internet aşkı baki mi sizce?

Bnce netten tanışmak dikkat ister uyanık olacaksın..emin olup yavaş yavaş tanıyacaksın..tanışılabilir...ama görüşmek sart..

ben inanmıyorum, daha doğrusu bana uygun değil diyim. :lepi:
çıkmadan, birlikte zaman geçirmeden, birşeyler paylaşmadan, gözlerine bakmadan, dokunmadan, karakterini doğru düzgün algılamadan aşık olunabileceğine asla inanmıyorum, en azından kendi açımdan :nazar:

Son düzenleyen: Moderatör:
kismet isi bu.. Rabbim o insani nerde ne zaman nasil karsimiza cikaracak bilemeyiz..

olabilir mümkündür..

sanalı reele çevirdikten sonra neden bakii olmasın ki.sanki normal hayatta biten aşk yok mu ?? ........

internet aşkına inanmiyorum ben
çevremde gördüklerimin sonu hep hüsran

geçenlerde varmısın yokmusun da bir çocuk yarışıyordu,internetten tanıştığı bir kızdan bahsediyor onu çok sevdiğini söylüyordu daha görüşmeden.gerçekten görüşmeden,yüz yüze gelmeden bir insan sevebilir mi?

evet yüzyüze gelmeden insan karşı tarafa sempati duyabilir...fotoğraflardan tipini görmüştür, konuşmasıyla sesini duymuştur ve konuştukları konularla sempati oluşmuştur..

ben kendimden örnek vermek istiyorum..:nazar:sevgilimle 3 yıl önce nette tanıştık ve tanıştıktan bi kaç ay sonra o oturduğu şehirden yanıma geldi görmek için.. :eek:1 yıl sonrada ailesini ikna edip ankaraya taşındı.hihoyyyt

genelleme yapmak istemiyorum ama nette de tanışılıp çok güzel yuvalar kurulabiliyor..en azından bizim aşkımız 3 yılı geçkin sürüyor ve gerçekten evliliği düşüneceğim bi insan:asigim:Şeniz

şöyle düşünün.. insanlar zamanında görücü usulü tanıştırılıp bi kaç ayda evleniyorlarmış.. bu da aynı şey bence.. çünkü nette tanışınca orada kalmıyorki elbet yüzyüze geliniyoryerimseniben

nette de olur sokakta da olur her sekilde olabilr.. ask zaten boyle birsey..
ama uzun omurlu uzun soluklu sevgi saygi ile yuruyen bir iliski istiyorsan asktan daha fazlasi lazim.. bund a da iki tarafin da kisiligi soz konusu..
yani gorusulen tanisilan ortam ya da arac onemli degil onemli olan kisilikler.. iki insanin hayattan ne anladigi ne bekledgi ve birbirlerinin pencerelerinden ne kadar bakabildikleri..

tek duyuyla aşk olmaz..
yüzünü görücen, sesini duyucan, eline dokunucan, kokusunu hissedicen, e arada da tadına bakıcan
kaydirigubbakcemile3hihoyyyt

olur olur olur

herkesin aski kendine karsindaki insan sana samimi geliyosa konusmasindan sohbetinden zevk aliyosan düsüncelerini begeniyosan neden olmasin?

sonucta aylarca nette konustuktan sonra hemen gidip evlencek halin yok nette konustugun sürede tanismaya calisirsin sonra bulusunca görüsmeye baslinca söylediklerinin yalan olup olmadigini görebilirsin

ha ama eger gercekten sana yalan söyledigini ve gercek kisiligini göstermiyosa evlenene kadar o zaman bu tamamen sansizliktir cünkü bu tür insanlar sirf nette diil gercek hayattada var

evlenene kadar canim cicim yapip evlendikten sonra gercek yüzünü gösteren insanlar sirf nette diiller yürümeyen evlilikler sirf netten cikmiyo!

ben tanimadigim gözlerinin icindeki o duyguyu almadigim bir insana kendi adima asla asik olmam
ama ailemde iki kisi inrenet aski ile suan birisi evlendi digeri nisanli
cokta mutlu gözüküyorlar ilginc valla

buarada internetle ilgili baska bi basliga yazdigim mesaj burayada yazmak istedim:

Ya kizlar öyle bi yazmissiniz ki sanki normal bi sekilde tanisip evlenen kisilerin evliliklerinde hic sorun yasanmiyo

Benim dayimin kizi cocukluk askiyla evlendi hemde akrabaydilar
5-6 yaslarindan berri ben büyünce onunla evlenicem diip duruyodu 23 yasindayken evlendiler
Yani bütün cocuklugunu, genclik dönemini beraber gecirdiler cokta asikti ama evlilikleri 1 sene sürmedi ayri yasamaya basladilar 2 senedir bekleniyodu barisirlar düzelir diye ama gecen aylarda bosanmislar
Cok cok sevmisti halada seviyo sanirim sorun kocasindan kaynaklandi..
Aslinda kocasida kötü biri diil ama olmayinca olmuyomus demek
Kiz evin tek cocugu resmen el bebek gül bebek büyütüldü prenses gibi davraniyolardi
Harika bi dügünü oldu ceyizi evi herseyi dört dörtlüktü ne umutlarla evlenmisti ama suan psikolojik yardim almayi düsünüyo… nerden nereye..

