Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

merhaba celen35 ben yeni katıldım buraya.sanırım hamilesin Allah tamamına erdirsin??sende de mi pıhtılaşma sıkıntısı vardı??kaç düşük yaptın??çok mu soru sordum:-))kusura bakma

arkadaşlar herkese merhaba..burdaki yazıları okuyorum kaç gündür hala bitiremedim.acaba bana da umut olur mu diye!! sanıyordumki bu dertte sadece ben varım:-)) gülüyorum şimdi kendime..iki tane düşük yaptım ilkini kendim düşürdüm 9 haftalıkken.ikincisini 11 haftalıkken kalbi durmuştu.ikisinde de kürtaj oldum.allahım hiç birimize birdaha yaşatmasın bu üzüntüyü..benimde kanımda sıvılaşmama problemi varmış..mthrf1298 mutasyonu heterozigot bende..aslında ne demek olduğunuda bilmiyorum..ben ikinci bebeğimde clexane 0,4 iğne oldum karnımdan.ama yinede öldü karnımda anlayamadık nedenini..burada okuduklarıma bakılırsa bazı arkadaşlarım iğneden olumlu sonuçlar almışlar ne güzel..banada biraz bilgi verebilir misiniz bu konuda sizinkiler nasıl oldu??kan sıvılaşmamasının nedeni hangi mutasyondu acaba sizde?? bilgi verirseniz çok mutlu olacam..sevgiler hepinize..sağlıklı bebekler nasip eder inşallah Allah hepimize

arkadaşlar bişi sorcam, bu mthrf1298 mutasyonu heterozigot sonuçlarını hangi testte görüyosunuz? testin adını yazmanız mümkünmü...

canım bizim gibi olanların belli hamile kalma dönemleri var demişsin.ben ilk defa duydum.yani bu yumurtlama günlerinden mi bahsediyorsun.yoksa başka birşeymi
valla gelgitcim bende tam hatırlamıyorum ama bööle birsey var die hatırlıorum.yanlısta bilgi vermek istemem.ama belli dönemlerde hamilelik sansınmızın ocok yuksek olduğunu ya doktorum sööledi ya netten okudum?dedimya bi arastırın veya kendinizde takip edin.ben 8 kere hamile kaldım.hepside ocak veya subat aylarına denk gellioduCADIARZU

merhaba celen35 ben yeni katıldım buraya.sanırım hamilesin Allah tamamına erdirsin??sende de mi pıhtılaşma sıkıntısı vardı??kaç düşük yaptın??çok mu soru sordum:-))kusura bakma

aslıcım hosgeldina.s.tabiki sorucaksın.burda birbirimizle paylasınca hersey cok daha gzl oluo.evet tatlım allah nasip ederse 1 ay kadar sonra yıllardır beklenen nazlı bebeğe kavusucaz.darısı senn ve butun arkadaslarımın basına inşallah en tez vakitteyerimseniben
benm sorunum mthfr 677t heterezigot.bu hamileliğimide sayarsak toplam 8 gebelik yasadım..6 kere kürtaj oldum bir kerede iğneyle bebeğimi erittiler(dıs gebelikti) allaha şükür dokuzeylül üniversitesinde bir asistran doktor sorunmu buldu ve 8. hamileliğimden önce folik asit ve babyprine basladım.hamile olduğumu öörendiğim günde iğnelere..
bende sorularının dısına cıktım biraz artık sen kusura bakmaŞeniz

nasıl araştıracağım acaba netten.merak ettim doğrusu.yani benim hamile kalamama gibi bi sorunum yok.ama ilkini ağustos yada eylül ayında kaldım ikinciside aralık ayında.ve nette kan pıhtılaşmasını araştırırken hiç böyle birşeyle karşılaşmadım.ama acıkcası bende acaba hamile kalma dönemlerimmi var diye düşünmeye başlamıstımççünkü sorunum olmadığı halde 4 aydır gebe kalamadım.

merhabalar bende de kan pıhtılaşması sorunu var.MTHFR (677T)mutasyonu heterozigot ve
MTHFR(1298)MUTASYONU HETEROZİGOTUM.ayrıca protein c aktivitesi de yüksek çıktı 144..üç ay arayla 5.5 haftalık düşük yaptım.doktor coraspirine başladı ve diyet verdi.hamile kalıncada iğne vurulacakmışım.benim gibi olanlar var mı lütfen yazarsanız sevinirim.

merhaba hamile olduğumu kan testiyle çok erken öğrendim.kan pıhtılaşmasını ise düşüklerden sonra tahliller sonucunda öğrendim.plasentanın önde olmasınıda 16haftalıkken ultrasonda dr gördü.

