Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

sevgili sido ilgilendiğin için çok tşekkür ederim.Yaşam hastanesi o tahlilleri üniversite hastanesine mi gönderdi.Çünkü anladığım kadarıyla bu tahliller üniversite hastanelerinde yapılıyormuş.Ayrıca öğrenmek istediğim sana kaça mal olduğu.Malum yeni tüp bebek denememiz oldu.Bizim çocuğumuz olduğu için devlet de hiçbirşeyi karşılamadı.
Ben yüzüncüyıldayım.Sen neredesin.öptüm.

arkadaşlar ben uzun süredir giremiyordum nete nasılsınız?Umarım herkes tüm isteyenler muradına ermiştir.ben birkaç aydır korunmaya başlamıştım ama şuanda yine korunmayı bıraktım.bakalım bu ay ben de muradıma erebilecek miyim?Bu arada ızmir ege üniversitesinde bildiğiniz çok iyi bir kadın doğumcu vr mı tavsiyelerinizi bekliyorum.

slm kızlar dinamisin çok çok geçmiş olsun okurken üzülerek okuyordum ama sonunda iyi olduğunu okuyunca bir ohh çektim.mecbur dikkatli olacağız riskli birgebelik geçiriyoruz hepimiz.ama bebeğimz için değer...

of kızlar 2 gundur gözüme uyku girmiyor baş ağrısı bile doğru dürüst çekmemiştim şu 2 gune kadar ki normalde çok ağrırdı.ama o kadar stres yaptım kı ben en erken 1 ağustos da alır diye düünürken.birden telaş yaptım.salya sümük ağlıyorum hala inanamıyorum 4 gun sonra bebeğimi göreceğime

merhaba arkadaşlar,
doğum yapacak olan tüm arkadaşlarımıza dua ediyorum Allah bir avazda bebeklerine kavuşmak nasip etsin.ve darısı benim gibi her gün test yapıp negatifle karşılaşanlara olsun.Eczane sanırım benim deli olduğumu düşünüyor çünkü her sabah gidip test alıyor bir hevesle yapıyorum ama tek çizgi çıkıyor belki daha tam idrara karışmamıştır diye testi kırıyorum küçük pembe bir çentik görürmüyüm diye ama YOK.KAn tatlilini artık sağlk ocağındaki ebem yapmıyor.haftada bir gel diyor resmen kovdu kadın beni.zaten damarlarım patlamış eroinman gibi geziyorum.Ama biliyorum ki ben hamileyim yani şuan hamileyim sadece testte çıkmıyor benim afacan ben bunu hissediyorum yada hissetmek istiyorum.herkes kafama çok taktığım için olmayacağını söylüyo ama biliyorum olacak.Oldu.zaten bir kaç gündür belim ağrıyor sanki adet olacam gibi bu bir belirti dimi arkadaşlar son adetimi 15 temmuzda oldum benim üç gün sürüyor biter bitmezde hiç boş geçmedik.olmuştur dimi yani bence olmuştur.çünkü ilk gebeliğimde ben korunurken hamile kaldım.bunda korunmadığım için olmuştur dimi.bunun belirtileri böyle bel ağrısı falan dimi arkadaşlar.yani ben öyle biliyorum.birde bişey sorcam kaç haftalıkken kan tahlilinde belli olur bilen varmı.
sevgili LAL sen adanada hangi doktora gittin arkadaşım öğrenebilirmiyim?
annem derdiki yer gök duayla hep dua ediyorum hem size hem kendime inşallah kabul olur.ve bir gün bende bu listede adımı görürüm.......

merhaba arkadaşlar,
doğum yapacak olan tüm arkadaşlarımıza dua ediyorum Allah bir avazda bebeklerine kavuşmak nasip etsin.ve darısı benim gibi her gün test yapıp negatifle karşılaşanlara olsun.Eczane sanırım benim deli olduğumu düşünüyor çünkü her sabah gidip test alıyor bir hevesle yapıyorum ama tek çizgi çıkıyor belki daha tam idrara karışmamıştır diye testi kırıyorum küçük pembe bir çentik görürmüyüm diye ama YOK.KAn tatlilini artık sağlk ocağındaki ebem yapmıyor.haftada bir gel diyor resmen kovdu kadın beni.zaten damarlarım patlamış eroinman gibi geziyorum.Ama biliyorum ki ben hamileyim yani şuan hamileyim sadece testte çıkmıyor benim afacan ben bunu hissediyorum yada hissetmek istiyorum.herkes kafama çok taktığım için olmayacağını söylüyo ama biliyorum olacak.Oldu.zaten bir kaç gündür belim ağrıyor sanki adet olacam gibi bu bir belirti dimi arkadaşlar son adetimi 15 temmuzda oldum benim üç gün sürüyor biter bitmezde hiç boş geçmedik.olmuştur dimi yani bence olmuştur.çünkü ilk gebeliğimde ben korunurken hamile kaldım.bunda korunmadığım için olmuştur dimi.bunun belirtileri böyle bel ağrısı falan dimi arkadaşlar.yani ben öyle biliyorum.birde bişey sorcam kaç haftalıkken kan tahlilinde belli olur bilen varmı.
annem derdiki yer gök duayla hep dua ediyorum hem size hem kendime inşallah kabul olur.ve bir gün bende bu listede adımı görürüm.......
Irazmetin , Lal e yazmışsın ama , bebeği olduğu için çok sık giremiyor ..Ben Lal in doktorunu biliyorum , Prof. Dr. Cüneyt Evrüke ..ınşallah en kısa zamanda dileğine kavuşursun..Her gün test yapmana hiç gerek yok..Biraz hayatının odağı olmaktan çıkar bu konuyu..Kan testinde 4-5 gün önceden çıkıyor...Sevgiler...

