Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

merhaba papatyacım, canana katılıyorum canım, kesinlikle moral çok önemli gebe kalmada...reglin bitsin, sonra kafanı iyice boşalt ve rahatlat(zor biliyorum ama yapmaya çalış), seni üzecek olay ve kişilerden uzak durmaya çalış, boş kalma kendini sürekli meşgul edecek şeylerle ilgilen (ben bir süre plates yapmıştım gebe kalmadan hemen önce, faydası oldu diye düşünüyorum, meşgul olma anlamında...vee güzel beslen, yararlı olabilecek besinleri tüket bol vitaminli besinlerle vitamin depolarını doldur, birde bir yerde okuyup uygulamıştım ben adaçayı iç günde 2 defa, yalnız çalışmalara başladığın zaman bırak adaçayı içmeyi, işte şimdi başla 7-8 gün kadar iç ve reglden sonraki 8. gün başla çalışmalara:eek:, gün aşırı olacak şekilde (biliyorsundur bunları kuşkusuz ama ne biliim bir daha hatırlatayım dedim...)
üzülmek ve umudunu yitirmek yok, herşeyde bir hayır vardır demiyor muyuz her zaman...bunda da vardır bir hayır...bu ay olmadıysa gelecek ay inşallah canım. öpüyorum...sevgiler

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar bende 2 düşük yaptım, kan pıhtılaşması ve mutasyon çıktı şimdi yeniden gebe kalmayı düşünüyorum , acaba doktora gidip ben gebe kalmayı düşünüyorum diyip kontrole gitmeme gerek varmı,
testlerin sonrasında doktor gbe kalınca gel , sana iğne ve bebe aspirini vereceğim demişti ama benim için rahat değil gitmesem birşey olurmu acaba önceden alınması gereken bir önlem varmı .
Alah hepimizin yardımcısı olsun

merhaba mine, geçmiş olsun...gebe kalmadan önce aspirine başladık bizler, yani pıhtılaşma sorunu yaşayanlar...tabii doktorlarımızın önerisiyle...bence sende gebe kalmadan önce hekiminle görüşüp bu konu hakkında konuşmalısın, pıhtılaşmaya sebep olan faktörlerinin ne olduğunu yazmamışsın ama rutinde gebelik öncesi coraspine başlatıyorlar ki kan biraz açılsın, sıvılaşsın diye...gebelik başladıktan sonra iğnelere başlanıyor, tabii aspirine de devam ediliyor...bir de mthfr homozigot olanlara "metioninden kısıtlı diyet" veriyor kimi doktorlar...
kolay gelsin, allah yardımcın olsun senin ve hepimizin...
sevgiler...

merhaba arkadaşlar,bende de sizler gibi kan pıhtılaşması varmış,2 bebeğimde bu yüzden ölmüş.ben doktorumu değiştirdikten sonra ortaya çıktı.yeni doktorum buldu kan pıhtılaşmasını.ben bu yüzden hemotoloji kliniğine gittim ve 11 tüp kan aldılar arştırdılar.sonucunda gebe kalınca iğne ve aspirine başlıyacağımı,3-4 gün süreyle yatmak zorunda kaldığımda,uzun yolculuklarda ve herhangi amaliyatlarda bu iğnenin yapılacağını söylediler.ama gebelikten önce aspirin önermediler.ben şuan bana göre 2haftalık,adet tarihine görede 4 haftalık hamileyim ve doktorum,fraxipirina 0.3 ml.lik ve aspirin başladım.10 gün sonra tekrar gidicem.acaba iğneyi değiştircekmi bilmiyorum.ben bişeyi merak ediyorum bana yardımcı olursanız sevinirim,iğneyi göbeğimden kendim yapıyorum ama mosmor oldu göbeğim,onada katlanıcazda,yalnız şu var,göbeğime 2 parmak altına,üstüne sağa,solamı yapıcam hep,yoksa biraz ilerilerinede yapsak olurmu?bu konuda bilgisi olan arkadaslar varsa beni bilgilendirirse sevinirim.