Evlendigi adam bu kizin cocukluk aski + akrabasiydi buna ragmen evlilikleri yürümedi ama baska bi arkadasim neredeyse görücü usulu evlendi diyebilirim
2-3 kere görüstüler ve ondan sonra hemen nikah dügün yaptilar suanda 3 senelik evli ve benim etrafimda gördügüm en mutlu evlilik
Kizin kocasi pencere silmeye kadar evin her isinde yardimci oluyo el üstünde tutuyo kizi

Gercekten birini nerden buldugun veya ne kadar tanidiginin bi önemi yok.. Eger karsindaki insansa her yerde insandir!!
Önemli olan kafalarin uyusmasi ve karsindaki kisiyle anlasabilmen

Tabiki nette tanisdigin birinde daha dikkatli olmalisin ama zaten kimse bugün tanisdik yarin hooop diye evlenmez ki!!
Net bi aractir sonra bulusursun tanisirsin eger gene hala hersey yolunda gidiyosa neden evlenmiyesin?
Belki reelde tanidigin birinden cok daha iyi biridir nerden bilebilirsin ki bu birazda sans isi bence…
Dedigim gibi dayimin kizi ömrü boyunca baska erkek tanimadi onunla büyüdü ama arkadasim sirf 3 kere görüp evlendi ama dayimin kizindan cok daha mutlu oldu!!!

Sonucta eger karsindaki kisinin icinde fesatlik varsa onunla bi cafedede tanissan chattede tanissan gene ayni tepkiyi verir " bunun burda ne isi var koca mi ariyo?? "
Insallah herkesin karsisina hayirli biri cikar Allah herkesin gönlüne göre versin… nasip kismet isi bunlar yerimseniben

bide aklima gelmisken anlatayim eski bir is arkadasim
internetten birisiyle tanisiyor o zamanlar msn yoktu cocuk buna fotolarini falan yollamis buda birgün valizini hazirlayip düsmüs yola cocuk baska bir ülkede!
birde ne görsün adam bodur kel ve üstelik evli hatta kizi kabul bile etmemis
eve dönmeye cesaret edemeyen kiz bir barda ise baslamis
gerisini anladiniz allahtan ailesi izini bulup getirdiler

internetten birisiyle tanisiyor o zamanlar msn yoktu cocuk buna fotolarini falan yollamis buda birgün valizini hazirlayip düsmüs yola cocuk baska bir ülkede!

kıza yazık diyeceğim ama kızda nasıl bir akılla gitmişkii o adama,
yani o adam kabul bile etse onu mutlu olcaklarını nasıl düşünmüş,
onunki biraz düşünmeden olmuş be canım...
yani internet bi araç sadece,
aşkı ilişkiyi bütün olarak nette yaşarsan evet yanlış,
ama tanışıp yüzyüze görüştüğünde,
ozaman ha dışarda tanımışsın haa nette,
ama kıza çok üzüldüm yaaa:nazar:

o da neye güvenip yola düşmüş pes doğrusu:1shok:

aşk bu ne zaman gelır bellı olmaz
ınternette tanısılır gorusulur aama ask içinnn hıs lazım bence.

geçenlerde varmısın yokmusun da bir çocuk yarışıyordu,internetten tanıştığı bir kızdan bahsediyor onu çok sevdiğini söylüyordu daha görüşmeden.gerçekten görüşmeden,yüz yüze gelmeden bir insan sevebilir mi?

canım o cocuk telefonda tanışmış ama sadece internette görüşebilmişler..cok seviyodu yazık.....internette tanışmış olabilirler ama yüzyüze görüşmeden nasıl aşık olunur oda tartışma konusu tabii..

canım o cocuk telefonda tanışmış ama sadece internette görüşebilmişler..cok seviyodu yazık.....internette tanışmış olabilirler ama yüzyüze görüşmeden nasıl aşık olunur oda tartışma konusu tabii..

başınıza gelseydi anlardınız diye geçiştirmek istiyorum.... çünkü evlisiniz sanırım.allah sizi eşinizle mutlu etsin.

inan bana insan bazen o kişiyi öyle sevip öyle özlüyor kii.. bunu yaşayan bilir iştesenağlama

Daha öncede burda buna benzer sorular sorulmuştu sengözlerimebaksanab
o zamanda anlatmıştım gene anlatayım...
Ben ve aşkımda 4 sene önce internette tanıştık. 1 sene sesimizi duymadan,fotomuzu 6 ay sonra falan görerek tanıştık.
Ancak aramızda duygusal bir şey yoktu. Arkadaştık...
Meğer benim ailemin olduğu şehirde yaşıyormuş bende yazın eve döndüğümde tanıştık yüzyüzede görüştük. Bir 5 ayda arkadaş olarak gezdik tozduk eğlendik.Başka arkadaş guruplarıyla birlikte o beni kendi arkadaş gurubuyla tanıştırdı. Ama yüz yüze geldikten sonra hatta yüzyüze geldiğimiz gün ben ona deli gibi aşık olmuştum. Ve yüzyüze görüştüktende 5 ay sonra çıkma teklifi etti. 3 senedir sevgiliyiz. Şimdi sevgili olmaya aştık nikahımızıda kıyıldı. birbirimize kavuşmak içinde düğünümüzü bekliyoruz. :asigim:
Zaten beni tanıyan arkadaşlarımda bilir... a.s Çokkk çokkk mutluyum... Aşığım... Deli gibi seviyorum...
Aşkın nerede geleceği belli olmaz... yerimseniben

kesinlikle öyle arkadaşlar ,şu anda bunu yaşayan biri olarak çok sevdiğimi söyleyebilirim

X