Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

merhaba kızlar nasılsınız

bizim bugün doktor kontrolümüz vardı. bebeğimin gelişimi 2 hafta geride ve kilosu da çok fazla değilmiş (haftasına göre) doktor her an alabiliriz dedi. bir de böyle durumlar da bebeğe giden kan akışı azaldığı için anne karnında bebek ölümleri olabilir dedi. eve gelince ağla ağla mahvodum. yavrum Allahıma emanet. inşaallah yüce rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip eder .

sizden ricam dualarınızda bizi de unutmayın teyzeleri.yemem , içmem, yapmam gereken herhangi birşey var mı arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum. hepiniz Allaha emanet olun.

bizim bugün doktor kontrolümüz vardı. bebeğimin gelişimi 2 hafta geride ve kilosu da çok fazla değilmiş (haftasına göre) doktor her an alabiliriz dedi. bir de böyle durumlar da bebeğe giden kan akışı azaldığı için anne karnında bebek ölümleri olabilir dedi. eve gelince ağla ağla mahvodum. yavrum Allahıma emanet. inşaallah yüce rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip eder .

sizden ricam dualarınızda bizi de unutmayın teyzeleri.yemem , içmem, yapmam gereken herhangi birşey var mı arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum. hepiniz Allaha emanet olun.

merhaba cnm çok geçmiş olsun çok üzüldüm bende 6 kez bebek kaybettim kan pıhtılaşması yüzünden iyi bilirim o ağlama nöbetlerini çok üzme ne olur kendini seninkin sebebi ne neden oluyormuş kaç haftalık hamilesin?

kızlarr bugün kontrolümüz vardı hamdolsun yine duyduk bebeğimizin sesini.iki hafta sonra yine gidecez kısmetse.bir yandan sevinirken bir yandan da sağolsun eşim yüzünden sevincim kursağımda kaldı.eşime çok darıldım.şimdi gittiğimiz doktor bize çok moral veriyor ve tedavisine çok güveniyor. bugün bana bebeğin kalbini dinletince ben de eşime seslendim ''gel de dinle dedm''.doktor bir de eşime dinletti.sonra hastaneden çıktık eşime dedim heyecanlandın mı?ne güzeldi değil mi?....eşim ne dese beğenirsiniz.''o kadarcık şeyin nesine heyecanlanacam''[/B....ben de kızdım. heyecanlanacağın günler de gelecek ama ben seni bi daha hastaneye getirmicem.göremiceksin dedim.nasıl moralim bozuldu.ben zaten korkuyla,gece gündüz duayla ne streslerle geçiriyorum gebeliği.adamın ruhsuzluğuna bak.kimbilir belki de bebeğimizin dünyaya geleceğine inanmıyordur.içimden dedim Allah'ım nolur bu konudaki sınavım bitmiş olsun.artık bu bebeğim sağlıkla dünyaya gelsin.kendimi çok yalnız hissetmeye başladım bebeğime gerçekten çok ihtiyacım var.

canım,
hiç moralini bozma. Allah'ım bu sefer mucizeni sana bağışlayacak. eşinde henüz kendini kaptırmak istemiyordur, erkekler bizlere göre daha duygusuz malesef.
sen bol bol duanı et. minik kuzunada iyi bak, stresten,üzüntüden uzak dur:)..

sevgiler..

amles kızlar herkese iyi akşamlar...
bi soru sorcam size hamileyken sağlık ocağında tetenoz aşısı vuruldunuzmu??
ben bugün vuruldum ama doktoruma sormadım
bi sorun olmaz dimi??
cvp verirseniz sevinirim

bende 22.haftamda vurulmuştum. doktorum söylemişti. 1 kere oldum. diğerlerine gerek yok dedi.

carnationn bir kere mi vuruldun hangi geninde mutasyon vardı ?bana da doktorun biri ayda bir dedi ama burda okuduğum kadarıyla her gün vuruluyo bu iğneler...

merhaba cnm çok geçmiş olsun çok üzüldüm bende 6 kez bebek kaybettim kan pıhtılaşması yüzünden iyi bilirim o ağlama nöbetlerini çok üzme ne olur kendini seninkin sebebi ne neden oluyormuş kaç haftalık hamilesin?

