Ikili tarama testinde usg normal,kan değerlerim riskli (trizomi 18_edward sendromu)

emrsra

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2022
1
0
30
Merhabalar, gectigimiz hafta ikili test yaptirdim ultrasonda ense kalinligi burun kemigi ve diger tum detaylar normal cikti ancak kanda trizomi18 riskimin yuksek ciktigini ilettiler. Yasiminda genc olmasi dolayisiyla riskin mutlaka degerlendirilmesi gerektigini ve fetal dna testi yaptırmami soylediler ornek verdim sonucu bekliyorum ama 15 gun suresi var oldukca gergin ve üzgünüm . Fetal dnanin da pozitif cikmasi durumunda gebeligin yuksek oranda kayipla sonuclanacagini ongoruyorlar. Aranizda bu gibi ultrasonda sorun yasamamis ancak kanda riski yuksek cikipta sonradan temize donen varmi yardimlarini rica ediyorum testimin fotografini da iletiyorum😔

Eklentiler

• Screenshot_20221002-194114_Instagram.jpg
    Screenshot_20221002-194114_Instagram.jpg
    39,2 KB · Görüntüleme: 1.018
Merhaba bende aynı durumdayım usg normal ama ikili testte serum plazma değeri riski çıktı trizomi 18 1/275 amniyosentez yapıldı sonuç bekliyorum bu ay sonunda belli olacak

Merhaba kardeşim, bu test tarama testi olup risk değerlendirmesi olasılık gösteriyor. Kesin tanı değil yani sizinle aynı kan değerlerine sahip 85 kişiden 1 bebek trizomi18 görülebilir anlamına geliyor. 10000/1 olsa dahi o 1 ihtimal illaki var. Ultrason bulguları normal ise endişe etme bizim down sendromu riskli çıkmıştı 1\222 hiç bir test önerilmedi. Perinatoloji uzmanına değerlendirdi Yüksek riskten düşük risk gurubuna aldı bizi hatta kalp de parlaklık görmesine rağmen yine test istemedi fetal dna testi normal gelecektir, üzmeyin kendinizi.

Merhabalar, gectigimiz hafta ikili test yaptirdim ultrasonda ense kalinligi burun kemigi ve diger tum detaylar normal cikti ancak kanda trizomi18 riskimin yuksek ciktigini ilettiler. Yasiminda genc olmasi dolayisiyla riskin mutlaka degerlendirilmesi gerektigini ve fetal dna testi yaptırmami soylediler ornek verdim sonucu bekliyorum ama 15 gun suresi var oldukca gergin ve üzgünüm . Fetal dnanin da pozitif cikmasi durumunda gebeligin yuksek oranda kayipla sonuclanacagini ongoruyorlar. Aranizda bu gibi ultrasonda sorun yasamamis ancak kanda riski yuksek cikipta sonradan temize donen varmi yardimlarini rica ediyorum testimin fotografini da iletiyorum😔
Değerizi çok anlamadım ama benimde 2li test 1/278 çıktı. Doktorlar haklı olarak olasılık olsada aminiyosnetez yada fetal dna ya yönlendiriyorlar. Ama imkanın varsa başka bi doktordan daha görüş al. Bana başka bi doktorum bişey olacağını zannetmiyorum burun ense yapısı herşey normal ayrıntılı ultrasonu bekle demişti. Tabi yaş 32 olduğu için o da bi etken bu sonuçlara, çok endişelenmiştik bizde. 4lü tarama test yaptırdık çok istemedik ama merakda ediyorduk. Çok şükür 1/3087 gibi bi değer çıktı. Doktor çıkabilecek en güzel sonuç dedi. Sizde ya 4lü testi bekleyin yada ayrıntılı ultrasonu. Bizim ayrıntılı ultrason da da bişey görülmedi.
İçiniz rahat olsun hiç bişey çıkmıyo. Yüzde 90 herkesin mutlaka risk çıkıyo. Ama sonucı hep normal oluyor🙏🦋

merhaba, sonuclariniz ciktimi

37 yaşındayım 14 haftalık hamileyim.. Aşılama ile hamile kaldım.. 2 li tarama testim benimde yüksek çıktı.. Rica etsem anlayan biri sonuçlarıma bakabilir mi?? Fetal dna testi yaptırıcam haftaya ama güzel birşeyler duymaya çok ihtiyacım var.. Devlette yaptırmıştım yeterli bir açıklama yapmadılar..Rabbimden ümit kesilmez.. Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun inşallah🤲🏻

