İğneli Epilasyon İğneli epilasyon yaptıracaklar mutlaka okuyun!!!

buhara96

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2016
97
93
Size kendi tecrübelerimden yola çıkarak iğneli epilasyon ile ilgili bilgi ve tavsiyeler vermek istiyorum ki sizde hatalara düşmeyin!!!
1.Öncelikle ciddi bir kıl sorununuz yok ise örneğin lazer sonrası yada bir hastalık sonucu yada doğuştan erkeksi kıllanmanız yoksa bakın tüy demiyorum kıl diyorum iğneli epilasyonu asla önermiyorum.
2. İstediği kadar uzman bir el yapsın iğneli epilasyon sonrası iyileşme süreci uzun ve psikolojik olarak yıkıcı. Kaba izler kişiye bağlı olarak en geç bir ay içinde geçer ama ne yazık ki cildinizin eski haline dönmesi uzun bir zaman alıyor. İğne izleri belli olmamakla birlikte 2 aydan evvel geçmiyor. Cilt son derece hassaslaşıyor, eski cildinize tamamiyle kavuşmanız 4 ayda bile mümkün olmuyor.

*İyi bir uzmanda yaptırdığınızı varsayarak konuşuyorum kötü bir yere gittiyseniz şimdiden geçmiş olsun
3. İğneli epilasyon sonrası ilk iki hafta çok önemli kesinlikle en az 2 mümkünse 4 - 5 gün su değdirmeyin yada nemli bir bezle silin ve asla ıslak bırakmayın.
4. 5 gün boyunca sabah akşam pudralayın. Pudrayı bıraktıktan sonra da o bölgeyi nemli ve ıslak bırakmayın.
5. Kabukları asla yolmayın. Sivilce çıkarsa patlatmayın ve oynamayın.
6. Cildiniz pudradan ve kabuklardan dolayı kuruycaktır. O yüzden iğneli epilasyondan en az 10 gün veya iki hafta sonra iyileşme hızına bağlı olarak medical kremler kullanabilirsiniz.
7. Krem olarak epilasyoncum sudocrem önermişti yalnız bana hiç iyi gelmedi, bu yüzden ben Madecassol kullandım iyi geldi çok şükür. Zaten sudocrem i yüze tamamen sürülünce sivilce yaptığını söylemiş herkes bana da iyi gelmedi.

* Yalnız madecassol ü de mutlaka küçük bir yerde deneyin kullanmadan önce alerji yapıp yapmadığına bakın çünkü nadirde olsa alerji yapabiliyor.
8. Madecassol yada başka krem de olabilir ama ilk etapta asla ağır leke giderici expigment vs gibi kremleri kullanmayın. Deri onarıcı kremleri tercih edin ve uzun süreli kullanmayın. Büyük ihtimal izler çok hafiflese bile geçmeyecek bir süre deriyi kendi haline bırakmakta ve sonrasında geçmezse doktora gitmekte fayda var. Yalnız doktor krem verse bile kullanmadan önce alerji yapacak mı diye küçük bir bölgede deneyin.
9. Alın epilasyonu yaptıracaksanız SAÇlarınıza, KAŞlarınızın ÜSTÜNE, ALTINA ve hatta ÇEVRESİNE dahi ASLA EPİLASYON YAPTIRMAYIN!!!!!
10. Çok ciddi tekrar uyarıyorum saç kenarlarına ve kaş çevresine asla ve asla epilasyon yaptırmayın PİŞMAN OLURSUNUZ!!!
11. Favori bölgesi epilasyonu yüzde epilasyona en uygun yerdir sanırım, sivilcelenme yaşayabilirsiniz özellikle bu bölgede normaldir.
12.Bıyık bölgesine yaptıracaksanız asla bir anda yaptırmayın. Uyarıyorum çok geç iyileşmesinin yanı sıra izler yüzünden zaten keşke bıyığım olsaydıda burda iz kalmasaydı diyeceksiniz. Çok yaptırmak istiyorsanız kesinlikle az az ara ara gidip aldırın.
13.Kaş için sadece ortasını önerebilirim ama orda çıkan her ince tüyü alamayacağı için epilasyon yapan kişi, eğer sizde çok titizseniz orayıda çok önermiyorum yani çektiğiniz acıya değmez, ama siz bilirsiniz.
14. Uzun bir işlemdir. Lazer gibi yarım saatte tüm vücudu yaptırıp çıkamazsınız. Tek bir favori bölgesi kıl yoğunluğuna bağlı olsada ortalama 2 buçuk saat sürer.
15. Pahalı bir işlemdir. İstanbul da fiyatları dakikası 2,5 - 3 TL arasında değişir.
16. Gerçekten ciddi bir kıllanmanız yok ise bakın tekrar diyorum tüy değil kıl, ne zamana ne paraya nede çektiğiniz acıya değmez.
17. Kıl tüy konusu ne yazık ki çok abartılır hale geldi. Bende çok abartanlardandım. Sadece bir seans tüm yüze gittim ve bir daha üstüne para verseler gitmem, Allah mecbur bırakmasın zaten.
18. Bir insan polikistik over hastasıdır, hormonel bozukluk vardır, lazer mağdurudur, elbette böyle bir insan için gereklidir. Ama normalden biraz daha tüylüyüm diye iğneli epilasyona GİT-ME-YİN!!! Lazere ise zaten asla bulaşmayın.
19. Tüylü iseniz doktora gidip hormon testi yaptırın. Bozukluk var ise tedaviye başlamanız lazım. Yok ise epilasyona yardımcı tedaviler uyguluyorlar. Bacak, koltuk altı vs bölgeler için lazer epilasyon, diğer bölgeler içinde sir ağda, kesinlikle şekerli normal ağda değil, yaptırabilirsiniz. Zaten o tedavi ile birlikte tüyler sürekli azalacaktır.

