Kabuslarım ve aklimdan çikmayan ogün😑

Nilayyy33

Kendim-Evladım-Ailem-Eşim bu sıra önemli🙏
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2019
54
101
kabuslarim birakmiyor 3 gundur gece uykulari haram oldu gunduz uyudugumda sorun yok gece daldigimda hep ayni yer ayni seyleri goruyorum..aciyorum gozlerimi tekrar kapiyorum devam ediyor burdan cikarmam gereken birsey var ama bilamiyorum kayboldum kendi icimde...

eşimin erkek kardesi.okadar iyi bir insandi ki taki flort ettigimiz donemlerde anlamistim insan olarak cok iyi biri oldugunu cok vefali tam bir kotu gun dostuydu elinden ne geldiysede yapti .bizden 2 sene sonra evlendi esinide cok sevdim kendi gibi merhametli vicdanli iyi bir insan bulmustu.evlerimiz arabayla 10 dk mesafede.cok sık gorusurduk hep birlikte planlar yapardik cocuklarimiz olmasi gerektigi gibi kardes gibi buyuyorlar ic ice kalabalik aile ortaminda.

gecen sene tamda bugun yilbasi icin onlarda toplanmaya sozlesmistik ama benim esim isi geregi burda olamayackti ertesi gun gelecekti yoldan
Kv kp gorumcem eltim kaynim eltimim aileside vardi hepbirlikte keyifli bir aksam gecirmistik saat ilerledi 2 bucuk civarlari .evde ben kaynim eltim eltimin anne babasi kalmistik.
Ben eltime dedim ben eve geceyim taksi cagirayim cunki kendi ailesi uzak mesafede oturuyor orda kalacakti evde buna musait degildi kalmayim rahat etsinler alesi herzamn gelemiyor diye dusundum eltimde kaynimda israr etti kal diye ama tutturdum donecegim diye ozaman ben birakayim sizi ne taksisi sacmalama dedi kaynim ve ciktik yola evin onunde ben indim oglumla arabadan ve apartmana girdim eve girip isik yaktigimda araba sesi duydum gidiyordu artindan bikac saniye sonra gurultu koptu kostum cama koseye ana caddeye baglanirken kaza yapmisti ogluma karsi komsunun ziline basip birakip indim kostum kafasi kanlar icindeydi ambulans polis hastane berbat birsekilde sonlanan yilbasi kabusu baslamisti.
beyin kanamasi geciriyordu ve baloncuk patlamisti ameliyat oldu yogun bakimda 18 gun kaldi ve sonra kaybettik. Bugun kazanin oldugu gece.

Kabuslarima gelince son 3 gecedir uykuya daldigimda hep ayni sahne ile karsilasiyorum ayni o kosede kaza yaptigi yerden ben oglumla el ele geciyorum okul yolumuz orasi ayni zamanda. Ve o biranda karsima cikiyor neden kalmadin diye bagiriyor bana ne neden diyorum neden o gece bizde kalmadin beni neden oglumdan ayirdin diyor onunda bir oglu var daha 3 yasinda. Ben cok uzgunum diyorum yolumi degisiyorum biranda yine karsimda buluyorum neden kalmadin diyor ne zaman yolumu degiscem ayni sey NEDEN KALMADIN O GECE NEDEN BIZDE KALMADIN BENI NEDEN OGLUMDAN AYIRDIN. Bu gece ayni kabusu 4 .kez gordum.dualar ediyorum okuyorum ama yok o sesi ve o her dondugumde karsima dikilmesini atamiyorum beynimden .esim cok bagliydi kardesine cok zor aylar atlattik ona destek olmak icin kendi icimde ruyamdaki gibi bir hesaplasmaya girsemse dillendirmedim kendime nede baskasina hep icimw attim susturdum kendimi.

Son olarak bu gecede bu ruyayi gordum uyandim ve odadan cikamadan aglamaya basladim tutamadim kendimi esim uyandi neyin var dedi biseyim yok diyip kactim arkamdan geldi biseyim yok beni yalniz birak dedim bagirdim gitti ona anlatamadim acisini tekrar tazelemek istemedim yine o gunlere donsun istemedim ama o sanirim beni yanlis anladi israrlarina karsi ben susup sadece salonda yalniz kalmak istiyorum deyince sen benimi istemiyorsun neden boyle davraniyorsin kacgundur ruh gibisin ne var soylesenw diye bagirdi benden ses cikmayincada gece 3 civari cikti gitti.

Ben dular okuyorum ama bu kabuslar bitmiyor birdan baska bir seymi cikarmaliyim biliyorum oylesine bir hiateyim ki ucurum kenarinda parmak ucunda duruyor gibi hissediyorum bosluktayim bu ruyadan ne cikarmam gerek bulamiyorum .buarada eltimle hala cok iyiyiz cok sık gorusuyoruz o ailesyle yasiyor cocuklarimiz hala kardes gibi herseyi birlikte yapiyorlar heryerde birlikteyiz.