canım bende de kan pıhtılaşması var iki gende mutasyon var.(protrombin ve mthfr 677 heterezigot) normlde 34 haftalık hamileyim ama bebeğim 32 haftalıkmış. hergün bende fraxiparin 0.3 ve coraspin kullanıyorum. şimdi biraz daha iyiyim ben stres yapdıkça bebeğim daha çok etkilenecek düşünmemey çalışacağım bakalım. Allahım bebek isteyen her kuluna en kısa zamanda hayırlısıyla bebek nasip etsin

slm kızlar..ben 20 haftalık hamileyim.kanım da pıhtılaşma var ama doktorum iğneye gerek olmadığını söylüyor değerlerim yüksek değilmiş..ama benim içim hiç rahat değil..daha bugün gazetede pıhtılaşma sebebiyle 18 düşük yapan bi kadını okudum..huzursuz oldum ..benim sonuçlarım söyle;
faktör v pcr - mutasyon yok
protrombin - mutasyon yok
mthfr 677 -mutasyon her iki alelde taşıyor
sizin sonuçlarınız nasıl, bu durumda olup yinede iğne olan varmı ? cevap verirseniz çok sevinirim.. tşk .
merhaba bende de mthfr heterezigot (yani tek alel de) mutasyon var . tahlilller ünv. hastanesinde yapıldı. ordaki (ünv. deki) hemotalog ve kadın doğum dr. ları iğneye gerek yok dediler. ama kendi dr. um da ve bu hafta da bi prof. a gittim o da iğne kullanmamı tavsiye etti. 2 düşüğüm var diye riske atmak istemiyorlar. şu an 6 haftalık bebeğim. daha kalp atışını göremedik. sen maşallah 20. haftaya gelmişsin. umarım bir sıkıntı yaşamadan alırsın yavrunu kucağına. ama benim tavsiyem başka dr. lara da git. fikirlerini al. özellikle riskli gebeliklerde uzman olan birilerini bulmaya çalış. şimdiki dr. umdan çokmemnunum ama ilk 2 bebeğimden sonra benim dr. pek güvenim kalmadı.

canim cok gecmis olsun, tarihlerde bir yanilma olmasin, dikkat et canim, yani oyle durumlarda genelde doktor 2-3 defa sorar kacindaydi son adetin diye, cunku yanlis hesaplamalar olabiliyormus.
boyle durumlarda bebege giden kan akisi azaliyor demissin...durumun nedir canim? kan pihtilasmasimi? oyleyse herhangi birsey kullandinmi? Allaha emanet ol, rabbim yavrunu saglikli hayirli birsekilde sana bagislar insallah. ama moralini bozmamaya calis, baska seyler dusun, oyala kendini, uzuntu ve streste tetikler diye dusunuyorum. Dualarim seninle arkadasim. Allaha emanet olun.

kızlar aranızda miyomla hamile kalan var mı? ben bir gün şiddetli bir sancı yaşadım ve doktora gittim doktor irili ufaklı miyomlarım olduğunu ve iki tanesinin de 3 cm e yakın olduğunu ve bir jinekoloğa görünmemi söyledi.Aslında ben kürtajdan sonra 2 kez gitmiştim birşey çıkmamıştı,eşimin üsteği üzerine bu sefer bayan jinekolg bulduk zaten bende bayanla daha rahatım dr a 2 kez gittim miyomlarımın büyüdüğünü ve ameliyattan başka çözümü yok bunun dedi yaada biran evvel hamile kalmamı söyledi çünkü büyürse hamile kalman zorlaşır dedi, birde ALLAH nasip eder doğurusam sezeryanla alınırmış.Aslında bu sefer dr beni ikna etti hamile kalmam için ben ona hikayemi anlattığımda çok haklısın ama eğer çocuk istiyorsan daha fazla zaman kaybetme dedi sen çok ara veriyormuşsun istiyorsan denemekten başka çaren yok dedi.Bende bunun üzerine birkez daha denicem çok zorlu bir süreç inşallah bukez yüzümüz güler.Bizler ne yaparsak yapalım herşey olacağına varıyor yoksa ben yine düşünmüyordum ama hayırlısı bakalım eğer vazgeçen kader arkadaşlarım var ise hadi birlikte hamile kalalım mı?:emir_bebek::emir_bebek:

