İğneli Epilasyon İğneli epilasyon yaptıracaklar mutlaka okuyun!!!

Butun yuzume yaptirdim. Beyhan Kurtulus'a "Yapilmayacak yerlere yapmayin lutfen" dedim. "Biyiga yapilmaz, oranin derisi farklidir ama goz oyle degil hicbir sey olmaz, 22 senedir bu isteyim." dedi. Ben de kendisine kandim. Goz cevresindeki ince deride igne deligi seklinde cukurlar var ve ayrica sol gozumde acik kahverengi pigmentasyon bozuklugu. Bu olusumlar uygulama hatasi. Yuzumun geri kalaninda kil koku iltihaplanmasina bagli cikan sivilcelerden cukur ve kirmizi lekeler kaldi. Yuzumde asiri bir killanma yoktu ama ben cok takilmistim, cezami buldum diyelim. Simdiki aklim olsa agda, hatta jilet yapardim da dokum/derim boyle bozulmazdi. Benim psikolojim boyle seyleri kaldiracak gucte degil, yaptirmadan once siz kozmetik uygulamalardan kaynaklanabilecek riskleri kaldirabilecek gucte misiniz onu dusunmenizi tavsiye ederim. Bir de Beyhan Hanim "Benden kaynakli bir sey degil, ama o gun dolunaydir o zaman bilemem." dedi. Guler misin, aglar misin?
Resimleri yukledim. Keske hic karsilasmasaydim kendisiyle.

ay çok geçmiş olsun canım. Benim bıyık bölgemde iz kalmıştı ama geçti merak etme 1 yıldan fazla uğraştım ama geçti. Bu nasıl iğneli izi böyle. İğneliyle ben yüzümü bitirdim. Bitirmemiş olsam bunu görsem iğneliye gitmem korkumdan. Bir de dolunay diye dalga geçmiş. Büyücü müsün ne dolunayı Allah Allah ya. Benim gözümün altında sarı sarı vardı hepsini iğneliyle aldırdım iz olmadı önceden olan lekelerde açıldı. Ama ben de doğru yeri bulana kadar çok mağdur edildim seni çok iyi anlarım. Üzülme ağlama canım bıyık geçmez dediler ama bende o bile geçti sana moral olsun diye yazıyorum gerçekten geçti

Peki pudra dısinda genellikle madecassol krem oneriyorlar sanirim o da cildi nemli yapmaz mı. Madecassola igneli epilasyon yaptiktan ne kadar zaman sonra basladiniz ve ilk kaç gun kullandiniz acaba
Benim gittiğim yerde tam tersi yüzüne pudra dan başka bişe sürme diyorlardı :) dediğim gibi kıl kökleri açık ve sivilcelenmeye meyilli olduğu için hiçbirşey sürmeyin. En azından 3 gün sürmeyin. Kaldı ki cildiniz çok kurumadıysa iyileşene kadar bişe sürmenize gerek yok. Benim art arda işlem yapılınca cildim gerçekten çok hassaslaşmıştı bide kış aylarıydı. Normalde hiçbişe sürme diyordu en son seansta işlemden bikaç gün sonra madecassol yada sudocrem sürebilirsin demişti. Ama sudocrem bana iyi gelmedi mesela. O biraz fazla yağlı geldi sanırım. Madecassol zaten centella asetica bitkisinden elde edilen iyileştirici bi içerik. Bana o daha iyi geldi ve iyileştirme etkisini gördüm. Zaten o günden sonra evde hep bulunduruyorum deriyi hemen sakinleştiriyor. Ama yüzdense vücutta kullanımı daha uygun. O yüzden çok tahriş vs olmadıkça yüzüm, yüzüme kullanmıyorum. İğneli epilasyondan sonra ne kadar kullandım madecassolü hatırlamıyorum ama en az iki yada üç hafta kullanmışımdır. Bir tüp bitirmiştim yani.

