Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

İki uc kayip yasayacak psikolojim de vaktim de param da yok diye dusundum iyi ki yaptirmisim... ben coraspin kullanmadim yani coraspin e basladigimda kanamalar yasadim hep fazla geldi bana, o yuzden 9 ayi sadece igneyle tamamladik cok sukur... rabbim herkese nasip etsin
Hangi genlerde pihtilasma vardi

Kızlar yeni buldum bu grubu ve beni iki gündür uyku turmuyor..
MTFHR C677T Homozigot mutasyon olduğumu öğrendim.
Bana bi yol gösterin beni nasıl bi süreç bekliyor korkuyorum.. bi kimyasal gebelik bi de 11 haftalık bebeğimi kaybettim 3 ay önce

Gebelik öncesi:
Folidoce günde bir
Coraspirin gün aşırı
Kullan dedi doktorum sadece..
Gebelik başlayınca iğneye başlıcakmışız.

Şimdi ben internette az araştırdım ve 5mg folik asit, b12 ve b6 takviye gerekli bu kan pıhtılaşması olanlarda yazıyor. Ve Coraspirin her gün yutuyorlar.
Ben anlamıyorum benim doktorum normal doz da folik asite devam diyor oysaki yüksek doz olması gerekmiyor mu?

Merhaba kızlar
Dün gebe olduğumu öğrendim. Kan pıhtılaşması var. Daha önce de 2 kez kimyasal olmuştu. Şimdi beni pıhtılaşma konusunda doğru yönlendirebilecek iyi bir doktor arıyorum. Özel ya da devlet fark etmez. İstanbul için tavsiye verirseniz sevinirim.

Bayadir girmemiştim buraya.hey gidi günler hey.
Yaklaşik 4 senedir tekrar hamile kalmaya uğraşıyorum ama malesef olmadı.

Coraspin kullanlar varsa bi sorum olacak günlük mü alıyorsunuz yada gün aşırı mı? Bene homozigot kan pıhtılaşması var ama gebelik öncesi gün aşırı kullan dedi doktor anlamadım herkes her gün yutuyormuş....
neden bu doktorlar hep farklı konuşuyor kimisi her gün kimisi gün aşırı diyor güvenemiyorum yanlış yapmaktan korkuyorum

Coraspin kullanlar varsa bi sorum olacak günlük mü alıyorsunuz yada gün aşırı mı? Bene homozigot kan pıhtılaşması var ama gebelik öncesi gün aşırı kullan dedi doktor anlamadım herkes her gün yutuyormuş....
neden bu doktorlar hep farklı konuşuyor kimisi her gün kimisi gün aşırı diyor güvenemiyorum yanlış yapmaktan korkuyorum
Ben her gün kullaniyorum yillardir dr bir gün bile unutma dedi. Folik asit folbiol kullanıyorum ve apikobal içiyorum

Bu arada bişeyi merak ettim kızlar benim şimdi pıhtılaşma sorunum var ya normal riskli gebelik kadın doktoruna gitmem yeterli olur mu yada yüksek riskli gebelik uzmanına mu gitmeliyim yani bir perinatolog‘a? Daha sıkı ve farklı takip oluyormuş...

MERHABA ARKADASLAR
BENDE DR. ULUN BEYDE TEDAVİYE BAŞLADIM
BAZI TEST SONUCLARIMI İSTEDİ BENİM SONUCLARIMIDA YORUMLAR MISINIZ
Factor V NORMAL

Factor II NORMAL

MTHFR 677 C-T HETEROZİGOT

MTHFR 1298 A-C HETEROZİGOT

2 KİMYASAL GEBELİK
1 TANEDE TÜP BEBEK TEDAVİSİ İLE 8 HAFTALIK KÜRTAJIM VAR KALBİ DURDU
AMA KAN SULANDIRICI İĞNE OLUYORDUM O ZAMAN
YİNEDE KAYBETTİM

BU DURUMU ATLATMAK İÇİN HEM İĞNE HEMDE ASPİRİNİ AYNI ANDA MI KULLANMAK GEREKIYOR
ÖZEL BİR KAN DOKTORUNUDA MI GİTMEM GEREKIYOR

MERHABA ARKADASLAR
BENDE DR. ULUN BEYDE TEDAVİYE BAŞLADIM
BAZI TEST SONUCLARIMI İSTEDİ BENİM SONUCLARIMIDA YORUMLAR MISINIZ
Factor V NORMAL

