Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Tüm arkadaşlara merhaba;Özellikle hamile kalmak için yanıp tutuşan ve beklenen haberi bir türlü alamayan arkadaşlar nolur üzülmeyin inanın bende kendimi çok üzdüm, günlerce ağladım bebek yada çocuk görmeyi bile kaldıramayacak duruma düşmüştüm arkadaşlarım ''sen bir hamile kal bumların hepsini unutacaksın'' diyorlardı.Unuttum diyemem ama hepsi geride kalıyor inanın.Sadece panik yapmayın ve stresten uzak durmaya çalışın ve bol bol dua edin.Sizleri o kadar iyi anlıyorum ki ve biliyorum ki bir gün sizde o güzel haberleri alacaksınız yürekten duacıyım hepinize.

Sevgili ŞEN;Bizde korkularla dolu 17 haftayı geride bıraktık.bundan sonrada bu korkuların azalacağı yok taki kucağımıza alana kadar.Antifaktör 10A testini yaptırdık sonuç biraz düşük buna göre doktorun iğnelerin dozunu arttıracağını düşünüyordum ama aynen devam etmemi söyledi.Sabah akşam 5000 lik fragmin iğnelerini kullanıyorum birde bebe aspirini.Hiç bir diyet uygulamıyorum.umarım bebeğin ve sende iyisinizdir.
Sevgili AREV; umarım sen ve bebeğinle ilgili herşey yolundadır.Sana nasıl bir tedavi uygulanıyordu.senin testlerin sonuçları nasıldı faktör v heterezigot muydun.bilgi verirsen sevinirim.

sevgili mormenekşe,bugün kalp atışlarını duydum içim biraz rahatladı.canım fraxsiparin 0,3 ve coraspin 100 alıyorum.daha 6 haftalıgız.ben MTHFRC677T homozigotum ve actıve proteın c rezinstansım düşük.bende antifaktör Xa istedim sonucu bekliyorum.hekimim gerek görmedi.hamilelik öncesi herhangi bir problem yaşayan gebelerde ve yüksek doz DMAH dozunda bunun istendigini söyledi.kendinize iyi bakın öpüyorum.

sevgili şen,nasılsınız canım?bu gün kalp atışlarını duydum ancak baş agrılarım ve kasık agrılarım var.6 hafta 3 günlük müşüz teyzesi.sizdede bazı zamanlar kasıklarınızda tırmalanır gibi agrılar oluyor mu?igne ile aramı sormuşsunuz?saolsun benimkileri hemşire hanımlar yapıyorlar ;onlara yetişemedigim zamanda ben kendim yapıyorum.tavsiyem yavaş uygulandıgı zaman daha az morarma ve agrı oluşturdugu öpüyorum.

merhaba arevcim, miniğimizin kalp atışlarını duymuşsun çok şükür, inan senin kadar sevindim...maşallah 6+3 olmuş:nazar: ilk haftalar benimde çok fazla başağrım olmuştu ve tabii kasıklarımda kısa süreli dediğin gibi tırmalanır gibi ağrılarda olmuştu...şu son haftalar azaldı başağrılarım...kasıklarımda ise ani hareket edersem bıçak saplanır gibi anlık ağrılar oluyor, onun dışında kasık ağrım yok...bugün eşimle konuştuk, artık benim kasıklarım ağrımıyor korkuyorum dedim...neyseki bir baby-sounds aldık endişe ettikçe dinliyorum bebişimi(100 ytl tavsiye ederim)...tavsiyen için teşekkürler, yavaş uygulamayı deniycem...öpüyorum canıma.s.

arev inşallah sağsalim alırız bebeklerimizi kucağımıza benimde bebişim 6+3 günlük :)bende heterezigotum iğne başladım benimde kasığım tırmalanır gibi oluyor ama aynı zamanda 4 gündür çok az kahverengi lekelenmelerim olyor:KK43: korkuyorum