merhaba arkadaslarım az once dr dan geldım
2 dusuk yapmıstım testlerde faktor 5 leıden mutasyonu heterozıgot mutasyon saptandı yazıyordu
dr folık asıt verdı bebe aspırını kullanayımmı dedıgımde olur kullan dedı ama kendı demedı ben soyledım
bırde moralım cok bozuldu pıhtılasmayla ılgılı bana her an hersey olabılır pat dıye olebılırsın mesela dedı:KK43:beyınde kalpte akcıgerde cıkabılır dedı.Kadere ınancım hamd olsun sonsuz ama boyle cumleler duymak cok kolay degılsenağlama
sonra ılerı haftalarda doguma yakın olumlerde cok oluyor dedı.ıste bu psıkolojı ıcerısınde bu ay regl den sonra calısmalara baslayacagız.
Allah hepımıze sıfalar versın:1hug:

ipek, geçmiş olsun... üzme kendini. bende de faktör V leiden heterozigot mutasyonu ve paı homozigot var... ama doktotuna çok kızdım, bu doktorlara bence önce hastaya durumunun nasıl anlatılacağıyla ilgili eğitim vermeliler, bazıları gerçekten tam anlamıyla öküz oluyor (lütfen kızmayın böyle dediğim için) hasta durumunu bilmeli tabi ama her an ölebilirsin ne demek ya.. sıkma canını sen, bak aynı mutasyona sahibiz, bende her an ölebilirim :) sen moralini yüksek tut.. kötü şeyler düşünme.. kötü düşünmenin kimseye faydası yok... biz burda birbirimize destek olmak için varız.. inşallah hepimiz güzel şeyler yaşayacağız.. çocuklarımızın resimlerini paylaşacağız burda... bazen zorluklar yaşamak gerekiyor, ne yapalım... güçlü olmalıyız... çalışmalrınızın en kısa zamanda mutlu habere dönmesi dileğiyle :)

ipek, geçmiş olsun... üzme kendini. bende de faktör V leiden heterozigot mutasyonu ve paı homozigot var... ama doktotuna çok kızdım, bu doktorlara bence önce hastaya durumunun nasıl anlatılacağıyla ilgili eğitim vermeliler, bazıları gerçekten tam anlamıyla öküz oluyor (lütfen kızmayın böyle dediğim için) hasta durumunu bilmeli tabi ama her an ölebilirsin ne demek ya.. sıkma canını sen, bak aynı mutasyona sahibiz, bende her an ölebilirim :) sen moralini yüksek tut.. kötü şeyler düşünme.. kötü düşünmenin kimseye faydası yok... biz burda birbirimize destek olmak için varız.. inşallah hepimiz güzel şeyler yaşayacağız.. çocuklarımızın resimlerini paylaşacağız burda... bazen zorluklar yaşamak gerekiyor, ne yapalım... güçlü olmalıyız... çalışmalrınızın en kısa zamanda mutlu habere dönmesi dileğiyle :)

tesekkur ederım canancım destegın ıcın
haklısın evet gercegı bılmemız gerekıyor ama bu kadar sert bır dılle mı ogrenmelıyız drumuzdan.zaten sadece gebe kalana kadar folık asıt ıcın gıtmıstım kendı dr um ızınde hemde bılgı alırım dıye gıtmıstım tekrar gıtmem zaten

Guzel dıleklerın ıcın cok sagol sonucta yazılanı yasıyoruz Rabbım ne kadar omur verdıyse razıyız elbet vardır bı sebebı...