ay çok geçmiş olsun canım. Benim bıyık bölgemde iz kalmıştı ama geçti merak etme 1 yıldan fazla uğraştım ama geçti. Bu nasıl iğneli izi böyle. İğneliyle ben yüzümü bitirdim. Bitirmemiş olsam bunu görsem iğneliye gitmem korkumdan. Bir de dolunay diye dalga geçmiş. Büyücü müsün ne dolunayı Allah Allah ya. Benim gözümün altında sarı sarı vardı hepsini iğneliyle aldırdım iz olmadı önceden olan lekelerde açıldı. Ama ben de doğru yeri bulana kadar çok mağdur edildim seni çok iyi anlarım. Üzülme ağlama canım bıyık geçmez dediler ama bende o bile geçti sana moral olsun diye yazıyorum gerçekten geçti
Sizdekiler leke miydi, delik mi? Eskisi gibi puruzsuz olmaz dediler. Arkadasimin biyigindakiler bes yili fazla zamandir duruyor diye panik opdum. Evet iyi yer bulmak onemli, ayni yere giden baska bir arkadasimda da kahverengi lekeler kalmis ama ben kahverengi lekeleri bile tercih ederdim. Kesinlikle uygulama hatasi. Yapmadan once islemin hicbir riski yokmus gibi lanse ediyorlar ki bu cok yanlis. Butun birikimimi bu kadinin yaptigi hatalari duzeltmek icin harciyacagim simdi. Yapamayacaklari isi yapmasinlar. Tabii benim hatam da tecrubeliyim sozlerine kanmak ve pahali diye iyi olduklarini dusunmem oldu.

Geçmeyen iğne izleri değil iğneli epilasyon yaptırdıktan sonra lekelenmeler olabiliyor, kızarıklıklar, sivilcelenmeler vs, ve bunlar lekeye çevirebiliyor. Yoksa epilasyondan sonra kabuk bağlayıp dökülmesi dedikleri gibi bi iki haftalık olay. Hatta bazen bikaç günde bile kabuklarınız düşebiliyor bölgeye göre. Bende oldu lekelenme, sonuçta elektrik akımı veriliyor cildinize, yanma diye bişeyde söz konusu. O yüzden uzman önemli. Zeynep Polatın yanında çalışan birinden randevu almışsınız anladığım kadarıyla, Zeynep Hanımın yanında tecrübesiz birini çalıştıracağını sanmıyorum. Herkesin cildi farklı, bende 4-5 aya düzelmeyen iz, sizde o kadar kalmayabilir bilemem. Epilasyondan sonra bölgeyi kuru tutup güneşe çıkmayın. Sivilcelenirse sıkmayın, dikkat ederseniz iz kalmayacaktır İnşAllah, geçmiş olsun.

Evet yanındaki kişiden randevu aldım. Ama içime sinmedi diyebilirim. Sizin ilk mesajınızda Zeynep hanım uzman olmasına rağmen kaş çevresine kesinlikle yaptırmayın demişsiniz. Birkaç farklı merkeze sorduğumda ve sayfalarını incelediğimde kaş çevresinde de sorunsuz işlem yapıldığını öğrendim. Bu tür şeyler kafamda soru işaretine sebep oldu. Yine de şuan için başka çarem yok. Sorduğum her yer dolu. Elimde sadece bu randevu var. Bir kere gidip ona göre karar vereceğim gibi görünüyor.

Vallahi bilemedim ben yaklaşık 1 yıldır yüz bölgeme yaptırıyorum çok güzel azalma oldu ama tamamen gitmedi henüz . Ama ne kabuklanma ne sivilcelenme ne yara ne iz hiçbir şey olmadı .ilk gün kızarıklık oluyor 2.güne hiçbir şey kalmıyor.Lazeri denemiş ve acı tecrübeler kazanmış biri olarak iyi ki iğneli epilasyona gitmişim diyorum .ilk gün yüzüme su değdirmiyorum dışarı çıkarken kesinlikle evdedir aklıma geldikçe güneş kremi sürüyorm o kadar 😜
Tabi herkesin cildi farklı ama ben sorun hiç yaşamadım
Gittiğiniz merkezi paylaşır Mısınız

Merhaba arkadaslar. Igneli epilasyon yaptirdiktan ne kadar sure sonra egzersiz yapmaya izin veriyorlar?

