İçimi kemiren duygular 😩

Şu an devir gösteriş devri pek çok insan parası pulu olmasa bile sırf sosyal medya için yapıyor düğün, kına vs.
Onların derdi de gösteriş kısacası buldumcuk gibi olmuşlar.
Ben olsam kendi yoğun öfkem ve duygularımla uğraşır bunları yönetmeye çalışırdım sanırım.
Önemli olan sizsiniz çünkü.
Ve düğüne gitmemek doğru karar.
Çünkü eşiniz konuştuğu zaman babası zaten tamam deyip kestirip atmış yapıcı bir tutum sergilememis.
Kendi hayatiniza odaklanın hiçbir yerden de takip etmeyin görmeyin bu insanları belli ki size iyi gelmiyorlar.

Surat assan da takmazlar gitmesen de takmazlar kıyameti koparsan da takmazlar. İnsanlar için önemli değilsiniz. Komple aile olarak. Torun ayrımı olursa çocuklar da üzülecek. Ben en çok eşe üzüldüm annesi gönlünü alamamış. Siz kendi ailenizin huzuru için elinizden geldikçe uzak durmalısınız. Ben olsam düğüne giderdim. Beklentiye girmek sizin hatanız ailesi sizi değil onları seçmiş. Kendi kararları. Üzülebilirsiniz ama kızmamalısınız. Beklenti anca sizi kırar. Düğüne giderdim ama el gibi yardımcı olmazdım. Çocuklarımla eşimle keyfime bakardım pastamı yer. Çocukları iki hoplatır dönerdim. Yani siz de onları takmayın mutluluğunuzdan da ödün vermeyin. Mesafeyi de koruyun
Komple aile olarak umurlarında değilsek o düğüne katılmanında bir anlamı olmadığını düşünüyorum ben. Bir ton masraf yapıp zerre umrunda olmadığımız insanlara gövde gösterisi mi yaptılaralım.
Seçtikleri ile yol alsınlar artık.

Size niye yapılmadı biliyor musunuz ? Çünkü siz istediğinizi söylemediniz. Söyleyeceksin arkadaş çatır çatır söyleyeceksin anca o zaman yapılır. Nerden mi biliyorum çünkü bana da bişey yapılmadı istemediğim için kıyamadım eşime üzülmesin dedim bir nikah oldu ama benden 4 yıl sonra evlenen eltim istedi diye lüks restoranda kına 5 yıldızlı otelde düğün yaptılar . Düğünün parasını da ben verdim üstelik nasıl ama 😂😂 neyse isteyeceksin ve söyleyeceksin arkadaş bu bana iyi bir hayat dersi oldu o zaman,
Ha sonra noldu biliyor musunuz eltimle kaynım 4 yıl sonra boşandı. Hoş biz de son günlerde boşanmanın eşiğine gelmiş durumdayız da neyse.

Takmayın kafanıza gidin düğüne en çok siz oynayın kv karşı . Bundan sonra da istemeyi bilin çekinmeyin kendinizi düşünün biraz bencil olun sonra üzülen siz olmayın 😉
Diğeri de istemiyordur bence o kadar mesafeli ki ama ona yapmak içlerinden geliyor ne hikmetse.
Yüzlerini dahii görmek istemiyorum.
Benden ve ailemden uzak olsunlar.
Bu zamana kadar yoklardı bu saatten sonra yolları açık olsun.

Bende 8 senelik evliyim. Evlenirken mobilyaları biz eşimle ödedik. Damat tarafi sadece düğünü yaptı. He sorun etmedim. Biz eşimle ayakta durduk. Daha güçlü olduk. Şimdi kaynim evlenirse benim evim üstü inşaat o ev baştan aşağı yapılacak benim kahverengi eski laminant parkelerden ve eski kahverengi tahta kapılardan ama o ev baştan aşağı american kapi ve heryere laminant yapılacak. Yani senin anlicagin kaynima daha çok masraf olacak ama ben hiç bi zaman eşime bunu dile getirmedim. Ben para biriktirdim istediklerimi kendimiz alıyoruz. Yaptigimizi yapıyoruz yapamadiklarimiz kalıyor. Böyle şeylere takılmayın. Huzurunuzu 3. Kişiler için bozmayın. Kendinizi yipratirsiniz.esiniz ve çocuklarınızla mutlu olmaya çalışın. Gerçekten deymez. Mesela eşimin ben 2. Eşiyim ilk eşine 4 ve bana 4 bilezik takıldı kaynima hak geçmesin die 8 tane yapılacak gerçekten umurumda değil. Ben kendi ailemle çok mutluyum. Kim nerde ne yapmış hiç umursamıyorum.

