Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

canımmmmm arkadaşlarım, haber beklediğinizi biliyorum, merak ve heyecan içinde gittim doktoruma, çooook şükür rabbime herşey yolunda, kalp atışlarını da dinledik bu sefer bebişimizin pıtır pıtır teyzeleri, gelişimide normal dedi doktorcum, son adet tarihinle uyumlu gidiyor, dedi. iğnelere kesinlikle aynı doz ve şekilde devam ediyoruz 11. haftaya kadar, bu doz sana iyi gelmiş, dedi...tabii "12 haftaya kadar bir sorun olmamasını diliyorum, sonrasında daha da rahatlıycaz ve artık bebeğimizi büyütücez" dedi doktorumuz...
darısı buradaki sevgili arkadşlarımın ve isteyen herkesin başına olsun inşallah...inanılmaz heyecanlı bir süreç ama sonu mutlu biter inşallah...
sevincimde, hüznümde hep yanımda olduğunuzu biliyor, desteğinizi yürekten hissediyorumm, bu zorlu yolda yalnız olmadığımı bilmek bana güç veriyor...sonsuz teşekkürler, iyi ki varsınız...allah hepinizin gönlüne göre versina.s.

sevgili şen ve ayşe .......ve diger arkadaşlar.bugün çok üzgünüm,hamileligimin olmadıgını ögrendim.kısmet tabi,ama bazen sabır etmek çok zor.sizlerin iyi olmasına sevindim.bendede yapişıklık olma ihtimalini düşünüyorum,ancak doktor arkadaşım bir ay daha beklememi adetimden 10 gün sonra endometrium kalınlıgına baktıktan sonra filime karar vermemizin daha uygun oldugunu söyledi.,ignelere gelince DMAH sanıldıgından fazla kullanılıyor ve genelde hasteneler toplu alım yaptıklarından dolayı piyasada bundan dolayı olmadıgını sanmıyorum.ve her defasında rapor yenilemek gerçekten işkence.hepinizi öpüyorum.

arevcim, çokk üzgünüm canım...ama yılmak yok öyle hemen:teselli: bu ay olmazsa gelecek ay olur inşallah ve haklısın bazen sabr etmek öyle zorki...allah bu yolda hepimize bolll sabır versin...bende doktor arkadaşının fikrine katılıyorum, bir ay daha bekleyip dediği gibi endometriuma baktırırsın sonrasında karar verirsin histeroskopi veya hsg ye...vee inşallah gerek kalmaz hsg ye filan, bebişin sürpriz yaparda gelir gelecek ay...reglden sonra ödevine iyi çalış, önemli günleri sakın kaçırmayerimseniben...en kısa zamanda bizlere güzel haberler vereceksin içime öyle doğuyor...sakın üzülmüyorsun, elinde değil biliyorum ama şimdi güçlü olma zamanı...dualarım seninlea.s.

kızlar meraba bende martın 21inde 4üncü düşügümü yaptım. çok üzgünüm,bebeklerim 5,6,7,6 haftalıkken düşüyo, gitmedigimiz yer kalmadı her tahlil temiz çıkıyo eşimdede bendede sorun yok görünüyo bende sadece antikor yüksek çıktı oda bebegi bi mikrop sanıp vücüdum onunla savaşıyomuş,hamile kalınca bende bi genleşme başlıyo vucut bebegi atınca normale dönüyorum.tüp bebekte bile atma ihtimali yüksekmiş o yüzden cesaret eddemiyoruz.yaşım 41 mücadele etmekten yoruldum artık ne psikolojim kaldı nede saglıgım her seferinde kürtaj olmaktanda yoruldum .ALLAH hepimizin yardımcısı olsun kadınlık zor zanaat.hepinizi öptüm by.

sevgili şen,
umarım söylediğin gibi olur ve fazla bekletmez lütfü hoca. bu arada bana cumartesi için randevu vermediler. kontrol muayenelerini hafta sonuna vermiyorlarmış. ya cuma yada pazartesi alabilirsin dediler. bende pazartesi öğleden sonra gideceğim. cumartesi olsaydı görüşürdük yine. yarın doktordan çıktıktan sonra gelişmelerden haberdar et bizleri. merakla bekliyoruz bizde. güzel dileklerimiz ve dualarımız seninle.

