Çocuk Hastalıkları İnek sutu alerjisi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Gamze1925

Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2012
3
0
Merhaba benim oglumdada inek sutu alerjisi çıktı 2 aylikken sutum az olduğu için mama vermiştik vermemişler birlikte fışkırır tarzda kusma ve kulaklarda büyüme oldu hemen acile gittik iğne vurdular mama alerji yapmış dediler yolladılar bizde bir daha vermedik ama bilmiyorduk mam değilde inek sütüne olduğunu. 4 aylikken ek gıda vermek istedik kasık sutlu pirinci mamdan verdik vermemizle birlikte cocuğumun kulakların kocaman olmuştu tüm yüzü kabarmıştı vücuduna kadar atmıştı bu sefer hiriltili nefes alıyordu dönük bir sekilde bakıyordu hareketsiz kalmıştı :KK43: zar zor hastahaneye yetiştirdik iğne vuruldu ve polikliniğe gitmemiz söylendi ertesi gün hemen alerji bölümüne gittik deri pick testi yapıldı az miktarda alerjisi olduğunu söylediler benim diyet yapmama gerek yoktu bir kaç hafta sonra provakasyona çağırdılar mamayalım birlikte gelmemizi söylediler mama alıp gitik ufak ufak 15 dk arayla verdiler çok şükür hic bir şey olmamıştı oğluma 6 aylikken ek gıdaya geçtik kahvaltıda peynir yumurta veriyordum yoğurdu zorluyordum yemiyordu ama yeşere bir şey olmamıştı taa ki 1 hafta oncesine kadar tekrar olmaya başladı bu sefer dudaklarını. Kenarları kizariyor ama tatbiki 2 kasıkla daha fazlasını yemiyor her zaman yediği peynirinde yemiyor zorluyorum iyini yememiş belki fazla yese daha kötü olacak ne yapacagım şaşırdım ben bu durumda olan varmı gectiyse neden tekrarlıyor böyle benimde yememden gerekiyomu benim sütümde geçip geçmediğini nasıl anılacağım ne yapacağımı çok şaşırdım çok üzgünüm Allah kimsenin basına vermesin :KK43:

rafine sütler zaten sağlıksızmış. yabancı bir yazıda okumuştum. kadınlarda rahim hastalıklarına rafine sütler sebep oluyormuş

X