İmza parfüm?

fndkfndk

Kûn fe yekûn <3
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2009
3.389
729
Başlık yeterince açıklayıcı olmadı sanırım. :)

Adeta imza gibi olan, koklandığında bir insanı hatırlatan parfümler vardır ya... Öyle bir parfüm arayışındayım işte ben. Sık sık parfüm değiştirmek bana göre değil o yüzden.
Daha evvel Lacoste touch of pink kullandım 8 yıl. Ama hem çok pahalı gelmeye başladı, hem de herkeste var.

Şimdi yeni bir parfüm bulana kadar idareten Yves Rocher Lilas mauve kullanıyorum. Bunu da beğendim ama pek kalıcı değil. Bir de nasıl desem, karakteristik ve farklı bir koku arıyorum ben. Bu basbaya taze leylak kokuyor.

Ben öyle bir parfüm istiyorum ki çok az kişide olsun. Çok farklı olsun. Mümkünse pahalı olsun ki herkeste olamasın ve taklit edilemesin. :)

Her türlü öneriye açığım ama belirtmeliyim ki baharat ve şeker kokularından hiç hoşlanmam.

Daha ziyade çiçek kokuları ve fresh kokular severim. Frezya ve yasemin mesela...

Haydi hanımlar bekliyorum önerilerinizi. İnşallah adı sanı çok duyulmamış yahut duyulmuş ama taklidi, doldurması yapılmayan parfümlerle gelirsiniz. :)

Bir de eklemek istedim.

Koku zevk meselesi olduğu için herkesin güzel anlayışı farklıdır. O yüzden benim asıl merak ettiğim, parfüm neye göre seçilmeli sizce?
Ben yay burcuyum mesela. Buğday tenliyim, genel olarak hareketli ve pozitif bir insanımdır. Belki şu tip insanlara şu koku yakışıyor diye genelleme yapanınız vardır diye söyledim bunları da. :)

Hadi hanımlar bulalım benim parfümümü...

Loewe quizas quizas quizas
Dediğin gibi pek kullanılmayan cılkı çıkmamış bi koku. Taklidini bulabileceğini de sanmıyorum. Yalnız yurtdışında Türkiye'de satıldığından şaka gibi bir farkla satılan bir parfüm. Öğrendiğimde kalp krizi geçiriyordum. O yüzden Tekin acarda kokla, beğenirsen yurtdışından sipariş et.

Loewe quizas quizas quizas
Dediğin gibi pek kullanılmayan cılkı çıkmamış bi koku. Taklidini bulabileceğini de sanmıyorum. Yalnız yurtdışında Türkiye'de satıldığından şaka gibi bir farkla satılan bir parfüm. Öğrendiğimde kalp krizi geçiriyordum. O yüzden Tekin acarda kokla, beğenirsen yurtdışından sipariş et.

Canım teşekkür ederim. Hemen yazdım bunu listeme, ilk fırsatta koklayacağım. :)
Araştırdım. Seksi bir koku falan denmiş bakalım..

Yalnız birkaç rengi var. Hangisi senin söylediğin? Fiyat da iyiymiş cidden, bunu kolay kolay herkes alamaz. Tam istediğim gibi. :KK53:

Canım teşekkür ederim. Hemen yazdım bunu listeme, ilk fırsatta koklayacağım. :)
Araştırdım. Seksi bir koku falan denmiş bakalım..

Yalnız birkaç rengi var. Hangisi senin söylediğin? Fiyat da iyiymiş cidden, bunu kolay kolay herkes alamaz. Tam istediğim gibi. :KK53:
Hazır duyulmamış bir koku demişsin, kokuyu tarif etmişsin, aklıma bu geldi. Bi de tuzlu. Ayağa düşmemiştir diye.
Ben tam adı yazdığında çıkanı diyorum. Diğerlerinin isminde farklılıklar var. Pembe benim dediğim. Bu arada mizu.com diğer yerlere göre daha uygun oluyor. Oradaki parfümleri de bir gözden geçir bence.

Hazır duyulmamış bir koku demişsin, kokuyu tarif etmişsin, aklıma bu geldi. Bi de tuzlu. Ayağa düşmemiştir diye.
Ben tam adı yazdığında çıkanı diyorum. Diğerlerinin isminde farklılıklar var. Pembe benim dediğim. Bu arada mizu.com diğer yerlere göre daha uygun oluyor. Oradaki parfümleri de bir gözden geçir bence.

Çok merak ettim ya hemen koklamak istiyorum...

Ben de şu an mizu'ya göz gezdiriyorum ama o kadar çok seçenek var ki nasıl seçeceğim, hangisini hangi ara deneyeceğim bilemedim. ,O yüzden konu açtım.

Çok merak ettim ya hemen koklamak istiyorum...

Ben de şu an mizu'ya göz gezdiriyorum ama o kadar çok seçenek var ki nasıl seçeceğim, hangisini hangi ara deneyeceğim bilemedim. ,O yüzden konu açtım.
Mizuda ben olsam edt'leri eler edp lere bakarım. Zaten baharat sevmiyorum demişsin. Baharatları eleyip çiçek kokularını seçersen çoğunu elemiş olursun.
Ya ben gidip koklayamıyorum almayacaksam, çekiniyorum. o_O

Mizuda ben olsam edt'leri eler edp lere bakarım. Zaten baharat sevmiyorum demişsin. Baharatları eleyip çiçek kokularını seçersen çoğunu elemiş olursun.
Ya ben gidip koklayamıyorum almayacaksam, çekiniyorum. o_O

Normalde ben de alışveriş yaparken bir şey almadan çıkarsam çok rahatsız oluyorum. Sanki bir şey çaldığımdan şüphelenirler gibi geliyor. :KK53:

Ama parfüm yani bu. Beğenmezsen boşa gidecek bir şey üstelik de pahalı. Hiç kusura bakmasınlar valla liste yapıyorum şu an ve hepsini sırayla denemeyi düşünüyorum.