ayşecim, cumartesi çok sınırlı sayıda hasta alıyor hoca... bi de ben bilmiyordum kontrol muayenelerini cumartesiye vermediklerini, iyi oldu söylediğin, bende bekleme salonunda bakındım gelir misin diye ama göremeyince saatlerimiz farklı diye düşündüm...canım, haberler güzel çok şükür, bir parça daha içim rahatladı, biraz daha umutlandım tabii...allah pişman etmesin inşallah, herşey hepimiz için yolunda gitsin...bir haftadır ölüyordum heyecandan...hemşire hanım her seferinde bu kadar heyecanlanılır mı diyor, tansiyon fırlamış oluyor muayeneden önce...bebişim büyümüş teyzesi, ilk fotoğrafımızı aldık:nazar:, kalp atışlarını önceden görmüştük ama bugün sesini de dinledik:nazar:, nasıl bir duygu anlatamam, rabbim hepinize yaşatsın en kısa zamanda inşallah....bebğimin iyi olduğunu görmek ilk anneler günü hediyesi oldu bana...duaların ve desteğin için çok teşekkürler...çok öpüyorum. sevgilera.s.

bende ılk bebegımı 7 haftalıkken kaybeetım 2.bebegımıde down sendromu ıcın gıttıgımde kalp atımı yoktu bende tromtrombofili testı yaptırıcam yaptıran arkadaslar varmı devlet hastanesı yapıyor sanıyorum zorluk cıkarıyorlarm ı

celencimm, söylediğin gibi büyümüş bebişim teyzesi ve yedim tatlımı ama öncesinde heyecandan eşimle bile konuşamıyordum, muayene sonrası gidip bir güzel yedim baklavamı...canım, önerilerin için sağol, sen bize umut oluyorsun ve dediğin gibi bu iğneler gerçekten işe yarıycak galiba allahın izniyle tabii... ben önceki iki gebeliğimde şu an içinde bulunduğum haftayı görmemiştim hiç:nazar::nazar::nazar: bulantılar için doktorum iyiye işaret hiç kafana takma dedi, dolu dolu kusmadıkça hiç problem olmaz dedi, bol bol su içmemi önerdi...
celencim sen progestana ne kadar devam ettin, ne zaman bıraktın, merak ettim...
bende kızını ve seni yürekten kucaklıyorum...herşey gönlünce olsuna.s.a.s.

berna pıhtılasma testı nı devlet hastanesındemı yaptırdın bende 2. bebegımı 9. haftalıktı kaybettim simdi test yaptırıcam dr um igneyle destek verıcez dedı haftaya detaylı bılgı ıcın dr a gıdıcem ben hep baby aspırın kullandım ama yeterlı gelmedı

serapcım, buradan hamilelik haberini vereceğin günü sabırsızlıkla bekliyorummm. bu düğün işi iyi olmuş canım, bak biraz başka şeylerle meşgul olunca rahatlar kafan azda olsa, ardından da güzel bir yaz tatili yaparsın eşinle baş başa, dönüşte de bize güzel ve hayırlı haberlerle dönersin inşallah...
bu arada bugün bende birkaç parça birşey aldım kendime, eşime erken dedim ama dinlemedi ve aslında haklıydı, pantolonlarımın bel kısımları sıkmaya başlamıştı, çok güzel ciciler var, korkudan fazla bişi almadım, sonra üzülürüm dedim (inşallah bu defa hiçbirimiz üzülmeyiz, allah yardımcımız olsun)...darısı başına canım benima.s.

