Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
selam arkadaslar ben diyete yeni basladim kalori hesabi yapmak istiyorum ama nasil yapilacagini bilmiyorum.Internette cok farkli miktarlar ve ölcüler var. Tahminen asagidaki besinlerin kac kalori oldugunu yazabilirseniz cok sevinirim, en azindan fikir edinmek icin.

Kahvalti:
2 kayisi, 2 dilim kepek ekmek, 1 kibrit kutusu beyaz peynir, 2 cherry domates, 1 parca kirmizi biber
1 sb yagsiz süt

Ara 1:
1 elma, 1 cb yagsiz yogurt

Ögle:
4 yk kuru fasülye, 4 yk pilav, 1 cb yogurt, 1 kucuk tavuk budu

Ara 2:
2 yk kuru üzüm, 1 cb süt

Aksam:
4 yk. kuru fasulye, 4yk pirinc pilavi, 1 kucuk tavuk budu, salata

Ara3:
4 tk dondurma

hoşgeldınn aramıza:))))))

İyi akşamlar hanımlar.Yarın tartılma günümüz.Diyetlerin uzmanlara göre en sağlıklısı altında toplanan bizler,umarım yarın giden kilolarla daha da mutlu oluruz diyor ve bugünkü menümü yazıyorum.
2011-03-24 tarihli kaloricetveliniz Miktar Kalori
SABAH:
[1] Kepekli Ekmek 2 DİLİM 110
[2] pınar beyaz light 0.3 100 gr 60.3
[3] Izgara köfte (dana eti orta yağlı) 2 adet 120
[4] Domates 1.5 ADET 21
ARA ÖĞÜN-1:
[5] Form Çörekotlu Kepekli Tuzlu Bisküvi 16 GRAM 58.08
[6] Elma 1 adet 60
ÖĞLE YEMEĞİ:
[7] Tavuk Göğüs 100 GRAM 104
[8]Kepekli Ekmek 2 DİLİM 110
ARA ÖĞÜN-2:
[9] Armut 1 ADET 70
[10] Elma 1 ADET 60
[11] cafe crown 2si 1 arada 1 paket 55.1
[12] Domates 1 ADET 14
AKŞAM YEMEĞİ:
[13] pınar beyaz light 0.4 100 gr 80.4
[14] Tavuk Ciğer 75 GRAM 110.25
[15] çAY Şeker (küp) 6 ADET 117
[16]Soğan (kuru) 50 gr 19 ve 2 dilim kepek ekmeği 110
TOPLAM:
1258 kal

canım üzülme yaa anneler hep öyledir zaten benimkide benim en şişman halimi görünce nasılda beğenmişti bak şimdi toparladın böyle kal demişti :KK1: toparlamış halimi gördünüz resimde hemde ne toparlamak maşallah tostoparlak :KK17: o yüzden hiç sıkma canını ve sinirlenme streste yapma zararı kendine olur hem kendini he anneni üzersin diyet yaptığını farkettir me annene belki zayıf duruyorsun o seni öyle görüyor olabilir boyun kaç senin canım belki kilon boyuna göre iyidir..

boyum 1.69 canım =) 78-80 i gördüğüm zamanda oldu çok değil 2009 yazında 78 fln dım ama o yaz çok hırs yapıp 68 e inmiştim resmen tüm gün aç kalarak ama =( annemin sürkli başıma kalktığı şey bu işte sen 78 de oldun o zaman daha mutluydum yeter bu kadar zayıfladığın diyip duruyor bi de telefünla konuştuk bugün üstüme büyük gelen montum var giymiyorum diye allahın cezası fln diyor =(

canım anneler babalar hep boyllee:)))) benım babam dıyorr daha kılo verme bak hasta olursan ılgılenmem senınlee, doktora bıle goturmem fılann gıbı seyler soyluyor ama yokkk ben yoluma devam edıcem sende pes etmeden dewam ett hayatım:)))))) sonus olarak gayet saglıklıda beslenıyorum her turlu vıtamını aldıgımıda dusunuyorum...:KK53:

evet bende öyle düşünüyorum ama annem çok üstüme geliyorr =( =(

ilginiz için teşekkür ederimm kızlarr siz de olmasanız napardım bilmiyorum =) :KK69: :KK69:
ve bugün gayet dengelediğimi düşünüyorum bundan sonra da annemlerde akşam yemeği yemek gibi bir hata yapmayacağım asla! :KK69:

sabah: maydonoz, domates, salatalık, şekersiz çay, 1 dilim ekmek
ara:salatalık
öğlen: kaşarlı-domatesli tost (okulda yaptırdım yine o bol kalorili ekmeğin yarısına yaptırdım ) , salatalık
ara: 1 cornet
ara: 1 salatalık
akşam: 1 bardak sade kahve, 1 bardak 5i1 yerde çay, 1 bardak yeşil çay