sana kısaca hikayemden bahsedeyim canım umarım yazdıklarımla sana yardımcı olurum. geçen yıl 7 haftalık bebeğimi kaybettiğimde kontrollerde miyom olduğu anlaşıldı. ama doktorlar hamile kalabilirsin sakıncası olmaz dediler ve miyomum küçüktü. bu hamileliğimde 12 ya da 14. haftalarımda miyom büyümüş ve plesantanın arkasına yerleşmiş. 3 cm falandı. doktorun bana dediği plesantanın arkasında olduğu için bebeğe giden kan akışını etkiler nasıl bir durumla karşılaşırız bilemem dedi.Allahıma çok şükür bugünlere kadar gelebildik ve şu an 4.5 cm büyüklüğünde bugünkü kontrolümde doktoruma sordum alabilir miyiz diye o da ben zaten alacağım dedi. miyomlarda büyüklük ve miyomun yeri önemli inşaallah seninde bir problem çıkmadan hamile kalırsın ve sorunsuz geçer hamileleiğin.

Selam kızlar nasılsınız geriye dönük bakamadım ama yeni hamile arkadaşlar var ise hayırlı olsun hamile listesini de hangi sayfada olduğunu bilmiyorum biraz haber vermekte geç kaldım ama benim aceleci oğlum 33 haftalık 25.05.2011 tarihinde sağlıklı bir şekilde doğdu çok şükür hamile kalmayı bekleyen, hamile olan bütün arkadaşlarıma Allah annelik duygusunu tattırsın inşallah.:nazar:

evet bir liste olsa iyi olur aslinda. hamile degilim, ama dusuklerim oldu ve endiseliyim, Anne olmak bana da nasip olacakmi diye, hatta bazen o kadar uzuluyorumki, dun aksam mesela oturdum bir guzel agladim, tabi sinirimi bozacak insanlar bir nevi sebep oldu, cevrede benim icin cocugu olmuyormus diye laflar, tamam dogru ama yani zaten insan hassas oluyor boyle bir durumda.. beni sevmeyenlerde yaptigi dedikodular geldi kulagima, o kadar uzuldumki, agladim agladim..sonra ada cayi ictim biraz rahatlatti beni, uyumusum oyle.. Allahim ne olur yuzumuze gul. bizi evlatla sinama yarabbim, amin.

canım benim mthfr 677 tek alelde mutasyon olmasına rağmen yine de iğne kullanıyorum.bence iğne kullanmanı uygun gören başka bi doktora dah git.mümkünse kullan.

canim tek alelde mutasyon ne demek? ciftlerden birinin genindemi sorun var? oyle dusundum ama bir sorayim dedim yinede kusura bakma cahillik :)

slm kızlar..ben 20 haftalık hamileyim.kanım da pıhtılaşma var ama doktorum iğneye gerek olmadığını söylüyor değerlerim yüksek değilmiş..ama benim içim hiç rahat değil..daha bugün gazetede pıhtılaşma sebebiyle 18 düşük yapan bi kadını okudum..huzursuz oldum ..benim sonuçlarım söyle;
faktör v pcr - mutasyon yok
protrombin - mutasyon yok
mthfr 677 -mutasyon her iki alelde taşıyor
sizin sonuçlarınız nasıl, bu durumda olup yinede iğne olan varmı ? cevap verirseniz çok sevinirim.. tşk .

baska bir doktordan fikir almanin zarari olmaz, hem seninde icin rahatlar canim. sonradan dememek icin keske gitseydim diye bence simdi gozukursen daha iyi olur, hemde yolunda daha rahat devam edersin. Rabbim devamina erdirsin insallah, hayirlisiyla kucagina alirsin bebegini saglikli bir sekilde.

