Kahramanmaras///46

iyi akşamalr kızlar.burçin süt hkkındaki fikrini alabilirmiyim :)uht diyor kimi dr kimisi günlük süt.bende günlük sütten tarfım.uht kutu yani sonuçda koruyucu vadır illaki.aam drler günlü ksütün daha zararlı olduğunu söylüyorlar.doruk efendi artık süte başladı.gerçi yarım su bardağı sütü zor içiyor ama

uht süt veya pastörize süt hiç fark etmez canım.Kesinlikle verme derim.Pastörizasyonda süt 90 derecede 1 sn,uht de ise 140-150 derecede 3 sn bekletiliyor.Normal açık sütü kaynatmada ise sıcaklık yavaş yavaş 95-100'e çıkıyor. (Sadece bir taşım kaynatılmalı.Öyle 10-15 dk değil yani ) Hazır sütlerde sütün bütün enzimleri tahrip olur.İçindeki yararlı bakteriler de ölür.Vitaminler de ölür.Nerdeyse %80'lik vitamin kabı olur.İçindeki kalsiyum da vücut tarafından emilemez hale gelir.
Bence normal açıkta satılan sütleri de her gün içecek diye zorlama.Sütten ziyade yoğurt çok çok önemli.Yoğurt yiyorsa,e seni de emiyorsa süte ne gerek var?

mrb kızlar... cnm bende hazır kullanmadım idile köyden dağıtıyorlar yogurduda evde yapıyoruz. idilde seviyor 180 ml falan içiyo gunde. 2 gundür 2 yemek kasığıda olsa yogurt yediriyorum. kahvaltı maması hazırlıyorum bal ceviz tarçın mama bebe bisküvisi bazende pekmez ona da 2 kasık yogurt atınca tadını fark etmiyor. arada bi silkeleniyor ama:) farketmedi. :KK52:

tşkr burçin seninde anneler günün kutlu olsun.
dün doukumun d.gününü kutladık tam bir yıl olmuş zaman geldi geçti reesmen.
yoğurt yeterli olurmu diyorsun.hergün yiyor yoğurdunu çorba kasesi kadar.bu aralar avokadoya ara verdik biraz tekrar başlıcam inşl.sütte içsin istemiştim biz kısayız ya bari üç beş cm uzun olsun yavrucak diye :) :)

birkaç yıl sonra spora başlatırsın göknurcum.Yüzme en iyisi,basket de olabilir.Hiç olmadı elma toplama egzersizi yaptırırsın,boy uzamasına iyiymiş.Kollarından hafifçe çek şimdiden,bacaklarından çek,büyüme kıkırdaklarını uyarıyormuş.Kalsiyum,magnezyum,proteinden zengin beslensin.Ama ne kadar bunları yaparsa yapsın genler devreye girecek.9-10 yaş civarı bir bakarsın,yaşıtlarından kısaysa doktor tedavisiyle 10 cm bile uzayabiliyor,aklında bulunsun.Daha çok var gerçi :KK1:

Bu arada doğumgünü kutlu olsun paşanın

süpersin burçin valla .ben bu yazdıkalrını biryere kayıt ediyim dursun köşede.çekme işini dumamaştım iyi oldu.gen tabikide yazık ya bizden 10 cm uzun olsa süper olur yani :)nasip gerçi herşey.

merhaba.somadki olay facia ya.allah sabır versin ailelerine .çok fazla kayıp oldu.izledikçe çok üzülüyorum.umarım bu durumdan ders çıkarması gereken kimler varsa tedbirlerini alsınlar.

günaydın kızlar.dorukun pişik oldu kaç ündür uğraşıyorum geçmedi.nasıl olacakki burçin ya.birde neden olmuşturki.dr gayet normal bebeklerde olağan birşey bu dedi.birşeymi dokunuyorki.

günaydın kızlar. uf soma olayı çok kötü. allah ölenlere rahmet kalanlara sabır. yetimlere de aydınlık gelecek versin inşallah. ekmegini kazanırken evlatları için canını veren bir babanın evladı olarak çok iyi anlıyorum onları. içim yanıyor ya...

günaydın kızlar.dorukun pişik oldu kaç ündür uğraşıyorum geçmedi.nasıl olacakki burçin ya.birde neden olmuşturki.dr gayet normal bebeklerde olağan birşey bu dedi.birşeymi dokunuyorki.

cilt yapısıyla alakalı,bazı ciltler hassas oluyor canım.Islak mendili çok kullanmamaya çalış.Zeytinyağı sür poposuna.

günaydın kızlar. uf soma olayı çok kötü. allah ölenlere rahmet kalanlara sabır. yetimlere de aydınlık gelecek versin inşallah. ekmegini kazanırken evlatları için canını veren bir babanın evladı olarak çok iyi anlıyorum onları. içim yanıyor ya...

çok üzüldüm,başın sağolsun senin de herkesin de

mrb canım. teşekkür ederim...

göknur geçmiş olsun en iyi ilaç zeytin yagı. saf yoksa benmari usulu yap saf bile olsa öyle yapıyorum bebek hemşiresi bi akraba söylemişti. pamukla sür. idil hiç denecek kadar az oldu pişik. dene derim. aldığım kremler elimde patladı. önleyiciler filan...

hayırlı pazarlar.yarın tatil olması cidden güzel.bende işe başlıcam kızlar inşl.bakıcı işini halledebilrsem şyet.burçin eve götürsem ne kadar eve gelse ne kadar ücret olur.fiyatlar değişir ama az çok fikir olacak bana

evine götürürsen biraz daha uygun oluyor,gelirlerse yol parasını da dahil ediyorlar çünkü.İkisinin de artısı-eksisi var.Yaşadığın şehirle alakalıdır canım.Ordan birilerine sormalısın.Burdaki fiyatlar oraya uymayacaktır

X