sevgili mormenekşe, maşallah meleğin 17 haftayı geçmiş:nazar: ne güzel darısı bizlarin başına...allah sağlıkla tamamına erdirsin inşallah...
korkular konusunda haklısın canım yüreğimiz hep pırpır...doktorunun iğne dozu konusunda bir bildiği vardır canım, endişe etme...hem dozu artırdığında belki fazla sulandırmış olucak, aspirinde kullanıyorsun yeterlidir merak etme...
bizde 14+4 olduk bugün itibariyle teyzesi...sabah akşam 3000 lik(0.3 lük) fraksiparin+günde bir coraspin 100 lük kullanıyorum...folikasite devam ediyorum...bir de metioninden kısıtlı diyet yapıyorum, biraz bu diyet sıkıyor canımı, ceviz yok balık yok, o yok bu yok iyi beslenebiliyormu bebişim diye endişe ediyorum...bebiş ve ben iyiyiz canım, göbüş çıkmaya başladı çok hoşuma gidiyor bu durum...allah isteyen hherkese nasip etsin inşallah, bizim buradaki arkadaşlarımızada inşallah...
güzel haberlerini almak mutlu etti canım...cinsiyeti belli olunca yaz olur mu?
öpüyorum...sevgilera.s.

arev inşallah sağsalim alırız bebeklerimizi kucağımıza benimde bebişim 6+3 günlük :)bende heterezigotum iğne başladım benimde kasığım tırmalanır gibi oluyor ama aynı zamanda 4 gündür çok az kahverengi lekelenmelerim olyor:KK43: korkuyorum

merhaba, öncelikle hayırlı olsun bebişin, allah tamamına erdirsin inşallah...yalnız kahverengi lekelenmem var demişsin, sakın yorma kendini çalışıyorsan izin al dinlen, mutlaka doktorunu haberdar et zaten o istirahat verecektir...genelde kahverengi olması korkulacak bişi değil denir normal denir ama bence riske etmemelisin ağır kaldırma yukarılara uzanma fazla yürüme ve bol bol yat dinlen canım, benimde 5. haftada olmuştu kısa sürdü çok şükür ama çok dikkat ettim...birde çok yeni daha bebeğin, tutunma aşamasında o nedenle belki progestan verebilir doktorun ben kullanmıştım...allah yardımcın olsun...sevgiler

Selam arkadaşlar bugün 2.bebeğimide kaybettiğimi öğrendimsenağlamaÇarşamba kesinleşecek aslında ama ben düştüğüne eminim artık.Kanamayla birlikte parçalarda düşütü içimden.Doktorum sebebinin kan pıhtılaşması olabileceğini söyledi.Bunun için hangi tahliller ve tedavi uygulanıyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

sevgili elif, umarım düşündüğün gibi değildir, umarım herşey yolundadır....tersi isede ne desek anlamsız teselli adına...aynı durumu birkaç kez yaşamış biri olarak umudunu yitirme diyebilirim sadece...iyi bir hekim ve doğru teşhis ve tedaviyle mutlu sona ulaşmanı diliyorum...
pıhtılaşma için trombofili paneli adı verilen bir dizi kan tahlili yapılıyor...duruma göre kan sulandırıcı iğne ve aspirin tedavisi uygulanıyor...bazende sadece yüksek doz folik asit kullanmak yeterli oluyor...daha geniş bilgi için bu forumun ilk sayfalarıını vaktin varsa okumanı tavsiye ediyorum..
allah sabır versin canım, verende allah alanda...yine olur üzülme...sevgiler...

sevgili elif, umarım düşündüğün gibi değildir, umarım herşey yolundadır....tersi isede ne desek anlamsız teselli adına...aynı durumu birkaç kez yaşamış biri olarak umudunu yitirme diyebilirim sadece...iyi bir hekim ve doğru teşhis ve tedaviyle mutlu sona ulaşmanı diliyorum...
pıhtılaşma için trombofili paneli adı verilen bir dizi kan tahlili yapılıyor...duruma göre kan sulandırıcı iğne ve aspirin tedavisi uygulanıyor...bazende sadece yüksek doz folik asit kullanmak yeterli oluyor...daha geniş bilgi için bu forumun ilk sayfalarıını vaktin varsa okumanı tavsiye ediyorum..
allah sabır versin canım, verende allah alanda...yine olur üzülme...sevgiler...

Teşekkürederim canım.Önümüzdeki hafta tahlillerime başlıycam.Artık sonucu onlar göstericek.Önceleri hamile kalmak zor sanırdım şimdi ise içimdekini yaşatmanın daha zor olduğunu anladım.
Rabbim hepimize sağlıklı bir ömür nasip etsin...

