kaç yaşında anne oldunuz & olmak istersiniz?

19 yasmda olmak istoommm

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaşlar ben 1 yıldır evliyim, 27 yaşına girdim. Sık sık kadınlar kulübünü takip ediyorum. Bebeği olmayan, düşük yapan, tedavi olan arkadaşları görünce tereddüt ediyorum. Ya aslında en az 2 yıl daha beklemek istiyorum ama burda konuları görünce hemen deneyesim geliyor. Bide geçen ay koyu renk leke geldi vs bi terslik var diye ödüm koptu. Daha düğün borçlarımız bitmedi (az kaldı)ev yok araba yok bide rahatımıza çok düşkünüz sanki çocuk olursa zorlanacakmışız gibi geliyor. Sizin bu konuyla ilgili tavsiyelerinzi neler? En azından siz ne kadar beklediniz keşke beklemeseydim vs diyor musunuz?

Canım bu kişinin hayattan beklentisine göre değişir yani dikkate al tabi ama burda yazanlara göre karar verme...bir kere bu olup olmamasını öğrenmek için beklemeden bi doktora görünün için rahat olur sorun olup olmadığını bilmeden korunmak doğru değil bence keşke dememek için doktora gidip '' Biz korunuyoruz ama bi sıkıntı varsa korunmak istemiyorum ''derseniz o sizi doğru yere yönlendirir zaten ... ben de öğretmenim.. evleneli 3 sene bitti..yaşım 27 şuan.. 2 sene 9 ay kadar korunduk ve korunmayı bıraktığım ikinci ay çok şükür Rabbim nasip etti hamileyim :) evlenmemeden önce 6 sene geçmişimiz vardı ama evlilik gibi rahat olmuyor flört malum..şahsen ben kocamın rahhaatca gezmek tozmak istedim.. Evet bebek harika bir şey ama yaparsan o artık ömürlük senin inşallah :) hani bu ay bebeksiz takılmak istiyorum diye bi lüksün yok, tatilde gece gezmek sabah geç kalkmak yok, canın istediği anda bazı farklı etkinlikler yok vs vs...yani tamamen '' ben artık anne olmaya hazırım'' demek gerek bence...benim hazır olmam 3 sene sürdü, ama ilk ay bunlara hazır olanlar da çok fazla...bunların hepsine hazırsan ertelemene gerek yok canım :KK66:

Sizin icin bu sinavlar önemli ise bebeginzi bir muddet ertelemek cok mantikli benim bebegm 2 aylik birakin sinava hazirlanmak yemek yapmaya yemeye bile vaktinz olmuyor

Sınavlar önemli hatta şu an önümdeki tek engel onlar bu 2,5-3 sene içinde vermem lazım başka şansım da yok süreli sınavlar.

Arkadaşlar ben 1 yıldır evliyim, 27 yaşına girdim. Sık sık kadınlar kulübünü takip ediyorum. Bebeği olmayan, düşük yapan, tedavi olan arkadaşları görünce tereddüt ediyorum. Ya aslında en az 2 yıl daha beklemek istiyorum ama burda konuları görünce hemen deneyesim geliyor. Bide geçen ay koyu renk leke geldi vs bi terslik var diye ödüm koptu. Daha düğün borçlarımız bitmedi (az kaldı)ev yok araba yok bide rahatımıza çok düşkünüz sanki çocuk olursa zorlanacakmışız gibi geliyor. Sizin bu konuyla ilgili tavsiyelerinzi neler? En azından siz ne kadar beklediniz keşke beklemeseydim vs diyor musunuz?

Canim bende 27mi bitirmek uzereyim. 2yildir evliyiz. Tipki sizin gibi 2-3yil yapmayalim. Hem gezelim biraz gencligimizi yasayalim birbirimize doyalim dedik hem maddi olarak rahatlayalim dedik. Ikiside olmadi :) ne esime doyabildim ne maddi olarak zenginlestik. Ayni geldik ayni gidiyoruz. Ve suanki aklim olsa asla korunmazdim hemen denerdim. 3aydir deniyoruz zaman kisa evet ama insanin omrunden omru gidiyo beklerken. Esimde de bende de sorun yok, ama bi turlu tutturamadik iste...
Eger burdaki fikirler dogrultusunda fikrini degistireceksen hiic bekleme derim ben. En azindan bekleyeceksende kontrollerinizi yaptirip oyle bekleyin. Ki hersey tam olsa bile bebek hemen gelmeyebiliyor :)
Hayat ertelemeye gelmiyo canim. Butun arkadaslarim, kuzenlerim birer birer bebeklerini kucaklarina alirken ben uzaktan ic cekiyorum simdi :KK43:
Umarim istedigin an istedigin gibi gelir bebegin. Ama evdeki hesap carsiya uymadiginda buyuk bir yikim yasiyor insan. Ben yasadik tavsiyem senin yasamaman.
Yuzun hep gulsun canim, ins istedigin gibi olur hersey...