kızlar meraba bende martın 21inde 4üncü düşügümü yaptım. çok üzgünüm,bebeklerim 5,6,7,6 haftalıkken düşüyo, gitmedigimiz yer kalmadı her tahlil temiz çıkıyo eşimdede bendede sorun yok görünüyo bende sadece antikor yüksek çıktı oda bebegi bi mikrop sanıp vücüdum onunla savaşıyomuş,hamile kalınca bende bi genleşme başlıyo vucut bebegi atınca normale dönüyorum.tüp bebekte bile atma ihtimali yüksekmiş o yüzden cesaret eddemiyoruz.yaşım 41 mücadele etmekten yoruldum artık ne psikolojim kaldı nede saglıgım her seferinde kürtaj olmaktanda yoruldum .ALLAH hepimizin yardımcısı olsun kadınlık zor zanaat.hepinizi öptüm by.

sevgili sevgi yumağı, öncelikle hoşgeldin ve kayıpların için gerçekten üzgünüm, allah sabır versin...burada hepimiz benzer durumlar yaşadık...senin gibi bazı arkadaşların katil antikorlar dediğimiz antikorları var başka bir forumda okumuştum, selenyumun bu antikorları azalttığını okumuştum bir araştır istersen, yalnız kayıplarının çok erken dönemde olması kromozom anomalisi ihtimalini de güçlendiriyor bakıldı mı düşük materyallarinin kromozomlarına??
allah yardımcın olsun inşallah....sevgiler

sevgili mehtap, geçmiş olsun allah başka acı yaşatmasın, inşallah doğru teşhis ve tedaviyle kavuşursun bebeğine...bizler genelde üniversite hastanelerinde yaptırdık pıhtılaşma testlerimizi...doktorun istekte bulunduğu zaman sorun çıkmıyor, rahatça yaptırabilirsin...kolay gelsin...

nılıfercım cok sagol ıstanbulda dogru dr bulmak o kadar zorkı cogu para peşinde 2.hamileligimde folik asit ve bebe aspirin +progestoron ıgnesi oldugum halde 9. haftada kaybettıgım bebegımı15 gun sonra kontrollerıme gıttıgımde kalp atısı olmadıgını gorduk progestoron igne kullandıgım ıcınde normal dusuk yapamadım bıraz daha gecıkseydım belkıde zehırlenecektım suan yere cakılmıscasına canım acıyo ama sızlerın sayesınde bıaz daha ıyıyım ıyıkı varsınız

Şen ve diğer kızlar merhaba;
ben geçtiğimiz c.tesi günü 3. kürtajımı yaptırmak zorunda kaldım. Belirtiler sizinkilerle aynı. Soktorum Kan Pıhtılaşmasından olabileceğinden şüpheleniyor. 2 ay sonrs test yapılacak. vücudumdan gebelik izlerinin silinmesini bekliyoruz. bu durumu öğrenir öğrenmez araştırmaya başladım. ve bu foruma ulaştım. Baştan beri bütün yazılanları okudum. Sayfalar ilerledikçe dahada heyecan yaptım ve ŞEN senin hamilelik haberini okuyunca çok sevindim inan. Şuan takibim altındasın hergün bi açıp bakıyorum babişinin ve senin durumuna. Sonuçta bende aynı vakaysam şayet tecrübe ve moral olmuş olacaksın.

serapcım, buradan hamilelik haberini vereceğin günü sabırsızlıkla bekliyorummm. bu düğün işi iyi olmuş canım, bak biraz başka şeylerle meşgul olunca rahatlar kafan azda olsa, ardından da güzel bir yaz tatili yaparsın eşinle baş başa, dönüşte de bize güzel ve hayırlı haberlerle dönersin inşallah...
bu arada bugün bende birkaç parça birşey aldım kendime, eşime erken dedim ama dinlemedi ve aslında haklıydı, pantolonlarımın bel kısımları sıkmaya başlamıştı, çok güzel ciciler var, korkudan fazla bişi almadım, sonra üzülürüm dedim (inşallah bu defa hiçbirimiz üzülmeyiz, allah yardımcımız olsun)...darısı başına canım benima.s.

