Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

sevgili şen ve ayşe .......ve diger arkadaşlar.bugün çok üzgünüm,hamileligimin olmadıgını ögrendim.kısmet tabi,ama bazen sabır etmek çok zor.sizlerin iyi olmasına sevindim.bendede yapişıklık olma ihtimalini düşünüyorum,ancak doktor arkadaşım bir ay daha beklememi adetimden 10 gün sonra endometrium kalınlıgına baktıktan sonra filime karar vermemizin daha uygun oldugunu söyledi.,ignelere gelince DMAH sanıldıgından fazla kullanılıyor ve genelde hasteneler toplu alım yaptıklarından dolayı piyasada bundan dolayı olmadıgını sanmıyorum.ve hr defasında rapor yenilemek gerçekten işkence.hepinizi öpüyorum.
sevgili arev74,
canım yaşadığın sıkıntıyı inan çok iyi anlıyorum. bende dört aydır
tekrar deniyordum ve her ay öyle bir strese giriyordumki özellikle regl olmaya yakın uykularım bile kaçıyordu. birde sonuç olumsuz olunca sorun ne deyip kendi kendimi yiyordum. yapışıklık olma ihtimaline gelince benim filmlerden birşey anlamadığı için lütfü hoca histeroskopi önermişti. ordada yapışıklık değilde minimal septum gözlenmiş. birde lütfü hocaya gittiğimde adetimin 11. günü idi. endometrium kalınlığımın 3mm olduğunu bununda yapışıklıktan veya hormonlardan kaynaklanabileceğini söylemişti. endometrium kalınlığı yumurtlama gününü doğru en az 6 ençok 14mm olması gerekiyormuş . tüp bebek denemelerinde bile 6 mm altında olunca uygulamayı erteliyorlarmış. yani benim bu değerle hamile kalmam zaten mümkün değilmiş. bence sende endometrium kalınlığını ölçtür derim. zaten ultrasonla hemen ölçülebiliyor. herhangi bir zorluğu yok. ordan aldığın sonuca göre karar verirsin ne yapacağına. bu arada stres yapmamaya çalış. bence streste etkiliyor bizleri. ben bu ay öyle rahatımki en azından bu ay denemiyorum. gün hesaplamalar, ateş ölçmeler, akıntı kontrol etmeler vs vs.bu ay yok. tekrar denersem bu ayki gibi olmaya çalışacağım tabi yapabilirsem. kendine iyi bak gelişmelerden bizleri haberdar et.

ben 11 ay önce pulmoner emboli geçirdim ve yapılan incelemeler sonunda antifosfolipit hastası olduğumu öğrendim.bu siteyi tesadüfen buldum ve bu hastalıkla ilgili bilgileri-tecrübeleri paylaşmak istiyorum.

Merhaba mserap;
Yok arkadaşım nerde ben hep hazırım ama araştırmalar 10 ay öncesine kadar sürdü sonra 4 ay hamile kalamadım ve sonrada eşim 6 ay askere gitti derken bu günlere geldik ...İnşallah eşimin 5 günü kaldı bakalım hayırlısı bundan sonra :emir_bebek: Evet dr lar hep onu söylüyor, inşallah hepimiz birdaha kötü şeyler yaşamadan kavuşuruz,a.s.

canımmmmm arkadaşlarım, haber beklediğinizi biliyorum, merak ve heyecan içinde gittim doktoruma, çooook şükür rabbime herşey yolunda, kalp atışlarını da dinledik bu sefer bebişimizin pıtır pıtır teyzeleri, gelişimide normal dedi doktorcum, son adet tarihinle uyumlu gidiyor, dedi. iğnelere kesinlikle aynı doz ve şekilde devam ediyoruz 11. haftaya kadar, bu doz sana iyi gelmiş, dedi...tabii "12 haftaya kadar bir sorun olmamasını diliyorum, sonrasında daha da rahatlıycaz ve artık bebeğimizi büyütücez" dedi doktorumuz...
darısı buradaki sevgili arkadşlarımın ve isteyen herkesin başına olsun inşallah...inanılmaz heyecanlı bir süreç ama sonu mutlu biter inşallah...
sevincimde, hüznümde hep yanımda olduğunuzu biliyor, desteğinizi yürekten hissediyorumm, bu zorlu yolda yalnız olmadığımı bilmek bana güç veriyor...sonsuz teşekkürler, iyi ki varsınız...allah hepinizin gönlüne göre versina.s.

Canım arkadaşım; iyi haberlerini duydukça inan çok mutlu oluyorum.:dance: Bence ikinci kalp atışını duyabilmek çoık önemli, çünkü ben hiç duyamadım,:1no2:. İnşallah bundan sonraki kontrollerinde Allahın izniyle hep böyle mutlu geçecek, kaygıların biraz azalmıştır hamileliğin tadını çıkar artık doya doya... a.s.

ben 11 ay önce pulmoner emboli geçirdim ve yapılan incelemeler sonunda antifosfolipit hastası olduğumu öğrendim.bu siteyi tesadüfen buldum ve bu hastalıkla ilgili bilgileri-tecrübeleri paylaşmak istiyorum.

