İntiharın eşiğindeyim.. :'(

Herşey insanlar için canm.kimse masum degil tertemiz degil hepimizin hataları günahları var.hatasız kul olmaz diye boşunamı demişler.bak doğru yoluda bulmuşsun Allah'a sıgın zamana bırak ölene kadar herkes seni konuscak degil ya sen suçluluk psikolojisiyle fazla alınganlık yapıyorsun belkide
Herkesin hatası olur ama benim kadar pislikleşemez kimse İnan bana canım

Sen iyi bı insansın kötülüğün kendine olmuş kötü bı insan olsan bunları dusunmezdin

Hayatın için bı yerden sıfırdan baslaman gerek kendin için.
Teşekkür ederim ama artık bıktım insanların bana kötü gözle bakıp arkamdan konuşmalarını mutlu olamamaktan sürekli üzgün olup ailemi üzmekten bıktım dışarı çıkamamaktan yalan insanları görmekten bıktım

Sen neden senı ılgılendırmeyen senınle ılgılı olan seylerıde onları ılgılendırmıcegi kişilere takılıyorsunkı ıstersen dünyaya insan kılıgında ındırılmıs bır melek ol yınede senı eleştiren ve arkandan konusan insanlar olucak asıl serefsızlık yolunu kaybetmıs birine destek yerıne köstek olmakdır insanlar mutsuz hata yapan ınsanlardan beslenırler mutlu basarılı huzurlu kişilerin hayatlarını alt üst etmek için herseyını verıcek kişiler tanıyorum kimin ne dedıgını ne yaptıgını umursama sen kendıne aılene bak bi işe gir veya bi kursa git hakkında konuşan ınsanlarında daha çok gozlerının ıcıne bak Gül geç kendı hayatına yürü

Ölüm kolay canım benim
Anında yapılabilecek bişey
Ama ahretini düşün
Allah'ın verdiği canı O'ndan başkası alamaz
O can bize emanet

Ki senin yaptıkların o zaman için senin doğrularınmış yapmışsın
Şimdi pişman olmuşsun Tevbe etmişsin
Her ne yaptıysan o Allahla senin aranda
Hepimiz doğruyuz da bı sen mi yanlış yaptın??

Benimde o kadar çok ki geçmişimde pişmanlıklarım

Lütfen bu fikrinden uzaklaş
Yapamiyorsan gerçekten bir uzmana başvur

Hayatının buraya kadar olanını belki güzel yaşayamadın ama sonrası senin için fırsat

Mesela akrabam sevgilisinden hamile kaldı sonra adamda kabul etmedi ve terketti
Şimdi bebeği 2 yaşına girecek hepimizin gözbebeği
İyiki olmuş diyoruz

Hani hata diyorsun ya onun için anlatıyorum
Tabi kimseyi yargılamak haddime değil
KAP'a kulaklarını hayatını istediğin gibi yaşa
Namaz kılıyorum diyorsun her namazda 2 rekat fazla kıl daha çok dua et
Rabbim affeder
Kullar iyi-kotu konuşsa ne olur??

Herkesin hayatta karsilastgi zorluklar var sendeki derdi nimet sayanda var.. insanlarin karsilastgi zorluklarla bas etme yolu farklidir..
Sen hatalar yapmissin. Ama pismanda olmussun.
Rabbim sonsuz rahmet ve merhamet sahibidir. O'na dayan..

HATANIZIN FARKINDA OLDUKTAN SONRA ÜZÜLMEYİN yENİ BİR YAPRAK AÇIN HAYATINIZDA.. YANLIŞLARINIZI TELEFİ EDİP YAŞAMAYA ÇALIŞIN..

Merhabalar, anladığım kadarıyla insanların size bakışı kadar yeni bir erkeğin hakkınızda ne düşüneceğine de kafa yoruyorsunuz. Ailenizle açık olmanız çok güzel, yalnız değilsiniz.

Tam da bu noktada kendinize yeter bir birey olmaya çalışmak sanırım yorucu ve uzun bir iş olduğu için aklınıza gelemiyor. Şöyle düşünün, maddi manevi kendinize yeten bir birey olsanız etrafınız sizi sadece kıskanacak, size özenecekti. Hayatınıza alacağınız adam ise sizi zaten olduğunuz gibi kabul edemeyecek ise hiç olmasın.