arkadaslar bnde heterozıgot mutasyon cıktı ıkı dusuk yasadım suan 5 haftalık hamılyım ıgnelerıme 5 gun oldu basladıgım kollarım mos mor gezıyorum göbekten vuramıyorum.
bebışım dunyaa sagsaglım gelsnde sorun degıll ,
yalnız olmadıgımı bılmek bıraz olsun rahatlattı benı
Allah hepımıze hayırlı evlat nasıp etsın

merhaba arkadaslarım az once dr dan geldım
2 dusuk yapmıstım testlerde faktor 5 leıden mutasyonu heterozıgot mutasyon saptandı yazıyordu
dr folık asıt verdı bebe aspırını kullanayımmı dedıgımde olur kullan dedı ama kendı demedı ben soyledım
bırde moralım cok bozuldu pıhtılasmayla ılgılı bana her an hersey olabılır pat dıye olebılırsın mesela dedı:KK43:beyınde kalpte akcıgerde cıkabılır dedı.Kadere ınancım hamd olsun sonsuz ama boyle cumleler duymak cok kolay degılsenağlama
sonra ılerı haftalarda doguma yakın olumlerde cok oluyor dedı.ıste bu psıkolojı ıcerısınde bu ay regl den sonra calısmalara baslayacagız.
Allah hepımıze sıfalar versın:1hug:

merhaba ipek bendede aynı sorun var banada doktorum aynı şeyi söyledi enfaktüs riskin fazla dedi inan azıcık kalbim hızlı çarpsa korkuyorum birde kayınpederim hastanede yatıyordu karşısında bir bayan vardı geçmiş olsun neyiniz var dedim kan pıhtılaşması demezmi ama onun böbrekleri etkilemiş ay inanki morelim bozuldu şimdi hemotolojiye gitmek istiyorum önlemini alalımda kendimizi riske atmayalım

arkadaslar bnde heterozıgot mutasyon cıktı ıkı dusuk yasadım suan 5 haftalık hamılyım ıgnelerıme 5 gun oldu basladıgım kollarım mos mor gezıyorum göbekten vuramıyorum.

ceydacım vurulabilirsen göbekten vurulmaya calıs..göbek deliğinden sonraki dört parmak ortalama vurulma yerleri..koldan biraz riskli..kasa gelebilir..benm geldi gecenlerde.parmak uclarıma kadar uyustu elim..3 gün gecmedi kolağrım..

buarada heterezigotlar homolara göre sanslı arkadaslar..homozigotlar diet falan yapmak zorundalar..benden size tavsiye gebelikten önce mutlaka coraspin 100lük ve folik asit kullanın..gebe kaldıktan sonrada kalp atımnını görmeden iğneleri isteyin..işinizi reske atmayın..ben attım hep..ve 8 gebeliğimde yeter artık dedim ve coğu seye doktorundan önce ben karar verdim..şimdi allaha şükür 20 haftalık bir prensese hamileyim..azöncede bi arkadasın bebeği olduğunu öörendim..oda bizim gibi pıhtılasma sorunu yasıyordu...banada umut oldu zaten kendisi ve bir arkadaası daha..o arkadasıda kanda pıhtılasma sorunu yasıyordu..onunda 2 ay kadar önce ikiz kızları oldu..önce allah sonra iğneler..ve mutlaka pozitif düşünce..

şencim nasılsın??bebiş nasıl??belli oldumu canım cinsiyeti??ben burda pek takip edemiyorum cok cabuk ilerliyor sayfalar..acıkcası okumakta zor geliyor :) buarada bana umut olanlardan aydanayyuce de bebeğine kavusmus..bu haberleri okuyunca daha bi mutlu son gözümde canlanır oldu..bu sefer olucak galiba ha ne dersin :)

arkadaslar tahlıllerım cıktı henuz dr a gostermedık ama
faktor 5 leıden mutasyonunda heterozigot mutasyo saptandı dıyor bu kan pıhtılasması ıle mı alakalı bılen arkadaslar cevap verebılırmı acaba:KK43:(

