Japon perde kullanan var mı ?

geç cevap verdiğim için kusura bakma. bir süredir işlerimin yoğunluğundan foruma giremedim. Mekanizma komple satılıyo. altının çubuğu dahil. yapışkanlı bandı olan metal bir parça var. kumaşın kenarını ona yapıştırıp diğer mekanizmaya geçiriyoun. yani 1 adet fonu en fazla 15 dk da yapabilirsin. çok basit bir sistem cnm

bu harikaymış ya
epey ucuz olmuştur denemek istiyorum bende ama ikea yok burda nasıl olacak başka yerde satılır mı ki
ayrıca kumaşı diktirmek de lazım ben bunu bir araştırayım

ikeada bunu buldum sizde bundan mı yapmıştınız çok uzun zaman geçmiş ama belki bakarsınız
$japon.jpg

sadece güneşliği bu şekilde yaptırıp üstüne normal tül yaptırsak olur mu acaba? yoksa ikisi de böyle mi olmak zorunda?

Bende kullanıyorum daha çok yeni ama memnunum. Mekanizmalı yaptırmadım çıkarıp temizlemesi kolay olsun diye. Ama sabirlemek için perdenin iki yanına bişeyler takıyorlar. Gevşetip çıkarabiliyorsun. Tavsiye ederim :KK16:

Japon (panel ) perdeyi üç yıldır kullanıyorum.Biz panel perde diyoruz, perdecimin ısrarıyla yaptırmıştım.İyiki yaptırmışım diyorum.
Kullanan birisi olarak şöyle tavsiye edebilirim.
İlki ,kesinlikle yana açılan sürgülü kapılar için ideal .
Camın ne kadar bölümünü açıyorsan mekanizmayla o kadar bölüm perdeyi aralıyorsun.
Sürgülü olmayan camlar için aynı kullanışlılığı göstermeyeceğini düşünüyorum.
Özelliği yana açılıyor olması zaten.
Benim oturma odam ve mutfak sürgülü kapılarımın perdesi bu şekil.
İkincisi temizliğinin kolay olması.Cırtları var , alt ucunda ağrlık veren metallari var.Cırt ve metallari çıkarıyorsun ,yıka ,tak, süper.
Kumaşımda ütü istemeyen cinsinden harika valla.
Çok çok memnunum .Benden görüp ,sürgülü kapısı için yaptıran çok arkadaşım oldu, fazlasıyla memnunlar.
Şuan çekilmiş fotosu yok en kısa zamanda çekip yükleyeyim bir fikir olabilir belki.
Sürgülü kapılar için şiddetle öneririm, hiç tereddüt etmeyin.

Çok teşekkür ederim size benimde mutfağım sürgülü penlerden nasıl perde yaptıracağımı düşünüyordum hiç japon perde gelmedi aklıma en kısa zamanda araştırıp yaptırıcam çok sağolun..

bende kullanıyorum kornişlerime takılı, mekanizmasız yani gayet kullanışlı çogunluk tek cam tarafının üstüne geliyor, kalın kumaş olduğundan altta tül var güneşliğe gerek kalmıyor

X