Sizden ricam listeler yapmanız. Hayalleriniz için bir liste yapın, yazarken saçma gelse de, listeye üniversiteye birinci girmek veya motorsiklet almak için para biriktirmek vb. herşeyi yazabilirsiniz. Ağlamaya başladığınızda kendinizi kötü hissettiğinizde bu listeye bakın, hayatın tekrarı olmadığını unutmayın.

Herkes hata yapar ve sen çok şanslısın ki yaptıklarının farkındasın.
Ayrıca hiç bir şey senin tek başına hatan değil.
Anne- babanın da seninle ilgilenmesi ve duygusal boşluğunu gidermesi lazımdı.
Bu hatalarını sadece kendine yükleme.
Bundan sonra ne yapabilirsin ona bak.
Önce lütfen lütfen lütfen oku. Yalvarıyorum üniversite oku ve bulunduğun ortamdan uzaklaş.
Başka şehire git ve kendine yep yeni bir hayat kur.
Sen donanımlı ve özgüvenli olduktan sonra hiç kimse seni ezemez, deviremez!
Kimler kimler yeni hayatlar kurup mutlu oluyor, sen neden kuramayasın neden yapamayasın?
Hatalarınla barış ve seni şimdiki haline getirdikleri için hatalarına teşekkür et.
Ya farketmeseydin, ya hala eskisi gibi olsaydın ne olacaktı?
Önce sen kendi ezmeyeceksin, önce sen kendinle barışacaksın. Sen kendine yardım etmezsen hiç kimse seni çıkaramaz bu karanlıktan.

Kararlı ol, oku, kültürlen, bambaşka bir insan ol.
Yapman gereken bunlar.
Ah vah edip kendini eve kapatmakla bir arpa boyu yol katedemezsin.
Mücadele edeceksin ve kendin için kendine emek vereceksin.
Kulağını herkese kapatacaksın, kendini eğiteceksin.

Bir çok erkek arkadaş yakınlaşmalar cinsellik bir kızın evlenmeden yapmaması gereken şeyler basit kız durumuna düşüren şeyler bu namussuzluk değil mi adım lekelendi bi kere tanıdıklarım yüzüme bakmıyor tanımamazlıktan geliyor dalga geçiyor

O tanıdıklarınA BİRİLERİ kınama kınadığın şeyle ölürsün demELERİ lazım.
Aslında bunu bilenler daha temkinli yaklaşır ama oan kafaları basmamışş ve yargılamaya başlamışlar.
Açıkçası küçüklüğünüz her evde olan şeyler fakat sadece bu olanlara bağlamanız şaşırrtı beni.
Asla sizi yargılamam hadim değil çok daha ağır şeyler yaşayanlar var unutmayalım.
Rabbim size güzel günler göstersin ailenizide güldürsün.
Şuanda bana tek mantıklı gelen şey aileniz ile mekan değiştirmeniz bundan sonra hata yapmayacağım demeniz.
Okuma ile başlayabilirsiniz mesela,iş konusuna gelince siz kendinizi ezik işe yaramayan özgüvensiz görürseniz karşınızdakinin sizi ezme si laf söylemesi daha kolay olur.Bu yüzde n güçlü durun olan olmuş.
İntihar falan kaçış değil bakın size bir fırsat ve tövbe dua zamanı bu yüzden sabırlı olun.
Uzman yardımıda alın.
Herşey yoluna sırası ile girecek sadece o bölgeden uzaklaşmanız lazım ilk etapta....

