Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

cnm merhaba, öncelikle geçmiş olsun migreni bilirim Allah yardımcın olsun. bildiğim kadarıyla migreni olanlar açlığa dayanamaz kendini çok aç bırakma.
hamileliğin nasıl gidiyo bu arada. uzun süredir açamıyordum. umarım herşey yolundadır. benim 14 haftalık oldu. taramalarımız temiz çıktı şükür ama benimde aşırı kilo kaybından şikayetim var. 62 kilo ile başladım şuan 56 kiloyum. iyi haberlerini bekliyorum (eski yazıları okuyacak kadar sabırlı değilim :) )

tşkr ederim canım.. evet zaten migreni ilk tetikliyen aclık ve kusmalar oldu ama ben senin kadar kilo kaybetmedim sen bayaa bir kilo kaybetmişsin ben 3 kilo kaybettim şuan tekrar eski kilomdayım..ve şikayet olarak demiyorum haşaa aslaa ama şuana kadar berbat geçti hiç düzelemedim mide bulantıları kusmalar girip ve en sonundada migren inşaallah bundan sonra şu mubarek gün ve günler hürmetine iyi geçer benim ve tüm hamişlerin geriye kalan günleri ve sonunda mutlu sona erişiriz hep beraber..bende 2 li testimi yaptırdım şükür temiz çıktı.15 haftalık olduk bizde ve bebiştete bir sorun yok şükür sorunların hepsi bende :KK1:inşaallah geçicek ümit ediyorum derdi veren dermanınıda nasip edecek inşaallah.. amiiin:KK69:

arkadaşlar hepinize merhaba. anakaradan döndüm ve sinan hocaya muayene oldum. Henuz bebeğin kalp atışlarını duyamadık ama keseyi gördük çok şukur. İlaçlarda bazı değişiklikler yaptı ve haftaya tekrar görüşelim dedi. haftaya bebeğin kalp atışlarını görmemiz gerekiyor dedi ve ekledi sizin gibi hastalarda bebek geç gelişiyor ve 7. haftada kalp atışlarını duyamıyoruz bu durumda endişelenmeyin dedi. İşallah haftaya kalp atışlarını duyarız.

bu arada inanılmaz bacak ağrılarım oluyor. ayakta fazla duramıyorum. okadar yorgunumki... Sizdede benzer belirtiler varmıydı? Bu bacak ağrıları için ne öneriyorsunuz?

arkadaşlar hepinize merhaba. anakaradan döndüm ve sinan hocaya muayene oldum. Henuz bebeğin kalp atışlarını duyamadık ama keseyi gördük çok şukur. İlaçlarda bazı değişiklikler yaptı ve haftaya tekrar görüşelim dedi. haftaya bebeğin kalp atışlarını görmemiz gerekiyor dedi ve ekledi sizin gibi hastalarda bebek geç gelişiyor ve 7. haftada kalp atışlarını duyamıyoruz bu durumda endişelenmeyin dedi. İşallah haftaya kalp atışlarını duyarız.

bu arada inanılmaz bacak ağrılarım oluyor. ayakta fazla duramıyorum. okadar yorgunumki... Sizdede benzer belirtiler varmıydı? Bu bacak ağrıları için ne öneriyorsunuz?
s.a canım tebrik ederim ALLAH tamamını erdirsin inşaallah en kısa zamanda kalp atışınıda duyarsın bebişinin..bu tedirginlikler malesef insanın içinde sürekli var hiç bitmiyor.. ama sen iyi olanını düşün inşaallah öylede olur..ve hamilelik şikayetlerine gelince onlar ilk zamanlardaki kaçınılmayacak şeyler bacak ağrıları yorgunluklar onlarda zamanla geçiyor..umarım sorunsuz bir hamilelik geçirirsin ve bebişini hayırlısıyla kucağına alırsın..bacak ağrıların içinde uzan ve ayaklarının altına yastık koy dinlendir.. umarım iyi gelirr..:KK49:

Merhaba arkadaşlar nasılsınız????Bizde 9 haftalık olduk.Clexaneyi kullanmaya devam ediyorum.Aspirini kestim.Doktorum önemli olan iğne dedi.Başkada bişi kullanmıyorum..

