Jinekolojik Muayene

akidem ben asistana dedim siz bakmayın sakın dedim hahahaa :):) kız da demiştir içinden ne kadar rahatsız bu diye öyle ama kafasını çevirsin uzak dursun nitekim kız anladı benim gerildiğimi de kendini çekti beni utandırmamak için ayyyyyyyy ne uyuz işler bunlar yaa oof offf

:) :):) çok tatlı yazmışsınız ayyy ne uyuz işler haha :) bencede

mrh bende vajınısmusu yenen bırıyım ve hamıle kalmak ıstıyorum ama denememıze regmen olmuyo horman testı ve ıltıhap var mı dıe ogrenmek ıstıyorum hormon testı ve ıltıhap var mı dıe tst nasıl yapılıyo :KK1: ben dr gıtmeye korkuyorum daa

kızlar bende artık bebek düşündüğümden doktora gidip kontrol olmak istedm ama vajiliydim şükür yendim ama genede muyaneden korkuyordum öyleki cogu kere eşimle bile birlikte olurken hala kasılıyorum elimden gelen bişey değil ama korkunun caresi yok diyerek bastan önlem almak için dr.a gittm. doktor catala cıkardı okadar korkuyodum ki pskoloj olarak o catalı görmek bile beni etkilerken mecburen cıktım dr.a bakmadım ne yapcana kasmamaya calıssamda kastım sanırı dr saolsun anlattgımdanmı ne rahatla korkma kasıosun die acıyo 2 dk bile almayacak böyle yaptgn için daha da zorlanıyoruz dedi bende elden geldiğinde kasmamaya calıstım bişi koydu oraya actı içeriden sıvı aldı onu patoloji ye yolladı 4 tüp kan testi aldı bide idrar testi yaptı haa en zoru normal ultrasona geçtm tam sevinirken karnımdan bakar diye alttn işaret parmagı kalınlıgında bir cubuk sokarak yanii ssokmaya calısasarak desem daha dpgru onla baktı zorlandı kadıncagız ama saolsun kızmadı bagırmadı rahat ol dedi atlattım ama ben vajiyi daha bi kac oldu yeneli birde hem kasılıyorum hem cekindiğimden zorlandım ama rahat oldugun zaman acımıyomus arkadaslarım öyle diyo.

mrh bende vajınısmusu yenen bırıyım ve hamıle kalmak ıstıyorum ama denememıze regmen olmuyo horman testı ve ıltıhap var mı dıe ogrenmek ıstıyorum hormon testı ve ıltıhap var mı dıe tst nasıl yapılıyo :KK1: ben dr gıtmeye korkuyorum daa
hormon testleri kan tahlili ile yapılıyor, iltihap idrar tahlili ya da jinekolojik muayenede görülüyor. ben de vajinismus tedavisinden bir kaç ay sonra jinekolojik muayene oldum, vajinismuslu biri için iyileşmiş olsa da jinekolojik muayene çok kolay olmuyor. ama tahmin ettiğim kadar da zor değilmiş. eğer kasılırsan az bir ağrı duyuyorsun, kasılmazsan hiç ağrın olmuyo. hamilelik düşünüyorsan anlayışlı bir jinekoloğa gidip muayene olmalısın. inşaAllah yoktur ama kist ya da iltihap varsa tedavisini olup sonra hamile kalırsın. zaten doktora vajinismus olduğunu söylersen seni rahatlatmaya çalışıyor. bir de psikolojimizden anlayan bir doktorsa hiç zorlanmazsın. birbirimize cesaret verelim ve gidip muayenemizi olalım :)

merhaba bende vajı hastasıydım hatta doktor bana senın kadar korkak bı ınsan gormedım dedı düşünün kan alınınca bıle bayılan bı ınsanım. vajıyı yenelı cok olmadı bende cocuk dusunuyırum ve dun ılk defa doktora gıttım doktorum bayandı ve vajılı oldugumu bılıyordu oncesınden. yumurtalıklarıma bakması gerekıyodu ıstersen alttan bakalım dedı ben tabıkı asla hayır olmaz falan dedım sen al aleti kendın yap dedı bende daha once mumla yendıgım ıcın aletı kendım aldım jel sürülmüştü ucuna tabıkı ınanın daha yerleştirememiştim cuk diye girdi bende zannedıyorum kı daha ılerıye dogru ıtıcem ben soktukca sokuyorum tabı alıskanlık:) napıyosun dedı sadece bası olsa yeter dedı bu kadar kolay olacagını bilseydim hep alttan baktırırdım kımseyı rahatlatmak ıcın yazmıyorum ama ınan kı mum sokmaktan daha kolay ve zerre kadar acı veya baska bısey yok bundan sonra her muayene alttan :)

