Ikinci Evlilik

Bende 2. evliliğimi yapmak üzereyim ilk evliliğimi evliliikten sayabilirsek tabi. zorla 5 ay sürdü o 5 ayı da ben evde neredeyse tek başıma geçirdim. İlk evliliğimden sonra birşeye çok emin oldum ki insanları yıllarla tanımak mümkün değilmiş. Uzun zaman kendime gelemedim ve evlilikten soğudum ama şimdi yine o tatlı telaşı yaşıyorum ve Allahıma son olması için dua ediyorum. Bir daha sevip aşık olamayacağımı düşünüyordum ama şimdi çoook daha mutluyum. Benim gibi başından evlilik geçip boşanmış arkadaşlar lütfen umutlarını kaybetmesinler. Hakeden herkes mutluluğu eninde sonunda buluyor. Herkese sevgiler...

Bende 2. evliliğimi yapmak üzereyim ilk evliliğimi evliliikten sayabilirsek tabi. zorla 5 ay sürdü o 5 ayı da ben evde neredeyse tek başıma geçirdim. İlk evliliğimden sonra birşeye çok emin oldum ki insanları yıllarla tanımak mümkün değilmiş. Uzun zaman kendime gelemedim ve evlilikten soğudum ama şimdi yine o tatlı telaşı yaşıyorum ve Allahıma son olması için dua ediyorum. Bir daha sevip aşık olamayacağımı düşünüyordum ama şimdi çoook daha mutluyum. Benim gibi başından evlilik geçip boşanmış arkadaşlar lütfen umutlarını kaybetmesinler. Hakeden herkes mutluluğu eninde sonunda buluyor. Herkese sevgiler...
canım inşallah senın için doğru ınsandır.tekrar nasıl bırıne güvenebıldın oda senın gıbı ıkıncı evlılıkmı yapıyo çocuğu varmı bıraz anlatsana neler yaşadın..

canım inşallah senın için doğru ınsandır.tekrar nasıl bırıne güvenebıldın oda senın gıbı ıkıncı evlılıkmı yapıyo çocuğu varmı bıraz anlatsana neler yaşadın..

güzelim iyi dileklerin için öncelikle teşekkür ederim. Tekrar güvenebilmek benim için çok ama çok zordu.Çünkü dediğim gibi daha önceki evliliğim 7 yıllık bi ilişkinin ardından olmuştu, çok iyi tanıdığımı düşünüyordum.Ama insanlar değişebiliyorlarmış ya da yıllarca gerçek yüzlerini saklayabiliyorlarmış.Ben herkesi kendim gibi sandığım için darbe yedim bunun acısı da çok büyük oldu.Güvenmek konusuna gelirsem açıkçası artık kimseye %100 güvenmiyorum bu çok net bunu nişanlıma da söyledim hep bir hata payı bırakıyorum kendi içimde.Bilmiyorum nasıl başardı ama kısa sürede inandım ben ona. Belki bana benzediği için evliliğe, aileye olan saygısı beni ikna etti. nişanlım daha önce evlenmemiş sadece bi nişan geçmiş başından.Ama denizci olduğu için eski nişanlısı alışamamış duruma. Onun da bende olduğu gibi insanlara güvensizliği vardı.Birbirimizi iyi anladık diyelim ve isteklerimiz aynıydı. Daha önce evlilik yaşamam da onu rahatsız etmedi ve benim için sen ilk kez benimle evleniyorsun sadece başından bi talihsizlik geçmiş diyelim dedi. Ne biliyim korkularım tabiki var ama hep diyorum korkularım nişanlımla ilgili değil evlilikle ilgili.Ama bu iş bi kumar şu anda herşey çok iyi umarım hep böyle devam eder.