Merhabalar hoşgeldiniz;
Çok geçmiş olsun, Bende de antifosfolipit antikor sendromu var, 2 düşüğüm oldu bu yüzden , sizin sağlıklı bebeğiniz varmı? Şuan kortizon kullanıyorum hamilelik için, ama normal şartlarda ne gibi zararlarının olacağını hiç düşünmedim şimdiye kadar. Siz nerde ve nasıl bir tedavi şekli görüyorsunuz ?

merhaba ben 18 ve 9 yaşlarında 2 çocuk annesiyim. ben hastalığımı geçen yıl akçiğer embolisi (3 ay ara ile 2defa )geçirdikten sonra öğrendim.10 aydır çapa tıp fakültesinde tedavi oluyorum.

merhaba ben 18 ve 9 yaşlarında 2 çocuk annesiyim. ben hastalığımı geçen yıl akçiğer embolisi (3 ay ara ile 2defa )geçirdikten sonra öğrendim.10 aydır çapa tıp fakültesinde tedavi oluyorum.

Allah bağışlasın maşallah, ama bu rahatsızlık sonradan ortaya çıkabiliyormu , ben doğuştan diye biliyordum yani tetikleyici etkenlerle ortaya çıkyor diye biliyordum... yani hamilelik ,stres gibi nedenlerle , Takrardan geçmiş olsun inşallah birdaha tekrarlanmaz...

Merhabalar hoşgeldiniz;
Çok geçmiş olsun, Bende de antifosfolipit antikor sendromu var, 2 düşüğüm oldu bu yüzden , sizin sağlıklı bebeğiniz varmı? Şuan kortizon kullanıyorum hamilelik için, ama normal şartlarda ne gibi zararlarının olacağını hiç düşünmedim şimdiye kadar. Siz nerde ve nasıl bir tedavi şekli görüyorsunuz ?

merhaba ben 2 çocuk annesiyim.yaklaşık 9 aydır comadin kullanıyorum. çapa tıp fakültesi hemotoloji bölümünde tedavi oluyorum.dilerim sağlıklı bebeklere kavuşursunuz.herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle.

Merhaba cananla;
Muayene olman iyi olmuş, umut vermesinden dolayıda senin adına çok sevindim arkadaşım , hocadan böyle şeyler duymak insanın moralini çok yükseltiyor. Tekrardan kan testi falan istemedimi ? Yaaa bende soracaklarımı hep unutuyordum sonradan artık not tutmaya başladım . Ordan kopya çekiyorum :) Düşük materyalinin sonucu bizimde baya geç çıkmıştı . İçini ferah tut inşallah birşey çıkmaz...

merhaba beliz, tşk ederim. aldığı kültürlerden farklı olarak kan testi de istedi, sonuçları haftaya çıkacak. umarım her şey iyi olur.

merhaba arkadaşlar, eşimin yemin töreni vardı, onun yanına gitmiştim, haberlerinizi merak ettiğimden fırsat buldukça mesajlarınızı okudum ama cevap yazma fırsatım olmamıştı..
şen, bebeğinin kalp atışlarını duymuş olmana çoook sevindim.. inşallah her şey hep yolunda gider...
ayşe, senin dr.la randevunun iyi geçmesine çok sevindim.. inşallah iyi haberlerini de yakında alacağız.
arev, lütfen üzülme, inşallah en yakın zamanda güzel haberlerini alacağız..
beliz, eşin geliyormuş ne güzel, darısı bana, daha beş ay var ama haftasonu sonu görmek bile iyi geldi...
aramıza yeni katılan arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz..inşallah hepimiz sağlıklı olarak bebeklerimize kavuşacağız...

Allah bağışlasın maşallah, ama bu rahatsızlık sonradan ortaya çıkabiliyormu , ben doğuştan diye biliyordum yani tetikleyici etkenlerle ortaya çıkyor diye biliyordum... yani hamilelik ,stres gibi nedenlerle , Takrardan geçmiş olsun inşallah birdaha tekrarlanmaz...

merhaba beliz çok haklısın bu genetik özellik taşıyan bir hastalıkmış.faktör V genetik taramasında benim sonucum heterozigot çıktı.benim en büyük şansım hamilelik dönemlerimde ciddi sorun yaşamamış olmam.benim durumumda sizlere umut vermeli diye düşünüyorum.herşey gönlünüzce olsun.sevgiler

merhaba arkadaş bende aynı dertten muzdaribim 2düşük yaptım.

arkadaşlar bende 16 haftalık 2 düşük yaptım
birsürü tahlil yaptılar ama sebep bulunamadı
bebekler sağlıklıydı otopsi yaptırdık
kan pıhtılaşması hangi testle anlaşılıyor bilgi verirseniz sevinirim.