kızlar bende artık bebek düşündüğümden doktora gidip kontrol olmak istedm ama vajiliydim şükür yendim ama genede muyaneden korkuyordum öyleki cogu kere eşimle bile birlikte olurken hala kasılıyorum elimden gelen bişey değil ama korkunun caresi yok diyerek bastan önlem almak için dr.a gittm. doktor catala cıkardı okadar korkuyodum ki pskoloj olarak o catalı görmek bile beni etkilerken mecburen cıktım dr.a bakmadım ne yapcana kasmamaya calıssamda kastım sanırı dr saolsun anlattgımdanmı ne rahatla korkma kasıosun die acıyo 2 dk bile almayacak böyle yaptgn için daha da zorlanıyoruz dedi bende elden geldiğinde kasmamaya calıstım bişi koydu oraya actı içeriden sıvı aldı onu patoloji ye yolladı 4 tüp kan testi aldı bide idrar testi yaptı haa en zoru normal ultrasona geçtm tam sevinirken karnımdan bakar diye alttn işaret parmagı kalınlıgında bir cubuk sokarak yanii ssokmaya calısasarak desem daha dpgru onla baktı zorlandı kadıncagız ama saolsun kızmadı bagırmadı rahat ol dedi atlattım ama ben vajiyi daha bi kac oldu yeneli birde hem kasılıyorum hem cekindiğimden zorlandım ama rahat oldugun zaman acımıyomus arkadaslarım öyle diyo.

bende senin gibi korkuyorum bende çocuk için doktora gidicem ama gidemiyorum 2 senedir

bende senin gibi korkuyorum bende çocuk için doktora gidicem ama gidemiyorum 2 senedir

Korkmayın sakın..Gidin doktora.Eninde sonunda gideceksiniz.Siz karar verin isteyin güçlü olun ve gidin.Bi de bebek düşününce mecburen gidilecek bunu da düşünün.Ben de vajinismustum,çok şükür yendim.. Yendiğim gibi doktora gittim, çocuk istediğimi ve adetimde gecikme olduğunu söyledim.Önclikle muayene yaptı.. Uzun ince(çok kalın olmayan) bir aletle vajinaya bakıyor..Onda çok acımadı biraz da doktor hanımın telkinleriyle çok sıkıntı çekmedim. Yumurtalıklarıma baktı herhangi bi sorunun yok dedi..Bebek olmadığını söyledi..Sonra da ördek ağzına benzeyen bi aletle bakacağını söyledi bana da gösterdi.Beni sakinleştirdi..Eğer kendimi kasmazsam hiç acımayacağını söyledi..Girişte sorun yaşamadım ama içerde onu açtı sanırım..O zaman çok yandı..Biraz korktum ama derin derin nefes al diye beni sakinleştirdi.O aletle rahimde kanama var mı diye bakmış..Sonra da hangi zmaanlarda hamile kalmamın kolaylaşacağını anlattı.Çok iyi güzel çok bilgi vericiydi..Ben gittiğim için memnun kaldım. Sonra da progestan diye bi ilaç yazdı.. 5 gün kullanıcam..Adet olunca 2.-4.günlerinde hormon testleri yaptırıcam.. Bakalım onda da sorun çıkmazsa inşallah bebek gelecek:)))

Korkmayın sakın..Gidin doktora.Eninde sonunda gideceksiniz.Siz karar verin isteyin güçlü olun ve gidin.Bi de bebek düşününce mecburen gidilecek bunu da düşünün.Ben de vajinismustum,çok şükür yendim.. Yendiğim gibi doktora gittim, çocuk istediğimi ve adetimde gecikme olduğunu söyledim.Önclikle muayene yaptı.. Uzun ince(çok kalın olmayan) bir aletle vajinaya bakıyor..Onda çok acımadı biraz da doktor hanımın telkinleriyle çok sıkıntı çekmedim. Yumurtalıklarıma baktı herhangi bi sorunun yok dedi..Bebek olmadığını söyledi..Sonra da ördek ağzına benzeyen bi aletle bakacağını söyledi bana da gösterdi.Beni sakinleştirdi..Eğer kendimi kasmazsam hiç acımayacağını söyledi..Girişte sorun yaşamadım ama içerde onu açtı sanırım..O zaman çok yandı..Biraz korktum ama derin derin nefes al diye beni sakinleştirdi.O aletle rahimde kanama var mı diye bakmış..Sonra da hangi zmaanlarda hamile kalmamın kolaylaşacağını anlattı.Çok iyi güzel çok bilgi vericiydi..Ben gittiğim için memnun kaldım. Sonra da progestan diye bi ilaç yazdı.. 5 gün kullanıcam..Adet olunca 2.-4.günlerinde hormon testleri yaptırıcam.. Bakalım onda da sorun çıkmazsa inşallah bebek gelecek:)))

slm kızlar bende vajinismusu yenip ilk doktora gitcem koşarcasına kanser vb testlsr çok önemli bizler için şartt....vajiyi yenen buraya gelmiş :) ne güzel rabbim herkese hayırlı sağlıklı inançlı evlatlar nasip etsinn