Normalde ben de alışveriş yaparken bir şey almadan çıkarsam çok rahatsız oluyorum. Sanki bir şey çaldığımdan şüphelenirler gibi geliyor. :KK53:

Ama parfüm yani bu. Beğenmezsen boşa gidecek bir şey üstelik de pahalı. Hiç kusura bakmasınlar valla liste yapıyorum şu an ve hepsini sırayla denemeyi düşünüyorum.
Benim de öyle planlarım vardı ama gidip koklayamadım. Rastgele seçip riske giriyorum. :KK45:

Benim de öyle planlarım vardı ama gidip koklayamadım. Rastgele seçip riske giriyorum. :KK45:

Ayy ben öyle bir şey yapsam pişmanlıktan kendimi yerim niye aldım bunu diye. Bazı konularda çok takıntılıyım. Bir de dediğim gibi parfüm değiştirmem hiç. İlk defa değiştireceğim. Şimdilik idareten bir parfüm kullanıyorum ama kendimi bildim bileli Lacoste koktum hep. :)

Bvlgari Jasmin Noir denedin mi?

Hayırr denemedim ama o da listemde yer alıyor. Seviyorum yasemin kokusunu ama bildiğim kadarıyla baya meşhur bir parfüm. Benim şu an en önemli kriterim, kokladığımda ayy biliyorum bu kokuyu dememem. Hiç sevmiyorum herkeste olan şeyleri. :KK43:

Hayırr denemedim ama o da listemde yer alıyor. Seviyorum yasemin kokusunu ama bildiğim kadarıyla baya meşhur bir parfüm. Benim şu an en önemli kriterim, kokladığımda ayy biliyorum bu kokuyu dememem. Hiç sevmiyorum herkeste olan şeyleri. :KK43:

Meşhur ama ben hiç kimsede bu zamana dek rastlamadım bu kokuya. Sadece bende var etrafımdaki insanlar içinde.
Öyle ortalık malı değil asla. Bunun taklidini yapamıyorlar çünkü. Denemelisin.

Meşhur ama ben hiç kimsede bu zamana dek rastlamadım bu kokuya. Sadece bende var etrafımdaki insanlar içinde.
Öyle ortalık malı değil asla. Bunun taklidini yapamıyorlar çünkü. Denemelisin.

Çok olumlu yorumlar yapmışlar biraz araştırdım da... Merak ettim bunu da deneyeceğim. Şişesi falan da güzel. Ben buna da önem veriyorum biraz. :)

Fiyat önemli değil diyosan sana niche parfümleri öneririm
Ya da guerlien hermes gibi markaların konularını deneyebilirsin

Fiyat önemli değil diyosan sana niche parfümleri öneririm
Ya da guerlien hermes gibi markaların konularını deneyebilirsin

Bunlara da bakayım o zaman. Fiyat önemli değil çünkü öyle yürürken arkamdan baktıracak kadar sıkmıyorum. :) Çok gider parfüm bana o yüzden. Bir de taklit edilmemesi ve herkeste olmaması açısından daha iyi benim için pahalı olması.

guerlain le petite robe noir bu parfümü tek geçerim 350 400 civarı fiyatları para bulsam ilk yapacağım şey bu parfümü almak bunun dışında her ne kadar çok bilinen kokular da olsa tommy girl ve davidoff cool water fresh kokular baharatlı ve şekerli sevmeyenler için

guerlain le petite robe noir bu parfümü tek geçerim 350 400 civarı fiyatları para bulsam ilk yapacağım şey bu parfümü almak bunun dışında her ne kadar çok bilinen kokular da olsa tommy girl ve davidoff cool water fresh kokular baharatlı ve şekerli sevmeyenler için

Tommy girl şu sabun gibi kokan mı ben sevmiyorum onu ya. :KK43: Ama diğer dediklerine bakacağım. Çok beğenirsem alırım belki. Ben çok yoğun sıkmıyorum epey gidiyor bana zaten. :)

Bvlgari jasmin Noir (edp olmalı tabii ki), mutlaka denemelisin. Sahtesini yapabiliyorlar mı bilmem ama, yapsalar bile asla aynısını yapamazlar.
Benim vazgeçilmezim bu parfüm. Ve şu ana kadar benden özenip alanlar "sendeki gibi kokmuyor" diyorlar. Parfümün ten ile uyumu çok önemli demek ki..
Bugün beymende dolaşırken kokulara bakayım dedim. belki değişik bir koku cezbeder de jasmin noir ile aramıza girer... chloe love aldım :KK70: bu da çok çok güzel.. ama bir jasmin noir değil :)

Bvlgari jasmin Noir (edp olmalı tabii ki), mutlaka denemelisin. Sahtesini yapabiliyorlar mı bilmem ama, yapsalar bile asla aynısını yapamazlar.
Benim vazgeçilmezim bu parfüm. Ve şu ana kadar benden özenip alanlar "sendeki gibi kokmuyor" diyorlar. Parfümün ten ile uyumu çok önemli demek ki..
Bugün beymende dolaşırken kokulara bakayım dedim. belki değişik bir koku cezbeder de jasmin noir ile aramıza girer... chloe love aldım :KK70: bu da çok çok güzel.. ama bir jasmin noir değil :)
Jasmin Noir edp bambaşkaa, aşk resmen.
Bencede hiçbir parfüm onun gibi olamaz:KK68: odama bile sinmiş kokusu her yerden alıyorum mis gibi

X