Doğuma Hazırlık istanbul emsey hospital da doğum yapan yada yapacak arkadaşlar varmı...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ben Esra Hanım'a gittim. Çokta severim kendisini. Halaa oğlumu doktoruna götürdüğümde yanına uğrarım muhabbet ederiz. Benim zamanımda hem kadın doğum hemde çocuk doktorları 50TL idi. Çocuk bölümü şu anda 55TL olmuş. Sanırım kadın doğumda 55TL filandır.
Hmm iyimis.. Tesekkur ederimm

merhaba arkadaşlar,
bende doktor hastane arayışı içindeyim, emsey hakkında merak ettiğim, doktor tecrübelerine baktığımda netten pek fazla birşey yazmıyor, riskli gebelik ikiz gebelik vs gibi durumlarda tecrübeleri nasıl acaba,
nette kadın doğumda prof doktor göremedim, koca hastanede kadın doğumda prof yok mu? . benim erken doğum riskim var , acaba buraya güvenebilir miyim?

Riskli gebelik uzmanı perinatolog Cem Bey varmış hastanede. 2li test zamanı kendi doktorum söylemişti. Muayene ücreti 300tl imiş o zamanlar.

bende emseye gidiyorum ve çok memnunum şuanlık doktorum gülcan hanım. çok hanım efendı sakin bir bayan ama doğumda kime denk gelirim bilemem. ama bu hastanede diğer hastanelerin doğum hizmetinden farklı ne gibi şeyleri var merak ediyorum mesela banyoda terlik ve bornoz olması bile incelik bana göre

bende emseye gidiyorum ve çok memnunum şuanlık doktorum gülcan hanım. çok hanım efendı sakin bir bayan ama doğumda kime denk gelirim bilemem. ama bu hastanede diğer hastanelerin doğum hizmetinden farklı ne gibi şeyleri var merak ediyorum mesela banyoda terlik ve bornoz olması bile incelik bana göre[/QUOTE

Diğer hastanelerde varmı bilmiyorum ama lohusa şerbetini veriyorlar. Ama bizim evde yaptığımız gibi karanfilli filan değil ben tadını beğenmedim :) Şeker yüklemesinde içtiğim suyun tadına benziyordu benim için ama tabi ameliyattan yeni çıkmıştım ağız tadımda değişmiş olabilir kimseyi yanıltmak istemem o konuda. Birde lohusa şerbetinin sürahisi bizim evlerde kullandığımız kırmızı kapaklı sürahilerden. Bu nedenle ben kendi süslü sürahimi götürmüştüm. Bide bide bide lohusa şerbetini istemeden vermiyolar sanırım. Misafirleriniz gelmeden isteyin 45dk.yı buluyor gelmesi :) Kapıya süsünüü kendiniz götürüyorsunuz. Onun haricinde hasta bakıcıların ve hemşirelerin muamelesi 10 numara 5 yıldız. Hele zayıftan bir kızcağız varki bayıldım kendisine adını hatırlayamadım malesef :KK43: Beni ilk o ayağa kaldırdı. Sürekli geldi ilgilendi. Günde kontrol için kaç posta geldiklerini sayamadım bile. Çok güzel ilgileniyorlar.

ben ilk doğumumu sultanbeyli saygı hastanesinde yaptım.Doğum yapan herkes bir oda içerisinde sancısını çekiyor dogum başladığı zaman kapıları açık duran iki oda var oraya çatala alıyolar ve orda sancı çekenler doğumu izleyebiliyorlar ilk yaptığım için çook korkmuştum.Herkes çığlık çığlığa doktorum nihan hanımdı onu çok seviyordum sadece onun için gidiyordum o hastaneye zaten ve doğumhanenin ka<pısının önünde adamlar eşlerini bekliyor bütün çığlıklarınıza şahit oluyorlar kapı açılıp kapandıkça herkes içeri bakıyor eşini kızını görmek için tesettürlü olduğum için bu beni çok rahatsız etmişti şimdi ikinci çocuğumu mayıs haziran gibi kucağıma alıcam ama emseyde pahalı napıcam bilmiyorum.Doğum nasıl oluyo epidural anestezi istiyorum ben birde saygıdaki gibi bir odadamı doğum yapılıyo orda doğum yapanlar anlatabilirlermi