Factor II NORMAL

MTHFR 677 C-T HETEROZİGOT

MTHFR 1298 A-C HETEROZİGOT

2 KİMYASAL GEBELİK
1 TANEDE TÜP BEBEK TEDAVİSİ İLE 8 HAFTALIK KÜRTAJIM VAR KALBİ DURDU
AMA KAN SULANDIRICI İĞNE OLUYORDUM O ZAMAN
YİNEDE KAYBETTİM

BU DURUMU ATLATMAK İÇİN HEM İĞNE HEMDE ASPİRİNİ AYNI ANDA MI KULLANMAK GEREKIYOR
ÖZEL BİR KAN DOKTORUNUDA MI GİTMEM GEREKIYOR

Merhaba, sonuçlarımız aynı, bu durumu ben yeni öğrendim. Kadın doğum doktorum ayrıca bir hematologla görüş demedi. Okuduğum kadarıyla bizim durumumuzda olanlar gebelik boyunca iğne ve asprini bir arada kullanmışlar.
Bu haftasonu ayrıca bir perinatologla da durumumu görüşeceğim. Yeni bir bilgi edinirsem sizlere aktarırım.

P pavese nasılsın? Umarım herşey yolundadır. Sende hangi faktörlerde mutasyon vardı?
Bu arada bana folbiolü günaşırı önerdi doktor.
T tepedekicimenlik iyiyim teşekkür ederim. biraz tedirginim. adet olmadım henüz.1 kasım da metotrexat iğnesi vurulmuştum dış gebelik için en son geçen hafta değerim 16 ya düşünce adet olunca gelirsin artık demişti doktor. adet olsam da rahatlasam. adet gördükten sonra gün aşırı folbıol içeceğim zaten o iğne de folik asit yıkımı yapıyor vücutta.ben yaza kadar gebelik düşünemem. biraz hareket ve diyetle kilo vereyim diyorum bakalım.vitamin vs takviye yaparım. arı sütü-bal-polen aldım,çörek otu kapsülü de içeceğim yumurta kalitesi için.hele bir adet düzenim otursun da.hep aklımda kayıp gebelikler..olsaydı nasıl olurdu diyor insan, ilk kürtajımdaki bebek yaşasa şimdiye 40 ı çıkmıştı.neyse ki 4 yaşında bir oğlum var, Allah onu bağışlasın, isteyen herkese de nasip etsin

S Semabuse cim senin hangi gendi? bana coraspin 100 ve folbıol gebe kalana kadar dedi de folbıolü çoğu kişi gün aşırı içmiş.ağır bir doz değil mi ki
Canim benim faktör 5leiden ve mthfrc677 heterozigot var. Dogustan folik asit ve b vitamini yokmus. Hamile kalamiyorum ya artik bir gün arayla folbiol ve apikoli içiyorum. Coraspini her gun aliyorum. Benim rapor yanlis cikmisti dr anladi ondan sonra 3ay korun bu ilaclari ic demisti. Ben dis gebeligimde de ayrica 6ay korunma suresi vermisti dr. Allah hakkimizda ne hayırlıysa onu nasip etsin

Bu arada bişeyi merak ettim kızlar benim şimdi pıhtılaşma sorunum var ya normal riskli gebelik kadın doktoruna gitmem yeterli olur mu yada yüksek riskli gebelik uzmanına mu gitmeliyim yani bir perinatolog‘a? Daha sıkı ve farklı takip oluyormuş...
Canım benim doktorum ecopirin verdi pazartesi perşembe folik asiti salı cuma olarak yazdı

Meraba bayanlar benimde üç düşüğüm oldu ocak 8 de son düşüğü yaptım sonra pıhtılaşma olduğunu öğrendik bir yıldır gebe kalamıyorum sürekli olmasada bir ay durup ikinci ay doktora gidiyoruz bebek için klomen kullandım üç defa bikere yumurta oluştu tedaviye sonuç alamadığını söyledi dktr iğne yazdı iğnede bize pahalıya geldi almadım sigorta karşılamıyomuş eczaneci rapor çıkarmamızı söyledi üç doktora görünüp alınıyomuş hangi doktorlara gidiliyo bi bilginiz var mı kızlar napmam lazım

Kızlar lütfen ne yapmam gerek beni anlayan varsa yorumlasın artık tükendim bittim ben

Eklentiler

• 2F7B4D0A-38DE-435E-987E-9ACE2E35AD49.jpeg
    2F7B4D0A-38DE-435E-987E-9ACE2E35AD49.jpeg
    64,6 KB · Görüntüleme: 58
Ne kullanmam lazım benim bu durumda benim gbi birçok insan var çocuğu oldu mu sağlıklı mı ne kullandınız

X