geçmiş olsun canım.
allah şifa versin inşallah doktorun daha net bi açıklama yapmadımı?
senin hamileliğinle aramızda 1 hafta kadar var.merak ettim şimdi nasılsınız.
moralini bozma hemen bazen doktorlar bizim anlayacağımız gibi anlatmıyorlar mesela ben 3. ayımda bebeğin kesesinin içinde şerit şeklinde bişey oluşmuştu.doktorum çok önemli olmadığını sadece bebeğin kabını daraltacağını söyledi.ama daha sonraki muayenede kaybolmuştu.çok şaşırdım nasıl oldu ben hep orda kalacağını sanmıştım dediğimde tabiki hayır küçük bir kanamadan dolayı öyle olmuştu ama şimdi şeritte yok problemde yok dedi.belki senin doktorunda sana yeterli bilgi verememiştir.gelişmelerden haberdar et.a.s.

nasıl araştıracağım acaba netten.merak ettim doğrusu.yani benim hamile kalamama gibi bi sorunum yok.ama ilkini ağustos yada eylül ayında kaldım ikinciside aralık ayında.ve nette kan pıhtılaşmasını araştırırken hiç böyle birşeyle karşılaşmadım.ama acıkcası bende acaba hamile kalma dönemlerimmi var diye düşünmeye başlamıstımççünkü sorunum olmadığı halde 4 aydır gebe kalamadım.

Böle birşeyin olabileceğine pek ihtimal vermedim açıkçası...
Ben FactörV ve Mtfhr heterozigotum.3. hamişliğimi yaşıyorum şu anda .
Hepsi de farklı zamanlarda oldu.Biri şubat biri kasım biri de şu anda ağustos ayında nasip oldu...
Mevsimler bile farklı benimkinde ..Bu görüş bana pek mantıklı gelmedi açıkçası..

merhabalar bende de kan pıhtılaşması sorunu var.MTHFR (677T)mutasyonu heterozigot ve
MTHFR(1298)MUTASYONU HETEROZİGOTUM.ayrıca protein c aktivitesi de yüksek çıktı 144..üç ay arayla 5.5 haftalık düşük yaptım.doktor coraspirine başladı ve diyet verdi.hamile kalıncada iğne vurulacakmışım.benim gibi olanlar var mı lütfen yazarsanız sevinirim.

cnm burda senin gibi sorunlar yaşayan bir sürü arkadaş var.Farklı sonuçlar olsa da benzer problemler yaşıyoruz burda hepimiz.Ve birbirimizin problemlerine hem ortak oluyoruz hem de paylaşılanlardan faydalanıyoruz..Şöle bir incelersen işine yarayacak bilgiler elde edebilirsin a.s.

Arkadaşlar ben dün dr a gittim.

Değişik bir dr a gideceğimden bahsetmiştim.Takip eden arkadaşlar bilir..
Ben faktör 5 ve Mtfhr heterozigotum..prof.dr Osman develioğluna gittim ilk olarak..
Bana fragmin 5000 ve progestan verdi...(Son derece güvenilir bir dr Bursa daki arkadaşlara tavsiye ediyorum)Yalnız biraz pahalı olduğu için muayene olmak amacıyla bu defa dr umu değiştirmek zorunda kaldım.Medical parka gittim.Eski dr uma.Ahmet Yılmaz bey..Saolsun o da çok ii ,kibar ve huzur veren bir dr.
Ama söyledikleri çakışacak mı diye de açıkçası merak ediyordum.Bu nedenle başta Osman Beye gittiğimi söylemedim dr uma.
O benim durumumu biliyor zaten..Ama tahlil sonuçlarımı gösterdiğimde şöle bir inceledi ve :.
_Bebe aspirinine başlayalım iğneye gerek olduğunu düşünmüyorum dedi bana..Ben şaşırdım tabi.
_Ben başladım yalnız Ahmet Bey, 13 gündür de devam ediyorum dedim.Uludağ üni. dr u Osman beye gittim daha önce ,O bu şekilde önerdi dedim..
_OO Hocam söylediyse devam edelim, aslında ben de tereddütte kaldım vuralım mı diye ama Osman bey dediyse devam edelim dedi..Coraspine ve progestana devam dedi..

Yane arkadaşlar ilk oraya gitmiş olsaydım belki de iğneye başlamayacaktım.Bir Dr la kalmamak ya da ii bir dr bulup onda karar kılmakta fayda var diyorum ben.
Aslında bu kan pıhtılaşmasında kesin bir tedavi şekli de henüz yokmuş. Her dr başka bir şey söylüyor::: Ama Osman Bey gayet kesin konuşurken Ahmet Bey tereddütlü idi..Tecrübe işi sanırım bu... 150 hastası varmış bizim gibi Osman Beyin...