Sizdekiler leke miydi, delik mi? Eskisi gibi puruzsuz olmaz dediler. Arkadasimin biyigindakiler bes yili fazla zamandir duruyor diye panik opdum. Evet iyi yer bulmak onemli, ayni yere giden baska bir arkadasimda da kahverengi lekeler kalmis ama ben kahverengi lekeleri bile tercih ederdim. Kesinlikle uygulama hatasi. Yapmadan once islemin hicbir riski yokmus gibi lanse ediyorlar ki bu cok yanlis. Butun birikimimi bu kadinin yaptigi hatalari duzeltmek icin harciyacagim simdi. Yapamayacaklari isi yapmasinlar. Tabii benim hatam da tecrubeliyim sozlerine kanmak ve pahali diye iyi olduklarini dusunmem oldu.

benimkiler leke ağırlıklı ama bazı yerler hafif elleyince çukur gibiydi. Ellemeden anlaşılmıyordu ama lekeler çok belliydi. Simdi lekelerden eser yok ben bir de kirk yaşın ustuyum. Sen daha gençsen hızla toparlar ama önce doktora gitmek daha iyi olur evde kendi kendine yaparsan zarar verebilirsin ben onu da yaptım neyseki iz bırakmadım

Evet yanındaki kişiden randevu aldım. Ama içime sinmedi diyebilirim. Sizin ilk mesajınızda Zeynep hanım uzman olmasına rağmen kaş çevresine kesinlikle yaptırmayın demişsiniz. Birkaç farklı merkeze sorduğumda ve sayfalarını incelediğimde kaş çevresinde de sorunsuz işlem yapıldığını öğrendim. Bu tür şeyler kafamda soru işaretine sebep oldu. Yine de şuan için başka çarem yok. Sorduğum her yer dolu. Elimde sadece bu randevu var. Bir kere gidip ona göre karar vereceğim gibi görünüyor.
Ben kaş çevresine verilecek şekil öylece kalacak diye önermiyorum. Sonra pişman olabilirsiniz. Zeynep Hanımla özel bi ilgisi yok yani. Ben kaşlarımı çok seviyorum, kaş üstümden aldırmak istemiştim yani kaşıma dahil olmayan alnıma dahil olan yerden ama herkesin kaş üstü mesafesi farklı sanırım. Benim istediğimden bi tık fazla almıştı kaşları ve açıkçası geri aynısı gibi çıkmadı aldığı yerler :) Aynı şekilde bebe saçlarında da böyle bişe olmuştu. Eve gelince üzülmüştüm :KK43: göz çevresi yakınıma işlem yapmadı açıkçası, göz altı yada kaş altına, oralar çok ince deri bilemiyorum. Şimdi sanırım benim gittiğimden çok daha yoğun zaten kendisi yanında başkaları da çalıştığına göre. Randevu almışken gidin bence.

Ben kaş çevresine verilecek şekil öylece kalacak diye önermiyorum. Sonra pişman olabilirsiniz. Zeynep Hanımla özel bi ilgisi yok yani. Ben kaşlarımı çok seviyorum, kaş üstümden aldırmak istemiştim yani kaşıma dahil olmayan alnıma dahil olan yerden ama herkesin kaş üstü mesafesi farklı sanırım. Benim istediğimden bi tık fazla almıştı kaşları ve açıkçası geri aynısı gibi çıkmadı aldığı yerler :) Aynı şekilde bebe saçlarında da böyle bişe olmuştu. Eve gelince üzülmüştüm :KK43: göz çevresi yakınıma işlem yapmadı açıkçası, göz altı yada kaş altına, oralar çok ince deri bilemiyorum. Şimdi sanırım benim gittiğimden çok daha yoğun zaten kendisi yanında başkaları da çalıştığına göre. Randevu almışken gidin bence.