Allah razı olsun canım çok şükür rabbim bu günleri gösterdi bana ...bekleyen herkese de göstersin rabbim inş. bizleri de sağlıkla kavuştursun kuzularına

feryad Allah tamamına erdırsın kucagına almayı nasıp etsın çok sevındım senın adına kendım gıbı vallah

saol canım... maşallah sen de 2 ayı geride bırakmışsın... Rabbim tamamına erdirsin... güzel haberlerini bekliyorum..

akmercan merhaba, reglin geçeli kaç gün oldu? benim kese 6. haftada görülmüştü. hemen stres olma.. devlet hastanesinde baktırdıysan bazen onların ultrason cihazı da çok kötü olabiliyor...
sinan hoca, genelde aynı şekilde devam ettiriyor.. benim sadece aspirini mi kesti... diğerleri seninkine benzer.. bir de benim bağışıklık sisteminden dolayı kullandığım bazı ilaçlar var.. romotoloji doktorumla birlikte çalışıyorlar... keseni gördükten sonra bence hemen randevunu al ve git sinan hocaya...

selam kahve lokum canım bağışılklık sisteminin bozukluğundan dolayı ilaç kullanıyorum demişsin biliyosun bendede romatoit artrit var ne kullandığını merak ettim bu hamile kalmadanda kullanılıyomuydu hamilelikten sonramı başladın hoşçakal bebişe

Son düzenleme:
kızlar nasılsınızz bakalımmm
bizler iyiyiz sükürler olsun dün dr kontrolumuz vardı :nazar:
diyet yaqptıgım halde bebek 200 gr fazla kılo almıs oysakı kesın olarak seker var da demedıler bana ve 2 aydır dıyet yaptıgım halde cok kılo alıyo bebek :nazar:
karın cevresı genıs dıyo dr. bu durumda normal dogum yapamayız dedı hatta kesın olarak nasıl olsa sezeryan olacak takma falan dedı
bu arada 38. haftayı doldurunca alacak bebegı heralde cunku bız temmuzun son haftası dogum olur o zaman dimi dedık dr da agustosun ılk haftası alırız dedı temmuz sonu erken olur dedı muhtemel dogum tarıhım 17 agustos zaten hakkımızda hayırlısı olsunn inş..
artık 15 günde 1 cagırdı doktor bızım
heee bu arada kızlar sipinal epidural olayını sordum kan sulandırıcı ıgne kullananlara yapılmıyor dedı cok rısklıymısss ????
eee burada hemen hemen herkes epıdural yada sipinal oldu nasıl oluyo anlamadım ????
netten arastırdıgım kadarıylada olmuyor risklı yazıyo
işte bızden boyle teyzleriii
hepinizi öpüyozzz
allaha emanet olunn

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce yazmıştım hamileliğimin başlarıydı. Özetle, bende MTFHR 677 heterizigot mutasyonu var. Şu an 20+4 günlük hamileyim. Gebeliğin başından beri Clexane 0,4 ve Coraspin 100'lük kullanıyorum. 2 hafta önce sol kolumda ve göğsümde cilt altı kanamaları oldu, kırmızı benekler şeklinde. Doktorum iğneyi artık bırakabileceğimizi söyledi. Ama ben çok endişeliyim bırakmak konusunda. Burda okuduğum kadarıyla başlayan herkes doğuma kadar, en azından 1-2 hafta öncesine kadar kullanmış öyle değil mi ? Sizler ne zaman bıraktınız iğneyi ? Ya da acaba mutasyon tipiyle mi ilgisi var çünkü İstanbul'daki tüp bebek doktorum da senin heterizigot, ilk 3 ay önlem olarak kullanman yeterliydi dedi. Kafam karıştı, bırakmaya cesaret edemiyorum. Ama böyle kafama göre kullanmak da istemiyorum. Bilgisi ve fikri olan var mı ?

Son düzenleme:

canım yaa benim de bütün gebeliklerimde bebğin haftasıyla sata göre haftam tutmuyordu.bebek 10-15 geriden geliyordu.şu an yine hamileyim 6 hafta bitti ve biz hala duyamadık haftaya yeniden bakıcaz.acaba bu durum kan pıhtılaşmasından dolayı mı?bana doktorlar hep geç döllenme demişti:KK43:

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce yazmıştım hamileliğimin başlarıydı. Özetle, bende MTFHR 677 heterizigot mutasyonu var. Şu an 20+4 günlük hamileyim. Gebeliğin başından beri Clexane 0,4 ve Coraspin 100'lük kullanıyorum. 2 hafta önce sol kolumda ve göğsümde cilt altı kanamaları oldu, kırmızı benekler şeklinde. Doktorum iğneyi artık bırakabileceğimizi söyledi. Ama ben çok endişeliyim bırakmak konusunda. Burda okuduğum kadarıyla başlayan herkes doğuma kadar, en azından 1-2 hafta öncesine kadar kullanmış öyle değil mi ? Sizler ne zaman bıraktınız iğneyi ? Ya da acaba mutasyon tipiyle mi ilgisi var çünkü İstanbul'daki tüp bebek doktorum da senin heterizigot, ilk 3 ay önlem olarak kullanman yeterliydi dedi. Kafam karıştı, bırakmaya cesaret edemiyorum. Ama böyle kafama göre kullanmak da istemiyorum. Bilgisi ve fikri olan var mı ?