Bu arada Ahmet Bey de ii bir dr hakkında kötü bir intiba bırakmak istemiyorum. O da son derece ilgili güler yüzlü ve bilgili bir dr .Ama dediğim gibi bu sorunda tedavi şekilleri farklı olabiliyor...
Sadece her dr a körü körüne bağlı kalmamak gerektiğine,biraz araştırıcı olmakta, akıllı ve dikkatli olmakta fayda var diye düşünüyorum...

İnş sorunsuz hamişlikler geçirelim hepimiz...

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben dün dr a gittim.

Değişik bir dr a gideceğimden bahsetmiştim.Takip eden arkadaşlar bilir..
Ben faktör 5 ve Mtfhr heterozigotum..prof.dr Osman develioğluna gittim ilk olarak..
Bana fragmin 5000 ve progestan verdi...(Son derece güvenilir bir dr Bursa daki arkadaşlara tavsiye ediyorum)Yalnız biraz pahalı olduğu için muayene olmak amacıyla bu defa dr umu değiştirmek zorunda kaldım.Medical parka gittim.Eski dr uma.Ahmet Yılmaz bey..Saolsun o da çok ii ,kibar ve huzur veren bir dr.
Ama söyledikleri çakışacak mı diye de açıkçası merak ediyordum.Bu nedenle başta Osman Beye gittiğimi söylemedim dr uma.
O benim durumumu biliyor zaten..Ama tahlil sonuçlarımı gösterdiğimde şöle bir inceledi ve :.
_Bebe aspirinine başlayalım iğneye gerek olduğunu düşünmüyorum dedi bana..Ben şaşırdım tabi.
_Ben başladım yalnız Ahmet Bey, 13 gündür de devam ediyorum dedim.Uludağ üni. dr u Osman beye gittim daha önce ,O bu şekilde önerdi dedim..
_OO Hocam söylediyse devam edelim, aslında ben de tereddütte kaldım vuralım mı diye ama Osman bey dediyse devam edelim dedi..Coraspine ve progestana devam dedi..

Yane arkadaşlar ilk oraya gitmiş olsaydım belki de iğneye başlamayacaktım.Bir Dr la kalmamak ya da ii bir dr bulup onda karar kılmakta fayda var diyorum ben.
Aslında bu kan pıhtılaşmasında kesin bir tedavi şekli de henüz yokmuş. Her dr başka bir şey söylüyor::: Ama Osman Bey gayet kesin konuşurken Ahmet Bey tereddütlü idi..Tecrübe işi sanırım bu... 150 hastası varmış bizim gibi Osman Beyin...

Bu arada Ahmet Bey de ii bir dr hakkında kötü bir intiba bırakmak istemiyorum. O da son derece ilgili güler yüzlü ve bilgili bir dr .Ama dediğim gibi bu sorunda tedavi şekilleri farklı olabiliyor...
Sadece her dr a körü körüne bağlı kalmamak gerektiğine,biraz araştırıcı olmakta, akıllı ve dikkatli olmakta fayda var diye düşünüyorum...

İnş sorunsuz hamişlikler geçirelim hepimiz...

Bende seninle aynı tedaviyi görüyorum.3.ay bitene kadar günde 6 progestan vajinal olarak ve folicasit kullandım.Şimdi sadece fragmin 5000 ve coraspin kullanıyorum.Benimde doktorum prof bende kendisine güveniyorum.Bu üçüncü gebeliğim.Umarım hamile kalmak isteyenler tez zamanda hamile kalırlar hamile olanlarda sağlıklı bir şekilde bebişlerini kucaklarına alırlar.:Saruboceq:

Bende seninle aynı tedaviyi görüyorum.3.ay bitene kadar günde 6 progestan vajinal olarak ve folicasit kullandım.Şimdi sadece fragmin 5000 ve coraspin kullanıyorum.Benimde doktorum prof bende kendisine güveniyorum.Bu üçüncü gebeliğim.Umarım hamile kalmak isteyenler tez zamanda hamile kalırlar hamile olanlarda sağlıklı bir şekilde bebişlerini kucaklarına alırlar.:Saruboceq:

Aminnn..
canım seninle sorunmuz aynı mı peki Sen de faktör V ve Mtfhr heterozigot musun...
Evet tedavi yöntemlerimiz aynı gibi görünüyor..Ve benim de 3. gebeliğin 2 si düştü....
Ben de vajinal yoldan alıyorum progestanı ama günde 3 tane ...