Buarada onceki konumla alakali bir piskolojik destek aliyorum zaten ama arrtik kendi icimde kendimi yenemedigimi farkettim hep bir bosluk icimde hep bir birsey olacak korkusu ve carerizligi iliklerime kadar hissediyorum .
Cok uzun oldu aglayarak yazdim karmasik yazdim ise kusura bakmayin yazmak istedim benim goremedim ama sizin gorebildiginiz ne husus var bu kabuslarda ne olur bana fikir verin kafayi yiyecek gibi hissediyorum hersey ustume geliyor.

Ay nasıl zor :KK43: çok üzüldüm, Rabbim size ailesine sabır versin.. bilinçaltı, siz içinizde kendinizi suçladığınız için rüya görüyorsunuz. İnsanın öleceği zaman değişmez, velev ki evde kaldınız kaynınız kalp krizi geçirecekti belki de. Ölüm saati değişmez, sadece vesileler farklı olur..

Vadesi dolana ölüm saati gelene hicbirsey yapamazsın. Evde kalsaydinda o gün ölecekti. Seni rahatlatmak için demiyorum. Hepimizin doğum saati gibi ölüm saatinde belli. Kendini suçlama. Sen icinde vicdan yaptigin için sürekli rüyanda görüyorsun. Dua et bol bol. Yardımı Allah'tan dile. Kendini asla suçlama

Tüylerim diken diken okudum... ne zor bisey yasamissiniz ya.. vallahi okurken ben fena oldum sizi hic dusunemiyorum. Rabbim sabrini eksik etmesin. Esiniz yada es ailesi sizi sucladi mi hic?
Hayir kimse bir imada dahi bulunmadi ama kendi icimde bu durumu yenemiyorum kimseye anlatamiyorum gece olsun istemiyorum uykuya dalmak istemiyorum
Kendimi cok elestiriyorum Rabbim dualarimi kabul etmiyor bu kabusu bana tekrar tekrar yasatiyor cikarmam gereken anlam ders ne ne yapmam lazim beynimin derinliklerinde kayboluyorum

Ruyalarinizin sebebi kendinizi suclamaniz sürekli. Belki de başkaları da suçladı sizi bilemiyorum. Ama hala çok iyiyiz eltimle diyorsunuz bilemedim.
ben olsam bende kendimi suçlardim belki bu bir sene belki 3 5 sene sürecek bilemeyiz. Ama kader denen de bir gerçek var ya hani. O gün onun ömrü bitmiş bu yazılmış daha anne karnindayken alnına. Yani siz orda kalsaydiniz da kayniniz ölecekti.
tek yapabileceginiz eşine oğluna her zaman destek olun. Bunu vicdan azabı duyduğunuz için değil de eşini kaybetmiş kadına destek bir yetime kol kanat germek için yapın.
allah sabırlar versin hepinize psikolojik destek alın mutlaka.

Hayir kimse bir imada dahi bulunmadi ama kendi icimde bu durumu yenemiyorum kimseye anlatamiyorum gece olsun istemiyorum uykuya dalmak istemiyorum
Kendimi cok elestiriyorum Rabbim dualarimi kabul etmiyor bu kabusu bana tekrar tekrar yasatiyor cikarmam gereken anlam ders ne ne yapmam lazim beynimin derinliklerinde kayboluyorum
Yapabilceginiz hicbisey yok ölüm vakti gelmiş sizi oraya birakmasi ve sonrasindaki kaza tamamen ölüm saatinin gelmesiyle alakali. Cok haklisiniz vicdan yapmakta kim olsa kahrolurdu ama hayatta degistiremeyecegimiz seyler var maalesef.

Vadesi dolana ölüm saati gelene hicbirsey yapamazsın. Evde kalsaydinda o gün ölecekti. Seni rahatlatmak için demiyorum. Hepimizin doğum saati gibi ölüm saatinde belli. Kendini suçlama. Sen icinde vicdan yaptigin için sürekli rüyanda görüyorsun. Dua et bol bol. Yardımı Allah'tan dile. Kendini asla suçlama
Ediyorum surekli hatta son 3 gundur yemek disinda hicbirsey yalmiyorum evde surekli okuyorum ama birsey eksik gibi geliyor ama bulamiyorum kurtulamiyorum o gordugum ayni sahneden

Başınız sağolsun gerçekten çok zor bir durum. Ancak siz yada etrafın bilinçaltınıza kodladığı bir suç bu. Zamanı yaklaştığı için size sinyal gönderiyor. Ancak aşmanız gereken bi dürüm. Terapi almanız gerekiyor yada yüzleşmeniz. Ama unutmayın lütfen siz olmasanız da o adam o gün vefat edecekti. Ölüm gibi şeyler bizim elimizde olan bir şey değil.