Canim cok gecmis olsun bunun tesellisi cok zor ama ancak Allah'a siginarak atlatabiliyorsun ben bes defa yasadim inan seni cook iyi anliyorum.Kendini birakmamaya calis insan ilk baslarda kendini ruyada gibi hissediyor sanki uyansam ahala bebegim benimle gibi ama gercekleri ne kadar kisa surede kabullenirsek zorluklarinida o kadar kolay atlatabiliriz Allah'in izniyle.Insallah Rabbim bir daha yasatmasin.Kendini birakmamaya calis,kendinle mucadele et en buyuk destek esler arasindaki destektir.Ama bizlerde yanindayiz unutma hayirlisi boyleymis insallah bir dahaki sefere yilmayacagiz Allah'in izniyle canil.

Aslında ailemde eşimde çok deztek oldular kendimi hiç kötü hissetmedim.Sizlerde beni hiç yanlız bırakmadınız.Ama 5 ayda 2.kez kaybediyorum beni hem psikolojik hemde sağlık açısından çok yıprattı.Aynı şeyleri tekrar tekrar yaşamaktansa tedavinin sonunda hamile kalmak istiyorum.
Peki bu rahatsızlığın tedavi süresi varmı yoksa herkese göre değişebiliyormu...

Aslında ailemde eşimde çok deztek oldular kendimi hiç kötü hissetmedim.Sizlerde beni hiç yanlız bırakmadınız.Ama 5 ayda 2.kez kaybediyorum beni hem psikolojik hemde sağlık açısından çok yıprattı.Aynı şeyleri tekrar tekrar yaşamaktansa tedavinin sonunda hamile kalmak istiyorum.
Peki bu rahatsızlığın tedavi süresi varmı yoksa herkese göre değişebiliyormu...

Tedavi suresinin belli olabilmesi icin oncelikle sebebe ulasilmasi gerekiyor canim dr un sana toxoplazma,rubella,tiroid,anti igg,anti igm,pihtilasma,belki hsg(rahim filmi),anti hbs,anti hiv,antikoagolan gibi tahliller yaptirir buyuk ihtimalle insallah onemli biseyin yoktur iki dusuk normal diyorlar ama bence sonuca git.Ben hep bir dahaki sefere diye diye en son besinciyi bir ay once dusurdum Allah korusun.Insanin sebep arayipta bulamamsi daha da zor dedigin gibi hem saglik hem psikoloji acisindan.Insallah yasadiklarimiz son olur ve bir dahaki sefere guleriz canim.

elifcim Allah sıfalar versın canım
tahlıllerını yaptırırısın ona gore hamılelıgını yasarsın ınsallah
hepımız aynı durumdsayız burda en az 2 dusugumuz var
en kısa zamanda kendını toparlamanı ve bebegının sorunsshz bır sekılde gelmesını dılıyorum tabıkı saglıkla kucagınada almanı..
sevgıler

ark. mrb bende 2 kez düşük yaşadım.tahlil yapıldı mthfr 1298 homozigot normal mthfr 677 heterozigot PROTHROMBİN 20210 MUT. HOMOZİGOT NORMAL; sonuçları pek anladım ben yardımcı olrsanız sevinirm.

Merhaba kızlar şuan işteyim o yüzden kan tahlili sonuçlarım yanımda değil olsaydı sizlerle paylaşıp sormak isterdim öncelikle benim iki düşüğüm oldu biri 5 diğeri 8 haftalıkken düştü testler yapıldı düşük düzeyde kanda pıhtılaşma çıktı ve tiroidlerimde sorun görünüyordu tsh 8,50 idi fakat tiroidlerin yüksek çıkması sebebi ile tekrar tiroid ultrasonografisi verdiler onda normal çıktı ve tekrar kan tahlili yaptırdım ondada normale inmişti baya şimdi 7 temmuzda sintigrafi çektiricem onda kesin sonuç belli olucak bakalım hayırlısı ama bu pıhtılaşma sorunu kafama takılıyor düşük düzeydede olsa çıktı sürekli hamilelik boyunca ilaçmı kullanmak gerekiyor sizlerin yazılarınada baktım genellikle çok erken zamanlarda düşük yaşıyoruz Allah bizlerede bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin.

ark. mrb bende 2 kez düşük yaşadım.tahlil yapıldı mthfr 1298 homozigot normal mthfr 677 heterozigot PROTHROMBİN 20210 MUT. HOMOZİGOT NORMAL; sonuçları pek anladım ben yardımcı olrsanız sevinirm.