Şu an devir gösteriş devri pek çok insan parası pulu olmasa bile sırf sosyal medya için yapıyor düğün, kına vs.
Onların derdi de gösteriş kısacası buldumcuk gibi olmuşlar.
Ben olsam kendi yoğun öfkem ve duygularımla uğraşır bunları yönetmeye çalışırdım sanırım.
Önemli olan sizsiniz çünkü.
Ve düğüne gitmemek doğru karar.
Çünkü eşiniz konuştuğu zaman babası zaten tamam deyip kestirip atmış yapıcı bir tutum sergilememis.
Kendi hayatiniza odaklanın hiçbir yerden de takip etmeyin görmeyin bu insanları belli ki size iyi gelmiyorlar.
Ne kadar beni anlatan bir yorum çok teşekkürler.
Bana kesinlikle iyi gelmiyorlar nefret ediyorum. Eşimi çok seviyorum iyiki var ama inanın ailesini tanısam sanırım evlenmezdim.
Gelmiycem diyince direkt tamam dedi. Sanki bunu söylemesini bekliyor gibi.
Öfkeme çare bulamıyorum. Destek alabilirim aşamıyorum çünkü.
En çokta eşim için üzülüyorum o kadar güzel bir kalbi varki hiç haketmiyor.

Diğeri de istemiyordur bence o kadar mesafeli ki ama ona yapmak içlerinden geliyor ne hikmetse.
Yüzlerini dahii görmek istemiyorum.
Benden ve ailemden uzak olsunlar.
Bu zamana kadar yoklardı bu saatten sonra yolları açık olsun.
Eltinin ailesinin durumu nasıl , zenginler mi ? Onlara karşı altta kalmak mı istemiyorlar ? Ben evlenirken hiç birşeyim yoktu ailem de orta halli sayılır . Eltim çok varlıklı bir ailenin kızıydı. Acaba kvler kpler layık bulduğunu mu yapıyorlar gelinlerine 🤔

Bende 8 senelik evliyim. Evlenirken mobilyaları biz eşimle ödedik. Damat tarafi sadece düğünü yaptı. He sorun etmedim. Biz eşimle ayakta durduk. Daha güçlü olduk. Şimdi kaynim evlenirse benim evim üstü inşaat o ev baştan aşağı yapılacak benim kahverengi eski laminant parkelerden ve eski kahverengi tahta kapılardan ama o ev baştan aşağı american kapi ve heryere laminant yapılacak. Yani senin anlicagin kaynima daha çok masraf olacak ama ben hiç bi zaman eşime bunu dile getirmedim. Ben para biriktirdim istediklerimi kendimiz alıyoruz. Yaptigimizi yapıyoruz yapamadiklarimiz kalıyor. Böyle şeylere takılmayın. Huzurunuzu 3. Kişiler için bozmayın. Kendinizi yipratirsiniz.esiniz ve çocuklarınızla mutlu olmaya çalışın. Gerçekten deymez. Mesela eşimin ben 2. Eşiyim ilk eşine 4 ve bana 4 bilezik takıldı kaynima hak geçmesin die 8 tane yapılacak gerçekten umurumda değil. Ben kendi ailemle çok mutluyum. Kim nerde ne yapmış hiç umursamıyorum.
Ama bakın sizde adalet sağlanmış.
8 aene önceki imkanlarla yapılmış yinede yapılmış.
Bizde birine hiç yapmayıp diğerine yapılması mevzu.

Eltinin ailesinin durumu nasıl , zenginler mi ? Onlara karşı altta kalmak mı istemiyorlar ? Ben evlenirken hiç birşeyim yoktu ailem de orta halli sayılır . Eltim çok varlıklı bir ailenin kızıydı. Acaba kvler kpler layık bulduğunu mu yapıyorlar gelinlerine 🤔
Hayır zengin falan değil.
Kaynıma söz geçiremiyor olabilirler.
Eşim daha mütevazidir kardeşine göre.

Hayır zengin falan değil.
Kaynıma söz geçiremiyor olabilirler.
Eşim daha mütevazidir kardeşine göre.
Olabilir . Bence sizi hiç etkilemesin bu durum . Yaşadığınız şeyin aynısını yaşamış biri olarak diyorum. Ben de çok üzüldüm ağladım sinirlendim . Ama bakın zaman ne getirdi . Şimdi sanki kanlı bıçaklılar . Eltim kesinlikle görüşmüyor eşimin ailesi ile ortada küçük bir çocuk da var 😔o zaman neler hissediyordum şimdi ne kadar anlamsızlaştı. Siz evinize yuvanıza çocuklarınıza odaklanın mutluluğu kovalayın . Eşiniz ne güzel anlayışlı sizi düşünen bir eş . Gerisini boşverin hırs yapmayın .

Ama bakın sizde adalet sağlanmış.
8 aene önceki imkanlarla yapılmış yinede yapılmış.
Bizde birine hiç yapmayıp diğerine yapılması mevzu.
Canım benim bana sanki çok mu masraf yapıldı 1500 lira gelinlik bide davetiye falan biz herseyi eşimle beraber yaptık. Hatta kaynanam şey dedi kurdelelerdeki paralar bizim altınlar sizin dedi. Ona da tamam dedim sadece esimin kurdelasindaki paraları almışlar. Benim taraftan takılan ne para ne başka biseye dokunmamislardi. Bilezikler de 14 ayar 3 tane takıldı. Kaynim da 8 ayar bi tNe takmıştı. Hepsi borclara gitti.