20. Asla buralardaki forumlarda gezip yada insanların dediklerini kafaya takıp kıl tüy mevzusunu gözünüzde büyütmeyin. Kendinize edersiniz.
21.
Ben epilasyonu Zeynep Polat a yaptırdım. Kendisi işinin ehli birisi ama buna rağmen 5 aydır tamamen geçmedi izlerim.

SON OLARAK İÇTENLİKLE SÖYLÜYORUM VE UYARIYORUM, GERÇEKTEN ERKEKSİ KILLANMANIZ YADA ÇOK ÇOK AŞIRI TÜYLENMENİZ YOKSA İĞNELİ EPİLASYON YAPTIRMAYIN!!!!
*BU YÖNTEME BAŞVURMAK ZORUNDA KALIRSANIZ İYİLEŞME SÜRECİNDE CİLDİNİZE YUKARIDA ANLATTIĞIM ŞEKİLDE BAKIN.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, TEŞEKKÜRLER :KK52::KK200:

Ben de pko hastasıyım. Tedavinin kıllar üzerinde pek etkisi yok. Hele ben de hiç sayılır çünkü bırakınca daha da kötü oldu bazı yerler. Çünkü dheaso4 denen hormon düzelmedi hatta artış gösterdi.

Yöntemi farketmeksizin epilasyon/depilasyon ne yaparsam yapayım tüyler daha kötü bir şekilde çıkıyor. Yani jilet ya da sir farketmiyor.

Tüm vücuduma da iğneli yaptıramayacağıma göre ne yapacağım merak ediyorum.

Ben de pko hastasıyım. Tedavinin kıllar üzerinde pek etkisi yok. Hele ben de hiç sayılır çünkü bırakınca daha da kötü oldu bazı yerler. Çünkü dheaso4 denen hormon düzelmedi hatta artış gösterdi.

Yöntemi farketmeksizin epilasyon/depilasyon ne yaparsam yapayım tüyler daha kötü bir şekilde çıkıyor. Yani jilet ya da sir farketmiyor.