Son düzenleme:

vajiyi yendim ama muayene korkum gitmedi hala üstümden 2 sefer randevu aldım ama korkudan gidemedim . 5 temmuza aldım bi randevu şimdide bakalım gidebilecekmiyim. o ördekten korkuyorum bende diğer ultrason aletinden pek korkmuyorumda vajen ağzını aşırımı açıyo ki acı oluyo o ördekte ne kadar açıyo?? cvplarsan sevinirim

vajiyi yendim ama muayene korkum gitmedi hala üstümden 2 sefer randevu aldım ama korkudan gidemedim . 5 temmuza aldım bi randevu şimdide bakalım gidebilecekmiyim. o ördekten korkuyorum bende diğer ultrason aletinden pek korkmuyorumda vajen ağzını aşırımı açıyo ki acı oluyo o ördekte ne kadar açıyo?? cvplarsan sevinirim

Aslında çok acımıyor ama ben başlarda kendimi kastığım için acıdı evet..Sonra yavaş yavaş kendimi serbest bıraktım derin derin nefes aldım o zman işte çok rahattı..Doktor da dedi evet böyle rahat olursan kasların kasılmaz ve acıma hissi olmaz diye... Sonra da bitti zaten muayene. Ama muayeneden çıktıktan sonra başlarda kastığım için ağrım olmadı değil. Şöyle düşün toplamda baktığında doktorun yanında 15-20 dk gibi kalmışım muayene kısmı 10 dakika falandı.. Kendimi kasmasaydım baştan belki de 5 dk sürecekti. Ben doktora her gittiğimde biraz daha rahatlamış çıkıyorum içeriden.. İlk gittiğimde alttan muayene bile yaptıramamıştım korkudan.. İkincisinde daha iiyiydim mesela.. Biz de çocuk istiyoruz vajiyi yenince koşa koşa doktora gittim çocuk için. Ne kadar çok alışırsan doktora gitmeye bence daha iyi olur. Ben de bu ay hormon testi yaptıracaktım fakat şehir dışındaydım adetim başladığında o yüzden gidemedim. Şimdi ise ovulasyon tarihimi hesaplamaya çalışıyorum.. Yani anlayacağın hiç bitmiyor bu tür şeyler.. 5 Temmuzda git doktoruna kendine olumlu davran zamanla alışacağını düşün.. Allah yardımcın olsun.. Haa bide girmeden bol bol Ayetel kürsü oku çok iyi geliyor..

ankara diye yazmışsın,orası kabalık bir şehir değilmi? devlet hastanesi çok kalabalık olur ve pek ilgilenmezler gibime geliyor..ssk varsa özele git..zaten çok para ödemiyorsun...korkutmak gibi olmasın sadece bilgilenmek maksatlı söylüyorum ,devlet hastanesinde demir spekulum kullanıyorlar..ben gittiğimde görmüştüm ve sanırım büyük boydu ,pek hoş bişi değildi..zaten yapamazdım da o spekulumla..bende özele gittim...hem küçük boy kullandı hemde plastik...pek anlamadım girdiğini..ya devlettede spekuluma jel falan sürüyorlarmı?yani normalde sürülüyormu onu da bilmiyorum ki.) yani sürdü doktor herhalde çünkü pek bişi anlamadım..açarken birazcık acıdı birde smear testi için örnek alırken accık yandı...

Bende ankarada özel hastaneye gidicem de ücret ne kadar alrlar acaba. yada senden ne kadar almıstı ona göre yanıma para alıcam cnm.

ya kızlar bende haftaya doktora gıdecegım fakat benım cok fazla akıntım var. yanı temızlenıp oraya gıdene kadar yıne akıntım olacak. hadı dıyelım doktora gırmeden once ıc camasırımı degıstırırım ama doktor orama bakınca yıne akıcak ben napıcam cok utanıyorum. zaten asıl gıtmemım sebebı bu akıntı.

