Kahramanmaras///46

Ay daha yeni gördüm. Merhaba hemşerilerim. Ben aslen elbistan'lıyım. Ama yıllardır oraya gidemedim. Şu anda İzmir'de yaşıyorum. Çok sevindim ya. Hepinizi öptüm.

Ay daha yeni gördüm. Merhaba hemşerilerim. Ben aslen elbistan'lıyım. Ama yıllardır oraya gidemedim. Şu anda İzmir'de yaşıyorum. Çok sevindim ya. Hepinizi öptüm.

hosgeldiniz.gif

TEYZENİZ

Son düzenleme:
çok kötü birşey oldu kizlar nişanlimla küstük ve benle 1 ay konuşmayacağini söyledi.

merhaba kızlar

berfinsena beni anlamana sevindim.ya işte ailev, durumlartdan dolayı yaşadığım şehre alışamadım.1.5 yıldır maraştayım.çarşısını pazarını doğru dürüst bilmem.öğrenmek istemediğimden dolayı bilmem.beynimi kapattım sanki maraşa...ama komşularım Allahrazı olsun çok iyiler.hani komşularımda iyi olmasa bu maraşlılar kötü insanlar yada bende bir sorun var diyeceğim.
ama şu gerçek ki maraşın kaynanaları meşhurmuş.ben bunu evlendikten sonra öğrendim..hoş öncede öğrenseydim eşimle yinede evlenirdim.ben eşimi çoook sevdim.kaynanama rağmen evlendik.iğrenç bir nişanlılık ve iğrenç bir düğün derken evliliğimiz 4.yılına girdi.Allah bize 2 tane kız evlatta verdi.Allah olmayanlarada nasip etsin inşaallah.ama maraşlı arkadaşlar sizlrle tanışmayı çok isterim.benim burada eşimden başka kimim kimsem yok.ailem çok uzakta.öptüm hepinizi.

bu arada jinekolojik sorunları olan bir arkadaş vardı adını hatırlayamadım kusura bakmasın.canım çok çok geçmiş olsun.Allah acil şifalarversin.herkesi öptüm.selamlar saygılar

derman

canım merak etme nişanlın 1 ay küs duramaz.sen onun öyle dediğine bakma,seni azda olsa üzmek için demek istemiş olabilir.nişanlılık en güzel dönemdir tadını çıkartın canım

merhaba kızlar

berfinsena beni anlamana sevindim.ya işte ailevi, durumlardan dolayı yaşadığım şehre alışamadım.1.5 yıldır maraştayım.çarşısını pazarını doğru dürüst bilmem.öğrenmek istemediğimden dolayı bilmem.beynimi kapattım sanki maraşa...ama komşularım Allah razı olsun çok iyiler.hani komşularımda iyi olmasa bu maraşlılar kötü insanlar yada bende bir sorun var diyeceğim.
ama şu gerçek ki maraşın kaynanaları meşhurmuş.ben bunu evlendikten sonra öğrendim..hoş öncede öğrenseydim eşimle yinede evlenirdim.ben eşimi çoook sevdim.kaynanama rağmen evlendik.iğrenç bir nişanlılık ve iğrenç bir düğün derken evliliğimiz 4.yılına girdi.Allah bize 2 tane kız evlatta verdi.Allah olmayanlarada nasip etsin inşaallah.ama maraşlı arkadaşlar sizlerle tanışmayı çok isterim.benim burada eşimden başka kimim kimsem yok.ailem çok uzakta.öptüm hepinizi.

bu arada jinekolojik sorunları olan bir arkadaş vardı adını hatırlayamadım kusura bakmasın.canım çok çok geçmiş olsun.Allah acil şifalarversin.herkesi öptüm.selamlar saygılar

dermancım

tabi nişanlının huyunu bilemem.sende kendini ağırdans at ama arayı açma.araya soğukluk yada ne bileyim iyice inat girmesin.nişanlınını huyunu en iyi sen bilirisn.onaa göre davran.birde neden küstüünüz önemli herşeyden önce.eğer suç sende ise bence bir an önce özür dile.

merhaba kızlar benimde babam maraşlı ama ben istanbulda büyüdüm şimdi evlendim uşakta yaşıyorum, ama üniversiteyi maraşta okudum o yüzden biliyorum maraşı, üniversitenin adı kötü hep dalga geçiliyor benimle ama pişman değilim maraşta okuduğumda güzel günlerim geçti, güzel dostluklar kurdum maraşta.

dermancım

tabi nişanlının huyunu bilemem.sende kendini ağırdans at ama arayı açma.araya soğukluk yada ne bileyim iyice inat girmesin.nişanlınını huyunu en iyi sen bilirisn.onaa göre davran.birde neden küstüünüz önemli herşeyden önce.eğer suç sende ise bence bir an önce özür dile.

