İzmir Özel Gazi Hastanesi

kızlar bende yeni hamileyim ve ilk muaynem için çiğdem hn.dan randevu aldık.
eşimin patronunun kuzeni çiğdem hanıma gidiyormuş.
haftaya sezeryanla doğum yapacakmış. çok ilgiliymiş. doğum yapacak bayanın ayağı felçli olduğu için sezaryan olacakmış.
ben normal doğum düşünüyorum bir aksilik olmazsa.
aklıma takılan bir sürü soru var.
bunları tek tek doktorumla paylaşacağım.
doğum gece olursa kendi doktorum doğuma gelmek zorunda değil mi?
şu an kafam çok karışık.
ilk muayne randevusunu 21 nisana vermiş. çok yoğunmuş.
bakalım neler olacak?
gazide normal doğum yapan arkadaş varsa kendisinden bilgi almak istiyorum.

canım hafta sonu yada gece olursa doğum drun gelmiyor malesef gazide görevli ebe doğumu gercekleştiriyor ....

doğuma doktor gelmiyor mu? akannehir
çok saçma doktor olmadan ebe nasıl tek olarak doğum yaptırır.
ya bir aksilik olursa?
bunu çiğdem hn. ile görüşürüm.
sanırım gece ya da haftasonu gelmek için extra para isterler.
canım sıkıldı şimdi buna.
amaçları sezeryan yapmak, normal doğum istresen kaderinle başbaşa kalıyorsun!

mrb cnm bende çiğdem hanima gidiyorum ben sordum gece, hafta sonu ya da mesai dışında doğum olursa nöbetçi dr oluyomuş o giriyomuş esktra para versende gelmiyoo maleseff :KK43:(

semami canım sana cevap yazalı çok oluyor.ama sen gözden kaçırdın galiba.aynı yazdıklarımı sana kopyalıyorum.işte....teşekkür ederim canım darısı başına.evet canım mesai içinde oldu fakat mesai dışı bile olsa hafta içi geliyorlar.ben orada yatarken çeşmeden gece 2 gbi bir hastası geldi ve çiğdem hanımı çağırdılar.o bayanda normal doğum yaptı.hafta sonu olursa doğumun nöbetçi doktor kimse o geliyor.suni sancıdan tahminen 1,5 saat sonra felan oldu epidural.canım normal sancıyı bilelem tabiki fakat suni sancı çok kötü değil.bence mantıken düşünürsek her ikiside sancı sonuçta aynıdır heralde.çevredeki korkutucu doğum senaryolarına çok kulak asma.herkesin farklı oluyor benide çok korkutmuşlardı.sen rahat ol.bebişim ultrasondakinden 30gram az doğdu.yani tahminleri tuttu.bebeğimin pozisyonu 35.haftada düzeldi.benim kanamam ve sancılarım yüzünden erken doğum riskim vardı fakat çok şükür olayınca olmuyo dinlenerek atlattım.ben sabah 9 gibi yattım hastaneye ve 2 de bebiş oldu.o gece orada kaldık.ertesi gün öğlen 12 gibi taburcu oldum.canım ben öğretmenim ve devlete bağlı bir hastane olduğu için sadece 340 tl ödedik.umarım birazcık rahatlatmışımdır seni.bence nerede ve kimde doğum yapacağına karar ver biran önce daha rahat olursun ve doğum kadar doktorunu tanırsın.herzanmn yardımcı olmaya hazırım.öpt

kızlar üzülmeyin. gazide 4 tane kadın doğumcu var. Ayşen hnm, Çiğdem hnm, Serdar bey ve bir de adını unuutuğum bir doktor. bu saydığım isimler hakkında hep iyi şeyler duydum. çiğdem hnm ve ayşen hnm la ilgili hiç bi şüphem yoktu zaten. geçen gün de kuzenim serdar beyde ameliyat oldu. o da öve öve bitiremedi.

zaten bu saydığım 3 isme bir ay içinde dönüşümlü olarak sıra geliyor. diğer doktor(adını unuttuğum)a da ayda yalnıca 1 nöbet geliyormuş. bi bu doktor hakkında henüz bir şey duymadım.

ben normal doğum istiorum. hastane temiz, herkes yeterince ilgili. doktorlar da iyi. doğum haftasonu veya mesai saati dışında olursa da korkmuyorum artık. biliyorum ki kim gelirse gelsin güvenli ellerdeyiz.

ben illaki kendi doktorumu istiyorum dersen belki de doğumu sabahtan suni sancıyla başlatırlar. bu da konuşulabilir.

bir de şöyle düşünmek lazım. hastane çok yoğun randevu alıyosun en az 2 hafta sonraya gün veriyorlar. her doktorum kendi hastasının doğumuna girmesi bu durumda zor olacaktır muhakkak. bir de ödenen parayı da düşünmek lazım. böyle SGK anlaşmalı hastanelerde hiç bi doktor mesai saati dışnda gelmiyor. hatta ben şifaya da sordum. orda da nöbetçi dr geliyormuş; bi de mesai saati dışında doğurduğun için farklı bi fiyat veriyormuşsun.

durum budur kızlar. ya tamamen bir doktorun özeline gidicez ayda 100-150 tl verip. 100*9=900 artı hastane parası 1500 artı doktora doğum parası 1500 civarı. etti mi sana 4000 tl. bir de bunun ekstreleri var..

