Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

sevgili papatyasüreyya,
canım kayboldun uzun zamandır hiç yazmıyorsun. umarım iyisindir ve herşey yolundadır.

sevgili cananla hekim olmama ragmen aynı şeyler benimde başıma geldi.benden inceleme için sırt taraf cilt ve plasenta olur ise iyi olacagı söylendi ve ben materyali düzgün alına bilsin diye çok acılar çekerek düşük yaptım ve çoçugum kesesi dahi bozulmadan gönderdim.banada aynı cevabı verdiler.ben zaten tahmin ediyordum bu kadar düşük fiata bu citogenetik tahlil olmaz diye,hatta daha iyi incelensin ekstra ücretini verelim dedim o nada yok dediler.Allah hepimizin yardımcısı olsun öpüyorum.

merhaba arev, cevabın için tşk ederim, biraz içime su serptin. gerçekten canımı sıktı bu olay. neyse umarım hiç birimiz tekrar böyle bir şey yaşamayız. sevgiyle...

sevgili cananla,
canım benimde iki düşüğümünde genetik incelemesi gazi ünv. yapıldı. söylediğin gibi bir sorun yaşamadım. hatta ilk düşüğüm 7. haftada kalbi durmuştu ve ben farkına varıp gittiğimde 11. hafta olmuştu. doktorum parçanın incelenmesi için söylediğiniz gibi önerilerde de bulunmamıştı. sadece kürtaj sonrası genetiğe yollandı. fakat iki sonucumda "46xx normal konstitüsyonel karyotip" yazıyor. genetikteki doktor bunu şöyle açıklamıştı. bebek kızda olabilir incelenen parça sanada ait olabilir demişti. yani sonuç kesin bebeğe ait demek yanlış olur demişti. bilmiyorum bahsettiğiniz genetik inceleme daha ayrıntılı bir incelememi. benim sonuçlarım bunlardı. bu arada benimde sonuçlarımın çıkması nerdeyse iki ayı bulmuştu.

merhaba ayşe, benim takıldığı nokta çok uzun sürede çıkması değil zaten, tabi ki detaylı araştırma gerektirdiği için uzun sürecek ama ben kaç defa aradım ve hepsinde araştırma devam ediyor dediler. eğer kromozona ulaşamadılarsa nasıl devam ederki araştırma?? bunun araştırmanın başında belli olması gerekmez miydi? neyse, artık geçti, yapabileceğim bir şey de yok...açıklamaların için tşk ederim... sevgiyle..

Merhaba arkadaşlar;
Dün gittim doktora ve sonuç olarak dengeler yine değişti. Bana kortizonda dahil bütün ilaçları bırakmamı söyledi , ve rahim filmi istedi . Hafif bir çıkıntı görüyorum dedi . Filmin sonucuna göre gerekirse oprerasyon yapıcaz dedi. Artık ne derse yapıcam ,. Kendinize iyi bakın.

doktorla görüşmemin nasıl geçtiğini merak eden arkadaşlar hepinize teşekkürler.. önce şu genetik incelemeyle ilgili olayı anlatayım..çok sinirlerim bozuldu çünkü... 7 nisanda kürtaj olmuştum, hatta genetik incelemenin yapılması için 3 günde yavrumu karnımda ölü olduğunu bilerek taşımak zorunda kalmıştım. incelemenin sonuçlarının çıkıp çıkmadığını öğrenmek için 25., 30, 35. günlerde telefon etmiştim ve araştırmanın devam ettiğini söylemişlerdir. dün ilgili birime gittim, sonucu almak için, 45 günü geçmişti çünkü.. dosyanın üzerine bir not yazmışlar, "üreme olmadı" diye.. doktorla görüşün dediler. doktor bana, yeterince canlı hücre bulamadıkları için kromozoma ulaşamadıklarını o yüzden inceleme yapamadıklarını söyledi. bana çok saçma geldi bu cevap. 6 hafta 4 günlük bir bebekte nasıl kromozonm olmaz ki??? hem bu durum araştırmanın başında farkedilecek bir şey, 45 gün sonra mı anluyorlar yani? sanki, bir hata yaptılar, ya da inceleme yapmadılar gibi geliyor bana, bilmiyorum paranoya mı yapıyorum ama iki gündür sinirlerim çok bozuk. doktor bi de "zaten büyük bir ihtimalle bir şey çıkmazdı, ilk 2 gebelikte düşük olması normaldir" dedi, iyice sinirlerim bozuldu. sanki ben onun ne düşündüğünü öğrenmek için 150 ytl ekstra arştırma parası ödedim.. sizlerin genetik incelemelerinizde böyle bir şey geldi mi başınıza??[/QUO

Merhaba Cananla, canını sıkma lütfen bu tür şeyler insanı çok yıpratıyor, herşeyin hayırlısı olsun , Kendine iyi bak

Merhaba ayşe0607;
Bana rahim filmi konusunda biraz bilgi verebilirmisin, çok acıyormu,..Oprerasyona girmek istemiyorum ben hiç, ama dr kayıplarının sebebi bu olabilir dedi, Sevgiler.

