internet aşkı baki mi sizce?

tanışmak,hoşlanmak olabilir ama yüzyüze görüşmeden bu aşk demek aşkada haksızlık olur. ben yadırgamıyorum internetten tanışılıp sonra ilerleyen aşkları heleki tvde çıkan evlilik programlarından sonra..

Her iliski farklidir bu yüzden %100 baki olur veya %100 baki olmaz demek yanlis olur.
Hangi iliskinin %100 baki olacagina kanit getirebiliriz ki?
Ister akraba evliligi olsun, ister arkadas ortaminda tanisilsin, ister pastanede, ister internette..
Hic biri icin %100 bakidir diyemeyiz.

Bir insanla arkadas ortaminda tanisir uzun süre ask yasarsiniz ama gün gelir ben bunami asIk oldum dersiniz.
Veya ayni sey internet ortami icinde gecerli, asIk oldugunuzu zannersiniz ama görüsünce olmadiginizi anlarsiniz.

Yada bunlarin tam terside olabilir, gercekten sevmissinizdir.

Iliskilerin baki olabilmesi icin nerde tanisildiginin önemi yoktur, kisilerle alakali birsey bu.
Sevgiyi hissetmek ve hissettirmekle alakali birsey.

Söyle bir örnek vereyim; 12 yil boyunca birbirini seven fakat kizin babasi yüzünden bir türlü evlenemeyen bir cift taniyordum. Neyse sonunda kizin babasi razi geldi evlendiler. Ve o 12 yillik ask 6 yilda son buldu.

Baska bir örnekte; Kuzenim bundan 10 yil önce biriyle internette tanisiyor, cocuk türkiyede kendisi yurtdisinda. Ozamanlar kamera felanda yoktu, resim gönderiyorlar birbirlerini öyle görüyorlar ve asIk oluyorlar, uzun bir süre iliskileri internette devam ediyor. Sonunda bulusuyorlar ve suan 8 yildir yildir evliler, iki tanede cocuklari var. Ve birbirlerine hala asIklar.

Sadece sunu söylüyorum, Rabbim ömür boyu, huzurlu ve mutlu bir yuva kurabilecegimiz insanlarla karsilastirsin bizleri.
Yoksa orda tanismissin, burda tanismissin, söyle asIk olmussun, böyle sevmissin hic önemi yok.

Yassa kiizz bu dediklerini birdaha soyleeeŞeniznerde tanistigin onemli degil.onemli olan dokunmadan dahi elektrik alabilme.bu hic basit degil.internetten biriyle tanistigin zaman direk sen ondan yada o senden hoslanmiyosunuz bir sure birbirinizi taniyosunuz geriside zaten anlasabildikce kendiliginden oluyo.kesinlikle internetteki her ask icin gecerli degil tabi bunlar.herkez ayni degil cok dikkatli olmak gerek.ama benim 2yillik bir iliskim var ve netten tanistik.tabiki tanismamizin 7ay sonrasinda gorustuk.o benim herseyiimmm suan nisanliyiz ve cok cok mutluyum Rabbim bozmasin:Saruboceq::nazar:

X