Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

evet ben 34+6 da kestim. bebeğin kalp gelişimi ile ilgili demişlerdi. bir de kanı iğneye göre daha çok sulandırıyor. iğne 12 saat ama coraspinin etkisi daha uzun iğneye göre ani bir durumda müdahale şansı olsun diye kanama riski ile ilgili. ama bence dediğin gibi yaklaşımlar farklı işte. ayrıca şen ikisini de kullanırken doğuma girdi şükür ki dünya güzeli bir kızı var. yani doktor ne derse o ilaç konusunda. sonuçta hepimiz bu alanda uzman kişilere gidiyoruz. ama farklı şehirler ve farklı ekoller söz konusu.

Deiğin gibi benimde içimi şen rahatlatıyor.0.6 iğne kullanırken ve aspirini bırakmadan doğum yaptı ne kanama ne bişey.inşallah bizde de olmaz.internettende araştırdım bebek kalbindeki açıklık 34.haftadan sonra kapanıyormuş fakat yüksek düzey aspirin 500mg kullanılınca risk varmış.bizim kullandıklarımızın bebeğe hiçbir zararı yokmuş.inşallah ta öyledir.zaten ben başlangıçtan beri 80mg içiyordum.

ve sağlık ocağında oldum orada vurdukları tek bir doz vardı. iki keer yapılıyor normalde ama ben çok stres yaptığım için tez doz oldum

Selvihancım , dua etmez olur muyuz canım ..Allah yardımcınız olsun , herşey yolunda gidecek Allahın izniyle..

ığne bırakma konusu kafana takılmşı ya ..Benim onunla ilgili notlarım vardı..Birçok arkadaşın aspirini - iğneyi ne zaman bıraktığını not almışım..Lal in doktoru Adanada , biz mersinden de çok iyi bi doktor olduğunu duyuyoruz..O aspirini 34. hafta bitince bıraktırmış , iğneyi de doğumdan 3 gün önce bıraktırmış..Benim buradaki doktorum da prenatal tanı ve riskli gebelikler uzmanı , çok güvendiğim bi doktor , pıhtılaşma konusunda çalışmaları var..Benim için çok erken ama , en son muayenede bana aspirini 34. haftada , iğneyi doğumdan 2 gün önce bırakıcaz dedi..Ben de çok mutlu oldum..Çünkü iğneyi erken bıraktırsaydı tedirgin olacaktım muhtemelen..Coraspin 34. haftada bırakılmazsa bebeğin kalbindeki delik geç kapanıyormuş..Normalde bebeğin kalbindeki delik doğumdan sonra kapanıyormuş , coraspin bu süreyi uzatıyormuş...

.B u arada diğer arkadaşların iğneyi ne zaman bıraktıklarını merak ediyorsan notlarımdan yazıyorum : Celen iğneyi de aspirini de 36. haftada bırakmış , 38. hafta bittiği gün yapılmış doğumu , Güneş 5 diye bi arkadaşımız vardı doğumdan 5 gün önce iğneyi ve aspirini bırakmış ..Yani doktorların çok değişik uygulamaları söz konusu ..

Böyle işte canım , bak gördün mü boşuna endişe ettin son günlerde , gerçi seni anlıyorum insanın elinde olmuyor , sayılı günümüz kaldı çok şükür ...Dualarımız sizlerle..Çok öpüyorum canım...

dinamis canım yazını okuyunca önce korktum sonra rahatladım hayırlısıyla birşey olmayacak bebeğine canım sen bol bol dinlen olurmu sevgiler

papatyacığım senin ve küçük prensesinin iyi olmasına çok sevindim allah bozmasın hep böyle güzel haberler vermek nasip etsin............maşallah yarıyı geçtin ne mutlu ..........hamilelik haberin korkuların dün gibi aklımda ... bak allah isteyince hiçbirşey önüne geçemiyor inşallah kucağımıza aldığımız günleride göreceğiz...canım çok sevgiler küçük prensesini ve seni öpüyorum

ve sağlık ocağında oldum orada vurdukları tek bir doz vardı. iki keer yapılıyor normalde ama ben çok stres yaptığım için tez doz oldum
Evet nazlıcım , ben de tek doz olmaya karar verdim..Doktorum yeterli dedi ..Şu sıralar sizde aklımız sizlerde , hayırlısıyla kavuşun bebeklerinize inşallah..Sonra da bizi yalnız bırakmayın olur mu ? Öpüyorum canım...

nazlı ben birde aspirini merak etim sen galiba 34+6 kesmiştin burdaki iki profta 37.haftada kesin diyor bunlar neye göre karar veriyorlar anlamadım.