Merhaba ayşe0607;
Bana rahim filmi konusunda biraz bilgi verebilirmisin, çok acıyormu,..Oprerasyona girmek istemiyorum ben hiç, ama dr kayıplarının sebebi bu olabilir dedi, Sevgiler.

Canım seni rahim anomalileri topiğine de bekleriz...İnşallah rahminde bişey çıkmaz ama çıksa da korkma rahim anomalisi bendede var, o topikteki herkesde de var...Paylaşımlarımızı okuyarak rahatlayabilirsin...

doktorla görüşmemin nasıl geçtiğini merak eden arkadaşlar hepinize teşekkürler.. önce şu genetik incelemeyle ilgili olayı anlatayım..çok sinirlerim bozuldu çünkü... 7 nisanda kürtaj olmuştum, hatta genetik incelemenin yapılması için 3 günde yavrumu karnımda ölü olduğunu bilerek taşımak zorunda kalmıştım. incelemenin sonuçlarının çıkıp çıkmadığını öğrenmek için 25., 30, 35. günlerde telefon etmiştim ve araştırmanın devam ettiğini söylemişlerdir. dün ilgili birime gittim, sonucu almak için, 45 günü geçmişti çünkü.. dosyanın üzerine bir not yazmışlar, "üreme olmadı" diye.. doktorla görüşün dediler. doktor bana, yeterince canlı hücre bulamadıkları için kromozoma ulaşamadıklarını o yüzden inceleme yapamadıklarını söyledi. bana çok saçma geldi bu cevap. 6 hafta 4 günlük bir bebekte nasıl kromozonm olmaz ki??? hem bu durum araştırmanın başında farkedilecek bir şey, 45 gün sonra mı anluyorlar yani? sanki, bir hata yaptılar, ya da inceleme yapmadılar gibi geliyor bana, bilmiyorum paranoya mı yapıyorum ama iki gündür sinirlerim çok bozuk. doktor bi de "zaten büyük bir ihtimalle bir şey çıkmazdı, ilk 2 gebelikte düşük olması normaldir" dedi, iyice sinirlerim bozuldu. sanki ben onun ne düşündüğünü öğrenmek için 150 ytl ekstra arştırma parası ödedim.. sizlerin genetik incelemelerinizde böyle bir şey geldi mi başınıza??[/QUO

Merhaba Cananla, canını sıkma lütfen bu tür şeyler insanı çok yıpratıyor, herşeyin hayırlısı olsun , Kendine iyi bak

mehaba belizcim söyledikleri banada saçma geldi kromozom nasıl olmaz olmasa o bebek 6 haftalık nasıl gelişir off kimseye hiçbir dr a güvenmicekmiyiz biz ya benim genetik incelemede böyle bişey gelmedi başıma benim bebeğim 10-11 haftalıktı sonuçta yaklaşık 1 ay sonra çıkmıştı sen birde eşin ve senin kanında baktır istersen genetik araştırma için sinirlerini bozma stres yapma kanda yaptır bence dr un genetik açıdan problem yoktur demiş olmasın benim dr umda ganetik tahlillerde bişey yoktur demişti kalp atımı duyulduktan sonra ölen bebeklerin genetik problemden kaynaklanmadığını daha erken dönemlerde kalp atımı duyulmadan önce kaybedilen bebeklerin genetik problemlerden kaynaklanabileceğini söylemişti kendine iyi bak

merhaba beliz, sıkmıyorum artık, tşk ederim. ama sende sıkma. bence kortizonun kesilmesi iyi olmuş, ben bu ilaçları yıllardır kullanıyorum ama kullanmayı hiç istemiyorum. rahim filminin çekilmesi bence bir çok soruya cevap bulmanıza neden olacak. evet düşüncesi biraz korkutucu ama anestezi isteme şansın var diye biliyorum. umarım sonuçlar iyi çıkar..