çok sevindim arkadaşım rabbim sonuna kadar böyle güzel haberler almayı nasip etsin yok be güzelim hiç cesaretim yok hamileliğe ne zaman hayırlıysa rabbim o zaman hamile kalmayı nasip etsin bir 4. kaybetmek düşünmek bile istemiyorum evet düğün iyi oldu hakikaten kafamı dağıtıyorum biraz ama genede aklımın köşesinde tabi üzerimdeki yük gitmiyor genede inş bu sene bol bol tatil yapmak istiyorum iyi yapmışsın alışveriş yaparak bugünün stresini( bilirim çok zor) atmışsındır hamile butiklerinin önünden geçerken vitrine bakamıyorum biliyormusun sen benim yerimede al olurmu korkma canım bol bol al rabbim kucağına almayıda nasip edecek inş amiin hiçbirimiz üzülmeyelim inş allah yardımcımız olsun

sevgi yumağı aynı dert bendede var.benim1 fZLA 5 DEFA KÜRTAJ OLDUM.sadece mthfr homozigot çıktı diğer tetkiklrerim kromozan fallan normal.benimkilerde 6 haftalıkken kayıplar.vücudum bebeği kabul etmiyor 5. hafta ateş basıyor beni bebekler ölüyor.gitmediğim prof kalmadı ankarada.son kürtajımda parça kaldı 2. defa yapıldı. giden vücuttan gidiyor.şansımızı fazla zorlamamak lazım. son defa tüp bebek denemeyi düşünüyorum o da olmazsa bırakıcam yaş oldu 38.

celencimm, söylediğin gibi büyümüş bebişim teyzesi ve yedim tatlımı ama öncesinde heyecandan eşimle bile konuşamıyordum, muayene sonrası gidip bir güzel yedim baklavamı...canım, önerilerin için sağol, sen bize umut oluyorsun ve dediğin gibi bu iğneler gerçekten işe yarıycak galiba allahın izniyle tabii... ben önceki iki gebeliğimde şu an içinde bulunduğum haftayı görmemiştim hiç:nazar::nazar::nazar: bulantılar için doktorum iyiye işaret hiç kafana takma dedi, dolu dolu kusmadıkça hiç problem olmaz dedi, bol bol su içmemi önerdi...
celencim sen progestana ne kadar devam ettin, ne zaman bıraktın, merak ettim...
bende kızını ve seni yürekten kucaklıyorum...herşey gönlünce olsuna.s.a.s.

tatlım bitanem o kadar sevindim ki anlatamam :1hug: allahım inşallah herseyi sonuna kadar yolunda götürürde bebeğini kucağına aldığın haberlerinide alırız burdan..ve isteyen tüm arkadasların..şencim ben progestanı 10 haftalığa kadar kullandım..kestiketen sonrta kanamam oldu 13.haftada doktorcum hemen tekrar baslattı bu sefer fitil olarak kullandım o içtiğimiz hapları..allaha şükür onuda atlattık..hayatım doktorunun 12, haftadan sonra rahatlıycaz demesi bizim hastalığımızla ilgili bişeymi ki??ben bebek büyüdükce damarlarıda büyüyor ve genişliyor ve riskimiz azalıyor die duymustum birinden..acaba onu mu kastettikiCADIARZU

sevgili şen senin adına çok sevindim umarım her şey yolunda gider.ben pek vakit ayırıp diger arkadaşlarla duygularını paylaşamıyorum ama herkese Allah tan sabır diliyorum.ve bildigim kadarıyla devlet hastenelerinde trombofiliye yönelik paneller sınırlı sayıda yapılıyor.bununla ilgili tahlil yaptırmak isteyen arkadaşlar vakit kaybetmek istemiyorlarsa üniversite hastanesine gitmeleri daha uygun olur sevgiler.

