Jinekolojik Muayene

meraba benim mantar endişem var o yüzden ilk defa gidicem jinekoloğa. biraz değil bayağı çekiniyorum bi de giderken ne giyiliyor, bi önemi var mı? etek giysek falan daha mı kolay olur?

tabi pantolonda çıkarıp giyme derdi var kendi rahatlığın için etek daha uygun ama çekinme bence bak göreceksin boşunaymış diyeceksin kaygılarım bilmiyorum özelemi gidiyorsun sigortayamı ama sigortadada çok iyi davranıyorlar sıkma kendini burdan izlenimlerini paylaş canım mutlaka

Merhaba arkadaşlar bır sorum olucak yardımcı olursanız sevinirim.Bundan 3ay önce kasıt ağrısı şıkayetıyle dokt.gittim muayeneden korktugmdan utrasonla baktı (kesin sonuç diyemem ama tam belli olmaz neolup olmadığı demışti ) Neyse ben yok muayene olmam ddim.Utrasonla baktı kist var öyle gördüm ddi.Çıktım ordan soğan kürü falan yaptım şimdilk bi şıkayetım yok ama kist demişti ya aklıma ogünden beri gebelikte olmadı cesaretimi topladım ve bugün 11:30 da dokt.gittim tekrar jinekolojik muayene oldum (hiçde anlatılgını gibi degıl ) baktı hiç biseyin yok yumurtalıkla rahım temiz ddi.Yumutlama günlerini söyledi çıktım geldim.Şimdi aklıma takılan soru şu kist flan olsaydı muayenede çıkardı dimi.

Merhaba arkadaşlar bır sorum olucak yardımcı olursanız sevinirim.Bundan 3ay önce kasıt ağrısı şıkayetıyle dokt.gittim muayeneden korktugmdan utrasonla baktı (kesin sonuç diyemem ama tam belli olmaz neolup olmadığı demışti ) Neyse ben yok muayene olmam ddim.Utrasonla baktı kist var öyle gördüm ddi.Çıktım ordan soğan kürü falan yaptım şimdilk bi şıkayetım yok ama kist demişti ya aklıma ogünden beri gebelikte olmadı cesaretimi topladım ve bugün 11:30 da dokt.gittim tekrar jinekolojik muayene oldum (hiçde anlatılgını gibi degıl ) baktı hiç biseyin yok yumurtalıkla rahım temiz ddi.Yumutlama günlerini söyledi çıktım geldim.Şimdi aklıma takılan soru şu kist flan olsaydı muayenede çıkardı dimi.

evet kist olsaydı çıkardı canım.
vajinal ultrasonla bakmıştır.
belki senin fonksiyonel kistti ve geçti gitti.

Foksiyonel kist neoluyo_? Hiç duymadım

Fonksiyonel kist geçici oluyor. birkaç ay duruyor sonra kendiliğinden yok oluyor.
Her kadında olabilen birşey.
Geçici olmaso sorun teşkil etmez.
Bende çikolata kisti var.
O yüzden doğum kontrol hapıyla tedavi görüyorum.
Benimki hemen geçebilen birşey değil.

Fonksiyonel kist geçici oluyor. birkaç ay duruyor sonra kendiliğinden yok oluyor.
Her kadında olabilen birşey.
Geçici olmaso sorun teşkil etmez.
Bende çikolata kisti var.
O yüzden doğum kontrol hapıyla tedavi görüyorum.
Benimki hemen geçebilen birşey değil.