mehaba belizcim söyledikleri banada saçma geldi kromozom nasıl olmaz olmasa o bebek 6 haftalık nasıl gelişir off kimseye hiçbir dr a güvenmicekmiyiz biz ya benim genetik incelemede böyle bişey gelmedi başıma benim bebeğim 10-11 haftalıktı sonuçta yaklaşık 1 ay sonra çıkmıştı sen birde eşin ve senin kanında baktır istersen genetik araştırma için sinirlerini bozma stres yapma kanda yaptır bence dr un genetik açıdan problem yoktur demiş olmasın benim dr umda ganetik tahlillerde bişey yoktur demişti kalp atımı duyulduktan sonra ölen bebeklerin genetik problemden kaynaklanmadığını daha erken dönemlerde kalp atımı duyulmadan önce kaybedilen bebeklerin genetik problemlerden kaynaklanabileceğini söylemişti kendine iyi bak

merhaba mserap, yukarda cevap verdiğin konu benim sıkıntımdı, sanırım bir karışıkık oldu." kalp atımı duyulduktan sonra ölen bebeklerin genetik problemden kaynaklanmadığını daha erken dönemlerde kalp atımı duyulmadan önce kaybedilen bebeklerin genetik problemlerden kaynaklanabileceğini söylemişti" demişsin, içimi rahatlattı bu. insan öyle oluyor ki bazen hiç olmadık şeyler rahatlamasına neden oluyor. neyse sonuç olarak sinan hoca, antikorlarımın plesantaya saldırdığını söyledi... ilk düşükte hastanede kimse hastayı takmıyor gb bir düşünce oluştu bende, bilmem paranoya mı yapıyorum....

merhaba beliz, sıkmıyorum artık, tşk ederim. ama sende sıkma. bence kortizonun kesilmesi iyi olmuş, ben bu ilaçları yıllardır kullanıyorum ama kullanmayı hiç istemiyorum. rahim filminin çekilmesi bence bir çok soruya cevap bulmanıza neden olacak. evet düşüncesi biraz korkutucu ama anestezi isteme şansın var diye biliyorum. umarım sonuçlar iyi çıkar..

Günaydın Cananla, İnşallah dediğin gibi olur , hoca birtek bu kalmış yapılmayan dedi ve düşüklerinin sebebi belkide bağışıklık sisteminden değil bundandır dedi zaten tahlillerin çok tutarlı görünmüyor kesin birşey söylemek için dedi. tatlicadiarzu İşi kurcaladıkça iyice karışıyor gibi bende salıvericem artık hayırlısı bakalım, . Aslında kortizonu bıraktığıma sevindim ama niye 1,5 sene boşu boşuna kullandım ozaman diye hayıflandım ama bundada vardır bir hayır diye kendimi teselli ediyorum. Allahım hakkımızda ne hayırlıysa onu versin.

arkadaşlar merhaba bendede bu sorun var ama doktor bana bebe aspirini önermedi kendim kullansam mı ne dersiniz??

sevgili papatyasüreyya,
canım kayboldun uzun zamandır hiç yazmıyorsun. umarım iyisindir ve herşey yolundadır.
Merhaba Ayşecim;

Canım iyiyim , fakat şu sıralar işlerim çok yoğun. Bir de bahar yorgunluğunu yoğun şekilde yaşayanlardanım ben , o yüzden hep koşturmaca ve yorgunluk hissi içindeyim. Bir iki defa girdim haberlerinizi aldım .Bu arada heyecanlı mı heyecanlıyım. Uzun bekleme sürecinden sonra ( düşüğüm Ağustosta olmuştu düşün tam 9 ay ) bu ay deneme yaptık bakalım . Sonucu 1 hafta sonra alıcam. Gün sayıyorum resmen.

Sana bekleme dönemi verilmemesine çok sevindim. Zaman geçmek bilmiyor çünkü. Bu arada endometrium kalınlığı hormonal nedenlerle ilgili diye biliyorum ayşecim. Bir arkadaşım vardı. Endometrium kalın değilmiş , göbekten hormonal bir iğne oluyordu. Yanlış hatırlamıyorsam ultrasonda bana da rahim yeterli kalınlığa ulaşmamış denmişti. Ama birkaç ay sonra bakıldığında artık normal kalınlıkta denmişti. Belki senin de öyle olur.

Umarım foruma bir sonraki girişim müjdeli haber vermek için olur. Senin ve herkesin güzel haberleri paylaşılır burada inşallah. Çok sevgiler...

Merhaba ayşe0607;

sevgili beliz79,
canım endişelenmene hak veriyorum. fakat inan bana korkulacak hiç birşey yok. birde işlem zaten on beş dakikada bitiyor. ben o gün sabah kahvaltıdan sonra bir tane ağrı kesici içip gitmiştim. sende öyle yapabilirsin. sakın korkuyorum istemiyorum diye erteleme. istersen anestezi alarakta çekilebilirsin fakat bana sorarsan anesteziye gerek yok canım. bu arada bence film çekilirsen daha iyi olacaktır. en azından içinde şüpheyle yaşayacağına sonuçları öğrenir ona göre hareket edersin. ben doktorum istemediği halde kendim istedim ve çektirdim. iyikide öyle yapmışım.
film çekilmeye giderken pet götürmeyi ihmal etme. çekildikten sonra lekelenme tarzında kanaman olabiliyor. başka sormak istediğin birşey olursa yardımcı olurum.