Arkadaşlar Benimde 2kürtaj Tabiki Karnimda Kalpleri Durdu Ve Kürtaj Oldum 2tanede Düşügüm Oldu Ama Doktorlar Yaptiklari Testlerde Birşey Bulamadilar Hepimiz Için Hakkimizda Herşeyin Hayirlisi Olsun

canım celencimmm, amin diyorum bütün iyi dileklerin için...doktorumun 12. haftayla ilgili tam olarak ne kastettiğini anlamadım, yani normal gebeliklerde de 12. haftadan sonra risk azaldığı söylenir ya hep, onu mu kastetti acaba??? ama şu da var tabii, doktorum bizim durumumuzda ilk günden beri hep derki 9 ay riskiniz devam ediyor der ama şunu da ekler herşey yolunda giderse 12-14. haftadan sonra içimiz daha rahat olucak der hep...bu gidişimdede aynı şeyi söyledi canım...belki de senin söylediğin gibi de düşünüyor olabilir...nasıl cevap verdim ama:bbo: hatta artık ikili testin yapılacağı haftaya verdi randevuyu, şimdi ben o zamana kadar nasıl durucam diyorum...eşimle biz arada yine gideriz randevu tarihini beklemeyiz diyoruz..
sen hangi aralıklarla gitmiştin kontrollere?? 7 hazirana gün verdi doktorcum bu defa...önceden 15 günde görüşüyorduk...progestan bilgisi için teşekkürler canım...a.s.

Son düzenleme:
Ayşecim ; operasyonunun sıkıntısız geçmesine sevindim. Bende de septum tespit edilmiş , makasla kesilmiş. Bana da antibiyotik verilmedi , o yüzden kullanmadım. Reçetede sadece ağrı için parol yazıyordu. Bence antibiyotiği kendin alıp kullanma. Sanırım işlemden sonra rahmin içine antiseptik bir sıvı enjekte ediliyor ( tentürdiyot gibi ), işlemden sonra sızıntısını hissetmişsindir. O sıvı enfeksiyonu önlemek için yeterli oluyor olabilir.

İyi istirahatler diliyorum , bakalım Lütfü bey sana ne tavsiye edecek. İyi haberlerini bekliyoruz. Sevgiler...

slm papatyasüreyya,
canım iyi dileklerin ve verdiğin bilgiler için çok teşekkürler. bende söylediğin gibi antiseptik sıvıyı hissettim operasyondan sonra ve antibiyotik kullanmaktan vazgeçtim. bende yapışıklık gözlenmedi yazıyordu operasyon kağıdımda minimal septum gözlendi makasla kesildi diyordu. şu an yine bir sürü soru var kafamı kurcalayan. lütfü hoca adetimin gününe göre endometrium kalınlığımın çok az olduğunu söylemişti. yapışıklıkta yoksa bu incelmenin nedeni nedir bilmiyorum. hormonlarla ilgili galiba. yarını sabırsızlıkla bekliyorum. bu konuda bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.

canımmmmm arkadaşlarım, haber beklediğinizi biliyorum, merak ve heyecan içinde gittim doktoruma, çooook şükür rabbime herşey yolunda, kalp atışlarını da dinledik bu sefer bebişimizin pıtır pıtır teyzeleri, gelişimide normal dedi doktorcum, son adet tarihinle uyumlu gidiyor, dedi. iğnelere kesinlikle aynı doz ve şekilde devam ediyoruz 11. haftaya kadar, bu doz sana iyi gelmiş, dedi...tabii "12 haftaya kadar bir sorun olmamasını diliyorum, sonrasında daha da rahatlıycaz ve artık bebeğimizi büyütücez" dedi doktorumuz...
darısı buradaki sevgili arkadşlarımın ve isteyen herkesin başına olsun inşallah...inanılmaz heyecanlı bir süreç ama sonu mutlu biter inşallah...
sevincimde, hüznümde hep yanımda olduğunuzu biliyor, desteğinizi yürekten hissediyorumm, bu zorlu yolda yalnız olmadığımı bilmek bana güç veriyor...sonsuz teşekkürler, iyi ki varsınız...allah hepinizin gönlüne göre versina.s.

sevgili şen,
bu sıralar çok yoğunum fakat aklım sendeydi inan. sabahleyin fırsat bulunca açtım interneti güzel haberlerin okuyunca içim rahatladı ve çok mutlu oldum. inşallah bütün hamileliğin boyunca bu güzel haberlerini almaya devam ederiz. ayrıca güzel dileklerin içinde çok teşekkürler. birdahaki anneler gününe umarım hepimiz mutlu gireriz.

X