İmza parfüm?

Guerain insolence herkes soruyor edp versiyonu kesinlikle cok farkli hicbir parfume benzemiyor ve klas bi parfum

Hanımlar buraya açtığım konu aklıma geldi, yazayım dedim. Şu meşhur Bvlgari jasmin noir'de karar kıldım ve aldım ben geçenlerde. Ama şu an kendimi salak gibi hissediyorum. Çünkü ben YKM'den bu parfümü 390 liraya aldım. Mizu diye bir sitede aynı boyu 170 lira. Ve yorumlarda kesinlikle orijinal yazmışlar. Ben kazıklandım mı ki :KK43:

Hanımlar buraya açtığım konu aklıma geldi, yazayım dedim. Şu meşhur Bvlgari jasmin noir'de karar kıldım ve aldım ben geçenlerde. Ama şu an kendimi salak gibi hissediyorum. Çünkü ben YKM'den bu parfümü 390 liraya aldım. Mizu diye bir sitede aynı boyu 170 lira. Ve yorumlarda kesinlikle orijinal yazmışlar. Ben kazıklandım mı ki :KK43:

Maalesef kazıklanmışsın. Ben mizu'dan almıştım bu şahane kokuyu.
160 civarıydı fiyatı. Ve tabii ki orijinaldi.
Direkt kodu girip kontrol ettirmiştim.

Artık bir dahakine netten sipariş edersin.
Türkiye'de vergiler ve artı olarak mağaza içinde olması sebebiyle çok kazıklanıyoruz parfüm konusunda. Sadece parfüm de değil gerçi. Daha pek çok şeyde geçerli bu durum ne yazık ki.
Sağlık olsun.

Lancome- La vie est belle

bu parfüm biraz ağırdır ama hayran oldum, durdukça değişen hoş bir koku... kadınsı.

Shiseido Zen derim, başka bir şey demem.
Yıllardır Chanel Chance -Tendre ve Ck In2you kullanırım.
Bu kokulara alternatif olarak Zen'i keşfettim.
Sıktıktan 5 dakika sonra, alt notalardaki sandal ağacı yüzeye çıkıyor ve resmen kendinizi koklamaya doyamıyorsunuz.

Bir alternatif olarak da, Michael Kors eski kokularında değiştirme yapıp yeni bir parfüm piyasaya sürdü son 8 ay içerisinde.
Oldukça başarılı bir parfüm, elimdekiler bitince deneyeceğim.

Sıktıktan 5 dakika sonra, alt notalardaki sandal ağacı yüzeye çıkıyor ve resmen kendinizi koklamaya doyamıyorsunuz.

Bir alternatif olarak da, Michael Kors eski kokularında değiştirme yapıp yeni bir parfüm piyasaya sürdü son 8 ay içerisinde.

in2u almayı düşünüyorum ben de fiyatı uygun baya.. kalıcı mı peki sence yani müthiş bir kalıcılık beklemiyorum tabi bu fiyata ama orta kalıcılıkta mı en azından?

bir the ck one shock denedin mi, onun hakkında bilgin var mı?

in2u almayı düşünüyorum ben de fiyatı uygun baya.. kalıcı mı peki sence yani müthiş bir kalıcılık beklemiyorum tabi bu fiyata ama orta kalıcılıkta mı en azından?
Kalıcı olduğunu ben de düşünmüyordum, ta ki gün sonunda bir bina çıkışında 'bu kimin parfümü yaa' diye bir arkadaşımın inlemesini duyana kadar.
Çok insan geldi sordu bu parfümü bana.
Ertesi sabah duş aldığımda bile banyo parfüm kokuyor, tabi benim çok sıkmamla da alakalı olabilir bu durum emin değilim.

bir the ck one shock denedin mi, onun hakkında bilgin var mı?
Shock biraz daha nası denir bilemedim.
Bana hitap etmeyen, ve alışık olduğumuz parfümlere benzeyen bir koku.
Biraz daha farklı, hem fresh hem, alt notalarında mistik ağaçlar olan hem de koklandığında akılda kalan parfümleri daha çok seviyorum.

Parfüm seçerken en önemli kriter, parfümü sıkın ve 10 dakika kesinlikle koklamayın.
Daha sonra gerçek kokusu çıkacaktır ortaya.

Kalıcı olduğunu ben de düşünmüyordum, ta ki gün sonunda bir bina çıkışında 'bu kimin parfümü yaa' diye bir arkadaşımın inlemesini duyana kadar.
Çok insan geldi sordu bu parfümü bana.
Ertesi sabah duş aldığımda bile banyo parfüm kokuyor, tabi benim çok sıkmamla da alakalı olabilir bu durum emin değilim.

Shock biraz daha nası denir bilemedim.
Bana hitap etmeyen, ve alışık olduğumuz parfümlere benzeyen bir koku.
Biraz daha farklı, hem fresh hem, alt notalarında mistik ağaçlar olan hem de koklandığında akılda kalan parfümleri daha çok seviyorum.

Parfüm seçerken en önemli kriter, parfümü sıkın ve 10 dakika kesinlikle koklamayın.
Daha sonra gerçek kokusu çıkacaktır ortaya.

anladım tatlım teşekkürler yorumun için=)

chanel no:5 :KK39: özel gunlerde kullanılacak koku

avon rare gold :KK16: günlük koku

Bir de eklemek istedim.

Koku zevk meselesi olduğu için herkesin güzel anlayışı farklıdır. O yüzden benim asıl merak ettiğim, parfüm neye göre seçilmeli sizce?
Ben yay burcuyum mesela. Buğday tenliyim, genel olarak hareketli ve pozitif bir insanımdır. Belki şu tip insanlara şu koku yakışıyor diye genelleme yapanınız vardır diye söyledim bunları da. :)

Hadi hanımlar bulalım benim parfümümü...
Bende yay burcuyum :)) dediğin gibi bende fresh kokulardan hoşlanırım özellikle frezya yasemin gül karışımı olmalı bunun için de lacoste pour femme ve chance chance ı kullanıyorum bana görede bu kokular akılda kalıcı imza parfüm olabilecek nitelikte :KK19: özellikle de lacoste pour femme de aradığım karışım mevcut tam istediğim gibi kremsi yumuşak ferah çiçeksi bir koku:KK37:

X