Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

hoşgeldin berna.düşüklerin nasıl oldu.bu test nerde yapılıyor ve maliyetlimdir.doktor araştırmaya gerek olmadığını önlem olsun diye bebe asprini kullanmamın yeterli olduğunu söyledi ama belki benimde iğne olmam gerekiyodur.bebe asprini yeterli olmayacak belki.bu hastalığın belirtisi varmı??

canım ben bi düşük yaptım 9 haftalıkken kalbi durdu.2 hafta sonra kontrolde farkettik.inşallah bebe asprini yeterli olur.yoksa iki düşük daha yapmam gerekecek öylemi :KK43:(

Kullanıcı talebi ile kaldırıldı !

Son düzenleyen: Moderatör:
şükocum ben test yaptırmadım.ama doktorum önlem olsun diye bebe aspirini kullacaksın ikinci gebeliğinde dedi.ama şimdide acaba yeterli olurmu diyorum sadece aspirin.bu test nerde nasıl ve ne kadara yapılıyor bilgi verirmisin.

şükocum merhaba birşey soracam canım.senin kanpıhtılaşması tromboli mi genetik kağıdanda bunu yazıyormu çok acil canım yazrmısın

canım bende kan pıhtılaşması varmı bilmiyorum.doktor tek düşükten sonra araştırma yapmaya gerek olmadığını söyledi.her beş gebelikten biri düşükle sonuçlanırmış.bir düşük her kadın için normal kabul ediliyormuş ama devamı gelirse geniş araştırma yapılacakmış.ikinci gebeliğinde önlem olsun diye bebe asprini kullanacaksın dedi.levent beyi biliyorum devlet hastanesinde beta hcg sonucumu ona göstermiştim 59 çıkmıştı.çok moralimi bozmuştu hemen dış gebelik olabilir demişti.ufuk beyi övüyolar ama oda devlet hastanesinde ilgilenmiyor özel muayenehaneside çok pahalı.tekrar hamile kalırsam yine anadolu hastanesine gitmeyi düşünüyorum.canım sen moralini bozma bak sorununu öğrenmişsin bu çok önemli.sebepsiz düşük yapan ve bu nedenle önlemini alamayan o kadar çok kadın varki.sen tekrar hamile kaldığında önlemini alarak doğuracaksın çocuğunu inşallah bu çok güzel bişey.tekrar bi doktora git istersen rahmini kontrol etsin belki o kadar bekleme gerek yoktur.doktor banada önce 3 ay dedi ama ikinci gittiğimde o kadar beklemene gerek yok reglinden sonra başlayabilirsin dedi.ama beklemen gerekiyorsada bekle canım buna değer.inanıyorumki hemen hamile kalacaksın.zaten 3 kere kalabilmişsin.bende görüşmeyi çok isterim bi gün.bende yeni işe başladım ondan önce evdeydim birazda kafam dağılsın diye girdim işe.bakalım bi gün ayarlar görüşürüz.bende seni çok öptüm canım.
genciza,canım dr.lar ilk bebekte pek önermezler testleri,banada öyle demişlerdi herkadında yüzde 50 si düşük yapıyor bu doğru,canım ya bende bu akşam dr.gittim bir kontorolden geçeyim dedim aslında morelim çok bozuk şuanda adedliyim ama çok az oluyorum ve şüphelendim bir şeyler var diye,mecburen emin damgacıya gittim bende kist vardı ve hiç duymadığım şeyi duydum birtane yumurta çatlammamış ilk deha yaşıyorum bunuda,çarşamba günü hormon testti istedi ama senin bebğin tabiki olur dedi mecbur senin iğne olman gerekli hamileyken dedi.genciza cım bilmiyorum yaaa artık bıktım morelim çok bozuldu sağolsun eşim hep destek veriyor,neyse canım işe başlamışsın hayırlı olsun nereye başladın,olsun birgün ayarlarız görüşürüz seni böyle tanımakta güzel canım.ay birde dr.dediki hamileliği hemen düşünebilirsin dedi öptüm canım kendine iyi baka.s.

