Jinekolojik Muayene

teşekkür ederim canım,ama nasıl tıkıyosunuz.pek anlayamadım.ben sürüyorum.zarar vermiyor.

canim bendeburda okumustum cunku agda yapamiorum jilette kotu yapio tuy dokucude kimyasal icerikli oldugu icin vajina icine falan kacarsa zarar verir yanma falan diye tuvalet kagidi burup tikiomusuz vajina ve makata o zaman krem girmiomus canim

canim bendeburda okumustum cunku agda yapamiorum jilette kotu yapio tuy dokucude kimyasal icerikli oldugu icin vajina icine falan kacarsa zarar verir yanma falan diye tuvalet kagidi burup tikiomusuz vajina ve makata o zaman krem girmiomus canim
bu kadar zararlı olduğunu sanmıyorum.öyle olsa tıkasan da bi faydası yok,diğer sürdüğün yerlerden de sonuçta kana karışıyor.neyse....sana teşekkür ederim ilgilendiğin için

ya kızlar bişey danışcam arkadaşımda adet olduktan sonra bi 10 gün sonra falan ble akıntıyla hafif açık kan geliyomuşşş akıntının içinden silince çok korkuyo ya daha önce böle bişey yaşamış olan varmı nası bir muayne yöntemi olur rkadaşın bakire acba yumurtalıklarında falan iltihapmı var diyoruz ama ulturoson falan normal mi bakılıyo yoksa vajinadn mı bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim bide önrebileceğiniz bi uzman doktor varmı şimdiden çok teşekkürleryerimseniben

selam kızlar ben yeni üye oldum bişey sorcam vajinal muayeneden sonra hafif bir kanama olurmu ben geçen gün muayene oldum eve geldiğimde az açık kahve kanama oldu sonra geçti bu normalmidir acaba

benımde muayeneden sonra kanamam oldı ama benım yarın 1 hafta olucak halşa arada kesık kesık gelıyor. ped degılde gunluk ped kullanıyorum yanı neden boyle oldu anlamadım bılen varmı. adet gunumde bugunlerde. ama adet kanamasıyla hıc ılgısı yok. hamıle olamam yenı test yaptım.

Kızlar benim 11 aydır bebeğim olmuyo.nihayet dr a gitmeyi göze aldım.hazirana randevu verdi dr bana.o tarihde benim adet dönemime rastlıyo.bi problem olurmu .

Son düzenleme:
Kızlar benim 11 aydır bebeğim olmuyo.nihayet dr a gitmeyi göze aldım.hazirana randevu verdi dr bana.o tarihde benim adet dönemime rastlıyo.bi problem olur .

Adetliyken doktorlar muayene etmiyorlar acil durumlar dışında tabi. İstersen muayene tarihini değiştir.

Vajinal muayene çok basit arkadaşlar korkulacak bişey yok zaten doktorunuz iyiyse size bunu hissettirmiyor bile. 2 dk yı bile almıyor muayenesi. Canınız yanmıyor boşuna kendinizi sıkmayın. İleride pişman olacağınız durumlarla karşı karşıya kalmamanız için mutlaka kontrollerinizi yaptırın ve doktor seçiminize çok çok özen gösterin.

bursenk ben defalarca olmuş biri olarak her defasındada çok canım acıyor yarın gene var muay v i çim kötü

Kızlar benim 11 aydır bebeğim olmuyo.nihayet dr a gitmeyi göze aldım.hazirana randevu verdi dr bana.o tarihde benim adet dönemime rastlıyo.bi problem olurmu .

zaten genelde adetin 3.günün gidilir, jinekolojik muayene ve kan testi yapılır.

Bana doktor kan testi yapacağım için, alttan ultrasonla bakmamış, önce kanı verip sonramuayene olmuştum. ultrason aleti yumurtalıklara değince uyarıp hormon salgılatıp testi yanılta bilirmiş.

Aklında olsun eğer muayenen sabahtansa aç git kan için 2 iş olmasın.

zaten genelde adetin 3.günün gidilir, jinekolojik muayene ve kan testi yapılır.

Bana doktor kan testi yapacağım için, alttan ultrasonla bakmamış, önce kanı verip sonramuayene olmuştum. ultrason aleti yumurtalıklara değince uyarıp hormon salgılatıp testi yanılta bilirmiş.

Aklında olsun eğer muayenen sabahtansa aç git kan için 2 iş olmasın.

adetliyken muayene yapılabiliyo yani.randevu saatim öğleden sonra benim.2 iş olcak sanırım.teşekkür ederim yanıtın için.

jinekolojik muayeneye eşiyle giren var mı .o esnada eşimiz de başucumuzda durabilir mi yoksa bu uygun değil mi.

arkadaşlar ben forma beni katıldım nişanlıyım we bi kaç defa birlikte olduk ama hep dışa boşaldı we ne olur ne olmaz diye ben hep oramı yıkadık çünkü nasıl oldu bizde anlamadık ilkini bi anda oldu sonra bida olmucak böyle birsey o kadar sene bekledik evlenene kadar mı bekleyemicez dedim nişanlım tamam dedi beni üzmemek için ama onun üstüne 3 kere daha oldu doktora da gidemiyorum ikimizin aileside cok tanınmıs aileler hamile olursam biterim nişanlım şuan askerde ne olur bana yardım edin... fazla bilgim yok hep netten okuduklarım var şimdi şüphelendiklerimi yazıyorum...