Evet maalesef başka alternatifim yok gibi görünüyor. Ben öyleyse ilk olarak kaş çevresine işlem yaptırmamalıyım sanırım. Böyle işleri gitmeden başlamadan anlamak da çok zor. Teşekkür ederim açıklamanız için

Evet maalesef başka alternatifim yok gibi görünüyor. Ben öyleyse ilk olarak kaş çevresine işlem yaptırmamalıyım sanırım. Böyle işleri gitmeden başlamadan anlamak da çok zor. Teşekkür ederim açıklamanız için
Yani Zeynep Polat en iyi alternatiflerden biri aslında :) siz bizzat o yapmayacak diye endişeleniyorsunuz sanırım. Rica ederim, İnşallah işleminiz sorunsuz olur, memnun kalırsınız.

Çok kötü bir deneyim yaşamış siniz. Biz iğneli epilasyon 1990 yılından beri yapıyoruz hiç iyileşmeyen bir doku ve iz görmedim.Doğru ve dikkatli bir bakım ile tüm sorunlu işlem bölgeleri iyileşir. Biraz zaman ve ilgi ister. Dünyada kıl ve tüy sorunun yegâne yöntemi iğneli epilasyon dur. İşlem öncesi mutlaka deneyimli ve titizlikle çalışan ve yaptığı işin arkasında olan bir salon bulmalısınız.

Çok kötü bir deneyim yaşamış siniz. Biz iğneli epilasyon 1990 yılından beri yapıyoruz hiç iyileşmeyen bir doku ve iz görmedim.Doğru ve dikkatli bir bakım ile tüm sorunlu işlem bölgeleri iyileşir. Biraz zaman ve ilgi ister. Dünyada kıl ve tüy sorunun yegâne yöntemi iğneli epilasyon dur. İşlem öncesi mutlaka deneyimli ve titizlikle çalışan ve yaptığı işin arkasında olan bir salon bulmalısınız.

Kızlar 23 yaşımdan sonra çenemde ve bıyık tüylerimde kalınlaşma oldu iki tane igneli epilasyoncuya gittim birisi julia bilenler bilir digeride bi aile dostumuzdu juliaya bi kere gidebildim kaş aramda sürekli sivilce çıkartan kaşlarım vardı onlara çeneme ve bıyıklara uygulattım kaş aram hemen azaldı yalnız bıyık ve çenemi aile dostumuz geçirdi çok uzun ve acılı bir süreçti julia hiç acıtmıyor bilginize ama çok pahalı randevu zor bulunuyor. Ama geçti 6-7 ay gibi bir süreçte çıktıkça yaptırdım ama bıyık ve çenemi sürekli kapatmak zorunda kaldım çünkü başka bir yöntemle alamıyorsunuz yasak. Ama çok dikkat edin bende iz vs olmadı ki çok hassas ve beyaz tenliyim iğneli öncesi bebek şampuanıyla yıkayın bölgeyi sonrasında da su asla degmeyecek igneli yapılan bölgeye antibiyotikli pudra sürün bi iki gün kızarıklık olmaması iltihap kapmaması için sonrasında hametan surun ama ilk 2 gün su degmesin bu çok önemli