Canim bende 27mi bitirmek uzereyim. 2yildir evliyiz. Tipki sizin gibi 2-3yil yapmayalim. Hem gezelim biraz gencligimizi yasayalim birbirimize doyalim dedik hem maddi olarak rahatlayalim dedik. Ikiside olmadi :) ne esime doyabildim ne maddi olarak zenginlestik. Ayni geldik ayni gidiyoruz. Ve suanki aklim olsa asla korunmazdim hemen denerdim. 3aydir deniyoruz zaman kisa evet ama insanin omrunden omru gidiyo beklerken. Esimde de bende de sorun yok, ama bi turlu tutturamadik iste...
Eger burdaki fikirler dogrultusunda fikrini degistireceksen hiic bekleme derim ben. En azindan bekleyeceksende kontrollerinizi yaptirip oyle bekleyin. Ki hersey tam olsa bile bebek hemen gelmeyebiliyor :)
Hayat ertelemeye gelmiyo canim. Butun arkadaslarim, kuzenlerim birer birer bebeklerini kucaklarina alirken ben uzaktan ic cekiyorum simdi :KK43:
Umarim istedigin an istedigin gibi gelir bebegin. Ama evdeki hesap carsiya uymadiginda buyuk bir yikim yasiyor insan. Ben yasadik tavsiyem senin yasamaman.
Yuzun hep gulsun canim, ins istedigin gibi olur hersey...

Seninde gönlüne göre versin Allah inşallah ennn kısa zamanda sevinçli haberini alırız buraya yaz olur muuu :) benim okulum biraz uzak servisle gidip geliyorum toplamda 1 saatlik yol çekiyorum o zaman zorlanırım belki,birde eşime çocuk olursa bana destek olacağına dair güvenemiyorum buaralar garip davranıyor. herşey netliğe kavuştuğu zaman olur inşallah :)

Canım bu kişinin hayattan beklentisine göre değişir yani dikkate al tabi ama burda yazanlara göre karar verme...bir kere bu olup olmamasını öğrenmek için beklemeden bi doktora görünün için rahat olur sorun olup olmadığını bilmeden korunmak doğru değil bence keşke dememek için doktora gidip '' Biz korunuyoruz ama bi sıkıntı varsa korunmak istemiyorum ''derseniz o sizi doğru yere yönlendirir zaten ... ben de öğretmenim.. evleneli 3 sene bitti..yaşım 27 şuan.. 2 sene 9 ay kadar korunduk ve korunmayı bıraktığım ikinci ay çok şükür Rabbim nasip etti hamileyim :) evlenmemeden önce 6 sene geçmişimiz vardı ama evlilik gibi rahat olmuyor flört malum..şahsen ben kocamın rahhaatca gezmek tozmak istedim.. Evet bebek harika bir şey ama yaparsan o artık ömürlük senin inşallah :) hani bu ay bebeksiz takılmak istiyorum diye bi lüksün yok, tatilde gece gezmek sabah geç kalkmak yok, canın istediği anda bazı farklı etkinlikler yok vs vs...yani tamamen '' ben artık anne olmaya hazırım'' demek gerek bence...benim hazır olmam 3 sene sürdü, ama ilk ay bunlara hazır olanlar da çok fazla...bunların hepsine hazırsan ertelemene gerek yok canım :KK66:

hazır değilim galiba :KK43: eşim kahvaltı hazırlanmasında yardım istedim diye olay çıkardı etmediği hakaret kalmadı yok ben yalnız yapamıyor muymuşum hakaretler vs. kaç gündür moralim bozuk ruh gibiyim. insanın önce güveneceği, bu benim her zaman yanımda olur bana destek olur diyeceği garip garip şeyler için hayatı burnundan getirmeyen olgun bir eşe ihtiyacı var onu anladım. şimdilik rafa kaldıracağım emin olana kadar.