-Adetimin ilk 2 gününde (birlikte olduktan sonra) et parcaları gibi küçük küçük şeylerin geldiğini gördüm (bu ayrıca kızlıgın gittiginden de olabilir mi)
-İştahsızlık
-Yorgunluk,sürekli uyuma isteği
-Karnımda az bi şişkinlik
-Belimde ve başımda agrılar gibi rahatsızlıklarım var hamilelik testi de alamıyorum biri tanır eder diye off lütfen yardım edin bu arada ilk birliktelik 2 ay önce oldu bi kaç gün sonra adet oldum sonraki ay adet oldugumda o bahsettiğim küçük et parcaları geldi acill yardım lütfennnn şimdiden Allah razı olsun

test almadan bır sey ogrenemezsın kı canım..

ben de jinekolojik muayenede acı cekenlerdenım..
içime birşey sokup cekıyor hem kendımı sıkıyorum hemde bagırıyorum..
doktorda sakınlestırmek ıcın tamam bıttı fılan dıyor ama kendımı de gerı gerı cektıgım ıcın zor bakıyor..
ay kısa bır yolu yok mu bunun..ne yapmam lazım ki..

hayatımda ilk defa geçen hafta gittim jinekolojik muayeneye... nasıl korkuyordum anlatamam denilen gibi gitmeden önce bikaç gün hiç uyuyamadım... muayene hiç acımadı ama o koltuk ve o duruş kötü yaa çok utandım :KK43:

evet bende bu muayeneden ödü patlayanlardanım.canım çok az yandı.kolunuza bi iğne batmasından çok çok daha az bi acı,adet sancısından daha az bi acı,baş ağrısından daha az bi acı........insan utanmaktan acıyı hissedemiyo zaten.yapamam kapıdan dönerim utanırım diyodum hep.ama başa gelen çekiliyo be arkadaşlar.olmasaydı iyiydi ama olmamız gerekiyosa olucaz muayenemizi.gözümde çok büyütmüştüm anlatılanlardan dolayı.korkulcak bişiy yok.rahat olun kasmayın kendiniz.biz utanıp sıkılıyoz.dr lar o kadar rahatlarkiii.onları o kadar rahat görünce siz yaptırdığınız şeyi ilk defa yapıyor olsanız bilee onlar biz bu işi her zamannnn yapıyoruz tavırlarıyla insanı rahatlatıyorlar..

keske önceden göz atsaymisim yazdiklarina... daha yeni gittim muyaneye son adet günümü sordu bende son kanama gününü soruyor sandim :-) megerem ilk günü soruyormus.. bide kac gün aralikla sordu ben yine yalnis cevabi verdim kanamasiz günlerin sayisini söyledim :-) sonra düzeltim tabi sorulari... ben dkontrol hapi almak icin gitmistim muyane edecem diyince ürtüm... cubukla doku aldi ben kendimi o esnada cok kastim ama hic bir aci hissetmedim ama gergin oldugum ve utandigim icin kastim kendimi. Henüz bakire oldugum icin parmagi ile vajinayi kontrol ettmedi rektum bölgeden kontrol etti. Son olarakta ultrason yapti... Hic bir aci hissetmedim utancimdan kendimi kastim ve bir an önce muyaneden kurtulabilmek icin saniyleleri saydim :-)

Arkadaşlar ben adet gecikmesinden ve arada bir de karnım ağrıdığı için dün doktora gittim, beni alttan muayen eetti ve gebelik yok dedi..
eğer ki gebeysem görmemişse keseyi zarar veririmi acaba alttan muayene etmesi...
lütfen bilgisi olan yazzın...:KK43:(

cnm alttan bakmişsa zaten bebek olsaydı gorurdu onu sen merak etme hem gebelık varsada zarar vermez cunku hamıleıktede rısk oldugu zmnlar yanı bebegı gormedıgı zmnlar alttan bakıyolar ılk aylar

Merhaba arkadaşlar ! Kendime iyi bir kadın doğum uzmanı arıyorum, rutin kontrollerim içim ( sanırım yine kistim var, onunla ilgili de kontrole gitmeliyim ). İstanbul, Avrupa yakasında Bahçeşehirde oturuyorum ve Fatihte çalışıyorum. Bu bölgelerden memnun kaldığınız uzmanlar varsa tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum kızlar. Hepinize mutlu günler diliyorum a.s. .

X