Tüm vücuduma da iğneli yaptıramayacağıma göre ne yapacağım merak ediyorum.
Öncelikle geçmiş olsun. Özel bir durumunuz yoksa önermiyorum dedim siz pko hastasıymışsınız, bir pko hastasının iğneli epilasyon ile ilgili blogunu okumuştum dediğine göre iğneli epilasyon baya etkili olmuş ama hiçbir zaman tüylenme tam olarak bitmiyormuş ama sanırım baya bir rahatlatır bitmese bile. İğneli epilasyon kolay bir epilasyon değil acıyor, dayanılmayacak bir acı değil ama bölgeye göre bir saat sonra dayanamıyor insan pek ara vermek gerekiyor, zaman ve para gerektiriyor. Tüm vücuda yaptırılabilir ama baya bir zamana yayarak. Ben 5 gün 2 şer saatlik randevulara gittim tüm yüz için ve artık son gün dayanamıyordum yüzüm çok hassaslaşmıştı. Ama farklı bölgelere bir gün yüz bir gün vücut şeklinde yaptırılırsa belki o kadar hassaslaşmaz.

Evet dediğiniz gibi süresi normal lazere göre cok uzun, arkadaşım 5 saatlik randevu almıştı vücut için

Ben biraz abarttığınızı düşündüm. Tek bir favori bölgesi nasıl 2.5 saat sürebilir ki? Favori dediğiniz tüm yanak mı?
Hiç abartı yok neden abartayım ki zaten ben kendi yaşadığımı söyledim benimki 2 buçuk saat sürdü favori bölgesi de tabi favori den kastım şu fotodaki kırmızı ile çizdiğim bölge

Eklentiler

• sketch-1519553275541.png
    sketch-1519553275541.png
    343,1 KB · Görüntüleme: 1.985
Hiç abartı yok neden abartayım ki zaten ben kendi yaşadığımı söyledim benimki 2 buçuk saat sürdü favori bölgesi de tabi favori den kastım şu fotodaki kırmızı ile çizdiğim bölge
Merhabalar öncelikle uyarılarınız için teşekkürler:) Ben öbür aya doğa hanım denen tanınmış bir bayandan aldım randevu yüz için. Bıyık favori kaş arası ense ve çene için. Boynum için ne yapsam bilemedim cünkü yoğun ama ince tüyler var. Sizce tüy yapımıma göre u
IMG-20180225-WA0043.jpeg
IMG-20180225-WA0041.jpeg
IMG-20180225-WA0039.jpeg
IMG-20180225-WA0035.jpeg
ygunmu yoksa lazermi daha uygun olur? Lazerden daha fazla cıkabiliyormuş ama türüne göre bağlıymış galiba

Merhabalar öncelikle uyarılarınız için teşekkürler:) Ben öbür aya doğa hanım denen tanınmış bir bayandan aldım randevu yüz için. Bıyık favori kaş arası ense ve çene için. Boynum için ne yapsam bilemedim cünkü yoğun ama ince tüyler var. Sizce tüy yapımıma göre uEki Görüntüle 2115850 Eki Görüntüle 2115851 Eki Görüntüle 2115852 Eki Görüntüle 2115853 ygunmu yoksa lazermi daha uygun olur? Lazerden daha fazla cıkabiliyormuş ama türüne göre bağlıymış galiba
Rica ederim :) Lazer için çok ince tüyleriniz ki zaten yüzde ve vücut bölgesinde göğüs, göbek vs de kalın bile olsa tüyler lazer genelde ters etki yapıyor çünkü kalın tüylerin yanında ince tüyler mutlaka oluyor bu sefer diğerleri biterken inceler çoğalıyor, hatta ben vücudum için lazer epilasyon yaptırmayı düşünmüştüm neyse ki görüştüğüm kadın insaflıymışta yaparım ama sonra çok üzülürsün çok çoğalır demişti, tüyleriniz ince baya, boyun arkasına daha yoğun olduğu için iğneli epilasyon olur ama boynun ön kısmı baya az bence gerek yok, fotoda çok belli olmuyor ama belki uzun ve nispeten kalın tüyler varsa boynun ön kısmında onları aldırabilrisniz, birde boynun arka kısmı hassas değil o kadar ama boynun ön kısmı hassas bir yer bence yaptırmayın dediğim gibi arada kalınlar varsa onları aldırabilrisniz, favori kısmı da çok az normalde belli bile olmuyordur ama yaptırabilirsiniz favori kısmı yüzde yapılması en uygun bölge bence, zaten az tüyleriniz tek seansta bile baya azalır, ikinci seansa gitmenize gerek bile kalmaz , ama beyaz tenlisiniz iyice araştırdınız mı çünkü beyaz tenli olduğunuz için izlerin iyileşme süresi daha uzun olacak, iz kalma olasılığı da daha çok oluyor ve kendimden biliyorum iz kalmasa bile geç iyileşiyor , iyice araştırmadan gitmeyin lütfen, hatta mümkünse deneme atışı yaptırın, inşAllah iyi bir yere denk gelirsiniz, geçmiş olsun şimdiden :)