güzelim iyi dileklerin için öncelikle teşekkür ederim. Tekrar güvenebilmek benim için çok ama çok zordu.Çünkü dediğim gibi daha önceki evliliğim 7 yıllık bi ilişkinin ardından olmuştu, çok iyi tanıdığımı düşünüyordum.Ama insanlar değişebiliyorlarmış ya da yıllarca gerçek yüzlerini saklayabiliyorlarmış.Ben herkesi kendim gibi sandığım için darbe yedim bunun acısı da çok büyük oldu.Güvenmek konusuna gelirsem açıkçası artık kimseye %100 güvenmiyorum bu çok net bunu nişanlıma da söyledim hep bir hata payı bırakıyorum kendi içimde.Bilmiyorum nasıl başardı ama kısa sürede inandım ben ona. Belki bana benzediği için evliliğe, aileye olan saygısı beni ikna etti. nişanlım daha önce evlenmemiş sadece bi nişan geçmiş başından.Ama denizci olduğu için eski nişanlısı alışamamış duruma. Onun da bende olduğu gibi insanlara güvensizliği vardı.Birbirimizi iyi anladık diyelim ve isteklerimiz aynıydı. Daha önce evlilik yaşamam da onu rahatsız etmedi ve benim için sen ilk kez benimle evleniyorsun sadece başından bi talihsizlik geçmiş diyelim dedi. Ne biliyim korkularım tabiki var ama hep diyorum korkularım nişanlımla ilgili değil evlilikle ilgili.Ama bu iş bi kumar şu anda herşey çok iyi umarım hep böyle devam eder.
inşallah hakkında hayırlısı olur herşey hep güzel olur bundan sonrası için bı yastıkta mutlu mesut kocarsınız inşallah.darısı tum bekarların başına .

dedokıdocum
ben 2cı evlılıgımı yaptım ıkı tane oglum var.esımbendenyascada kucuk ama cocuklarımı esım cok sevıyor.bır tanesı bende dıgerı babasında ama cok zor ayrı kalmak.onların ruh halı farklı ıclerınde yasıyolar herseyı allah kımseye yasatmasın.

bende eşimde boşanmış bıtı olraak artık tekrar evlenıp mutlu bı hayatım olmıcakmış gıbıme gelıyo nebılım umudum kalmadı hıç

benim birinci evliliğim eşimin ikinci evliliği öyle hızlı geliştiki herşey ilk eşinin kullandığı eşyaları kullanıyorum şu an salonumda eşim alma taraftarı değil seneye ben atanacağım için taşımak zor diye bahane üretiyor ilk eşi ile dayak yüzünden boşanmışlar ama eşimin anlattıklarına göre hep kız hatalıymış ve hak etmiş ama bende daha düğünüm olmadan eski sevgililerinin resimlerini sildim diye dayak yiyip beyin travması geçirenlerdenim şimdi atanmayı bekliyorum atandıktan sonra herşey değişirse devam ederim değişmezse güle güle der hayatıma bakarım

benim de eşimin de ikinci evliliklerimiz. ilk evliliklerimizden cocugumuz yok,benimki 1 yıl eşiminki 3 ay sürmüş.suanki hayatımızdan her ikimiz de memnununuz, mutluyuz. tanıştık ve 3 ay sonra evlenmiştik bile. aslında 2. evlilliğe göre epey cabuk karar vermişim ama cok sükür şuan 4,5 yıllık evliyiz ve gayat de iyi anlaşıyoruz.
benim ilk evliğilim aşk evli,liği idi.ama cok büyük bir hayal kırıklığıydı benim için. insan 2. evlilliğinde kendini, ne istediğini daha iyi anlıyor...
bir ilişkiye emek vermekle , ilişkinin enayisi olmanın arasındaki farkı cook iyi anlyorsun... dilerim ki herkes yuvasında mutlu, huzurlu yasasın....

benim değil ama eşimin ikinci evliliği eşimin oğlu var ama annesi ile kalıyordu bu yıl bizim olduğumuz şehire geldi biz eşimle 13 yıl oldu evleneli bizimde 2 çocuğumuz oldu ama eşimin ilk evliliğinden oğl hala bizi tam olarak kabul etmiş değil annesi tekrar evlendi ama onlarla bir sorunu var mı bilmiyorum .
ama sana söyleyebileceğim tek şey eğer çocuğun varsa ona açıkol ve bir arkadaş gibi yaklaşarak kendini onun yerine koyarak ve onun korkularını anlamaya çalışarak onunla konuşursan çıkacak sorunlarıda ilişkinize çok zarar vermeden çözüme ulaştırma olanağı bulabilirsin.
hayatına yeni girecek kişi çocuğuna ne kadar iyi davranırsa davransın eğer onu kabul edemeyecekse çocuğun, çok zor bir hayatın olur yani hep diken üstünde olursun sana tek söyleyeceğim öncelikle çocuğun ile yeni başlayacağın hayatı tam anlamı ile konuşman ...ona toz pempe hep mutluluk olarak değil gerçekçi eğrisi doğrusu ile her yönü ile ele alarak açık yüreklilikle konuşman ....zamanımızın çocukları inan her şeyi anlayabilecek kapasiteler bu arada çocuğunun yaşınıda bilmiyorum dilerim yardımcı olabilmişimdir.
benim eşimin oğlunu annesi bize karşı çok doldurduğu için bir bir orta nokta bulamadık dilerim senin başına gelmez.