canım bendeki mutasyon da seninkiyle aynı doktorum aspirine de,iğneye de doğuma kadar dvam edecez dedi.ben de 0.35 lik iğne kullanıyorum.ama sen yine de doktoruna güveniyorsan onun sözünden çıkma derim.çünkü her bünye farklı doktrunun bi bildiği vardır.inşallah sağlıkla dünyaya gelir bebişin.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

işi şansa bırakma derım başka bı doktora daha gorun bu seferde bebekte gelışım gerılıgı olur falan Allah korusun ama başka doktora falanda sole, kanama zamanı apt yanı testlerı var onlara gore bıraktırılıo tahlıllerın yapılsın hakkınızda hayırlısı bende homozıgotum doguma kadar kullandım şimdı dunyalar tatlısı 5 aylık bı kızım var ınanın guluşune dunyaları sererım ıgneler gunde 4 defa olsa yıne hayıflnamazdım ınş sizlerde kavuşursunuz

kızlar lütfen yardım edin
bende flexana 0,3 kullanıyorum.ama kollarım çok şişti. her iğneden sonra semsert şişiyor.sizinde böyle oluyormu.gün içinde alkollü pamuk yapıyorum.ama geçmiyor.bir süre geçsin diye göbekten yaptık ama yine koldan başladığımda bir iğnede çok fena şişti.aranızda bacaktan yapan varmı?bacağın neresinden yapıcaz.
bende şişince korkuyorum.acaba ilaç dağılmıyormu diye

merhaba arkadaşlar bende 2 düşük 1 kimyasal gebelik yaşadım...şuan tekrar düşünüyorum clexane 0,4 kullanıyorum inş.bu ay hamile kalabilirim....

merhaba arkadaşlar bende 2 düşük 1 kimyasal gebelik yaşadım...şuan tekrar düşünüyorum clexane 0,4 kullanıyorum inş.bu ay hamile kalabilirim....

s.a geçmiş olsun rabbim birdaha yaşatmasın..karşılaştırmasın aynı sıkıntılarla ama anlamadığım neden gebelikten önce iğne kullanıyorsun doktor mu kullanmanı istedi yoksa kendinmi kullanıyorsun..ben ve buradaki diğer arkadaşlar gebelikten sonra iğne kullanmaya başladık..inşaallah hayırlısıyla sende hamile kalır ve kucağına alırsın bebişini...:44:

canım hamile kalmadan önce neden kullanıyorsun ki??doktorun mu söyledi.doktor bana hamile kaldığımı anlar anlamaz hemen kullanmaya baslayacaksın demişti

bende flexana 0,3 kullanıyorum.ama kollarım çok şişti. her iğneden sonra semsert şişiyor.sizinde böyle oluyormu.gün içinde alkollü pamuk yapıyorum.ama geçmiyor.bir süre geçsin diye göbekten yaptık ama yine koldan başladığımda bir iğnede çok fena şişti.aranızda bacaktan yapan varmı?bacağın neresinden yapıcaz.
bende şişince korkuyorum.acaba ilaç dağılmıyormu diye

s.a geçmiş olsun arkadaşım..bende kollarımdan denedik ilk zamanlar ama dayanamadım kollarım çok ağırdı bezeler oluştu.. ve göbekten devam ediyorum bacaktan denedim bacakta zor geldi..en kolay ve az ağrıyan göbek arada morluklar hariçç ee okadarınada katlanıcaz..15+3 günlük gebeyim ve şuana kadar göbekten devam ediyorum ileride bilemem nereden tercih edicem diye..küçük bir tavsiye iğneyi hernerene yaparsan yap önce yapacağın yere buz koy dayana bildiğin kadar kalsın sonra iğneyi yap hem az acıyor hemde şişlik olmaz..umarım faydasını görürsün geçmiş olsun inşallah hayırlısıyla bebişini kucağına alırsın..:KK49:

Diyet yaqptıgım halde bebek 200 gr fazla kılo almıs oysakı kesın olarak seker var da demedıler bana ve 2 aydır dıyet yaptıgım halde cok kılo alıyo bebek :nazar:
Karın cevresı genıs dıyo dr. Bu durumda normal dogum yapamayız dedı hatta kesın olarak nasıl olsa sezeryan olacak takma falan dedı
bu arada 38. Haftayı doldurunca alacak bebegı heralde cunku bız temmuzun son haftası dogum olur o zaman dimi dedık dr da agustosun ılk haftası alırız dedı temmuz sonu erken olur dedı muhtemel dogum tarıhım 17 agustos zaten hakkımızda hayırlısı olsunn inş..
Artık 15 günde 1 cagırdı doktor bızım
heee bu arada kızlar sipinal epidural olayını sordum kan sulandırıcı ıgne kullananlara yapılmıyor dedı cok rısklıymısss ????
Eee burada hemen hemen herkes epıdural yada sipinal oldu nasıl oluyo anlamadım ????
Netten arastırdıgım kadarıylada olmuyor risklı yazıyo
hepinizi öpüyozzz
allaha emanet olunn