Eklentiler

• B376CEDF-4A13-430C-84D0-5F48367CF00D.jpeg
    B376CEDF-4A13-430C-84D0-5F48367CF00D.jpeg
    67,5 KB · Görüntüleme: 565
  • 517BE9A1-0B4D-48E4-B783-34FFAAF4BF93.jpeg
    517BE9A1-0B4D-48E4-B783-34FFAAF4BF93.jpeg
    68,5 KB · Görüntüleme: 572
37 yaşındayım ve 15 haftalık hamileyim risk 1/50 doktorum yüksek dedi
Ense kalınlığı normal burun kemiği var hatta gelişimi çok iyi ve hareketli hatta testi gönderirken bir şey çıkacağını sanmıyorum dedi o kadar rahattı sonucu görünce o da çok şaşırdı

Ben de bugün fetal DNA nifty test yaptırdım genoks firmasına sonucu bekliyorum dua edin lütfen inşallah hepimizin yüzü güler hayırlı haber aliriz
37 yaşındayım 14 haftalık hamileyim.. Aşılama ile hamile kaldım.. 2 li tarama testim benimde yüksek çıktı.. Rica etsem anlayan biri sonuçlarıma bakabilir mi?? Fetal dna testi yaptırıcam haftaya ama güzel birşeyler duymaya çok ihtiyacım var.. Devlette yaptırmıştım yeterli bir açıklama yapmadılar..Rabbimden ümit kesilmez.. Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun inşallah🤲🏻

37 yaşındayım ve 15 haftalık hamileyim risk 1/50 doktorum yüksek dedi
Ense kalınlığı normal burun kemiği var hatta gelişimi çok iyi ve hareketli hatta testi gönderirken bir şey çıkacağını sanmıyorum dedi o kadar rahattı sonucu görünce o da çok şaşırdı

Ben de bugün fetal DNA nifty test yaptırdım genoks firmasına sonucu bekliyorum dua edin lütfen inşallah hepimizin yüzü güler hayırlı haber aliriz
Benimde trizomi 18 1:50 çıktı yüksek risk ultrasonda bulgu yoktu amniyosentez yaptırdım ben temiz çıktı. 50 gebe bir odadayız birimizde bu hastalık olma ihtimali var gibi düşünmek lazım kesin değil. Genelde sonuçlar temiz çıkıyor ve ultrason uyumlu stresli bekleyiş ama umarım güzel çıkar sonuçlarınız.

Benimde trizomi 18 1:50 çıktı yüksek risk ultrasonda bulgu yoktu amniyosentez yaptırdım ben temiz çıktı. 50 gebe bir odadayız birimizde bu hastalık olma ihtimali var gibi düşünmek lazım kesin değil. Genelde sonuçlar temiz çıkıyor ve ultrason uyumlu stresli bekleyiş ama umarım güzel çıkar sonuçlarınız.
İnşallah dediğiniz gibi olur sizin adınıza çok sevindim🙌♥️

Çok şükür sonuçlarımı bugün aldım ve yüksek risk saptanmamıştır dendi
Ultrason bulgularım da iyi oldukça uzun baktı doktorumuz 16 haftalık olmamıza rağmen 40 dakika surdu ayrıntılı ultrason gibi
Cinsiyetimiz de ultrason ve fetal DNA eşleşti kesinleşti
Darısı bekleyen herkese bundan sonra 21.haftada ayrıntılı ultrasona gireceğim
İnşallah sürecimiz olumlu devam eder .

X