kızlar bu sorum genel doğum yapan anne lerimiz aspirini kaçıncı haftada kestiniz ve nedenini yazarsanız çok sevinirim sevgileropuyorumnanaktan
selvihancım ben iğneyide aspirinide 36, haftada bıraktım.38+1 de doğum oldu.ben doğuma kadar kullanmayı yada bir gün önce bırakmayı istiyordum ama doktorum kanın yeterince sulandığını dediğim tarihlerde bırakılırsa doğumun riske giriceğini ve bebeğin artık iğnesiz ve aspiriniz hayatını devam ettireceğini söölemişti.hatta benm doktorum 34. haftada bırakabilirsin demiştide ben ağlamıstım kaydirigubbakcemile3 o da ii ozaman 36 da bırak dediydi kaydirigubbakcemile3 ayy canım doktorum yaaaa :asigim:
celen kızım doğurmadan görüşemeyecekmiyiz senle:)) doğuma beklerim yavfummm artık
valla nazlıcım ben hep uygunum ama senin ağırlatığını bilmek ve havaların bu kadar sıcak olması üzüyo beni :çok üzgünüm: yoksa seve seve bulusurum uleeeennn delikafadulden eyi hayde bulusak nerde ne zaman bulusak?bana cok uzak olmasın benm zilloş fenalık gecirio arabada laelaelaelaelae

kızlar doğum sırasında galiba

1.sırada GELGİT
2.sırada NAZLI_03
3.sıra da ben 29 SELVİHAN
var.dualarınızı sıraya göre bekliyoruz. :eek:))
ya cok gzl amaaaaaa yaaaaaa :asigim: senağlama cok duygulanıyorum bunları okuyunca :asigim: daha dün gibi hamiş haberlernizi aldığımız şimdi sıpacanlar buyumusta geliolarmıs aramızaaaaaaa :asigim:
Selvihancım , dua etmez olur muyuz canım ..Allah yardımcınız olsun , herşey yolunda gidecek Allahın izniyle..

İğne bırakma konusu kafana takılmşı ya ..Benim onunla ilgili notlarım vardı..Birçok arkadaşın aspirini - iğneyi ne zaman bıraktığını not almışım..Lal in doktoru Adanada , biz mersinden de çok iyi bi doktor olduğunu duyuyoruz..O aspirini 34. hafta bitince bıraktırmış , iğneyi de doğumdan 3 gün önce bıraktırmış..Benim buradaki doktorum da prenatal tanı ve riskli gebelikler uzmanı , çok güvendiğim bi doktor , pıhtılaşma konusunda çalışmaları var..Benim için çok erken ama , en son muayenede bana aspirini 34. haftada , iğneyi doğumdan 2 gün önce bırakıcaz dedi..Ben de çok mutlu oldum..Çünkü iğneyi erken bıraktırsaydı tedirgin olacaktım muhtemelen..Coraspin 34. haftada bırakılmazsa bebeğin kalbindeki delik geç kapanıyormuş..Normalde bebeğin kalbindeki delik doğumdan sonra kapanıyormuş , coraspin bu süreyi uzatıyormuş...

.B u arada diğer arkadaşların iğneyi ne zaman bıraktıklarını merak ediyorsan notlarımdan yazıyorum : Celen iğneyi de aspirini de 36. haftada bırakmış , 38. hafta bittiği gün yapılmış doğumu , Güneş 5 diye bi arkadaşımız vardı doğumdan 5 gün önce iğneyi ve aspirini bırakmış ..Yani doktorların çok değişik uygulamaları söz konusu ..

Böyle işte canım , bak gördün mü boşuna endişe ettin son günlerde , gerçi seni anlıyorum insanın elinde olmuyor , sayılı günümüz kaldı çok şükür ...Dualarımız sizlerle..Çok öpüyorum canım...

:1shok: süpersin papatyacım diyecek sözüm yok :lepi: a.s.

amin papatyacım inşallah hepimiz yavrularımıza kavuşalım sağ salim. valla burada hepimiz arkadaştan öte olduk yüzyüze tanışmasakta birçok arkadaşımdan daha yakın buradaki pek çok kişi. Allah hepimizi evlatlarımıza sağ salim kavuştursun inşallah..