Hıım anladım teşekkür ederim.

ben de aşırı korkuyordum, muayenede kan ter içinde kaldım heyecandan ama hiç mi hiç acımadı ve hissetmedim hatta smear testi bile yapmış, çok mutluyum:) sürekli gidebilirim:KK1:

ben de size bişe anlatayım insan kaderinden kaçamaz ya :) şimdi jinekoloğa hiç gitmemiştim bekarken gitmiştim regl düzensizliği için ee karından ultrason yapmışlardı tabi doğal olarak. Şimdi evli olunca alttan muayene olacağını anlıyordum hiç istemiyordum doktora gitmek ama yumurtalıklarım sancılanıp reglim uzayınca kist falan vardır diye şüphelendim internetten araştırdığım bilgiler onu gösteriyordu inadım inat evli de olsam karından ultrason için başladım su içmeye idrara sıkışık olmak lazımmış yaa aldım 2 litre su eşim arabayı sürüyor ben inatla ve azimle su içiyorum kusacak dereceye geldim yani neyse gittik doktor dedi vajinal ultrason daha detaylı gösterir herşeyi dedim ben onu istemiyorum sonra çok su içtim dedim karından bakarmısınız neyse kadın karından baktı dediki yeteri kadar sıkışmamışsın su içmemişsin dedi bende peki ben gidim biraz daha su içeyim dedim :) kadın dedi ameliyata girecem tamam yetişirim size dedim neyse yanındaki asistanı beni arıyor o ara 2. kata inmiştik eşim de cildiyeciden sonuçlarını alacaktı sonra yukarı çıktık kadın ameliyata girmiş yanında çalışan asistanda siz hem daha iyi sıkışırsınız daha bol su içersiniz doktor hanım gelene kadar dedi tmm dedi aldım elime paso su içiyorum patlayacam kadın bir türlü gelmedi ve bu ara bende bir sıkıştım ki adım atsam affedersiniz donuma yapacam :) eşimde stres yaptı inat yapma dedi diğer türlü baksın dedi dedim olmaz korkuyom istemiom bekliyoruz kadın gelmiyor ben koridorda başladım bacaklarımı sallamaya kaçırmim diye çıldıracam azimle inatla karından ultrason istiyorum asistana soruyorum 5 dk sonra gelir diyor o 5 dk oldu yarım saat gelen giden yok ben sinirlendim dedim eşime daha fazla dayanamıyorum çok fena sancı yaptı idrar gidiyorum dedim gittim wc ye :) temizledim cinsel bölgemi falan da sonra kadın geldi çok mu sıkıştın dedi dedim doktor hanım sanırım korktuğum başıma geldi istemiyordum ama insan kaderinden kaçamıyor mecbur diğer türlü bakacaksınız dedim ben utana sıkıla çıkardım pantolonumu kastım kendimi uyuz oldum inat ve azim de sökmedi olacağı varmış :) vajinal ultrasonda kist i gördü ilaç verdi suyu da yalandan içtik o kadar su ömrümde içmemiştim valla :) :) ne acı ne sızı bir şey yok ama işte insan utanıyor asistan da diyor niye utanıyorsunuz o doktor siz hastasısınız böyleyim ben hep stres sıkıntı yapıyorum herşeyi

Doktorların vajina kısmına bakmasını anlıyorum da yanındaki yardımcıların neden baktığını anlamıyorum.Yan dur ne dibime kadar gelip inceliyorsun gören o doktor sanacak.
Can acıması olmuyor sadece utanıyor insan .

akidem ben asistana dedim siz bakmayın sakın dedim hahahaa :):) kız da demiştir içinden ne kadar rahatsız bu diye öyle ama kafasını çevirsin uzak dursun nitekim kız anladı benim gerildiğimi de kendini çekti beni utandırmamak için ayyyyyyyy ne uyuz işler bunlar yaa oof offf

akıntı problemi için gittim hem bir genel muayene olayım dedim. Ama doktor örnek alamadı çünkü en az 5 -6 gün cinsel ilişkiye girmemek gerekiyormuş biz de yeni birlikte olmuştuk. Benim öyle bi şeyden haberim yoktu anneme de kızdım neden söylemiyorsun diye o da ben de bilmiyorum dedi haftaya kaldı benim örnek alınması o yüzden aklınızda bulunsun hanımlar dedim