İyi günler arkadaşlar, Ne zamandır formu okuyorum ancak yeni üye oldum.
Kimseyle paylaşamadığım beni gerçekten üzen adaletsizliği size anlatmak istiyorum.
Ben 10 yıllık evliyim. İki evladım var. Evlenmeye karar verdiğimizde eşim tek başına bekar evinde yaşıyordu. Ailesi tek yaşama zaten kız arkadaşında var evlen diye baskı yaptırlar. Eşime biz gerekeni yapacağız siz evlenin dediler.
Tabiki sözlerinde durmadılar tüm organizasyonlara misafir gibi katılıp ne takı taktılar nede herhangi bir masraf yaptılar. Tabiri caizse el gibi.
Biz bir yığın borçla evlenip ilk bir kaç yıl psikolojik olarak birbirimizi baya yorduk.
Hiç bişey istediğim gibi olmadı. Birçok şey içimde ukte olarak kaldı. Sahip olduğumuz herşey Rabbimin sayesinde hiç bir destekleri yok. Destekten kasıt sadece maddi değil manevi destekleri de olmadı.
Çocuklarıma bir gün bakmış bir dondurma almış insan değil eşimin ailesi.
İstenmeyen gelin değilim bu arada.
Bu geçen sürede eşim hep ailesinin adet gelenek göreneklerden uzak olduğunu bu tarz şeyleri bilmediğini söyledi bende inandım saf gibi.

Eşimin erkek kardeşi evleniyor bir kaç aya !!!
Çok şık bir mekanda nişan yapıldı.
Yaptıkları bohçaları altınları çikolatayı vs görünce şok a uğradım. Bu elti kıskançlığı falan değil hakkıdır onun ama benimde hakkımdı 😩
Bize 1 lira katkıları olmayan bu insanlar diğer geline 0 ev alıp eşyalarını dayayıp döşediler!!
Bir dediği iki edilmemiş.
En son duyduğum bende bardağı taşıran son damla oldu. Düğün havuz başında ve yemekli olucakmış. Kına mekanı da keza benzer ve damat tarafı karşılıyor.
Bunları duyunca inanılmaz üzüldüm. Ben kendimden çocuklarımdan birçok şeyden fedakarlık yapmak zorunda kaldım. Ucuz olsun saçma sapan bir salonda düğün yapıp üzerimize takılan takılardan ödedik.
Depozit verdik yıllarca kira ödedik ev sahibi olabilmek için yıllarca borç ödedik.
Eşimle birbirimizi yedik. En mutlu olmamız gereken zamanlarda.
Ama bunlar yaşamayacak heee yaşasında demiyorum ama bu haksızlığı sindiremiyorum.Eşim kesinlikle haklısın diyor ailesine tavırda aldı.
Ama onların hiç umrunda değil yani bence değil.
Aklımda sürekli onlarla kavga edip had bildiriyorum.
Ne yapayım lütfen akıl verin bana. Düğüne gideyim mi? Gidip gösterişlerini izleyeyim mi.
Yoksa ne haliniz varsa görün mü diyeyim eşim bana bıraktı. Nasıl istersen o dedi
Arkadaşım da benzer durumu yaşadı tepki gösterince kayınvalide yeni gelinine seni kıskanıyor ondan demişti, kendi yediği haltlari anlatmıyor tabi. Siz düğüne gidin eltinizi kiskandiginizi söyler aradan sıyrılirlar.

Olabilir . Bence sizi hiç etkilemesin bu durum . Yaşadığınız şeyin aynısını yaşamış biri olarak diyorum. Ben de çok üzüldüm ağladım sinirlendim . Ama bakın zaman ne getirdi . Şimdi sanki kanlı bıçaklılar . Eltim kesinlikle görüşmüyor eşimin ailesi ile ortada küçük bir çocuk da var 😔o zaman neler hissediyordum şimdi ne kadar anlamsızlaştı. Siz evinize yuvanıza çocuklarınıza odaklanın mutluluğu kovalayın . Eşiniz ne güzel anlayışlı sizi düşünen bir eş . Gerisini boşverin hırs yapmayın .
Bende kesinlikle görüşmeyi düşünmüyorum.
Sizinkiler yakın mı oturuyorlardı.

Arkadaşım da benzer durumu yaşadı tepki gösterince kayınvalide yeni gelinine seni kıskanıyor ondan demişti, kendi yediği haltlari anlatmıyor tabi. Siz düğüne gidin eltinizi kiskandiginizi söyler aradan sıyrılirlar.
Gerçek yüzünü görünce kaynanasının doğruyu eğriyi anlar nasıl olsa.
Kaldı ki bana beni kıskanmışsın dese seni değil sana sağlanan imkanları kıskandım benimde hakkımdı ama yapmadılar derim çekinmem.

Gerçek yüzünü görünce kaynanasının doğruyu eğriyi anlar nasıl olsa.
Kaldı ki bana beni kıskanmışsın dese seni değil sana sağlanan imkanları kıskandım benimde hakkımdı ama yapmadılar derim çekinmem.
Hahaha arkadaşım da öyle demişti kız farklı şehirden gelin gelicekti, kayınvalide lafi ile tavirliydi arkadaşıma, gelsin ben onu o zaman görücem derdi😂😂

X