Cok sağol arkadaşım:) Bugün doğa hanımlan görüştüm meğerki yanlış yerden randevu almışım. Aradığım doğa hanım malesef yoğunluktan müşteri alamiyor. Sizin de dediğinizi dedi zaten. Okuyun arkadaşlar çok önemli iğneli yaptırmak istyenler! Zeynep polat diye bir bayan varmış tanınmış bi yer oraya gitcem napiym. Bana sizin gittiğiniz yerin adresini numarasını atarmısınız özelden buhara hanım?:)
[25.2., 11:56] Doğa Güzellik: Maalesef Yoğunluğumuz izin vermiyor. Ama sormak istediğiniz soruyu bir uzman olarak yanitlayabilirim
[25.2., 11:57] Doğa Güzellik: Yalniz sizi kendisini Doğa Hanim diye tanıtmış biriyse buna itimat etmeyiniz.
[25.2., 11:58] : Benim sorunum yüzümde tüylenme var ama iğnelimi lazermi uygun bilemedim cünkü yüzde tek tük var ama boyunda baya yoğun ve ensede
[25.2., 11:58] : Ben size resimleri atayım siz bakarsanız
[25.2., 11:58] Doğa Güzellik: Yüz bolgesine asla lazer uygulatmayiniz.
[25.2., 11:59] Doğa Güzellik: Lazer epilasyon sadece koltukalti, genital, altbacakta yoğunluğu hafifletmeye yönelik yapılabilir. O da en fazla 6 seans. Bunun disinda tüm bölgelere sadece iğneli epilasyon yapılmalıdır
[25.2., 12:00]: Anladım peki göğüs arası ve göğüs ucu? Zamanında hata yapıp tek tükleri aldım şimdi coğaldı bir kökten 2 3 tane geliyor
[25.2., 12:00] Doğa Güzellik: Tüy yapınız zaten lazer epilasyona uygun değil. Eger lazer epilasyon yaptirirsaniz bizim instagramdaki paylasimlarimizdaki gibi yüzlere sahip olursunuz. ASLA !
[25.2., 12:01] Doğa Güzellik: İğneli epilasyon vücutta anüs cevresine kadar yapılabilen sağlıklı bir uygulamadir.
[25.2., 12:01] Doğa Güzellik: Ve iğneli epilasyon yaptıracağınız kisinin sadece " iğneli epilasyon uzmani" olmasina dikkat edin.
[25.2., 12:02] Doğa Güzellik: Biz 14 senedir klinikte sadece iğneli epilasyon yapiyoruz.
[25.2., 12:04] Doğa Güzellik: Baska bir uzmandan alacağınız hizmetten emin olamayacağımiz için tavsiye vermeyi doğru bulmuyoruz. Yogunluk sebebiyle yaz aylarina kadar doluyuz. Ağustosta da islem yapmiyoruz. Umarım doğru uygulama ile sorununuzdan kurtulursunuz