27 yasinda evlendim 1 yil bebek istemedik sonrada o hemen gelmedi 30 yasinda anne oldum hazirsaniz bedenen ve evlilik olarak hemen düsünün bebek derim

Seninde gönlüne göre versin Allah inşallah ennn kısa zamanda sevinçli haberini alırız buraya yaz olur muuu :) benim okulum biraz uzak servisle gidip geliyorum toplamda 1 saatlik yol çekiyorum o zaman zorlanırım belki,birde eşime çocuk olursa bana destek olacağına dair güvenemiyorum buaralar garip davranıyor. herşey netliğe kavuştuğu zaman olur inşallah :)

tamam canım :)
müjdeli haberi alır almaz bütün topiklerde ilan edicem hihih :))
hmm eğer eşin istemiyorsa yapma bence, onu bekle. eşin ilerde pişman olacak o ayrı.
benim eşimde hiiiç istemiodu şimdi bnden çok dua ediyo :)

kızıma 28 yaşımda kavuştum, şimdi yaş 32 ikinci meleğimi istiyorum, ne zaman canı isterse bekleniyor

22 yaşındayım seneye düğünümüz olacak hayırlısıyla.evlendikten sonra 1 yıl istemiyorum kesinlikle,1 yıl sonra olur :)

evleneli 1 yıl 4 ay oldu 26 yaşındayım 2 sene sonra istiyorum Çalıştığım için ve bakacak kimse olmadığı için hem maddi hem manevi kaldıramayacağımızı düşünüyorum şuan Allah ım istediğimiz zaman hayırlı evlatlar verir inşallah :KK36:

31 yasindayken kızım oldu şimdi 2. düşünüyorum...cok buyuk bir sorun olmadi şükür ama eski enerjin kalmadıgi icin zor oluyor cocuk buyutmek..

Bende 21 yaşındayım kizlar 1 yil 4 aylik evliyim henus tik yok evlendigim ilk aydan beri istiyorum inşallah en kisa zamanda olur:)

21 yaşında anne oldum ilk ay denemesinde tuttu şu an 27 yaşındayım 5 aydır olmuyor siz düşünün zaten yaşınız küçük değil

19 yaşında evlendim evlendiğimden hemen 2 ay sonra hamiş kaldim 20 yaşında anne olacam Inşallah Rabbim isteyen herkese nasip etsin hayırlı evlatlar:)

24 yaşında evlendim, 26 da anne oldum, şu an 31 yaşındayım 2. bebeğimi bekliyorum..Eğer istiyorsan çoke rteleme ama tabii bebek için maddi ve manevi şartları oluşturmak lazım, önünü görerek yapmak lazım.. Kısmetiyle doğar tarzı yaklaşımlara itibar etmemek lazım..

ben 34 yaşında hemen ilk deneme ile hamile kaldım,,, (ilk başta bir düşüğüm oldu ama bunun sebebi stresdi),,,
ilk başta kendini gerçekden psikolojik olarak hazır hissetmen gerekiyor,, ekonomik olarak inan ki hiçbir zaman hazır olamayacaksın,,, ama bir şekilde karşılanıyor bunu unutma,,,,
unutmaki bebeğin olduğu zaman hayatına bir sürü anlamda kısıtlamalar girecek, eşinle olan ilişkin boyut değiştirecek bunlara gerçekten hazır mısın?
yanlış anlaşılmasın bebek sahibi olmak , hamile olmak inanılmaz güzel bir duygu bununla ilgili tartışmıyorum ama kişinin psikolojik olarak hazır hissetmesi gerekiyor,,,
bu arada ben hemen hamile kaldı isem, hiçbir zaman kendi kafama göre doğum kontrol yöntemi kullanmadım, hep doktor tavsiyesi ile doğum kontrol hapı kullandım ( yaklaşık 10 yıl) ve 6 ayda bir kontrollere gttim, iki yılda bir smear testimi yaptırdım,,,, bunları hiçbir zaman atlama litfen,,,

X