gelgit nazlı selvihan ve sıra bizede geliyor çok heyecanlanıyorum allah bebeğimin kucağımda olduğu günleri hayal ediyorum nazlının dediği gibi uykusuzluk vız gelir tırıs gider ben uyuduğu zaman bile bebeğimi özlerim herhalde ...... bu bebeklerin o kadar özlemini çektikki allah hepimize sağ salim kucağımıza almak nasip etsin sağlıklı bir şekilde hayırlısıyla...... şimdi ihtiyaçları için araştırmaya geçtim herkes bana çok pimpiriklisin diyor ama ben doğrusunu yaptığımı düşünüyorum çünkü sağlıklı ürünler seçmek istiyorum ..........celen senin dediğin gibi ağustos sonu eylül başı alışverişe başlayacağım 1 ay sonra çok heyecanlıyım ... benim sanş topum uğur böceğim umudum cemreyide çok öp onun sayesinde ben bu bebeğe karar verdim yoksa şimdi daha deneme aşamasındaydım ama şimdi 27 haftam bitmek üzere

papatyacığım senin ve küçük prensesinin iyi olmasına çok sevindim allah bozmasın hep böyle güzel haberler vermek nasip etsin............maşallah yarıyı geçtin ne mutlu ..........hamilelik haberin korkuların dün gibi aklımda ... bak allah isteyince hiçbirşey önüne geçemiyor inşallah kucağımıza aldığımız günleride göreceğiz...canım çok sevgiler küçük prensesini ve seni öpüyorum
Teşekkür ederim Fundacım..Evet çok şükür diyorum ben de...Dediğin gibi Allah istedi mi önündeki bütün engelleri kaldırıyor ..Allah emeklerimizi boşa çıkarmasın inşallah..Bugün kayınvalidem Allah yuvanı doldursun , şenlendirsin diye dua etti , çok hoşuma gitti ..Allah yuvalarımızı bebişlerle doldursun ,şenlendirsin inşallah...Ben de çok öptüm canım...

aman da benim anlayışlı arkedişim:))) valla sıcaklardan çıkmak zor dedğin gibi ama ben eşimle konuşıyım beni atar bir yere geri alır ondan sonra yoksa aramız baya varmış be ya. karşıyakadayım ben :)) hem doğrurcak olursam yanımda sen olursun korkmam ne de olsa tecrübe konuşur di mi ama:))))

gelgit nazlı selvihan ve sıra bizede geliyor çok heyecanlanıyorum allah bebeğimin kucağımda olduğu günleri hayal ediyorum nazlının dediği gibi uykusuzluk vız gelir tırıs gider ben uyuduğu zaman bile bebeğimi özlerim herhalde ...... bu bebeklerin o kadar özlemini çektikki allah hepimize sağ salim kucağımıza almak nasip etsin sağlıklı bir şekilde hayırlısıyla...... şimdi ihtiyaçları için araştırmaya geçtim herkes bana çok pimpiriklisin diyor ama ben doğrusunu yaptığımı düşünüyorum çünkü sağlıklı ürünler seçmek istiyorum ..........celen senin dediğin gibi ağustos sonu eylül başı alışverişe başlayacağım 1 ay sonra çok heyecanlıyım ... benim sanş topum uğur böceğim umudum cemreyide çok öp onun sayesinde ben bu bebeğe karar verdim yoksa şimdi daha deneme aşamasındaydım ama şimdi 27 haftam bitmek üzere
kıyamam ben sana :1hug: alahım sağsalim kucağına almayı nasip etsin fundacım :Saruboceq: insallah sen ve minik kelebeğinde gün gelir birilerine umut olursunuz opuyorumnanaktan

Teşekkür ederim Fundacım..Evet çok şükür diyorum ben de...Dediğin gibi Allah istedi mi önündeki bütün engelleri kaldırıyor ..Allah emeklerimizi boşa çıkarmasın inşallah..Bugün kayınvalidem Allah yuvanı doldursun , şenlendirsin diye dua etti , çok hoşuma gitti ..Allah yuvalarımızı bebişlerle doldursun ,şenlendirsin inşallah...Ben de çok öptüm canım...
ne gzl :asigim: amiiiinnn :Saruboceq:
aman da benim anlayışlı arkedişim:))) valla sıcaklardan çıkmak zor dedğin gibi ama ben eşimle konuşıyım beni atar bir yere geri alır ondan sonra yoksa aramız baya varmış be ya. karşıyakadayım ben :)) hem doğrurcak olursam yanımda sen olursun korkmam ne de olsa tecrübe konuşur di mi ama:))))

delikafadulden ben doğurturum kız seniiiiiii delikafadulden ayyy ne eğlenceli olur senin eben olmak kaydirigubbakcemile3 tamam ozaman ayarlayalım pazartesi uygun olurmu?yer nere olcek?ya bende araba var ama cemre durmuo işte.o yuzden taksiylen falan gelicem buluscemiz yereeee :umursamaz:

maşallah canım... inşallah sağlıkla kucağına alırsın... pıhtılaşma sorunu yaşayıp hamile kalan birileriyle konuşmak o kadar ümit verici oluyorki anlatırmısın kısaca senin hikayeni :nazar: :nazar:

cevap yazan arkadaslara tesekurler.yarın kontrolum var
ınsallah bır aksıklık olmayacak
bakalım ıgneye tekrar baslayacak mıyız
baslamamak da benı korkutuyor

Son düzenleme:
X