bende de kan pıhtılaşması var arkadaşlar 3 kez düşük yaptım. şimdi babyprin kullanıyorum ve gebeliğe hazırlanıyorum. yarın test yaptıracağım.. geçmiş konuşmaları birazdan okuyacağım .. konu görünce damladım hemen.. başka kimler var ki benim gibi.

ben gebe kaldıktan sora iğne olacağım mesela 9 ay boyunca

bernacım merhaba sendedemi kan pıhtılaşması var,oooffff ya ne bu ya bendede var canım.yazılarım oku görür canım bende üçtane bebğimi kaybettim genetik testti yaptırdınmı benim dr.homozigot anneden yada babdan geçmiştir anlamına gelir dedi,ama bende tromboli risk var senin kağıtta böylemi yazıyor benim kesin iğne olmam gerekliymiş ama seninkini merak ettim bana yazarmısın bak canım sende morelini bozma bizde anne olacaz dr.senin gibi çok var dedi ama hepside şu an anne dedi bunları böyle düşün kendine iyi bakkkka.s.

Irmak1979 merhaba canım öncelikle çok geçmiş olsun çok zor şeyler yaşayan bilir ALLAH yardımcımız olsun.Benimde trombofili bende 2 düşük yaptım hamileliğimde iğne kullanacam şimdiden bebek aspirini ve folik asit kullanıyorum.Allah iyi doktorlarla karşılaştırsın hepimizi.Hakkımızda hayırlısı

genciza,canım dr.lar ilk bebekte pek önermezler testleri,banada öyle demişlerdi herkadında yüzde 50 si düşük yapıyor bu doğru,canım ya bende bu akşam dr.gittim bir kontorolden geçeyim dedim aslında morelim çok bozuk şuanda adedliyim ama çok az oluyorum ve şüphelendim bir şeyler var diye,mecburen emin damgacıya gittim bende kist vardı ve hiç duymadığım şeyi duydum birtane yumurta çatlammamış ilk deha yaşıyorum bunuda,çarşamba günü hormon testti istedi ama senin bebğin tabiki olur dedi mecbur senin iğne olman gerekli hamileyken dedi.genciza cım bilmiyorum yaaa artık bıktım morelim çok bozuldu sağolsun eşim hep destek veriyor,neyse canım işe başlamışsın hayırlı olsun nereye başladın,olsun birgün ayarlarız görüşürüz seni böyle tanımakta güzel canım.ay birde dr.dediki hamileliği hemen düşünebilirsin dedi öptüm canım kendine iyi baka.s.

canım kist bende olmadı ama çevremden çok duydum ciddi bişey değil.doğum kontrol hapı veriyorlar geçiyor.sitede bi çok kişidede yumurta çatlamadığı için kist oluşmuş.yani korkmana gerek yok.ben bile bi düşükten sonra yıkıldım senin durumunu tahmin edebiliyorum.ama yazgımızda varmış yaşıyoruz.allah bugünlerimizi aratmasın bize.eşlerimize ve bize sağlık versin yeterki doğurganlık özelliğimizi kaybetmediğimiz sürece umudumuz devam ediyor.hem bak beklemene gerek yok demiş doktor buda çok güzel bi haber.ben bi elektrikçide önmuhasebede başladım işe ramazanda biraz zor oluyor ev iş ama idare ediyorum.boş zamanım olmaması bi taraftanda iyi başka şey düşünmeye fırsat olmuyor ve zaman çabuk geçiyor.yazışmaya devam edelim canım a.s.:1hug:

Irmak1979 merhaba canım öncelikle çok geçmiş olsun çok zor şeyler yaşayan bilir ALLAH yardımcımız olsun.Benimde trombofili bende 2 düşük yaptım hamileliğimde iğne kullanacam şimdiden bebek aspirini ve folik asit kullanıyorum.Allah iyi doktorlarla karşılaştırsın hepimizi.Hakkımızda hayırlısı

eylülcüm merhaba geçmiş olsun canım,hamileliğinde bu iğneden kulandınmı hiç yazarmısın çok merak ettim bu iğnelerde düşük yapar diye korkuyorum yazdığın için teşşekkürler