ya düşün düşün çıldırıcam hani korunmayı bıraktık dedim ya bu ay ,başladım yine ay miğdem mi bulanıyo,ay başım mı döndü,göğsüm dolgunlaştı mı ,şumu bumu demeye zaten en ufacık şeyleri bile kendime dert eden birisiyim birde kendime söz vermiştim bu sefer hiç birşeyi düşünüp kendime sorun yapmıcam diye ALLAH ım sana havale ediyorum.Ne olur, olursa bu sefer tamamına erdirerek sağlıklı ve hayırlı bir bebek ver bize ve tüm isteyenlere AMİN...:nazar::emir_bebek:

amin canim insallah.

sana kısaca hikayemden bahsedeyim canım umarım yazdıklarımla sana yardımcı olurum. geçen yıl 7 haftalık bebeğimi kaybettiğimde kontrollerde miyom olduğu anlaşıldı. ama doktorlar hamile kalabilirsin sakıncası olmaz dediler ve miyomum küçüktü. bu hamileliğimde 12 ya da 14. haftalarımda miyom büyümüş ve plesantanın arkasına yerleşmiş. 3 cm falandı. doktorun bana dediği plesantanın arkasında olduğu için bebeğe giden kan akışını etkiler nasıl bir durumla karşılaşırız bilemem dedi.Allahıma çok şükür bugünlere kadar gelebildik ve şu an 4.5 cm büyüklüğünde bugünkü kontrolümde doktoruma sordum alabilir miyiz diye o da ben zaten alacağım dedi. miyomlarda büyüklük ve miyomun yeri önemli inşaallah seninde bir problem çıkmadan hamile kalırsın ve sorunsuz geçer hamileleiğin.

çok teşekkür ederim yazdıkların için inşallah sende sağlıklı,hayırlı ve sorunsuz bir süreçte alırsın bebeğini kucağına.:KK49::KK49:

canim tek alelde mutasyon ne demek? ciftlerden birinin genindemi sorun var? oyle dusundum ama bir sorayim dedim yinede kusura bakma cahillik :)

yok canım öyle değil.ek alelde mutasyon olması heterezigot olması demek,iki alelde olması ise mutasyonun homozigot oolması demek.o bahsigeçen arkadşın ki mthfr 677 homozigot,benim ki ise heterezigot.heterezigot olanların pıhtılaşması diğer homozigotlara göre daha hafif.

canm inşallah sağlkla bebeğine kavuşursun yaa.dualarımız seninle.

kızlar az önce başka bi topicte gördüm sizinle de paylaşmak istedim.(kaynağını bilmiorum ama genelde surelerin okunması yönünde tavsiyeler var,sonuçta dünya dua üzerine kurulu deil mi?)aşağıda yazanları ben mümkün olduğunca yapmaya çalışacam.belki sizin de ilginizi çekebilir.