Benim gittiğim yerde tam tersi yüzüne pudra dan başka bişe sürme diyorlardı :) dediğim gibi kıl kökleri açık ve sivilcelenmeye meyilli olduğu için hiçbirşey sürmeyin. En azından 3 gün sürmeyin. Kaldı ki cildiniz çok kurumadıysa iyileşene kadar bişe sürmenize gerek yok. Benim art arda işlem yapılınca cildim gerçekten çok hassaslaşmıştı bide kış aylarıydı. Normalde hiçbişe sürme diyordu en son seansta işlemden bikaç gün sonra madecassol yada sudocrem sürebilirsin demişti. Ama sudocrem bana iyi gelmedi mesela. O biraz fazla yağlı geldi sanırım. Madecassol zaten centella asetica bitkisinden elde edilen iyileştirici bi içerik. Bana o daha iyi geldi ve iyileştirme etkisini gördüm. Zaten o günden sonra evde hep bulunduruyorum deriyi hemen sakinleştiriyor. Ama yüzdense vücutta kullanımı daha uygun. O yüzden çok tahriş vs olmadıkça yüzüm, yüzüme kullanmıyorum. İğneli epilasyondan sonra ne kadar kullandım madecassolü hatırlamıyorum ama en az iki yada üç hafta kullanmışımdır. Bir tüp bitirmiştim yani.
Bugün youtupe yorumlardan deneyimleyip memnun kaldığını söyleyen birinin onerdiği yere görüsmeye gidip randevu aldim sadece tuylerime baktı ona gore dakika biçti pek bir bilgi alamadim sırada biri oldugu icin ignesinin fiyatı 30 dakikası ise 1 liraydi sadece igneli epilasyon yapan bir yer tek kisi igneli epilasyon yapıyor orada. Ben ne almam gerekiyir dedim sadece hametan krem al gel dedi glb epilasyondan sonra sürecek. Pudra falan alinması gerek doyorlar oyle birseye gerek yok falan dedi konuşma bitti. Sizce ne yapayim bildiğime göre hametan yaniklarda veya genelde pişiklerde sürulem bir krem sivilca için hap kullanırken bu kremi doktor dudak kurulugum için önermisti.Kullanmalı miyim ya sizce

Kızlar 23 yaşımdan sonra çenemde ve bıyık tüylerimde kalınlaşma oldu iki tane igneli epilasyoncuya gittim birisi julia bilenler bilir digeride bi aile dostumuzdu juliaya bi kere gidebildim kaş aramda sürekli sivilce çıkartan kaşlarım vardı onlara çeneme ve bıyıklara uygulattım kaş aram hemen azaldı yalnız bıyık ve çenemi aile dostumuz geçirdi çok uzun ve acılı bir süreçti julia hiç acıtmıyor bilginize ama çok pahalı randevu zor bulunuyor. Ama geçti 6-7 ay gibi bir süreçte çıktıkça yaptırdım ama bıyık ve çenemi sürekli kapatmak zorunda kaldım çünkü başka bir yöntemle alamıyorsunuz yasak. Ama çok dikkat edin bende iz vs olmadı ki çok hassas ve beyaz tenliyim iğneli öncesi bebek şampuanıyla yıkayın bölgeyi sonrasında da su asla degmeyecek igneli yapılan bölgeye antibiyotikli pudra sürün bi iki gün kızarıklık olmaması iltihap kapmaması için sonrasında hametan surun ama ilk 2 gün su degmesin bu çok önemli
Hametana 2 gün sonra mı başlamak lazim antibiyotikli pudra eczaneden mi alınıyor

Merhabalar öncelikle uyarılarınız için teşekkürler:) Ben öbür aya doğa hanım denen tanınmış bir bayandan aldım randevu yüz için. Bıyık favori kaş arası ense ve çene için. Boynum için ne yapsam bilemedim cünkü yoğun ama ince tüyler var. Sizce tüy yapımıma göre uEki Görüntüle 2115850 Eki Görüntüle 2115851 Eki Görüntüle 2115852 Eki Görüntüle 2115853 ygunmu yoksa lazermi daha uygun olur? Lazerden daha fazla cıkabiliyormuş ama türüne göre bağlıymış galiba
Siz gosterdiginiz yerlere iğneli epilasyin yaptirdiniz mı memnun kaldıniz mi?

Ve siz madecassol krem huc kullanmadiniz mi? Inşallah bizde de hiç iz kalmaz

Hametana 2 gün sonra mı başlamak lazim antibiyotikli pudra eczaneden mi alınıyor
Evet eczaneden alınıyor igneli epilasyon yapılan bölgeye çay buharı yada yemek buharı bile 24 saat gelmemeli. İgneli epilasyondan hemen sonra antibiyotikli pudranı sür asla mümkün oldugunca o bölge kuru kalmalı asla güneş görmesin şapka fln kullan yüzündeyse. 24 saat sonrada şişlik fln varsa hametan . Kızarıklık varsa pudraya devam et. Ben dönüşümlü olarak sürmüştüm iki gün sonrada okula gittim kimse farketmedi bu arada 3 gün makYaj yapma.

X