kızlar bende bugün kartal devlet hastanesinde alttan muayene oldum canım acımadı hiç ama dr yaşlı bi adamdı baştan savdı gibi geldi bana :/ bakalım fitil felan verdi mantar çıktı :KK53:

bende vaijanal ultrasona girdim hatta başıma geleceği bildiğim için dr.a baştan dedim benim sıkıntım var vajinal muayene ile dedim.oda bebek istiyorsan alışacaksın mecbur dedi.umduğum kadar zor olmadı ama bir kısımdan sonra kastığımdan rahatsız oldum.asıl bu cuma kadın doğum hastanesinde randevum var ilk kez gideceğim ve hiç ne yapacak bilmiyorum. şimdiden stres sardı

Merhaba,
yanlış yada doğru tartışılır tabi ama ben nişanlım ile birlikte oldum ne yazık ki onu 2 yıl önce kaybetttim askerdeyken bu durumun vermiş olduğu psikolojik bunalımı yenmek için psikoloğa gittim doktor bana ileride ve buna kendimi hazır hissttiğimde (tekrar evlenmeyi düşündüğüm zaman) kızlık zarını kalıcı bir yöntemle diktirmemi önermişti. Annemin büyük çabalrı sonunda şu an evlenmeyiş düşünüyorum
bana bu konu hakkında bilgi vereblirseniz çok ama çok sevinirim. nasıl yapılıyor yapıldığında gerçekten ilk gibi kanama oluyor mu :KK43: şimdiden teşekkürler yarımlarınız için.

Merhaba,
yanlış yada doğru tartışılır tabi ama ben nişanlım ile birlikte oldum ne yazık ki onu 2 yıl önce kaybetttim askerdeyken bu durumun vermiş olduğu psikolojik bunalımı yenmek için psikoloğa gittim doktor bana ileride ve buna kendimi hazır hissttiğimde (tekrar evlenmeyi düşündüğüm zaman) kızlık zarını kalıcı bir yöntemle diktirmemi önermişti. Annemin büyük çabalrı sonunda şu an evlenmeyiş düşünüyorum
bana bu konu hakkında bilgi vereblirseniz çok ama çok sevinirim. nasıl yapılıyor yapıldığında gerçekten ilk gibi kanama oluyor mu :KK43: şimdiden teşekkürler yarımlarınız için.

Canım bu topic işine yarar

http://www.kadinlarkulubu.com/genital-estetik/396545-hymeneoplasti-dusunenler-buraya.html

2 yaşında çocuğu olan bir bayan olarak ilk jinekolojik muayenemi dün oldum.
muayene öncesi o kadar gergindim,kalbim öyle bir çarpıyordu ki bayılacağım sandım bir ara.
korktuğum kadar kötü değildi,vajinal muayene + vajinal ultrason oldu iki ayrı masada.ordan oraya çıplak geçmek falan sinir bozucuydu.
hemşire çok gıcıktı,uyuz uyuz dolandı ortalıkta ama doktor gerçekten anlayışlı ve kibar bir beydi.
canım çok fazla yanmadı.
yalnız içime kocaman şeyi sokmuş vaziyetteyken gözüme bakarak bana akıntı sebeplerini,kist türlerini falan anlatırken,ve ben d eona cevap vermeye çalışırken gerçekten çok tuhaftık.
sanki çok olağan bir durumdaymışız gibi sohbet ettik:KK53:

bu konu ile ilgili çok sıkıntısı olan ben bir kaç gün önce bu korkumu yendim.alttan ultrasonla baktı dr.hiçbirşey anlamadım.ben daha dr.a benim bu konu ile çok sıkıntım var demeye kalmadan bitti bile demez mi .şok oldum.ağzım kulaklarımdaydı o an.hatta smear testi bile yaptı.saniyeler sürmedi.o kadar mutluyum ki anlatamam.kendimizi kastığımız zaman olmuyormuş bunu biliyordum ama beynime söz geçiremiyordum.oh be kurtuldum...darısı korkanların başına...

X