HAMİLELİĞİN 3.AYI:
oPERŞENBE VE CUMA GÜNLERİ ALİ İMRAN SÜRESİNİ OKU. SONRA 140 SALÂVAT GETİR.
oNAMAZLARDAN SONRA ELİNİ KARNININ ÜZERİNE KOY VE SALÂVAT GETİR. HER HAFTA BUĞDAY, ET VE SÜT AL.
oSABAHLARI BİRAZ BAL YE. HERGÜN AÇ KARNINA 1 ADET ELMAYA AYETELKÜRSÜYÜ OKU VE YE
9 AY BOYUNCA DEVAMLI YAPABİLECEĞİN GENEL TAVSİYELER
1-HEP ABDESTLİ OLMAYA ÇALIŞ. ÖZELLİKLE yemek YERKEN.
2-BÜTÜN GÜNAHLARDAN KORUNMAYA BAK.
3-ELİNDEN GELDİĞİNCE MÜSTEHAP OLAN ŞEYLERİ YAPMAYA ÇALIŞ.
4-GECELERİ AYNAYA BAKMA.
5-SİNİRLENME. HUZURLU VE SAKİN OL.
6-KURAN DİNLEMEYE VE OKUMAYA ÇALIŞ.
7-NAMAZLARDAN SONRA 34 ALLAHUEKBER,33 ELHAMDULİLLAH VE 33 DEFA SUBHANALLAH DE.
8-SULU VE SAĞLAM BİR NARA 40 DEFA YASİN SÜRESİNİ OKU. BİR ANDA OKUMAYABİLİRSİN. MESELA KAÇ GÜNDE 1 HAFTADA OKU. HATTA EŞİN DE OKUYABİLİR. SONRA O NARI YE. RİVAYETLERDE 40 GÜN VE 40 KEZ YAPILAN AMELLER FAZİLETLİDİR. UNUTMA 9 AY BOYUNCA YAPACAKSIN BUNLARI.
9–1 ELMAYA 40 DEFA YUSUF SÜRESİNİ OKU.
10-EN AZ 40 GECE KILABİLİRSEN GECE NAMAZI KIL.
11–40 CUMA GÜNÜ CUMA GUSLÜ AL. CUMA NAMAZI OKUMADAN HER CUMA CUMA GUSLÜ YA DA İŞE GİTMEDEN SABAH HEMEN AL GUSLÜ NİYET EDERKEN DE CUMA GUSLÜNE NİYET ET. BUNU 40 CUMA BOYUNCA YAP. GENEL OLARAK HAMİLELİLİK DÖNEMİ 40 HAFTA. VE HADİSLER DE DİYOR Kİ:40 CUMA GUSLÜ ALAN KABİR AZABINDAN KURTULUR.
12-HAMİLELİK BOYUNCA 1 KERE DE OLSA KURAN HATİM ET.
13-HERGÜN SABAH NAMAZINDAN SONRA 50 DEFA İHLÂS SÜRESİNİ OKU.
14-HERGÜN SABAH NAMAZINDAN SONRA 50 DEFA KADİR SÜRESİNİ OKU.
15-HERGÜN 140 DEFA SALÂVAT GETİR.
16-NAMAZLARDAN SONRA 70 DEFA ESTAĞFİRULLAHE VE ETUBE İLEYH DE VE TÖVBE ET.
17– 40GÜN BOYUNCA AÇ KARNINA KURU ÜZÜM YE. HERGÜN 21 ADET KURU ÜZÜM VE HER KURU ÜZÜM YERKEN BESMELE ÇEK. YANİ 21 KURU ÜZÜME 21 BESMELE.
18-BEBEK HAREKET ETTİĞİ HER AN ELİNİ KARNININ ÜZERİNE KOY VE SALÂVAT GETİR VE İHLÂS SÜRESİNİ OKU.
19-ALLAHI ÇOK DÜŞÜN.
20-İNSANLARA YARDIM ET.
21-MÜMİN İNSANLARIN YÜZÜNE BAK.
22-GIYBETTEN VE YALANDAN UZAK DUR.
23-NAMAZINI VAKTİNDE KIL.
24-DEVAMLI ALLAH ALLAH DİYE ZİKİRDE BULUN.
25-EĞER EVLADININ SABIRLI OLMASINI İSTİYORSAN ELİNİ KARNININ ÜZERÜNE KOY VE ASR SÜRESİNİ OKU.
26-EVLADINA HAYIRLI BİR İSİM KOY VE DAHA KARNINDAYKEN ELİNİ KARNININ ÜZERİNE KOY VE İSMİYLE ONA HİTAP ET. UNUTMA ÇOCUĞUN anne BABA ÜZERİNDEKİ HAKKI anne VE BABANIN ONA HAYIRLI BİR İSİM VERMELERİDİR.
27-ENBİYA SÜRESİNİ OKUMAK EVLADIN SALİH BİR EVLAT OLMASINA YARDIM EDER.
28-EĞER anne VE BABANIN ÇOCUKLA ÇOK İYİ BİR İLİŞKİSİ, BAĞI, DİYOLAĞU OLMASINI İSTİYORSAN ÇOCUK DOĞMADAN anne VE BABA EVLATLARIYLA KONUŞMALILAR VE ÇOCUK DOĞDUKTAN SONRA BU SESLERE AŞİNA OLACAKTIR.
29-HAMİLELİK ESNASINDA DÜZENLİ BESLENME VE TEMİZLİĞE ÇOK ÖNEM VERİLMELİDİR.