Cok sağol arkadaşım:) Bugün doğa hanımlan görüştüm meğerki yanlış yerden randevu almışım. Aradığım doğa hanım malesef yoğunluktan müşteri alamiyor. Sizin de dediğinizi dedi zaten. Okuyun arkadaşlar çok önemli iğneli yaptırmak istyenler! Zeynep polat diye bir bayan varmış tanınmış bi yer oraya gitcem napiym. Bana sizin gittiğiniz yerin adresini numarasını atarmısınız özelden buhara hanım?:)
[25.2., 11:56] Doğa Güzellik: Maalesef Yoğunluğumuz izin vermiyor. Ama sormak istediğiniz soruyu bir uzman olarak yanitlayabilirim
[25.2., 11:57] Doğa Güzellik: Yalniz sizi kendisini Doğa Hanim diye tanıtmış biriyse buna itimat etmeyiniz.
[25.2., 11:58] : Benim sorunum yüzümde tüylenme var ama iğnelimi lazermi uygun bilemedim cünkü yüzde tek tük var ama boyunda baya yoğun ve ensede
[25.2., 11:58] : Ben size resimleri atayım siz bakarsanız
[25.2., 11:58] Doğa Güzellik: Yüz bolgesine asla lazer uygulatmayiniz.
[25.2., 11:59] Doğa Güzellik: Lazer epilasyon sadece koltukalti, genital, altbacakta yoğunluğu hafifletmeye yönelik yapılabilir. O da en fazla 6 seans. Bunun disinda tüm bölgelere sadece iğneli epilasyon yapılmalıdır
[25.2., 12:00]: Anladım peki göğüs arası ve göğüs ucu? Zamanında hata yapıp tek tükleri aldım şimdi coğaldı bir kökten 2 3 tane geliyor
[25.2., 12:00] Doğa Güzellik: Tüy yapınız zaten lazer epilasyona uygun değil. Eger lazer epilasyon yaptirirsaniz bizim instagramdaki paylasimlarimizdaki gibi yüzlere sahip olursunuz. ASLA !
[25.2., 12:01] Doğa Güzellik: İğneli epilasyon vücutta anüs cevresine kadar yapılabilen sağlıklı bir uygulamadir.
[25.2., 12:01] Doğa Güzellik: Ve iğneli epilasyon yaptıracağınız kisinin sadece " iğneli epilasyon uzmani" olmasina dikkat edin.
[25.2., 12:02] Doğa Güzellik: Biz 14 senedir klinikte sadece iğneli epilasyon yapiyoruz.
[25.2., 12:04] Doğa Güzellik: Baska bir uzmandan alacağınız hizmetten emin olamayacağımiz için tavsiye vermeyi doğru bulmuyoruz. Yogunluk sebebiyle yaz aylarina kadar doluyuz. Ağustosta da islem yapmiyoruz. Umarım doğru uygulama ile sorununuzdan kurtulursunuz
Rica ederim :)

Merhaba ben iğneli epilasyon yaptırdım 3 gün sonra hamama gittim sivilce olan yerler patladı kendiliğinden iz kalır mı acaba

Makinanın eski ya da yeni olması tedavi sürecini etkiliyor mu acaba? Benim geçen sene gittiğim yerde makina eski tiplerden di.

Merhabalar öncelikle uyarılarınız için teşekkürler:) Ben öbür aya doğa hanım denen tanınmış bir bayandan aldım randevu yüz için. Bıyık favori kaş arası ense ve çene için. Boynum için ne yapsam bilemedim cünkü yoğun ama ince tüyler var. Sizce tüy yapımıma göre uEki Görüntüle 2115850 Eki Görüntüle 2115851 Eki Görüntüle 2115852 Eki Görüntüle 2115853 ygunmu yoksa lazermi daha uygun olur? Lazerden daha fazla cıkabiliyormuş ama türüne göre bağlıymış galiba

buhara96 ne diyorsa %1000000 doğrudur. Resmen icimdekileri yazmis noktasi virgulüne. Ayrica asla yüz bölgesinde lazere bulaşmayın türü ne olursa olsun diğer bölgelerde de ne diot ne alexanderite yalnızca buz lazer onerilir. Son zamanların en etkili ve en acısız yöntemi buz lazerde de cihaz olarak soprano Ice onerim zaten sitesine bakıp araştırın görürsünüz. Bizzat bu aşamaların hepsini yaşamış biri olarak söylüyorum.

buhara96 ne diyorsa %1000000 doğrudur. Resmen icimdekileri yazmis noktasi virgulüne. Ayrica asla yüz bölgesinde lazere bulaşmayın türü ne olursa olsun diğer bölgelerde de ne diot ne alexanderite yalnızca buz lazer onerilir. Son zamanların en etkili ve en acısız yöntemi buz lazerde de cihaz olarak soprano Ice onerim zaten sitesine bakıp araştırın görürsünüz. Bizzat bu aşamaların hepsini yaşamış biri olarak söylüyorum.