ben ilk doğumumu sultanbeyli saygı hastanesinde yaptım.Doğum yapan herkes bir oda içerisinde sancısını çekiyor dogum başladığı zaman kapıları açık duran iki oda var oraya çatala alıyolar ve orda sancı çekenler doğumu izleyebiliyorlar ilk yaptığım için çook korkmuştum.Herkes çığlık çığlığa doktorum nihan hanımdı onu çok seviyordum sadece onun için gidiyordum o hastaneye zaten ve doğumhanenin ka<pısının önünde adamlar eşlerini bekliyor bütün çığlıklarınıza şahit oluyorlar kapı açılıp kapandıkça herkes içeri bakıyor eşini kızını görmek için tesettürlü olduğum için bu beni çok rahatsız etmişti şimdi ikinci çocuğumu mayıs haziran gibi kucağıma alıcam ama emseyde pahalı napıcam bilmiyorum.Doğum nasıl oluyo epidural anestezi istiyorum ben birde saygıdaki gibi bir odadamı doğum yapılıyo orda doğum yapanlar anlatabilirlermi
Ben sezeryanla doğum yaptım ama yan odamda normal doğum için sancı çeken biri vardı. Sanırım belli bi süre odanda sancı çektiriyorlar. Ama kesinlikle doğumhanenin kapısı açılcak adamlar içeri bakacak öyle bişeyi yok. Ben hamileliğimin çok başındayken 3-4 damla kanamam olduğu için acile gitmiştim. Hemen kontrol için doğumhaneye sokmuşlardı. Bir sürü kapıdan geçtikten sonra bi odaya almışlardı. Bekleyenlerin ses duymasının mümkünatı yok yani. Ama dediğim gibi belli bir süre kendi odanda tutuyorlar. Ben yan odamdaki kızın sesini çok duymuştum.

Ben sezeryanla doğum yaptım ama yan odamda normal doğum için sancı çeken biri vardı. Sanırım belli bi süre odanda sancı çektiriyorlar. Ama kesinlikle doğumhanenin kapısı açılcak adamlar içeri bakacak öyle bişeyi yok. Ben hamileliğimin çok başındayken 3-4 damla kanamam olduğu için acile gitmiştim. Hemen kontrol için doğumhaneye sokmuşlardı. Bir sürü kapıdan geçtikten sonra bi odaya almışlardı. Bekleyenlerin ses duymasının mümkünatı yok yani. Ama dediğim gibi belli bir süre kendi odanda tutuyorlar. Ben yan odamdaki kızın sesini çok duymuştum.

sizde saygıdamı doğum yaptınız?

Ben saygıda doğum yapacağım nasipse. İnşallah üstteki yorum gibi değildir.

bende orda yapmayı dusunuyordum ama psikolojisi bozulur insanın ya :S

Ben Esra Hanım'a gittim. Çokta severim kendisini. Halaa oğlumu doktoruna götürdüğümde yanına uğrarım muhabbet ederiz. Benim zamanımda hem kadın doğum hemde çocuk doktorları 50TL idi. Çocuk bölümü şu anda 55TL olmuş. Sanırım kadın doğumda 55TL filandır.

Merhaba,

Bu muayene ücreti sgk lı olarak mı, ben allianz sigortasından yararlanrak gidicem ve sanırım %70 ini karşılıyor allianz. Bu durumda ne kadar olur acaba muayene ücreti.

Merhaba,

Bu muayene ücreti sgk lı olarak mı, ben allianz sigortasından yararlanrak gidicem ve sanırım %70 ini karşılıyor allianz. Bu durumda ne kadar olur acaba muayene ücreti.
Tüm bölümlerde muayene ücretlerine zam gelmiş. Dün emseydeydim. 60TL olmuş normal sgklı muayene ücreti. Ama özel sigorta olayını hiç bilmiyorum.