1000 i geçtiğini düşünmüyorum =) şu anda da yeşil çaymı yudumluyorum bugün spor salonuna da gittim uzun bir aradan sonra geldim duş aldım fln derken iştahım kalmadı zaten burada da yemekler masum değil patates salatası makarna soslu köfte fln var :S

merhaba kizlarrrrr 60.1 geldiimmmmmmmmmmm 900gr gitms tartildim bugun cok mutlu oldum sabahhhhhhhhhhh:KK52::KK52:

Tebrik ederim canımmm cokk guzelll insallah biz de goruruzz yarınn dusuk rakamları :KK69:

Kızlar evet hepiniz haklısınız etrafımızdaki kotu niyetli olarak motivasyonumuz bozmaya calisan arkadaslara guzel gorunumumuzle cevap vericez :KK76:

Benim cok sevdigim is arkadaslarımdan birisi bugun masama maximus bırakmıs, not yazmıs cok zayıfladın yazık yaa az ye biraz diye :) Benim işteki cogu iyi arkadasım erkek ve hepsi de deli gibi yer oglenleri banamısın demez, cunku mac filan yapıyorlar yakıorlar hepsini. Ben de onlara uyup boyle boyle kilo almıstım. Ama artık dikkat edince oglenleri her şeyden yarım ve yavas yiyince laff atıp duruyorlar.

Bugun 1000 in ustune cıkamamısım yaa :KK43: 1100 filan yaparım diyordum ama olmamıs. Ama spor da yapamadım maalesef. Bugunku yediklerim de soyle:

Sabah: Aksamdan bekletilen 1 kuru kayısı(20), 1 kuru erik(10)
Kahvaltı:
1 dilim cavdar ekmegi
35 gram koy peyniri(80)
1/2 domates(10)
2 zeytin(15)
1 bardak yesil cay

Ara: 1 portakal(80)

Öğle:
1 kase yayla corbası(140)
1 kofte ve bi parca soslu yufka kızartması(120)
yogurt(50), salata(50)

Ara: 1 kocaman elma(120)
Aksam(işte yemek zorundaydım): yogurt(100) + 5 etiform(85)
Ara: 1 bardak yesil cay
Yatmaya yakın: 1 kuru kayısı(20) + 2 erik(20)

Toplam: 980 kalori
Su: 2 litre
Spor: Ogle arası yarım saat yuruyus sadece

İ
SABAH:
[1] Kepekli Ekmek 2 DİLİM 110
[2] pınar beyaz light 0.3 100 gr 60.3
[3] Izgara köfte (dana eti orta yağlı) 2 adet 120
[4] Domates 1.5 ADET 21
ARA ÖĞÜN-1:
[5] Form Çörekotlu Kepekli Tuzlu Bisküvi 16 GRAM 58.08
[6] Elma 1 adet 60
ÖĞLE YEMEĞİ:
[7] Tavuk Göğüs 100 GRAM 104
[8]Kepekli Ekmek 2 DİLİM 110
ARA ÖĞÜN-2:
[9] Armut 1 ADET 70
[10] Elma 1 ADET 60
[11] cafe crown 2si 1 arada 1 paket 55.1
[12] Domates 1 ADET 14
AKŞAM YEMEĞİ:
[13] pınar beyaz light 0.4 100 gr 80.4
[14] Tavuk Ciğer 75 GRAM 110.25
[15] çAY Şeker (küp) 6 ADET 117
[16]Soğan (kuru) 50 gr 19 ve 2 dilim kepek ekmeği 110
TOPLAM:
1258 kal

Canım dolu yararlı ve guzel sey yemissin ama miktarını iyi ayarlamıssın ki kalori miktarını dengelemissin, superrsinn:nazar:

boyum 1.69 canım =) 78-80 i gördüğüm zamanda oldu çok değil 2009 yazında 78 fln dım ama o yaz çok hırs yapıp 68 e inmiştim resmen tüm gün aç kalarak ama =( annemin sürkli başıma kalktığı şey bu işte sen 78 de oldun o zaman daha mutluydum yeter bu kadar zayıfladığın diyip duruyor bi de telefünla konuştuk bugün üstüme büyük gelen montum var giymiyorum diye allahın cezası fln diyor =(

evet bende öyle düşünüyorum ama annem çok üstüme geliyorr =( =(

ilginiz için teşekkür ederimm kızlarr siz de olmasanız napardım bilmiyorum =) :KK69: :KK69:
ve bugün gayet dengelediğimi düşünüyorum bundan sonra da annemlerde akşam yemeği yemek gibi bir hata yapmayacağım asla! :KK69:

sabah: maydonoz, domates, salatalık, şekersiz çay, 1 dilim ekmek
ara:salatalık
öğlen: kaşarlı-domatesli tost (okulda yaptırdım yine o bol kalorili ekmeğin yarısına yaptırdım ) , salatalık
ara: 1 cornet
ara: 1 salatalık
akşam: 1 bardak sade kahve, 1 bardak 5i1 yerde çay, 1 bardak yeşil çay

1000 i geçtiğini düşünmüyorum =) şu anda da yeşil çaymı yudumluyorum bugün spor salonuna da gittim uzun bir aradan sonra geldim duş aldım fln derken iştahım kalmadı zaten burada da yemekler masum değil patates salatası makarna soslu köfte fln var :S