merhaba arkadaşlar,

inşallah canım benim Allahım isteyen herkese hayırlısıyla versin bebişlerini.Ben dualarımızın kabul olacağına inanıyorum umudunu yitirme çok fazla kafana takma akışına bırak herşeyi

Selvihancım , dua etmez olur muyuz canım ..Allah yardımcınız olsun , herşey yolunda gidecek Allahın izniyle..

İğne bırakma konusu kafana takılmşı ya ..Benim onunla ilgili notlarım vardı..Birçok arkadaşın aspirini - iğneyi ne zaman bıraktığını not almışım..Lal in doktoru Adanada , biz mersinden de çok iyi bi doktor olduğunu duyuyoruz..O aspirini 34. hafta bitince bıraktırmış , iğneyi de doğumdan 3 gün önce bıraktırmış..Benim buradaki doktorum da prenatal tanı ve riskli gebelikler uzmanı , çok güvendiğim bi doktor , pıhtılaşma konusunda çalışmaları var..Benim için çok erken ama , en son muayenede bana aspirini 34. haftada , iğneyi doğumdan 2 gün önce bırakıcaz dedi..Ben de çok mutlu oldum..Çünkü iğneyi erken bıraktırsaydı tedirgin olacaktım muhtemelen..Coraspin 34. haftada bırakılmazsa bebeğin kalbindeki delik geç kapanıyormuş..Normalde bebeğin kalbindeki delik doğumdan sonra kapanıyormuş , coraspin bu süreyi uzatıyormuş...

.B u arada diğer arkadaşların iğneyi ne zaman bıraktıklarını merak ediyorsan notlarımdan yazıyorum : Celen iğneyi de aspirini de 36. haftada bırakmış , 38. hafta bittiği gün yapılmış doğumu , Güneş 5 diye bi arkadaşımız vardı doğumdan 5 gün önce iğneyi ve aspirini bırakmış ..Yani doktorların çok değişik uygulamaları söz konusu ..

Böyle işte canım , bak gördün mü boşuna endişe ettin son günlerde , gerçi seni anlıyorum insanın elinde olmuyor , sayılı günümüz kaldı çok şükür ...Dualarımız sizlerle..Çok öpüyorum canım...

TEK KELİMEYLE SÜPERSİN PAPATYAM YAA VALLA BRAVO :lepi:

delikafadulden ben doğurturum kız seniiiiiii delikafadulden ayyy ne eğlenceli olur senin eben olmak kaydirigubbakcemile3 tamam ozaman ayarlayalım pazartesi uygun olurmu?yer nere olcek?ya bende araba var ama cemre durmuo işte.o yuzden taksiylen falan gelicem buluscemiz yereeee :umursamaz:[/QUOTE]

ANAA KIZ CUMARTESİ EDİN ŞU BULUŞMAYI BENDE KATILİİM SİZE NOLUR SANKİM :Saruboceq:a.s.a.s. a.s.

size bir sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim

acaba iğneyi sabah-aksam mı vuruluyorsunuz yoksa günde 1 kere mi???

cevaplayanlara şimdiden tesekkürler

Son düzenleme:
papatyacım bu dr hangi hastanede biliyormusun peki bu arada çok teşekür ederim.bide neyden 4-5 gün önce çıkıyor kan testinde gebelik

Kızlar bı tahlıl sonucunu daha aldım ben anlamadım doktora randevum 28de bana bı anlatın ıyımı kÖtÜmÜ protrombın zamanı normal deyer 11.13 benım Çıkan deyerım 13.5 nedır bu sızce

maşallah canım... inşallah sağlıkla kucağına alırsın... pıhtılaşma sorunu yaşayıp hamile kalan birileriyle konuşmak o kadar ümit verici oluyorki anlatırmısın kısaca senin hikayeni :nazar: :nazar:

canım benim bende ikizlerim karnımda ölmesi sonucu kürtaj olmaz zorunda kaldım içimde parça kalmış tekrar kürtaj ettiler beni ... benim halamın kızında kanda pıhtılaşma var bunun üzerine doktorlarda tahlil istedim yapmadılar 2-3 kayıptan sonra yapabiliriz dediler bende bunun üzerine genetiğe kendim başvurdum 2 kaybım var dedim yalanda değildi hani ikiz olduğu için 2 kaybım vardı ailede olduğunuda söyleyince önce 5 faktör testi yaptılar daha sonra bir hemotoloji uzmanıyla görüştüm oda 12 li faktör testi yaptırmamı istedi tahlilleri bir kağıda yazdı kaşeledi genetik hiçbir soru sormadan yaptı testleri sonuçlarımda mthfr 677 ve 1298 heterezigot mutasyon olduğu tespit edildi bir sürü kadın doğum doktoruyla konuştum iğneye gerek yok sen normal yollardada doğum yapabilirsin dedi ama hemotoloji umanı kesinlikle iğne kullanmam gerektiği ve hamililkten önce coraspirine başlattı tabi folbiol elevit b12 bunlarıda kullandım ocak ayında bu siteye kaydoldum ve aynı ay hamile kaldım inan hiç cesaretim yoktu tekrar hamile kalıp kürtaj olmaktan çok korkuyordum ama allaha binlerce şükürler olsun şimdi bebeğim 27 haftalık maşallah bir sorunumuz yok allah isteyen hiç kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah en kısa sürede göbüşüne bir melek indirsin ..... tabi ben cemreyi gördükçe deliriyordum kırkbir kere maşallah çok tatlı kız çocuklarada zaafım var zaten bu yüzden burdaki tüm arkadaşlara teker teker teşekkür ederim ........... sizlerde sakın umudunuzu yitirmeyin allah emeklerimizin mükafatını verecektin buna yürekten inanıyorum a.s.

pembepericim günde 1 kere diye biliyorum bende 1 hafta kullandım günde 1 kere esim yapıyordu. duydugum arkadaslarında oyle ama gunde 2 kez vurunan varsa bılmıyorum bana doktorum gunde 1 demısti.

canım benim bende ikizlerim karnımda ölmesi sonucu kürtaj olmaz zorunda kaldım içimde parça kalmış tekrar kürtaj ettiler beni ... benim halamın kızında kanda pıhtılaşma var bunun üzerine doktorlarda tahlil istedim yapmadılar 2-3 kayıptan sonra yapabiliriz dediler bende bunun üzerine genetiğe kendim başvurdum 2 kaybım var dedim yalanda değildi hani ikiz olduğu için 2 kaybım vardı ailede olduğunuda söyleyince önce 5 faktör testi yaptılar daha sonra bir hemotoloji uzmanıyla görüştüm oda 12 li faktör testi yaptırmamı istedi tahlilleri bir kağıda yazdı kaşeledi genetik hiçbir soru sormadan yaptı testleri sonuçlarımda mthfr 677 ve 1298 heterezigot mutasyon olduğu tespit edildi bir sürü kadın doğum doktoruyla konuştum iğneye gerek yok sen normal yollardada doğum yapabilirsin dedi ama hemotoloji umanı kesinlikle iğne kullanmam gerektiği ve hamililkten önce coraspirine başlattı tabi folbiol elevit b12 bunlarıda kullandım ocak ayında bu siteye kaydoldum ve aynı ay hamile kaldım inan hiç cesaretim yoktu tekrar hamile kalıp kürtaj olmaktan çok korkuyordum ama allaha binlerce şükürler olsun şimdi bebeğim 27 haftalık maşallah bir sorunumuz yok allah isteyen hiç kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah en kısa sürede göbüşüne bir melek indirsin ..... tabi ben cemreyi gördükçe deliriyordum kırkbir kere maşallah çok tatlı kız çocuklarada zaafım var zaten bu yüzden burdaki tüm arkadaşlara teker teker teşekkür ederim ........... sizlerde sakın umudunuzu yitirmeyin allah emeklerimizin mükafatını verecektin buna yürekten inanıyorum a.s.

ay canım neler yaşamışsın.... ama çok şükürki onları unutturacak bir sona ulaşmışsın... bende iyi bir dr araştırmasındayım burda... çünki benimde homozigot olmasına rağmen sadece hamile kalınca iğne kullanacaksın dendi gebelik öncesi için bir şey verilmedi... :teselli:

papatyacım bu dr hangi hastanede biliyormusun peki bu arada çok teşekür ederim.bide neyden 4-5 gün önce çıkıyor kan testinde gebelik
Canım doktor , Balcalıda diye biliyorum , ama özel muayenehanesi de var diye biliyorum..Biz mersinden de duyarız bu doktorun adını , ayrıntılı tarama testine giden arkadaşlarım olmuştu , ordan biliyorum...Telefonunu alabilirsem yazarım..Beklediğin adet tarihine 5 gün kala kan testiyle belli oluyor hamile olup olmadığın ..Ben ilk hamileliğimi 5 gün kala , sonuncuyu 4 gün kala öğrenip hemen iğneye başlamıştım..Ama testi her gün yapma lütfen..Hatta mümkünse adet tarihini , yumurtlama gününü bütün takvimleri unut ..ınşallah dileğine kavuşursun canım...

X