ırmakçım bu arada adetlerim az oluyo demişsinnnn yaa
rahim filmi çektirdin mi hiç?????

benim düşükler sebebiyle çok fazla kürtaj olduğum için rahimde yapışıklık oluşmuştu.. benim de adetlerim çok azdı.. rahim filmi çektiler.. sonra ameliyat oldum ben tam üç kez :KK43:(( çok sıkıntı çektim ben yaa

neyse bu ay yumurta çatlatma iğnesi oldum.. ve bugün test sonucumu alacam bakalım sonra 9 aylık bi yolculuk başlayacak.. ama hep iyi tarafından bakmaya çalışıyorum.. canım benim sen özel doktora mı gidiyosun.. biraz anlatsana..

yani ben yıllarca gittim ve hiç araştımadılar.. üstüne üstlük kürtajlarım da hep özel muayenehanelerde oldu.. ve rahimde yapışıklık oluşmuş.. en sonunda hastaneye gittim ve tetkiklerim yapıldı.. özetle böyle.. ama yaşadıklarımı bir ben bilirim
bernacım merhaba sanada çok geçmiş olsun,bunu gerçekten yaşayan biliyor seni çok iyi anlıyorum çünkü bende kolay şeyler yaşamadım değil,canım birşey soracam hamileliğin normal yolundamı kalıyordum daha önce bunu merak ettim,ben bütün hamileliğimde normal şekilde kaldım yumurtalıkta bir sorun yaşamadım ama şimdi adedtim neden böyle oldu bilemiyorum yarın hormon testti yaptıracam bakalım ne olacak canım senin neden düşüklerin oldu bunu araştırmadılarmı benim üçüncü bebğeğim düştüğünde araştırıldı ama ben dr.kurbanı oldum şimdi dr.bu iğnelerin olduktan sonra bebeğini alırsın kucağına dediler,canım ben hep özel paralı dr.lara gittim ve yine hep özele gidiyorum

canım kist bende olmadı ama çevremden çok duydum ciddi bişey değil.doğum kontrol hapı veriyorlar geçiyor.sitede bi çok kişidede yumurta çatlamadığı için kist oluşmuş.yani korkmana gerek yok.ben bile bi düşükten sonra yıkıldım senin durumunu tahmin edebiliyorum.ama yazgımızda varmış yaşıyoruz.allah bugünlerimizi aratmasın bize.eşlerimize ve bize sağlık versin yeterki doğurganlık özelliğimizi kaybetmediğimiz sürece umudumuz devam ediyor.hem bak beklemene gerek yok demiş doktor buda çok güzel bi haber.ben bi elektrikçide önmuhasebede başladım işe ramazanda biraz zor oluyor ev iş ama idare ediyorum.boş zamanım olmaması bi taraftanda iyi başka şey düşünmeye fırsat olmuyor ve zaman çabuk geçiyor.yazışmaya devam edelim canım a.s.:1hug:

gencizacım merhaba,bu kist beni gercekten korkutuyor yarın tekrar dr.gidecem hormon testti için bkalım ne diyecek,canım ya bu doğum kontorol hapından çok korkuyorum bebek riskini azaştacak diye bu konuda bilgin varmı,canım benimde eşim muhasebeci sana işinda başarılar diliyorum tabiki yazışalım erğlide arkadaşım var ne mutlu bana öp canıma.s.

eylülcüm merhaba geçmiş olsun canım,hamileliğinde bu iğneden kulandınmı hiç yazarmısın çok merak ettim bu iğnelerde düşük yapar diye korkuyorum yazdığın için teşşekkürler

Merhaba ırmak1979 saol canım hamileliklerimde iğne kullanmadım inşallah buseferki hamilelikte kullancam.ikinci düşükten sonra yapıldı testler ozaman belli oldu.Aslında benim hikayem uzun baya bişeyler yaşadım halada yaşıyorummm hakkımızda hayırlısıııı

ırmakcım doğum kontrol hapından korkma ben 9 ay kullandım sonra bıraktığım ay hamile kaldım.hiç kullanmayanda hemen kalamıyor zaten.hap kullanılıncada bu sefer hapa bağlanıyor ama alakası yok.sen kistten sonra denemeye başla bikaç ay içinde hamile kalırsın.hormon testinden haberdar et canım görüşmek üzere...

