ikizlerin beşik sorununu nasıl çözdünüz

artık sığamıyoruz karyolaya :KK43: ikisini bi beşikte yatırıyorum genişte sayılır beşik ama tepişmeye başladılar uyandırıyorlar birbirlerini 2. yatak şart şimdi tekrar beşik alsam hem odama sığmaz onların odasına koysam içim rahat etmez düşünüyorum düşünüyorum çözemiyorum akannehir

İkizlerim 3,5 yaşında.

Biz İkea'dan aldık yataklarını.O zamanlar İkea'da ki bebek yataklarının boyu 1,50 idi.Sonradan gelenlerin boyunu ve enini daraltmışlar.

Hastaneden getirdik ve yataklarına yatırdık.
O zaman alt bazası en yüksekteydi.

9. aydan sonra en aşağıya indirdik.

Ama Türkiye'de üretilen çocuk yataklarının bazası en aşağıda olsa bile derinlikleri çok yüksek değildi.

3 yaşından sonra tek yanını söktük ve yine ikea'dan düşmemeleri için yan koruyucu aldık.
şimdi öyle yatıyorlar.

5 yaşlarına kadar kullanalım diyoruz.
Sonra değiştireceğiz.

Ama çok doğru karar vermişiz.
139 tl.ydi o zaman ve 5 sene kullandığımızı düşünürseniz ,çok isabetli bir karar olmuş.

Ayrıca park yatakların kullandıkları kumaşlar da çok önemli.
Mesela 9-10 aylıktan sonra yatağın kenarını kemirmeye başladılar .Dişlerini kaçıyorlardı.

Oyun parkı olarak da kullandım çok.İçine koyup yapılması acil işlerimi de yaptım.Kimi zaman ikisini de aynı yatağa koydum.
Parmaklıklı olduğu için ,sıkılmadan içerisinde zaman geçirebildiler.

Kesinlikle tavsiye ederim.

ben bir hevesle oda yapanlardanım. bir tanede park yatak almıştım. 4-5 aya kadar birlikte yatarlar sonrada hoppa odalarına demiştim. ama davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş. öyle olmuyormuş. benimkiler iki ay bile yan yana zor yattılar şimdi bırakın yanyanayı aynı odada bile tutamıyorum. birbirlerini sesleriyle uyandırıyorlar. ve odalarına gelince sadece 1 kez odalarında yataklarında yatırdım ve sabahı sabah ettik. ve 1 haftada üzerlerindeki korkuyu atmak için uğraştım. ya benim yavrular zor yada kesinlikle 1 yaşa kadar teferruatlı bir oda yapılmamalşı 2 park yatat bir dolap yeterde artar bile ilk zaman için..

ben odalarına iki saalanan karyola aldım büyümeyenlerden, gündüz oturmaodasında benimle beraber uyuyup uyanıp günü geçöiriyorlar gece de odalarında iki yatağın rtasına yer yatağı yaptım eşimle beraber odalarında ailecenek uyuyoruz, birbirlerini uyandırıyorlar ama eşim yanımda olduğu için de hemen uykusu ayılmadan müdahale edebiliyoruz...

X