Merhaba İipekk;
Benim de faktor V mutasyonu heterozigot. Kan pıhtı sorunuyla ilgili. Ama bizler sonucu homozigot olan kişilere göre çok daha şanslıyız. dilerim her şey gönlünce olur. ben 2çocuk sahibi olduktan sonra tanıştım bu hastalıkla.hiçbir zamzn umutsuzluğa kapılmaman dileğiyle,sevgiler

merhaba arkadaşlar bende 2 düşük yaptım, kan pıhtılaşması ve mutasyon çıktı şimdi yeniden gebe kalmayı düşünüyorum , acaba doktora gidip ben gebe kalmayı düşünüyorum diyip kontrole gitmeme gerek varmı,
testlerin sonrasında doktor gbe kalınca gel , sana iğne ve bebe aspirini vereceğim demişti ama benim için rahat değil gitmesem birşey olurmu acaba önceden alınması gereken bir önlem varmı .
Alah hepimizin yardımcısı olsun
Merhaba Minehayat;
Bu hastalıkla doktorsuz baş edemezsin. Madem bebek sahibi olmayı düşünüyorsun bu hastalıkla başedebilmek için iyi bir doktordan yardım almalısın. İleride acı çekmemek ve Pişman olmamak için bunu yapmalısın

hoşgeldin ceyda atalar, ne güzel hamileymişsin.. umarım sorunsuz bir şekilde devam eder hamileliğin.. yalnız bizi habersiz bırakmak yok ona göre.. sonra çok merak ediyoruz hamile olan arkadaşları...kendine dikkat et ve hiç bir şeye canını sıkma olur mu?.... hep güzel haberler vermen dileği ile...

şencim nasılsın??bebiş nasıl??belli oldumu canım cinsiyeti??ben burda pek takip edemiyorum cok cabuk ilerliyor sayfalar..acıkcası okumakta zor geliyor :) buarada bana umut olanlardan aydanayyuce de bebeğine kavusmus..bu haberleri okuyunca daha bi mutlu son gözümde canlanır oldu..bu sefer olucak galiba ha ne dersin :)

celencim. iyiyim canım, bebişte iyidir umarım teyzesi, dayanamadım 10+4 iken gittim doktora, keyfi yerindeydi :nazar: ama asıl kontrolümüz bu cumartesi, ikili testimiz yapılacak ense pilisimiz ölçülecek, inşallah hayırlı güzel haberlerle dönerim...
aydanayyücenin bebeğine kavuşmasına çooooook sevindim canım, darısı bizlerin başına inşallah sağlıkla...
cinsiyeti daha belli diil canım bebişimin, yalnız bu kontrolde 12+1 oluyoruz:nazar: belki söyler doktorumuz diye umut ediyorum, ciciler almak istiyorum bebeğime ama cinsiyetini öğrenmeden almak istemiyorum, biraz daha bekliyelim bakalım....
veee evet bende son zamanlarda arkadaşlarımızın sağlıkla bebeklerine kavuştuklarını duydukça daha bir umutla bakıyorum geleceğe...bu sefer olucak inşallah canım, allahın izniyle...
prensesini ve seni öpüyorum...sevgilera.s.

arkadaslar bırbırımızı habersız bırakmayalım en ıyı bız anlarız halımızden
hep duamdasınız dualarımızı eksık etmeyelım

Herkese kucak dolusu sevgilerele merhaba,
Uzun zamandır siteye giremiyordum bir sürü yeni arkadaş katılmış aramıza çok sevindim.
ŞEN hamileleiğin iyi gidiyor galiba çok sevindim.Benimkinde şimdilik bir sorun yok umarım sonuna kadar sorunsuz bir gebelik geçiririz.
CELEN35 umarım sende sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.
Ben şuanda iğnelere günde iki defa 5000 er doz fragmin yaparak devam ediyorum.