aslında çok acımıyor ama ben başlarda kendimi kastığım için acıdı evet..sonra yavaş yavaş kendimi serbest bıraktım derin derin nefes aldım o zman işte çok rahattı..doktor da dedi evet böyle rahat olursan kasların kasılmaz ve acıma hissi olmaz diye... Sonra da bitti zaten muayene. Ama muayeneden çıktıktan sonra başlarda kastığım için ağrım olmadı değil. şöyle düşün toplamda baktığında doktorun yanında 15-20 dk gibi kalmışım muayene kısmı 10 dakika falandı.. Kendimi kasmasaydım baştan belki de 5 dk sürecekti. Ben doktora her gittiğimde biraz daha rahatlamış çıkıyorum içeriden.. Ilk gittiğimde alttan muayene bile yaptıramamıştım korkudan.. Ikincisinde daha iiyiydim mesela.. Biz de çocuk istiyoruz vajiyi yenince koşa koşa doktora gittim çocuk için. Ne kadar çok alışırsan doktora gitmeye bence daha iyi olur. Ben de bu ay hormon testi yaptıracaktım fakat şehir dışındaydım adetim başladığında o yüzden gidemedim. şimdi ise ovulasyon tarihimi hesaplamaya çalışıyorum.. Yani anlayacağın hiç bitmiyor bu tür şeyler.. 5 temmuzda git doktoruna kendine olumlu davran zamanla alışacağını düşün.. Allah yardımcın olsun.. Haa bide girmeden bol bol ayetel kürsü oku çok iyi geliyor..

ben geldimmm... 5 temmuzda gittim muayene masasına oturdum önce vajinal ultrasonla baktı dr onu hissetmedim bile jel sürdü üstelik sonrada spekulumla baktı gevşe diye telkinlerde bulununca ben rahattım arada kasıldım kasıldıkça acı oldu ama nefes alarak vererek o acıda geçti. Sandığımdan çoookkk kolaymış meğer ne kadar büyütmüşüm kafamda . Hemen vajen ağzına bakıyo çok derinlere değil .şükür bişey çıkmadı rahim duvarı kalın biraz dedi kist falan yokmuş.adetin 3. Günü kandan hormon bakacak. Folic asit başladım inşallah en kısa zamanda hamile kalabilirim..

ben geldimmm... 5 temmuzda gittim muayene masasına oturdum önce vajinal ultrasonla baktı dr onu hissetmedim bile jel sürdü üstelik sonrada spekulumla baktı gevşe diye telkinlerde bulununca ben rahattım arada kasıldım kasıldıkça acı oldu ama nefes alarak vererek o acıda geçti. Sandığımdan çoookkk kolaymış meğer ne kadar büyütmüşüm kafamda . Hemen vajen ağzına bakıyo çok derinlere değil .şükür bişey çıkmadı rahim duvarı kalın biraz dedi kist falan yokmuş.adetin 3. Günü kandan hormon bakacak. Folic asit başladım inşallah en kısa zamanda hamile kalabilirim..

bende hala vajiliyim iki defa doktora gittim ilkinde çok korktum yanımda bi arkadaş vardı diyemedim vajili olduğumu aleti sokmaya çalıştı doktor çok kasınca olmaz anestezi ile yapalım dedi kabul etmedim.birkaç ay sonra da eşimle gitmek bu doktor çok tatlıydı küçük boy kullancam korkma demişti ama kulak çöpünü bile alamamıştım ben o kadar kötü olmuştum o odada ağlaya ağlaya çıktım utancımda.doktor o kadar iyiyi di ki kulak çöpünü benim elime verdi sen yap dedi oda olmadı malesef..:KK43:(( artık tek derdim bu sorundan kurtulmak rabbim herkse derman versin

bende hala vajiliyim iki defa doktora gittim ilkinde çok korktum yanımda bi arkadaş vardı diyemedim vajili olduğumu aleti sokmaya çalıştı doktor çok kasınca olmaz anestezi ile yapalım dedi kabul etmedim.birkaç ay sonra da eşimle gitmek bu doktor çok tatlıydı küçük boy kullancam korkma demişti ama kulak çöpünü bile alamamıştım ben o kadar kötü olmuştum o odada ağlaya ağlaya çıktım utancımda.doktor o kadar iyiyi di ki kulak çöpünü benim elime verdi sen yap dedi oda olmadı malesef..:KK43:(( artık tek derdim bu sorundan kurtulmak rabbim herkse derman versin

canım sen öncelikle vajiyi yenmelisin,dr a gidip canını sıkma boşuna. ben egzersiz artı doktor sayesinde yendim. ben zor bir vakaydım ama bitti ben bile inanamıyorum hala muayene bile oldum. sende yenersin oturup ağlamak sızlamakla olmuyo hemen vajinismusu yenmek diye topiz var oraya gir oku egzersize başla vede psikolog bul orayada adım at gerisi çorap söküğü gibi gelecek emin ol. ben 6 ay ha bugun olur ha yarın olur diye bekledim yazık etmişim o 6 ayıma bekleme harekete geç derhall....

X