ikiz gebelikten şübheleniyorum

Ayla2023

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2023
10
0
24
Merhaba kızlar ben pkolu biriyim. Son adet aralıkta oldu ama şubat sonu hamile kaldım.
beta ilk önce 54 bir gün arayla 182çıktı. Bir hafta sonra ise 8627 çıktı. Bu ikiz gebelik belirtisi ola bilirmi? Ultrasonda tek keseyi gördu doktor vaginal bakınca.. 4 haftalık dedi. 4 hafta için 8627 fazla değilmi? Ben ikiz gebelikten şübheleniyorum. Hem sol hem sağda kasık ağrılarım var. Kızımda yalnız solda oluyodu.

Betahcgniz pko sebepli yüksek çıkmış da olabilir ama keseler sonradan da görülebilir. Benim betahcg normaldi bence 4 ve 6. Hafta görmediğimiz 2. Bebek 7. Haftada görüldü.

Benim beta 11. Gun 276 idi.Kontrole gittiğimizde doktor hamilesiniz hayırlı olsun vs dedi eşim o arada yanimdaydi doktora tek kesemi diye sordu doktorda nasıl yani diyince orda çift kese var dedi.Tekrar kontrol ettiğinde 2.keseyi gördü.Bu arada eşim doktor falan değil yanlış anlasilmasin🤣 adam nasil gordu anladi hala aklim almiyor.Bu arada sadece sağ kasigimda ağrı vardı.17.haftaya girdik oğlum tutunduğu sağ taraftan hiç kımıldamadi ama kızım ordan oraya dolaşıp duruyor.

Benim beta 11. Gun 276 idi.Kontrole gittiğimizde doktor hamilesiniz hayırlı olsun vs dedi eşim o arada yanimdaydi doktora tek kesemi diye sordu doktorda nasıl yani diyince orda çift kese var dedi.Tekrar kontrol ettiğinde 2.keseyi gördü.Bu arada eşim doktor falan değil yanlış anlasilmasin🤣 adam nasil gordu anladi hala aklim almiyor.Bu arada sadece sağ kasigimda ağrı vardı.17.haftaya girdik oğlum tutunduğu sağ taraftan hiç kımıldamadi ama kızım ordan oraya dolaşıp duruyor.
İyi eşin görmüş doktora kalsa daha geç farkedecektiz 😂

Sizin yumurtlamadan sonra 11. Gün mü yoksa battan sonraki 11. Gün mü acaba

Merhabalar sorumu yanitlarsaniz çok sevinirim tüp bebek surecindeyim 13 Mart'ta 5. Gün 2 tane embriyo transfer oldum 5. Gün silik çizgi gördüm 6 gün gecesi kasik agrimla beraber leke gelince acile gittik beta bakildi 96 çıktı Dr gününde test ver dedi ben tabi yine dayanamadım bu gün 10. Günün akşamı gittim beta bakildi 847 çıktı biraz fazla yükselmiş gibi acaba ikiside tuttu mu ben mol gebelikden dusuklerim var korkuyorum buda öyle olucak mol de beta çok aşırı yükseliyor bu pgt ile tüp bebek sağlıklı embriyo transfer edildi yanitlarsaniz sevinirim

Merhabalar sorumu yanitlarsaniz çok sevinirim tüp bebek surecindeyim 13 Mart'ta 5. Gün 2 tane embriyo transfer oldum 5. Gün silik çizgi gördüm 6 gün gecesi kasik agrimla beraber leke gelince acile gittik beta bakildi 96 çıktı Dr gününde test ver dedi ben tabi yine dayanamadım bu gün 10. Günün akşamı gittim beta bakildi 847 çıktı biraz fazla yükselmiş gibi acaba ikiside tuttu mu ben mol gebelikden dusuklerim var korkuyorum buda öyle olucak mol de beta çok aşırı yükseliyor bu pgt ile tüp bebek sağlıklı embriyo transfer edildi yanitlarsaniz sevinirim
Rabbim hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip etsin.Beta değerinin çok yüksek olması ikiz gebelik olduğu anlamına geldiğini düşünmüyorum.Arkadasimda tedavi ile hamile kaldı onunda 11.gun beta değeri 1000 kusurlerdeydi ama ikiz gebelik değildi.Suan 3 yasinda masallah canavar gibi bir kızı var.Endise etmeyin zor süreçler biliyorum ama hersey güzel olucak.Pazartesi doktorunuzla bir görüşün isterseniz.Muhtemelen 10 gün sonra kontrole çağıracağınız.Hayirli haberler alırsınız insallah

X