Şuan yaşadığın sıkıntı muhtemelen tırtılın kelebek olurken yaşadığı sıkıntı gibi, nefsimize uyan cahiller iken bizi insan olarak yaşamaya çağıran peygamberler gönderen Rabbimize şükürler olsun. Hata yapmayan çok az insan vardır, sen insanların hatalarını araştırmadığın için kendi hatalarını görüyorsun sadece ki bu da aslında çok güzel birşey. Kendi hatasını gören kendini düzeltebilir. Bana gençliğimde bir hadis söylendi ve çok hoşuma gitti üstelik o dönemler gerçekten İslam'dan uzak yaşayan bir insanım, haliyle yanlışlar içindeyim. Allah'ın merhametini daha iyi anlamıştım. Yazımın sonunda paylaşacağım. Bize genelde cezalandırıcı olarak anlatılır ama Allah bütün nimetleri önümüze serendir, bizlerse nankörlük ederiz. Sana tövbeyi nasip eden Rabbine nankörlük edip canına mı kıyacaksın? O sana yaşa diyorsa yaşayacaksın. Öl dediğinde öleceksin, ki ölmek de bir bitiş değil bilinmez bir başlangıç ,hazır olmadığın bir yere gitmek istiyor olabilirsin acele etme! Bu dünyada şuan dersini almış tövbe etmiş biri olarak, bu sıkıntılar sonrasında seni çok güzel bir hayatın beklemediğini nerden biliyorsun? Nasıl ümitsizliğe düşebilirsin, karanlıklar altında tek başına kalan tohum nasıl filizlenir ki umut olmasa? Umudunu yitirirsen Allah'ın senin için hazırladığı güzellikleri de göremezsin. Bil ki seni ayıplayan insanlar belki senden daha günahkar, dünyadaki tek günah zina değil ki? Onların içlerinde sakladıkları nefretleri ve günahları seninkinden büyük olabilir, kendini kimseden aşağıda görme. Utanacaksan ve çekineceksen ancak Rabbinden çekin, başkasından değil. Bir yol arıyorsan Kuran'ın yolundan git, her öğüdünü baş tacı et. Bazen anne babalarımız da eksik biliyor olabilirler, onlara da kızma artık, kendine de küsme. Güzel bir yuvan, güzel çocukların olacak ve sen onları çok güzel yetiştireceksin belki de. Hayat senin ilçenden ibaret değil ki, sonsuz evrende sonsuz sayıda gezegen var, milyarlarca insan, daha görmediğin yerler tanışmadığın güzellikler varken terketmek istediğine emin misin?

Hadis'i aktarayım: ''Bir defa bir köpek bir su efrafında dolaşıyordu Az daha susuzluk onu öldürüyordu. Aniden onu İsrailoğullarından bir fahişe gördü. Hemen mestini çıkararak onunla köpeğe su çekti ve hayvanı suladı. Bu sebeble de günahları affedildi.''
Demek ki iyilikler kötülükleri örtüyor, o halde bugünden itibaren intiharı değil; zor durumda kalmış insanlara, hayvanlara nasıl yardım edebileceğini düşün. Emin ol bir kap su ile, bir parça ekmekle sevinecek canlılar var. Kendin için değil yardıma muhtaçlar için bir işe gir ve çalış, paranı kazan, sadaka verebilmek için fırsat kolla, bu amaç sana güç verecektir. Bilemezsin belki sana da hiç ummadığın yerden yardım edilir.

Farkli bir ilçeye tasinin...
Yeni bir baslangic yapin
İse girsen seni kim ne tanir ne bilir
Ne alaka
Yeni taniyacaklar seni
Cv de bakire olup olmadigin yazmayacak sonucta
Tebdili mekan iyidir
Taşinin muhakkak

Bu kadar üzülme vicdanı azabı çekiyosun belki ilerdeki eşin için filan ama kimin elleri tertemiz ki? Kim hatasız ki? Olduğun yerde herkes tüm insanlar nasıl bu kadar öğrendi cinsellik yaşadığını onu da anlamadım ama öğrenmiş olmaları da bişeyi değiştirmez omuzların dik yürü ki kimse sana tek kelime edemrsin. Kimseye de cinsel anlamda güvenene kadar yaşama bişeyler biraz dur biraz kötü çevrenden soyutlan sosyal medya kapat numara değiştir gerekirse sil görme o insanları bi işe gir çalış alnının akıyla herkes seni senin kendini anlattığın gibi görsün. Sen kendini güzel tanıt girdiğin çevrede herşey senin elinde ilerde çeker gidersin başka şehire. Düzelir herşey

X