Merhaba Ayşecim;

Canım iyiyim , fakat şu sıralar işlerim çok yoğun. Bir de bahar yorgunluğunu yoğun şekilde yaşayanlardanım ben , o yüzden hep koşturmaca ve yorgunluk hissi içindeyim. Bir iki defa girdim haberlerinizi aldım .Bu arada heyecanlı mı heyecanlıyım. Uzun bekleme sürecinden sonra ( düşüğüm Ağustosta olmuştu düşün tam 9 ay ) bu ay deneme yaptık bakalım . Sonucu 1 hafta sonra alıcam. Gün sayıyorum resmen.

Sana bekleme dönemi verilmemesine çok sevindim. Zaman geçmek bilmiyor çünkü. Bu arada endometrium kalınlığı hormonal nedenlerle ilgili diye biliyorum ayşecim. Bir arkadaşım vardı. Endometrium kalın değilmiş , göbekten hormonal bir iğne oluyordu. Yanlış hatırlamıyorsam ultrasonda bana da rahim yeterli kalınlığa ulaşmamış denmişti. Ama birkaç ay sonra bakıldığında artık normal kalınlıkta denmişti. Belki senin de öyle olur.

Umarım foruma bir sonraki girişim müjdeli haber vermek için olur. Senin ve herkesin güzel haberleri paylaşılır burada inşallah. Çok sevgiler...

selam papatyasüreyya,
canım güzel haberlerini bekliyorum. o gün sayma dönemlerinin ne bitmek bilmez bir sıkıntı yarattığını iyi bilenlerdenim. her gün her dakika aklında bu ay oldumu acaba diye dolaşıyor insan. umarım olumlu sonuç alırsın ve paylaşırsın bizlerle. verdiğin bilgiler içinde teşekkürler.

arkadaşlar merhaba bendede bu sorun var ama doktor bana bebe aspirini önermedi kendim kullansam mı ne dersiniz??

selam baytar,
sendeki pıhtılaşma sorunu yaratan etkenede bağlı oluyor canım doktorların önerileri. bence kendi başına kullanma derim. için rahat etmiyorsa başka bir doktora daha görünüp bu konudaki fikrini sorabilirsin.

selam baytar,
sendeki pıhtılaşma sorunu yaratan etkenede bağlı oluyor canım doktorların önerileri. bence kendi başına kullanma derim. için rahat etmiyorsa başka bir doktora daha görünüp bu konudaki fikrini sorabilirsin.

:a015:haklısın,içim içimi yiyor ama sanki zaman kaybediyormuşum gibi geliyor insanların sorularından sıkıldım artık ''çocuk ne zaman ne zaman?''diye 2yıla yaklaşıyor evliliğim bakalım doktor bana sadece adet düzenleyici ve folik asit verdi 3 ay bunu dene dedi umarım zaman kaybı değildir...

sevgili beliz79,
canım endişelenmene hak veriyorum. fakat inan bana korkulacak hiç birşey yok. birde işlem zaten on beş dakikada bitiyor. ben o gün sabah kahvaltıdan sonra bir tane ağrı kesici içip gitmiştim. sende öyle yapabilirsin. sakın korkuyorum istemiyorum diye erteleme. istersen anestezi alarakta çekilebilirsin fakat bana sorarsan anesteziye gerek yok canım. bu arada bence film çekilirsen daha iyi olacaktır. en azından içinde şüpheyle yaşayacağına sonuçları öğrenir ona göre hareket edersin. ben doktorum istemediği halde kendim istedim ve çektirdim. iyikide öyle yapmışım.
film çekilmeye giderken pet götürmeyi ihmal etme. çekildikten sonra lekelenme tarzında kanaman olabiliyor. başka sormak istediğin birşey olursa yardımcı olurum.

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim Ayşecim, inşallah bebeğime kavuşmadan önceki son işlem olur, bu arada senin içinde hayırlısı olur inşallah en kısa zamanda duyarız mutlu haberini.Sevgiler...

arkadaslar bende kanamalarım basladı 3, dusugumu yapacam cok kotu bısey allah kımsenın basına vermesın ben tıp fakultesıne gıttım 2, dusugumde zorla gen testı yaptırdık normal cıktı 3, dusuk olmadan arastırmıyoruz dedıler ne kadar sacma ya sınır oldum bu bebegımde gıdecek ıyı dr bulmak gercekten cok zor benımkı ucununde hc gelısmedı benım gıbı olan varmı yardım edremısınızzzz

kızlar bıde bana testler yapılmadan bu fragmın denılen ıgnelerı kullandım ama kanamaya sebep oldu 3, kaybettım

X