benim birinci evliliğim eşimin ikinci evliliği öyle hızlı geliştiki herşey ilk eşinin kullandığı eşyaları kullanıyorum şu an salonumda eşim alma taraftarı değil seneye ben atanacağım için taşımak zor diye bahane üretiyor ilk eşi ile dayak yüzünden boşanmışlar ama eşimin anlattıklarına göre hep kız hatalıymış ve hak etmiş ama bende daha düğünüm olmadan eski sevgililerinin resimlerini sildim diye dayak yiyip beyin travması geçirenlerdenim şimdi atanmayı bekliyorum atandıktan sonra herşey değişirse devam ederim değişmezse güle güle der hayatıma bakarım

Ya hayatım sen birde eğitimci olucaksın kusura bakma ama adam zaten kötü bir back raunda sahip seni dövüyo ve sen hala evlenmeye devam ediyorsun birde aynı eşyalarla neden be canım neden yaptın bunu kendine hem kız hatalıymış diyorsun bence hiç bir şey ne cinayeti nede dayağı savunmaya yetmez.
Sen dikkatli ol biraz canım hele çocuk falan asla düşünme
CADIARZU

ben birinci eşimden sonra başka erkek arkadaş falan edindim ama hiç düşünmedim evlenmeyi valla.

kizlar benim de esimin de 2. evliligi bu...benim ilk evliligim 15 ay sürdü ve bosandim cocugum yok esimin de 10 sene sürmüs ve bitmis bir cocuklari var...ama sorun su bizde ayrildigi esi bir türlü 5 senedir evliligimizden cikmiyor ve bende cok sinirleniyorum bu duruma esimde istemiyor aramasina konusmaya ama kadin inat edip sürekli bizi rahatsiz ediyor ...bene biliyorum cocugun sorunlari icin tabii ki ariyacak ama bu cocukta sorun yoksada ariyr sürekli...benimle arkadas olmak istiyormus bende kabul etmiyorum onun icin yapiyor sanirim ama bir türlü cikmadi aramizdan ya ikinci evliligini yapanlar hep mi ilk esleriyle görüsüyor ya sahsen ben görüsmüyorum ama sizler nasilsiniz ne yapabilirim ben bu durumda bana bir akil verin......kadin gel desem evime gelip oturacak yahu.....yüzsüzün bu kadari da olmaz ki ayol.....

canım ya allah mesut etsın benımde ıkıncı evlılıgım ama ben basarımıcam sanırım mutlu degılım esım ogluma ters cıktıgında ben cok uzuluyorum bır ay daha zaman verdım ona oldu oldu olmadı ayrılıcam sanırım rabbım kımsenın huzurunu bozmasın bence arada cocuk olunca olmuyor ıkıncı evlılık

bende ayrıldım yedi yıldır yalnızım iki tane çocuğum var onları büyütüyorum ortaokula başladı ikiside ama artık kendimi çok yalnız hissediyorum bazen ikinci evliliği düşünüyorum ama çocuklarım her şeyden daha kıymetli bence çocugu olanlar çok iyi düşünmeli ikinci evliliği bilmiyorum hayırlısı daha 30 yaşındayım

benim ikinci eşimin ilk evliliği. ben iyiki bu eşimle evlenmişim Allahıma binlerce şükür öbürüyle iyiki boşanmışım. çok huzurlu çok mutluyum çok şükür. ve canımı herşeyden çokk seviyorum :asigim:

Henüz boşanmadım ama çoğu zaman eşiğinden dönüyorum.Bilemiyorum ne yapacağımı 'LÜTFEN YARDIM EDİN.evlilik zormuş' başlığı altında yazdım az çok sorunlarımı.
İlkinde mutlu olamadım,ikinciyi ddüşünemiyorum.Şu an ne yaptığımı bile bilmiyorum,öyle bir leyla oldum.Kötüyüm.

Armoni sanırım aynı duyguları paylaşıyoruz seninle az çok,sorunlarımız farklıdır belki bilmiyorum ama içindeki acıyı paylaşabiliyorum.

Güle güle için geç kalınmış ama..ölmeyi beklemeyin bence...

X