slm arkdaslar sıtede bızım gıbı dusuk yapıp sonra gebelıgını devam ettıren arkadslar gordukce umutlanıyor sevınıyorum darısı tum ısteyenlere ınsallahhhhhhhh

sulalcim canımın içi şimdi gördüm daha msjını kusura bakma.siteye gremedim misfirlerimden dolayı.canım ben 7 defa kürtaj oldum.ilk kürtajlarımda rgl azalmam yokken 6.7. kürtajlarımda hem yoğunluğu hemde geldiği günler azaldı.ama ben bunu h,ç takmadım kafama.hedeim hamile kalmaktı ve onun dısındaki hiç birsey beni dertlemiyodu.
buarada sülalcim ben bu 8 hamileliğimide hep ocak veya subat aylarında yasadım.ve yanlıs hatırlamıyorsam\yanlıs bilmiyorsam bizim gibi mjtasyonu olanların belli hamile kalma dönemleri var??bi arastır veya takip et istersen..

slm canım msj okuyunca cok sasırdım cunku ben ıkı dusugumde bu aylarda yaptım nerden arastıracaz yazarmısın gelın artık bebısler ama saglıcaklaaaaaa

arkadaşalr benimde 2 kaybım var 1 tanesine kasım bir tanesine mayısta hamile kaldım. mevsimle ilgili bir şey bulamadım nette. hangi aylar bizim için ne gibi avantajlar içeriyor merak ettim açıkçası.bulan olursa paylaşabilir mi CADIARZU

bende baktım ama bulamadım.galiba alakası yok.ama eğer gerçekten öyle birşey varsa öğrenmek isterim.öğrenen olursa banada heber versin arkadaşlarr.

arkadaşlar bişi sorcam, bu mthrf1298 mutasyonu heterozigot sonuçlarını hangi testte görüyosunuz? testin adını yazmanız mümkünmü...

ben soru sormuştum ama..cevap gelmedi...arada kaldı sanırım sorum:)
bu sonuçlar genetik testinde mi çıkıyor acaba?

bir de bu dönemsel hamileliği ben de duydum. yani pıhtılaşma sorunuyla alakalı olduğunu sanmıyorum ama, aynı dönemlerde hamile kalma riski olabiliyormuş. dönemsel hamilelik deniyormuş. ben de 2 defa nisan gibi hamile kaldım mesela... CADIARZU

evet canım genetik testlerle anlaşılıyor bildiğim kadarıyla.su dönemsel hamilelik ile ilgili nette bilgi görürsen siteyi bizede gönder olmazmı.yani ben bir eylül birde kasımda hamile kalmıstım.

evet canım genetik testlerle anlaşılıyor bildiğim kadarıyla.su dönemsel hamilelik ile ilgili nette bilgi görürsen siteyi bizede gönder olmazmı.yani ben bir eylül birde kasımda hamile kalmıstım.

teşekkür ederim canım cevabın için a.s. bulursam yazarım tabii ki...

Böle birşeyin olabileceğine pek ihtimal vermedim açıkçası...
Ben FactörV ve Mtfhr heterozigotum.3. hamişliğimi yaşıyorum şu anda .
Hepsi de farklı zamanlarda oldu.Biri şubat biri kasım biri de şu anda ağustos ayında nasip oldu...
Mevsimler bile farklı benimkinde ..Bu görüş bana pek mantıklı gelmedi açıkçası..

slm canım msj okuyunca cok sasırdım cunku ben ıkı dusugumde bu aylarda yaptım nerden arastıracaz yazarmısın gelın artık bebısler ama saglıcaklaaaaaa

arkadaşalr benimde 2 kaybım var 1 tanesine kasım bir tanesine mayısta hamile kaldım. mevsimle ilgili bir şey bulamadım nette. hangi aylar bizim için ne gibi avantajlar içeriyor merak ettim açıkçası.bulan olursa paylaşabilir mi CADIARZU

bende baktım ama bulamadım.galiba alakası yok.ama eğer gerçekten öyle birşey varsa öğrenmek isterim.öğrenen olursa banada heber versin arkadaşlarr.

sanırım tamamen yazdıklarım yanlıs anlasılmıs.ben suan 8. hamileliğimi yasıyorum ve hepsinide ocak veya subat aylarında yasadım.yani demiyorumki kıs mevsimi kaliteli yumurta mevsimi yaz sa tam tersi demiyorum.bana doktorum sanırım demişti veya nette okuömustum bööle bişey.işşte onu tam hatırlamıyorum üstünden cok zaman gecti.ama bu 8 hamileliğimde hiç sasmadı.bu yazdıklarımı ister mantıklı bulursunuz ister mantıksız!!tabiki yazdıklarıma körükörüne inanmak zorundada deilsiniz.ben sadece paylasımda bulundum yasadıklarımın..
neyse benden bu kadar ozaman..hepinize bol sans dileklerimi sunuyorum...

X