ırmakçım bu arada adetlerim az oluyo demişsinnnn yaa
rahim filmi çektirdin mi hiç?????

benim düşükler sebebiyle çok fazla kürtaj olduğum için rahimde yapışıklık oluşmuştu.. benim de adetlerim çok azdı.. rahim filmi çektiler.. sonra ameliyat oldum ben tam üç kez :KK43:(( çok sıkıntı çektim ben yaa

neyse bu ay yumurta çatlatma iğnesi oldum.. ve bugün test sonucumu alacam bakalım sonra 9 aylık bi yolculuk başlayacak.. ama hep iyi tarafından bakmaya çalışıyorum.. canım benim sen özel doktora mı gidiyosun.. biraz anlatsana..

yani ben yıllarca gittim ve hiç araştımadılar.. üstüne üstlük kürtajlarım da hep özel muayenehanelerde oldu.. ve rahimde yapışıklık oluşmuş.. en sonunda hastaneye gittim ve tetkiklerim yapıldı.. özetle böyle.. ama yaşadıklarımı bir ben bilirim

canım merhaba rahimde yapışıklık oldu demişsin.kürtajlardan diyede yazmışsın adetlerin azalması hemen kürtajdan sonraki adetinde mi oldu ? bi de adetlerin ne kadar azaldı bana hemen yazarsan çok sevinirim

ırmakcım doğum kontrol hapından korkma ben 9 ay kullandım sonra bıraktığım ay hamile kaldım.hiç kullanmayanda hemen kalamıyor zaten.hap kullanılıncada bu sefer hapa bağlanıyor ama alakası yok.sen kistten sonra denemeye başla bikaç ay içinde hamile kalırsın.hormon testinden haberdar et canım görüşmek üzere...

gencizacım merhaba bu akşam dr.gittim test sonuçları iyi çıktı ama önüöüzdeki ay adedliyken gel dedi bakalım ne olacak,canım sen nasılsın nasıl gidiyor iş hayatın öptüm:1hug:

gilacım merhaba ben rahim filimi çektirmedim ama ilerde ne olacak bilmiyorum sadec hormon testlerine bakıldı önümüzdeki ay birdaha gel dedi hayırlısı bakalım senin ne gibi sorunun var

eylülcüm merhaba canım bizim hamilelikte bu iğneyi kullanmamız şartmış tromboli olduğu için yoğunmuş imşallah canım bizimde bebeşlerimiz olur üzme kendini canıma.s.

bende de kan pıhtılaşması var arkadaşlar 3 kez düşük yaptım. şimdi babyprin kullanıyorum ve gebeliğe hazırlanıyorum. yarın test yaptıracağım.. geçmiş konuşmaları birazdan okuyacağım .. konu görünce damladım hemen.. başka kimler var ki benim gibi.

ben gebe kaldıktan sora iğne olacağım mesela 9 ay boyunca

bernacım bk canım bu yazacağım yazı bizi çok ilgilendiriyor rombosit sayımı:
Kanın pıhtılaşmasını sağlayan minik plak şeklindeki hücrelerdir. Eksikliği halinde kan geç pıhtılaşır. Bu durumda periferik yayma denilen kan hücrelerinin mikroskop altında incelenmesi ile kanama ve pıhtılaşma zamanı gibi incelemelerin yapılması zorunludur. Aksi halde hamilelikte kanama ile ilgili ciddi sorunlarla karşılaşılır.
a.s.

şükocum ben test yaptırmadım.ama doktorum önlem olsun diye bebe aspirini kullacaksın ikinci gebeliğinde dedi.ama şimdide acaba yeterli olurmu diyorum sadece aspirin.bu test nerde nasıl ve ne kadara yapılıyor bilgi verirmisin.

Canım ben de sadece aspirin kullanıyorum şu an bu testlerimin bir kısmını gazide bir kısmını da zekai tahir doğum hastanesinde yaptırmıştım

X