Kızlar siz FAKTÖR X A testini yaptırıyormusunuz iğnelerin kanı ne kadar sulandırdığına bakılıyor yani.Bazı formlarda iğnelerin dozunun buna göre ayarlandığını ve gebeliğin farklı aylarında farklı dozlarda iğne yapıldığını yazmışlar sizin bu konuda bir bilginiz varmı.Şuan hangi iğneyi hangi dozda yapıyorsunuz ve doktorunuz dozu değiştireceğini söyledimi bu testten haberiniz varmı?Ben cumartesi günü bu testi yaptıracağım pahalı bir testmiş.Bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim .

sevgili mormenekşe,rutin olarak o tahlil pek kullanılmıyor;ancak INR denilen tetkikte yardımcı olur ve devlet hastanelerindede bakılıyor.ancak faktörX A hakkında bilgilerini paylaşırsan sevinirim.saygılarımla.öpüyorum.

merhaba mserap, yukarda cevap verdiğin konu benim sıkıntımdı, sanırım bir karışıkık oldu." kalp atımı duyulduktan sonra ölen bebeklerin genetik problemden kaynaklanmadığını daha erken dönemlerde kalp atımı duyulmadan önce kaybedilen bebeklerin genetik problemlerden kaynaklanabileceğini söylemişti" demişsin, içimi rahatlattı bu. insan öyle oluyor ki bazen hiç olmadık şeyler rahatlamasına neden oluyor. neyse sonuç olarak sinan hoca, antikorlarımın plesantaya saldırdığını söyledi... ilk düşükte hastanede kimse hastayı takmıyor gb bir düşünce oluştu bende, bilmem paranoya mı yapıyorum....

merhaba canım kusura bakma karıştırmışım biraz kafam çok karışıkta evet dr um bana öyle söylemişti hatta ben genetik test yaptırdığımda hiç sonuca bakmadan genetik problem yoktur diye tahmin bile etmişti çünkü ben bebeklerimi hep kalp atımı olduktan sonra kaybettim canancım senin problemin bağışıklık sistemiyle alakalı ozaman değilmi ilk düşükte araştımaya bile gerek duymuyorlar olabilir diye hastayı takmıyolar diye bir düşünce oluşturma kafanda tek düşük yaşayanlar risk rubuna bile girmiyor kendine iyi bak

merhaba şencim iyi olmanıza çok sevindim hep aklımdasın ama bu aralr yoğunuz biraz malum düğün yaklaştı inşallah canım c tesi günüde hayırlı haberler vereceksin bize dualarım seninle kendine ve bebişimize iyi bak

Herkese kucak dolusu sevgilerele merhaba,
Uzun zamandır siteye giremiyordum bir sürü yeni arkadaş katılmış aramıza çok sevindim.
ŞEN hamileleiğin iyi gidiyor galiba çok sevindim.Benimkinde şimdilik bir sorun yok umarım sonuna kadar sorunsuz bir gebelik geçiririz.
CELEN35 umarım sende sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.
Ben şuanda iğnelere günde iki defa 5000 er doz fragmin yaparak devam ediyorum.

Kızlar siz FAKTÖR X A testini yaptırıyormusunuz iğnelerin kanı ne kadar sulandırdığına bakılıyor yani.Bazı formlarda iğnelerin dozunun buna göre ayarlandığını ve gebeliğin farklı aylarında farklı dozlarda iğne yapıldığını yazmışlar sizin bu konuda bir bilginiz varmı.Şuan hangi iğneyi hangi dozda yapıyorsunuz ve doktorunuz dozu değiştireceğini söyledimi bu testten haberiniz varmı?Ben cumartesi günü bu testi yaptıracağım pahalı bir testmiş.Bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim .

menekşecim bööle bir testi biri yaptırıodu ama hatırlayamadım şimdi..ama o homozigottu.benm heterezigot mutasyonumda mthfr..bu heer mutasyona yapılan bi testmiymiş acaba??ha bide bööle bi testin doğduktan sonra bebeğe yapıldığını duymustum??

X