Günaydın koslavanishmax;
Düşüğe sebep olabilecek iki tane büyük sebebiniz var ve hiç sorun yaşamadan iki tane evlat sahibi olmuşsunuz maşallah;gerçekten bu bizim için çok büyük bir umut , drlar da bu yüzden kesin bir tedavi şekli bulamıyorlar demekki bizlere .Allah hepimiz için en hayırlısını versin inşallah.
Bu faktörlerin AFAS ile bir bağlantısı varmı benim onlar normal çıktı, sadece protein C düşük çıkmıştı. Sevgiler.

merhaba arkadaşlar, eşimin yemin töreni vardı, onun yanına gitmiştim, haberlerinizi merak ettiğimden fırsat buldukça mesajlarınızı okudum ama cevap yazma fırsatım olmamıştı..
şen, bebeğinin kalp atışlarını duymuş olmana çoook sevindim.. inşallah her şey hep yolunda gider...
ayşe, senin dr.la randevunun iyi geçmesine çok sevindim.. inşallah iyi haberlerini de yakında alacağız.
arev, lütfen üzülme, inşallah en yakın zamanda güzel haberlerini alacağız..
beliz, eşin geliyormuş ne güzel, darısı bana, daha beş ay var ama haftasonu sonu görmek bile iyi geldi...
aramıza yeni katılan arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz..inşallah hepimiz sağlıklı olarak bebeklerimize kavuşacağız...

Günaydınlar cananla; Evet darısı seninde başına arkadaşım, sizde zor olan kısmını atlatmışsınız, bundan sonrası acemilik kadar zor geçmiyor, haftayada sonuçların güzel çıkar inşallah.Sevgiler

ayşacim, dün kontrolün nasıl geçti??inşallah bir sorun yoktur, haber ver merak ediyoruz....
sevgilera.s.

Günaydın koslavanishmax;
Düşüğe sebep olabilecek iki tane büyük sebebiniz var ve hiç sorun yaşamadan iki tane evlat sahibi olmuşsunuz maşallah;gerçekten bu bizim için çok büyük bir umut , drlar da bu yüzden kesin bir tedavi şekli bulamıyorlar demekki bizlere .Allah hepimiz için en hayırlısını versin inşallah.
Bu faktörlerin AFAS ile bir bağlantısı varmı benim onlar normal çıktı, sadece protein C düşük çıkmıştı. Sevgiler.

Merhaba Beliz;AFAS ile ilgili bilgim yok ama bana 3-4 defa ANA ve anti-kardiolopin IgM IgG testleri yapıldı.ANA testi hafif benekli pozizif ,anti-kardiolopin de 100 ile 23 arasında çıktı. benim şu andaki en ciddi sorunum INR değerimin düşük olması.Her gün 2,5 tablet comadin almama rağmen INR doktorumun istediği düzeye çıkmadı.Dilerim sen ve diğer arkadaşlar en kısa sürede sağlıklı bebeklere kavuşursunuz.En güzel günlerin seninle olması dileğiyle.

Merhaba mserap;
Yok arkadaşım nerde ben hep hazırım ama araştırmalar 10 ay öncesine kadar sürdü sonra 4 ay hamile kalamadım ve sonrada eşim 6 ay askere gitti derken bu günlere geldik ...İnşallah eşimin 5 günü kaldı bakalım hayırlısı bundan sonra :emir_bebek: Evet dr lar hep onu söylüyor, inşallah hepimiz birdaha kötü şeyler yaşamadan kavuşuruz,a.s.
merhaba beliz,
10 ay süren araştırma da ne neler araştırıldı bu kadar banada yazarmısın merak ettim şimdi benim araştırmalar 1-2 ay falan sürmüştü demek bide asker yolu bekliyorsun rabbim sağ salim kavuştursun neyseki az kalmış inş yaşamayız aynı şeyleri bir daha rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin bebeklerimizi

merhaba beliz,
10 ay süren araştırma da ne neler araştırıldı bu kadar banada yazarmısın merak ettim şimdi benim araştırmalar 1-2 ay falan sürmüştü demek bide asker yolu bekliyorsun rabbim sağ salim kavuştursun neyseki az kalmış inş yaşamayız aynı şeyleri bir daha rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin bebeklerimizi

Günaydın mserap;
Duaların için çok teşekkür ederim arkadaşım , amin inşallah, Benimkisi şöyle oldu, ikinci hamileliğimi öğrendiğimde araştırmalarım yapıldı ve sorunum bulundu ( Bağışıklık sistemi ) hemen ilaca başlandı ama bebek yaşamadı, sonra aynı testler ve yanında diğer bölümlerle alakalı oluşabilecek ( kendi sağlığım açısından ) rahatsızlıklar için o bölümlerde tekrarlanan araştırmalar yapıldı falan derken zaman geçti, bu arada da kadın doğumda ilaç denemeleri ( 4 ay aspirin olmadı 6 ay kortizon ) yapıldı . Yani her gittiğimde aynı testler tekrarlandı ve buda zaman aldı .
Sen üniverisite hastanesinemi gidiyorsun, eğer öyleyse gereken bütün araştırmalar yapılmıştır diye düşünüyorum. Eşinle birlikte genetik incelemeleriniz yapıldımı?
Kendine iyi bak arkadaşım ,sevgiler..

X