bende emseye gidiyorum ve çok memnunum şuanlık doktorum gülcan hanım. çok hanım efendı sakin bir bayan ama doğumda kime denk gelirim bilemem. ama bu hastanede diğer hastanelerin doğum hizmetinden farklı ne gibi şeyleri var merak ediyorum mesela banyoda terlik ve bornoz olması bile incelik bana göre
Canim Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin insaAllah.. masallah sonlara gelmissin :) Dogumdan sonrada emsey hakkindaki yorumlarini bekliyorum ve dogum ucretlerinide:KK66: selametle hoscakal

Normal doğum 2000 sezeryan 2500 muayene 80 TL dediler 2013 Yazında doğum yapan arkadaşım 1000 TL'ye normal doğum yaptığını söylemişti.Geçen senede 1500 müş normal doğum bu kadar kısa zamanda bu kadar çok zam beni orada doğum yapma fikrimden vazgeçirdi.

Ben
Normal doğum 2000 sezeryan 2500 muayene 80 TL dediler 2013 Yazında doğum yapan arkadaşım 1000 TL'ye normal doğum yaptığını söylemişti.Geçen senede 1500 müş normal doğum bu kadar kısa zamanda bu kadar çok zam beni orada doğum yapma fikrimden vazgeçirdi.
1 sene önce zorunlu sezeryanla 2000tlye doğum yapmıştım. İsteğe bağlı 2500dü. İyi zam gelmiş. Ama muayene 60tl diye biliyorum. Çocuk doktoruna gidiyoruz şimdi 1 yaşındayız. 60TL veriyorum. Kadın doğumla aynıydı çocuk bölümünün muayene ücreti değişmişte olabilir tabii...

Ben

1 sene önce zorunlu sezeryanla 2000tlye doğum yapmıştım. İsteğe bağlı 2500dü. İyi zam gelmiş. Ama muayene 60tl diye biliyorum. Çocuk doktoruna gidiyoruz şimdi 1 yaşındayız. 60TL veriyorum. Kadın doğumla aynıydı çocuk bölümünün muayene ücreti değişmişte olabilir tabii...
Bugün aradığımda aldığım fiyatlar buydu bende bir Arkadaşımın tavsiyesi üzerine aradım ama çok pahalı geldi.

Ewt pahaliymis ben hafta sonraya kadin dogumdan randuvu aldim telf.60tl dediler sskliya. Bide bu dogum ucretleri sskli fiyat degilmi ?

bende orda yapmayı dusunuyordum ama psikolojisi bozulur insanın ya :S
kesinlikle normal doğum tavsiye etmem sezaryen olabilir ama normal doğum yapılan ortam gerçekten çok kötü ve çok sık vajinadan muayneye alıyolar muayne esnasında kapı kapatılmıyo orda dolaşan hamile kadınlar görüyorlar çok saçma bir düzeni var eşinizin yanınıza gelmesi yasak biz başhemşireye para vermiştik öyle girişte bi boşluk var orda 2 dk görüşebilmiştim

2013 de doğumumu yaptım saygıda bir sürü kapıdan geçmedik iki kapı var biri ahşap ara kapı diğeri otomatik ahşap olanı hiç kapatmamışlardı zaten temizlik görevlileri doğum hemşireleri falan sürekli girip çıkıyorlardı kapı açıldıkça dışardakiler içeriyi gayet ne görebiliyorlardı yanlış anlaşılmasın çatala çıkılan yeri değil serumla gezilen bi alan var orası gayet net görünebiliyordu benimde 1 cm açılmam vardı direk koluma serum takıldı suni sancı verildi orda bekledim hiç odaya falan almadılar orda yetim gibi bi başıma kalmıştım çok kötü hatırlamak bile istemiyorum ayrıca sesler çok net dışarı gidiyor ki kayınpederim eve geldiğimizde benimle sende o kadar ses varmıydı kız diye şaka yapıyodu

kesinlikle normal doğum tavsiye etmem sezaryen olabilir ama normal doğum yapılan ortam gerçekten çok kötü ve çok sık vajinadan muayneye alıyolar muayne esnasında kapı kapatılmıyo orda dolaşan hamile kadınlar görüyorlar çok saçma bir düzeni var eşinizin yanınıza gelmesi yasak biz başhemşireye para vermiştik öyle girişte bi boşluk var orda 2 dk görüşebilmiştim
Pardon bu bilgileriniz emsey hastanesi icin mi?!

X