ben derim ki gazinin doktorlarına güvenelim. artık şansımıza kim doğurtturursa....

semamicim verdiğin yanıtla beni çok rahatlattın canım.
çok sağol.
ben doğuma sadece ebe giriyor diye anlamıştım.
nöbetçi bir doktorun olması gerekir zaten.
özele gitmek maddi açıdan mümkün değil zaten.
inşallah rahat bir doğum yaşarım.
allah herkese kolay doğum nasip etsin inşallah.
bebişleri sorunsuz kucağımıza alalım. a.s.

yok mu gaziye giden ??? randevu için arıyosun 1 ay sonrasına veriyorlar. bu kadar yoğunlar,

demeek ki kadınlar kulübüne takılmıo kimse...

bu pazartesi Gazi'ye gidiyorum, sadece bir kaç kere gittim muayeneye.Gazi'yi sadece doğum için düşünüyorum.Muayeneler xok verimli geçmiyor,çünkü çok yoğunluk oluyor ve doktorlar en fazla 15 dak size ayırabiliyorlar. Ama doğumla ilgili çok iyi referansları var... Belki bu gidişimde bana doğum tarihi verebilirler, çünkü bebeğim biraz iri ve sezeryan olma ihtimali var dedi doktor...bu hafta netleşir umarım :)

bu pazartesi Gazi'ye gidiyorum, sadece bir kaç kere gittim muayeneye.Gazi'yi sadece doğum için düşünüyorum.Muayeneler xok verimli geçmiyor,çünkü çok yoğunluk oluyor ve doktorlar en fazla 15 dak size ayırabiliyorlar. Ama doğumla ilgili çok iyi referansları var... Belki bu gidişimde bana doğum tarihi verebilirler, çünkü bebeğim biraz iri ve sezeryan olma ihtimali var dedi doktor...bu hafta netleşir umarım :)

hayırlı olsun canım, sağlıkla al bebeğini kucağına. durumunu burdan paylaşırsın bizimle hayırlı doğumlar...

canım kaç haftalık hamilesin?bebeğin kaç kilo?

canım kaç haftalık hamilesin?bebeğin kaç kilo?

2 hafta önce 34+2 iken gitmiştim Gazi'de 3.188 gr çıkmıştı.bir hafta sonra(35+1 iken) kendi doktorum da muayenem vardı orda da 3.128 gr çıktı.(ultrason cihazı daha hassas). ultrasonda yaklaşık 3 hafta önden gidiyor

merhaba arkadaşlar öncelikle bizi bilgilendirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim bende 9 haftalık hamileyim araştırmalarım sonucu ege sağlık ve gazi hastanesi arasında kalmıştık eşimle hafta sonu gittik ege sağlık daha konforlu geldi gaziye göre fakat ege sağlıkta hüsniye hanımı tavsiye etmişlerdi oda ayrılmış sadece hastanede tek kadın doğumcu şevki bey varmış buda bizi gaziye yönlendirdi daha randevu almadım sizden ricam gaziyle ilgili tecrübelerinizi ve doğumlarınız konusundaki tavsiylerinizi belirtirseniz çok sevinirim izmire yeni taşındık kimseyi tanımıyorum kk kulübü sayesinde buldum bu hastaneleride o yüzden tavsiyeleriz çok önemli ...hayırlısıyla hepimiz yavrularımızı kucağımıza sağlıklı bir şekilde alalım

merhaba arkadaşlar öncelikle bizi bilgilendirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim bende 9 haftalık hamileyim araştırmalarım sonucu ege sağlık ve gazi hastanesi arasında kalmıştık eşimle hafta sonu gittik ege sağlık daha konforlu geldi gaziye göre fakat ege sağlıkta hüsniye hanımı tavsiye etmişlerdi oda ayrılmış sadece hastanede tek kadın doğumcu şevki bey varmış buda bizi gaziye yönlendirdi daha randevu almadım sizden ricam gaziyle ilgili tecrübelerinizi ve doğumlarınız konusundaki tavsiylerinizi belirtirseniz çok sevinirim izmire yeni taşındık kimseyi tanımıyorum kk kulübü sayesinde buldum bu hastaneleride o yüzden tavsiyeleriz çok önemli ...hayırlısıyla hepimiz yavrularımızı kucağımıza sağlıklı bir şekilde alalım

gazi hastanesinde ayşen hnm, çiğdem hnm ve serdar bey var. 3ü de iyi doktorlar. bayan dr düşünüyorsanız eğer; çiğdem hnm da ayşen hnm da mükemmel doktorlar. yalnız çabuk karar verin randevu almak çok zor. 3 hafta sonrasına randevu veriyorlar.

teşekkür ederim yardımların için aradım ayşen hanıma randevi aldım dediğiniz gibi çok yoğunlar bir ay sonrasına randevu verdiler.

Arkadaşlar ben hamile değilim ama hamile kalmayı planlıyorum, Ayşen hn dan Mayıs 28 ine randevu verdiler, kontrollerimi yaptırıp , folik asite başlayıp daha sonra hamile kalmayı düşünüyorum eğer allah izin verirse.. Sizce Ayşen hn mı yoksa Çiğdem hn ma mı gitmeliyim. Tercihim bayan doktor olmasıda ..
Hepinize sevgiler kızlar..

X