ama buz lazerde bir lazer çeşidi değil mi ? Ben buharanin yazdıklarınin birazına katiliyorum. Bence zamanla önemsemeyeceğimiz tüylerle oynamamak üstüne düşmemek iyidir. Çünkü oynaya oynaya arttiriyoruz. Sonra başa cikabilirsen cık. Ama birseye katılmıyorum iğneliyi her yapan aynı yapmadığı için bahsettiği gibi şeyler hep yaşanmıyor. Benim birkaç farklı yerde tecrübem oldu hepsi birbirinden farklı oldu. Birinde yaktılar diğerinde kabuk bile olmadan azaldı. Bahsettiğim yer yüz bölgesi mesela bıyık bölgemi yakmışlardı ilk önce bende aman bir dahami tövbe dedim ama başka çare olmayınca yaptırdigim başka bi yerde bir hafta sonra bile iğneli yapıldığı belli olmuyordu ve boynumda ufak bir yer hariç yüzüm bitti denebilir. Buhara Zeynep Polata gitmiş bunları yaşamış başkası yasamayabilir ben de ev tipi lazerle agdayla yüzümü mahvetmiştim sonra iğneli ile kurtulunca hani insanlar korkmasın herkeste ayni şey olmaz yani

ama buz lazerde bir lazer çeşidi değil mi ? Ben buharanin yazdıklarınin birazına katiliyorum. Bence zamanla önemsemeyeceğimiz tüylerle oynamamak üstüne düşmemek iyidir. Çünkü oynaya oynaya arttiriyoruz. Sonra başa cikabilirsen cık. Ama birseye katılmıyorum iğneliyi her yapan aynı yapmadığı için bahsettiği gibi şeyler hep yaşanmıyor. Benim birkaç farklı yerde tecrübem oldu hepsi birbirinden farklı oldu. Birinde yaktılar diğerinde kabuk bile olmadan azaldı. Bahsettiğim yer yüz bölgesi mesela bıyık bölgemi yakmışlardı ilk önce bende aman bir dahami tövbe dedim ama başka çare olmayınca yaptırdigim başka bi yerde bir hafta sonra bile iğneli yapıldığı belli olmuyordu ve boynumda ufak bir yer hariç yüzüm bitti denebilir. Buhara Zeynep Polata gitmiş bunları yaşamış başkası yasamayabilir ben de ev tipi lazerle agdayla yüzümü mahvetmiştim sonra iğneli ile kurtulunca hani insanlar korkmasın herkeste ayni şey olmaz yani
Merhaba iğneli epilasyon için önerebileceğiniz varsa paylaşabilirmisiniz

Merhaba iğneli epilasyon için önerebileceğiniz varsa paylaşabilirmisiniz

ben su an Ankarada sevgi hanıma devam ediyorum. İstanbulda doğa hanıma gittim. Kendisi çok iyi bir uzman ancak birkaç kez habersiz randevu iptal ettim diye randevu vermediği için sorun yaşadık burada devam ediyorum. Benden kaynaklı olduğu icin birşey diyemiyorum. ama herkesin cildi kili farklı sizin memnuniyetiniz nasıl olur bilemem. Yüzümün yüzde seksenini beş altı ayda o bitirdi. Bacaklarıma da çalıştık ama tedavi sürecim araya girdi yarim kaldı ama alınan yerlerde yüzde atmış azalma var. Göğüs ucumda da birkaç tane kalın kaldı. Ben ankarada dengi birini çok aradım. Su an sevgi hanıma yuzum için gidiyorum buradan da memnunum

ben su an Ankarada sevgi hanıma devam ediyorum. İstanbulda doğa hanıma gittim. Kendisi çok iyi bir uzman ancak birkaç kez habersiz randevu iptal ettim diye randevu vermediği için sorun yaşadık burada devam ediyorum. Benden kaynaklı olduğu icin birşey diyemiyorum. ama herkesin cildi kili farklı sizin memnuniyetiniz nasıl olur bilemem. Yüzümün yüzde seksenini beş altı ayda o bitirdi. Bacaklarıma da çalıştık ama tedavi sürecim araya girdi yarim kaldı ama alınan yerlerde yüzde atmış azalma var. Göğüs ucumda da birkaç tane kalın kaldı. Ben ankarada dengi birini çok aradım. Su an sevgi hanıma yuzum için gidiyorum buradan da memnunum
Teşekkür ederim cevapladığınız için

X