ARMUT: EĞER anne HAMİLEYKEN ARMUT YERSE EVLADI GÜZEL VE İYİ AHLAKLI OLUR. KALBİN GÜÇLENMESİNE, MİDENİN TEMİZLENMESİNE, GÜZELLİK VE CESARET VERİR. ARMUTTA B1,B2,B6 VE C VİTAMİNİ VARDIR.
NAR: CUMA GÜNLERİ KAHVALTI YAPMADAN NAR yemek ÇOK İYİDİR. BULANTIYI ENGELLER. KANSIZLIĞI GİDERİR. TANSİYONA DA İYİDİR.
İNCİR: KURANDA ADINA YEMİN EDİLEN MEYVEDİR. AĞIZ KOKUSUNU GİDERİR VE KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİR
KAVUN: anne HAMİLEYKEN KAVUN YERSE EVLADI GÜLERYÜZLÜ OLUR.

BUNLARIN YANISIRA; BADEM, SEBZELER, HURMA, BALIK, MERCİMEK, LAHANA, MARUL, BAL, FASÜLYE, ŞEFTALİ, ZEYTİNYAĞI, FINDIK VE SÜT ÜRÜNLERİ TÜKETMEK ÇOK YARARLIDIR. FINDIK VS YERKEN AŞIRIYA KAÇMAMAK İYİDİR.

Hamilelikte Okunması Faydalı Dualar

1. Doğacak Çocuğun mücahid olması için KAF Suresi okunur.
2. Güzel Yüzlü olması için YUSUF Suresi okunur.
3. Ahlakı güzel olması için İNSAN-İBRAHİM Suresi okunur.
4. İlk 4 ay 70 bin SÜBHANALLAHİ VE BİHAMDİHİ okunur.
5. 9 ay boyunca 71 tane ENBİYA SURESİ okunur.
6. Doğumu Kolaylaştırsın diye İnşikak Suresinin ilk 3 ayeti okunur.
7. Çocuk doğduktan sonra 36. günü Enbiya Suresi okunur.
8. Ateşli Hastalık olmaması için Ali İmran Suresi okunur.
9. Ağlayan Çocuğa Cuma saati kulağına ezan ve Ali İmran Suresi 83. ayeti okunur.
10. Bol bol Yasin okunur.
11. Terfice, tüncina hatimleri okunur.
----------------------------------------------------------------------
Sütü az olan kadın
Bir kimse "Yâ Metîn" ismini bir yemek üzerine yazsa ve sütü az olan kadına yedirse sütü çok olur.

Çocuğun İtaatkar Olması İçin
Eğer, bir kimsenin oğlu kendine itaat etmezse şehadet parmağını onun eli üzerine koyarak "Yâ Şehîd" dese Allah'ın izniyle itaatkâr olur.
----------------------------------------------------------------------
Çocuk Düşmemesi İçin
Karısı hamile olup da erken doğum, çocuğun düşmesi veya geç doğması gibi korkular ve tehlikeler karşısında kalan bir kimse, parmağını hamile olan karısının karnına sürüp:

"Ya Mübdi" ismini 99 kere okursa Hak sübhanehu ve teala hazretleri o hamile kadını bu tehlikelerden saklar.

Çocuğun Huyunun Güzelleşmesi
Kötü huylu çocuğu olan bir kimse:

"Ya Mukît" ismini 7 kere bir boş kaba okusa ve o kabı su ile doldurup o kötü huylu çocuğuna içirse Allah'ın izniyle o çocuğun huyu güzelleşir.

yok canım öyle değil.ek alelde mutasyon olması heterezigot olması demek,iki alelde olması ise mutasyonun homozigot oolması demek.o bahsigeçen arkadşın ki mthfr 677 homozigot,benim ki ise heterezigot.heterezigot olanların pıhtılaşması diğer homozigotlara göre daha hafif.

tamam anladim canim simdi. yani homozigotlar ileri derecede pihtilasma, heterezigot daha hafif derecede olani... sagol canim bilgilendirdigin icin.

ay bak yine başladım yaa..dondurma yedim ay midemmi bulandı ne, başımmı dönüyo yoksa kafamın içinde birsürü ses neyse şaka biryana ramazan ayı yaklaşıyor ee ben hiç orucumu kaçırmam malum nedenler dışında ama ya hamileysem ,regl tarihim 5 ağustos olur hamile değilsem eğer.Acaba ay sonunda kan tahlili yaptırsam hamilelik varsa çıkarmı?

Son düzenleme:
X