Canım yaa anneler senin iyiligini dusundugunu zannederek boyle can yakabilirler. He de gec bosver moralini bozmaa. Menune gelince canım kalorisi 1000 in altındadır bence de ama aksam keske bi seyler yeseydin yogurt filan en azından acıkırsın sonra.

slm kızlar...nasılsınız...

kilo bildirim:

başlangıç: 90
geçen hafta:67.2
bu hafta: 66.2
giden: 1000
toplamda giden: 23.800 kg

Canım yaa anneler senin iyiligini dusundugunu zannederek boyle can yakabilirler. He de gec bosver moralini bozmaa. Menune gelince canım kalorisi 1000 in altındadır bence de ama aksam keske bi seyler yeseydin yogurt filan en azından acıkırsın sonra.

allahtan acıkmadım canım ya =) dünkü faciamdan sonra midemi yormak istemedim dün gece uyuyamamıştım midemin ağrısından bugün protein bile almadım zaten zorlamasın diye ne et ne yumurta ne peynir yani =) dondurmamda ve tostn içindeki azıcık kaşardan almışımdır ancak ona bile domartesi bol kaşarı az olsun diyerek yaptırmıştım zaten =)

kızlar ben listelere bakıyorum da söyleyecek birşey bulamıyorum valla süper gidiyorsunuzz sakın bozmayınn =) bu arada kilo bildirimleri gelmeye başlamış veren arkadaşları çok çok tebrik ettim bende yapayım o zaman bildirim =) bugün spor salonunda tartıldım 67 geldim =) her ne kadar kağnı hızıyla ilerlersemde vazgeçmeyeceğim tabi motivasyona ihtiyacım var bu ara çok bıkmış durumdayım çünkü =(

Günaydın hanımlar
Bu hafta giden kilo:1.2 kg
Yeni kilom:95.3

ben bu diyeti çok seviyorum ama bazen dikkat edemiyorum haftanın 3-4 günü tam kalorideyim diğer zamanlar geçiyo yinede şuan 61.5 kilomm

ben bu diyeti çok seviyorum ama bazen dikkat edemiyorum haftanın 3-4 günü tam kalorideyim diğer zamanlar geçiyo yinede şuan 61.5 kilomm

kesınlıkle sana katılıyorum bende cok sevıyorum buı dıyetı ve artık oturttum herseyıı dengeleyebılıyorum.. kaçırsam bıle kılo almıyorum:))))

kılo bildirimide yapıyım aynı bu haftaa 69,4 adet donemım yaklasıyor ve acayıp sıskınlık var buna ragmen hemde :))))))

Günaydın :KK3:
Ben kılo bıldırımı yapmıyorum bılıyorsunuz ama motıvasyon ıcın paylasayım dedım bı ara salmıstım gecen cuma tekrar tuttum ucundan ve başladım yenıden...

1,400 gr vermısım :KK64:

günaydın kızlar
kötü bir haftaydı tanıdığım 2 kişi vefat etti.. dikkat etemey çalıştım ama olmadı galiba. yine aynı kilodayım 62....

günaydın kızlar.Dünden beri sizleri takip ediyorum..
Benim kilo fazlam pek yok ama alıştığım kilodan fazlayım.
Dün yediklerimin kalorilerine dikkat ettim.Sanırım 1000 kaloriyi geçmedim..

Sabah
1 dilim kepek ekmeği
25gr az yağlı beyaz peynir.

Ara
1 yulaflı büsküvi
4 adet badem

Öğle
Yayla çorbası-1 porsiyon
havuç- belki bir havucun rendesi
roka - 2-3 çiceği
zeytinyağlıbamya- 7-8 adet
1 dilim kepek ekmeği

Ara
yoğurt-100gr
1 dilim kepek ekmeği

Akşam
yeşil salata
3/2 muz
3 badem

Bugün öğle yemeğinde döner var bakalım nasıl dengeliyecem..

Arada yanınıza uğrarım..Beni misafir olarak kabul edin

slm kızlar.
sabah yürüyüşe çıktım,çok terledim.sonra eve gelmem biraz uzun sürdü ve inanılmaz üşüdüm.eve gelir gelmez yatağa attım kendimi.biraz halim yok ve evdekiler üşümezken ben hırkayla dolaşıyorum. ayyyy umarım hasta olmam.
buarada diyete pazartesi başladım ben.bugün 5. günüm. 500 gr vermişim,pek beğenmedim ama napalım. yapabildiğim bukadarmış. bu hafta sporda olacak umarım daha iyi kilo veririm.

diyete başlama tarihi : 21 mart pazartesi
başlama kilom : 67.4
bugünkü kilom : 66.9
500 gr gitmiş

buarada kahvaltım.
1 tabak maydanoz salatası 15 kalori
2 yumurta 160 kalori
1 dilim ekmek 90 kalori

toplamda 265 kalori

1 saat tempolu yürüyüş (tahmini 4-5 kilometre)

X