Kendinizi suçlamayin kader demekten baska caresi yok.Ama şu var ben bu hayatta hic birseyi zorlamamayi ögrendim saniyorum siz de kendinizi bu anlamda sucluyorsunuz.Belki baska bir vesileyle gocup gidecekti bunu yalnizca Allah bilir.Bol bol dua okuyun

oF çok fena..

Allah hepinize sabır versin.
Canım kaza senin suçun değil ki.
Sen gideyim diye ısrar etmesen de evde başına gelecekti belki çocuğunun gözleri önünde olacaktı.

Eceli gelmiş :KK43:

Bende aileyi merak ediyorum, seni suçladılar mı? İlişkiler ne durumda.

Çok üzüldüm, içimde hissettim üzüntünüzü de.
İnsanın doğumu ve ölümü ne ileri alınır ne de geri. Nerde olursa olsun malesef yine olacaktı. Bu yüzden kendinizi suçlamayın. Kaynınızın ruhuna elinizden geldiğince hayırlar yapın, birini yedirmek olur, giydirmek olur, sadaka olur. Daha iyi gelir size de.
Allah kalbinize ferahlık versin. Mekanı cennet olsun.

Basınız saolsun. Allah kalanlara ömür versin bence o ruyaların sebebı senın bılınc altın kendını suclu hissedıyorsun bence olacagı varmıs ecelın nerde gelecegı bellı degıl sen orda kalsaydında baska bı sebeple hayatını kaybederdı. Inanclı bı ınsansan bu yonde dusun rahatla ogluna esıne destek ol esın o cocuga babsızlıgı hıssetırmesın yapacagınız tek sey bu sen suclu degılsın onun vaktı gelmis

Ruyalarinizin sebebi kendinizi suclamaniz sürekli. Belki de başkaları da suçladı sizi bilemiyorum. Ama hala çok iyiyiz eltimle diyorsunuz bilemedim.
ben olsam bende kendimi suçlardim belki bu bir sene belki 3 5 sene sürecek bilemeyiz. Ama kader denen de bir gerçek var ya hani. O gün onun ömrü bitmiş bu yazılmış daha anne karnindayken alnına. Yani siz orda kalsaydiniz da kayniniz ölecekti.
tek yapabileceginiz eşine oğluna her zaman destek olun. Bunu vicdan azabı duyduğunuz için değil de eşini kaybetmiş kadına destek bir yetime kol kanat germek için yapın.
allah sabırlar versin hepinize psikolojik destek alın mutlaka.
Kimse suclamadi beni ama ben bile sesli olarak kendime kendimi suclayamiyorum kadere inanan olacagin onune gecilemeyecgini bilen bir insanim ama olmuyor iste eksik biseyler var.
Eltimin ve oglunu hic yalniz birakmadik herkonuda her anlamda yanindayiz sukur esimin durumuda var hicbirseylerini eksik etmiyimoruz ogluma yaptigimin bi bucuk katini ogluna yapiyoruz manevi olarakta hrpbirlikteyiz onun acisini paylasirken destek olurken kendime duydugum sucluluk hissini cok bastirdim sanirim ictennice susturdum kendimi ama patladi artik kelime kuramiyorum kendiminifade edemiyorum karmasigim fazlasiyla hislerime tercuman olamiyorum

Ediyorum surekli hatta son 3 gundur yemek disinda hicbirsey yalmiyorum evde surekli okuyorum ama birsey eksik gibi geliyor ama bulamiyorum kurtulamiyorum o gordugum ayni sahneden
Kendinizi suçlamayı bırakıp takdir Allah'ın diyip sadece Allah'a siginirsaniz eksik tamamlanmış olur. Allah'a siginin dualarınızı bırakmayın.

Çok üzüldüm, içimde hissettim üzüntünüzü de.
İnsanın doğumu ve ölümü ne ileri alınır ne de geri. Nerde olursa olsun malesef yine olacaktı. Bu yüzden kendinizi suçlamayın. Kaynınızın ruhuna elinizden geldiğince hayırlar yapın, birini yedirmek olur, giydirmek olur, sadaka olur. Daha iyi gelir size de.
Allah kalbinize ferahlık versin. Mekanı cennet olsun.
Elimizden geldigince hepsini yapiyoruz cok sukur Herseyin Allah'tan geldigine inanan bir insanim ama yapi olarak fazla duygusal hassas bir yapim var zaten bazen kendimi kaybedip isyan ediyorum neden diye ama sonra toparlaniyorum utaniyorum isyan ettigim icin Cunki biliyorum ki rabbim istemezse hicbirsey olmaz kader diye bir gercek var fakat kurtulamiyorum bu ruh halinden yada olayin senesi dahada bir hassaslastim ondan mi girdi ruyalarima diyorum ama bir yandanda gercekten o beni sucluyor mu diye aklimdan geciriyorum

X