suç bende olsada olmasada özür diliyorum. Ama dinlemiyor. O resmi sildirecekdin diyor

merhaba çiçek merhaba bomba

hoşgeldiniz aramıza.bomba sanırım öğretmensin.branş mı sınıf mı?çüçek ün.ismi konusunda haklısın hepp dalga geçiliyor ama kesinlikle unutulmaz bu ün.ismi:))))

dermancım

sen özrünü dilemişsin.şimdi beklemede kal bakalım.o nasıl dayanacak sensiz 1 ay durmaya....

yardımınıza ihtiyacım var. bu maraşlılar ne yer, ne içer, nasıl konuşurlar vs vs. her türlü bilgiyi istiyorum. onu istiyorum..:eek:

merhaba kızlar

berfinsena beni anlamana sevindim.ya işte ailevi, durumlardan dolayı yaşadığım şehre alışamadım.1.5 yıldır maraştayım.çarşısını pazarını doğru dürüst bilmem.öğrenmek istemediğimden dolayı bilmem.beynimi kapattım sanki maraşa...ama komşularım Allah razı olsun çok iyiler.hani komşularımda iyi olmasa bu maraşlılar kötü insanlar yada bende bir sorun var diyeceğim.
ama şu gerçek ki maraşın kaynanaları meşhurmuş.ben bunu evlendikten sonra öğrendim..hoş öncede öğrenseydim eşimle yinede evlenirdim.ben eşimi çoook sevdim.kaynanama rağmen evlendik.iğrenç bir nişanlılık ve iğrenç bir düğün derken evliliğimiz 4.yılına girdi.Allah bize 2 tane kız evlatta verdi.Allah olmayanlarada nasip etsin inşaallah.ama maraşlı arkadaşlar sizlerle tanışmayı çok isterim.benim burada eşimden başka kimim kimsem yok.ailem çok uzakta.öptüm hepinizi.

canım benim sanada merhaba bence geçmişte kalmış şeylerli kafana takma bizler suçlusu olmadığımız bir hareketin ızdırabını neden çekelim dimi ama
komşuluk dersen heryerde aynı iyi insanda var kötü insan da ben merkezdeyim 5 yıl önce iflas edince işyerini kapatmamak için evimizi satıp kiraya çıktık ve her zamanda iyi komşularım oldu diyemem iyi olanlarında hakkını yemiyeyim
kayınvalidelere gelince dediğim gibi heryerde aynı yinede bilemem sanırım sen çok çekmşsin ama boşver eşinle aran iyiyse ALLAHım mutluluğunuzu daim etsin
bu arada jinekolojik sorunu olan arkadaş dediğin şahıs benim dün aldık tahlil sonuçlarını idrarda iltihap varmış nasıl oldu anlamadım o kadarda dikkat ediyorum ayağım azıcık suya değse bu haldeyim kadın geliyor aylık temizliğe yinede bende rahat durmayıp paçaları sıvayıp başlıyorum bayanla sabredemiyorum eşimden azar işitiyorum yine aynıyım gülerek bakıyorum oda hemen acıyor :roflol:

ama çok inatçi barişmaz kesin

sabret sabret barışır canım sensiz duramazkaydirigubbakcemile3

merhaba kızlar benimde babam maraşlı ama ben istanbulda büyüdüm şimdi evlendim uşakta yaşıyorum, ama üniversiteyi maraşta okudum o yüzden biliyorum maraşı, üniversitenin adı kötü hep dalga geçiliyor benimle ama pişman değilim maraşta okuduğumda güzel günlerim geçti, güzel dostluklar kurdum maraşta.
canım merhaba kaçyılında okudun üniversiteyi :uhm:

selam hemşerim.bende burdayım
hoşgeldin birtanem gel öpeyim Şeniz

a.sElbistan'nın içindenim.:enbuyukkk:
sende hoşgeldin canım gel senide öpeyim oh be bakın sayfamıza hayat geldi k.maraşım sahipsiz değila.s.

yardımınıza ihtiyacım var. bu maraşlılar ne yer, ne içer, nasıl
konuşurlar vs vs. her türlü bilgiyi istiyorum. onu istiyorum..
canım damak tadına düşkünüz .......... mesela içli köfte , lahmacun , güveç te tava ,mumbar,yaz kış her zaman dolma, kebaptan vazgeçmeyiz ,ekşili köfte, sömelek köfte, yavan köfte adına aldanma çünkü yağ çok konur yoksa güzel olmaz ve yanında ekşili turşu,döğme pilavı, et kabağı yemeği,kız dur şimdi hepsi akılmdan gitti ben sana aklıma geldikçe yazarım oldumu şeker
unutmadan canım maraş dilini sormuşsun ben 30 yaşındayım kardeşlerim ve ben dilimiz her zaman güzel türkçe annem babamda dahil biz k.maraş merkezdeniz ama bazen dil değişikliği olduğunu köylere gittiğim zaman görüyorum bana normal geliyor bizde diğer şehirlerin dilini yadırgıyoruz mesela kırıkkale ve adapazarı sakaryayı gelinlerimiz var iki şehirden dilleri hep çok değişik gelmiştir bana ama çok iyi insanlar
sen dili boşver canım insan olmak önemli seversin maraşımızı yerimseniben

oy canim benim.. benim nisanlimda marasli ve bende zamaninda cok arastirdim ona sordum o anlatti..
tarhanayı cok severler mesela :eek:
senin ALLAHını seveyim ben unutmadan merak etme artık tatlım şimdi biraz iyiyim ilaçlarımı kullanıyorum öptüm canımŞeniz