canım merhaba ben de cmt doktora gittim. Riske atmayalım planlı olsun sezeryan yapalım dedi lütfü hoca. 15-20 ağustos arası alalım dedii ğneyi-asprini önceden kesecekmiş.. Bişey olur mu falan dedik.. Benim bööyle bir sürü hastam var dedi. Kendinden pek emindi.. çok bişey soramadım öykle deyince o zaman kesinşleşecek durumuz 3 hafta sonra kontrolum hakkımızda hayırlısı hepimizin..

Türünü konuşmadık genl anestezi mi olucak senin ki? Bu arada benim bebiş de önden gitmeye başlamış. önemli değil ama dedi.

bende flexana 0,3 kullanıyorum.ama kollarım çok şişti. Her iğneden sonra semsert şişiyor.sizinde böyle oluyormu.gün içinde alkollü pamuk yapıyorum.ama geçmiyor.bir süre geçsin diye göbekten yaptık ama yine koldan başladığımda bir iğnede çok fena şişti.aranızda bacaktan yapan varmı?bacağın neresinden yapıcaz.
Bende şişince korkuyorum.acaba ilaç dağılmıyormu diye

senacım merhaba..
Ben ilk zamanlarda işyerinde koldan evde göbekten yaptırıyodum.. Göbek çıkınca sanırım 14. Hafta civarlarında evdeki iğneleri bacaktan yaptırmaya başladım.. Göbek kesinlikle en ez acıyanı..ama ben tercih etmedim bacaklar maalesef mor, tepecikler oluşuyo.. Kollarım da ööle... Hatta cuma günü bi arkadaşımın düğünü var kolsuz elbise alamadım görsel pek belliydi morluklar.. Uzun kollu aldım.. Bence en çok bacaktan acıyo. Dizkapağının bi karış yukarısına yapıyoruz. Yer kalmadığı için hafiften yukarılara çıkmaya başladık. Kasa gelmemesi lazım. Ama bazen de hiç morarma olmuyo dengeliyo kendini..

Ben günde 2 iğne nası olucam diye düşünürken bu haftalara geldim allahın izniyle.. Zamanla iyice alışıyo insan şimdi 30 saniye sürüyo şişerse şişsin morarırsa morarsın hiç takma normal bunlar .. Devamız bizim.. Bebişlerimize yarasın iğneler ...

diyet yaqptıgım halde bebek 200 gr fazla kılo almıs oysakı kesın olarak seker var da demedıler bana ve 2 aydır dıyet yaptıgım halde cok kılo alıyo bebek :nazar:
karın cevresı genıs dıyo dr. bu durumda normal dogum yapamayız dedı hatta kesın olarak nasıl olsa sezeryan olacak takma falan dedı
bu arada 38. haftayı doldurunca alacak bebegı heralde cunku bız temmuzun son haftası dogum olur o zaman dimi dedık dr da agustosun ılk haftası alırız dedı temmuz sonu erken olur dedı muhtemel dogum tarıhım 17 agustos zaten hakkımızda hayırlısı olsunn inş..
artık 15 günde 1 cagırdı doktor bızım
eee burada hemen hemen herkes epıdural yada sipinal oldu nasıl oluyo anlamadım ????
netten arastırdıgım kadarıylada olmuyor risklı yazıyo
hepinizi öpüyozzz
allaha emanet olunn

Azracım öncelikle Allah bebişini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Ben şu an 26+4teyim. Geçen hafta bu kan pıhtılaşmasıyla ilgili olarak (ben de Protrombin mutasyonu homozigot olarak var) bir Hematoloji uzmanına gittim. Doktor Aspirini artık kesmem gerektiğini söyledi. Kan sulandırıcı iğneleri ise doğumdan 1 gün öncesine kadar kullanıcaz dedi. Bana hergün olmam için 0,4lük Clexan verdi. Clexanın prospektüsünde bu ilacı kullananların epidural doğum yapması sakıncalıdır yazıyor. Ben de açıkçası senin dediğin noktaya takıldım. Acaba bize epidural yapılamıyor mu? Ama burada epiduralle doğum yapan bir sürü hamile olduğunu biliyorum. Yani daha önce okumuştum. Epiduralle doğum yapanlar varsa ya da bu konuyla ilgili bilgisi olanlar varsa lütfen yorum yapsınlar. Teşekkürler

X