava surecinde isler degisebilir. Duruma gore ilerlenir. 2 evlattan biri uzun suredir hasta ebeveynine baktiysa, diğer evlat ziyarete bile gelmediyse..Murisin, kendisine bakan evlada, mirasi devretme hakki var. Yani babasinin yuzunu yillardir gormeyip, kapisini bir kere calmayip, mirasa konmak isteyen evlatta cikiyor. Dava surecinde bunlarda dikkate alinir. %100 alacak diye bir durum soz konusu degil

X