Canim ablam benim cok merak ettim seni iyi ki geldin umarim iyisindir.. hep iyi ol canim ablam benimmmŞeniz
canım benim sağol ALLAH'a şükür iyiyim sizi özledim bağımlılık yapıyor k.k. sen nasılsın şeker bu arada demek düğün seneye inşallah sen kayınvalideden şikayetçi değilsin bizim anneler kızların gözünü bayağı korkutmuş :roflol:

canım benim neden üniversitenin adı kötü neden dalga geçiliyor anlamadım.ama maraşı sevdiğine sevindim.aramıza hoşgeldin canım
vallahi canım üniversitenin dalga geçilecek yanı yok hele de son iki yıldır çok fazla rağbet var buraya hani derler ya adı çıkmış dokuza inmez sekize üstümüzdeki bize ait olmayan şehrimize ait olmayan safsataları silkeliyoruz merak etme k. maraş önü açık bir şehir halkıda tam olarak tutsa dahada iyi olcak mesela seçim zamanı sayımlarda merkezde yaşayan aileler köyüm bir oy fazla alsın diye evlerinde değil köyde sayılıyorlar yoksa şimdiye çoktan büyük şehir olmuştuk bizim insanların çoğu bireysel kazanmayı düşünmese bu şehir nasıl ilerler sen o zaman bak ama bunada şükür çok iyi gidiyor ne varsa gene benim memleketimde var :lepi::nazar:

merhaba hemşom hoşgeldin aramıza.maraşlıların ne yediğini kısaca arz edim etli ve tatlı olan herşeyi yerler.yazları çok yoğun geçer kışlık erzaklarını yaparlar.hazırı sevmezler temizliğe titizliğe dikkat ederler.giyim bizler için çok önemlidir.ayrıcaaaa en önemlisi korkma ama kaynanaları çoook meşhurdur.altını çok severler.vs vs vs daha sayamadığım birçok şey.ama eminim bunlar sana yeter

aferin sana çok güzel anlatıyorsun kaynanalar nasıl meşhur bi anlatsana :roflol: valla annem duymasın 3 gelini var hiç biriylede anlaşamıyor ama kızlar ben şahidim bizim gelinler biraz cadı annem canım onlara hizmet ediyor ben olsam yapmam sırf oğlu için katlanıyor kızlar ben tahammül edemem ALLAHım bana benim gibi gelin verir inşallah :Saruboceq:

kız berfinsena canıım nasılsın msn den görüşelim.adresini vermişin teşekkürler canım.öpt
iyiyim şeker tek tek mesajlarına cevap vermekten başım döndü ben bu aralar msnye takılamıyorum açınca görüşürüz bu ara çok yoğunum bak k.k.ya bile vampir gibi bu saatte girdim napayım ev işiydi yemekti çaydı firikti dondurmaydı fıstıktı derken bizimkiler yeni uyudu ben doğru mutfağa bulaşıkları makineye yerleştirdim büyükleri yıkadım
(eşim bazen diyorki elde yıkadıktan sonra makinenin ne anlamı varmış büyük tepsi vs. onlarda yıkanmalıymış makinede ) neyse daha sonra banyoyu lavaboyu cifledim bende kişisel yani duş felen bitti tabiki bende bittim -tatlicadiarzu-en son durakta k.k. ben bu koşuşturmayla nasıl önceki halime hemen dönüp incecik olamıyorum şaşıyorum bazen vallahi kız ne komik böyle kendi kendine konuşmak sayfada in cin top oynuyorkaydirigubbakcemile3:roflol::smiley-cool:

ya berfinsena abla özlemisim seniii yaaa... Şeniz
dügün seneye evet, ama ben kaynanam ile yemin ederim ki cok iyi anlasiyorum... nedense kolumdan tutup beni carsiya götürürdü, istedigin ne varsa al derdi. aman sen kalkma ben getiririm derdi..bana bakip bakip gülümserdi.. bide dügünden sonra degismesin :) taktik mi ugluyor acaba :uhm::dance:

yok yok o cok iyi bi kadin, yasli ve tatli.. oglum evlensinde kurtulayim diyor :roflol:

korktumayin beniiiiiiiiiiiiiiiiiiii :1no2:

X