merhaba, anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım...öncelikle normal yazanlarda sorun yok diye düşünüyorum...çünkü bizlerin bu faktörlerinde heterozigot veya homozigot mutasyon şeklinde yazıyor, normal kelimesi geçmiyor sonuçlarda...bu durumda senin sadece "mthfr 677 heterozigot"sonucu nedeniyle sorun var, diğerleri normal...heterozigot olman homozigot olmaktan daha iyi çünkü sadece taşıyıcı durumdasın ama yinede tedavi gerektiren bir durum...yüksek doz folik asit ile çözülüyor problem, bazı doktorlarda heparin içerikli iğneler öneriyor gebelik boyunca...tabii, en doğru bilgiyi hekiminiz verecektir, tüm kadın doğumcular bu konuda ayrıntılı bilgi sahibi olmayabiliyorlar, özellikle riskli gebelik uzmanları bu konuyu ayrıntılı biliyor...veya hematoloji bölümünden bir hematologdan daha ayrıntılı bilgi alabilirsin....
geçmiş olsun.sevgiler....

Merhaba kızlar şuan işteyim o yüzden kan tahlili sonuçlarım yanımda değil olsaydı sizlerle paylaşıp sormak isterdim öncelikle benim iki düşüğüm oldu biri 5 diğeri 8 haftalıkken düştü testler yapıldı düşük düzeyde kanda pıhtılaşma çıktı ve tiroidlerimde sorun görünüyordu tsh 8,50 idi fakat tiroidlerin yüksek çıkması sebebi ile tekrar tiroid ultrasonografisi verdiler onda normal çıktı ve tekrar kan tahlili yaptırdım ondada normale inmişti baya şimdi 7 temmuzda sintigrafi çektiricem onda kesin sonuç belli olucak bakalım hayırlısı ama bu pıhtılaşma sorunu kafama takılıyor düşük düzeydede olsa çıktı sürekli hamilelik boyunca ilaçmı kullanmak gerekiyor sizlerin yazılarınada baktım genellikle çok erken zamanlarda düşük yaşıyoruz Allah bizlerede bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin.

merhaba, ilk düşüğüm benimde 5 haftalıkken oldu, sonrasında yapılan tahlillerde tsh ım 6.5 idi ve doktorum sebebin büyüyk ihtimalle troid olduğunu belirtmişti...öncesinde troid problemim olduğunu bilmiyordum, ancak sürekli el titremelerim vardı ve sinirsel olduğunu düşünürdüm hep, meğer troidlerdenmiş...hemen endokrinoloji uzmanına gittim tedaviye başladım, troid hormonu içeren bir hap kullanmaya başladım, ultrasonlarımda nodüle rastlanmadı çok şükür ama hipotroidi teşhisi konuldu...3 ay içinde değperlerim normale döndü ve tekrar gebelik planlayabilecğimizi söyledi kadın doğumcum, tabi troid haplarımı kesinlikle bırakmamak koşuluyla, ama malesef 2. bebeğimi de 9. haftada kalbinin durması nedeniyle kaybettik, bu defa troidim kontrol altındaydı ama kürtaj sonrası yapılan tahlillerde kanda pıhtılaşma sorunum olduğu anlaşıldı...şimdi 3. kez hamileyim:nazar: ve çok şükür şimdilik herşey yolunda:nazar: riskli gebelik uzmanı bir kadın doğumcum var devam ettiğim, aynı zamanda iyi bir endorin prof. doktorada devam ediyorum troid için...kadın doğumcuyla endokrinciye paralel gidiyorum...birbirlerinden haberdarlar...
yani, sebebin bilinmesi önemli olan, doğru tedaviyle mutlu sona ulaşmanı diliyorum...merak ettiğin birşey olursa fırsat buldukça ve bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım...bu arada düşük düzeyde bile olsa kanda pıhtılaşma ciddi bir sorun, üstelik gebelik pıhtılaşmayı artıran bir faktör, bu sebeple bu konuda da uzman bir hekimin yardımını almalısın...ayrıca pıhtılaşma düzeyine göre ilaç dozunu doktor ayarlıycaktır, kesinlikle düşük düzeyde diye kendi haline bırakılmamalı canım aynı acıları yaşamamak adına...
sevgiler...

merhaba ŞENcim nasılsın hamilelik nasıl gidiyor uzun zamandır giremiyorum malum düğün telaşesi hayırlısıyla atlattık düğünü ama çok yoruldum senin el titremelerin nasıl oluyordu arada bir bendede oluyor bazen karnım acıkınca bazende karnım tokken belli olmuyor yani daha önce bana tiroid testleri açlık kan şekeri testleri yapıldı ama değerler normaldi bende işte kendi kendime sebep arıyorum sanırım birde senin araştırma testlerinde protein S değerine bakıldımı benim bu değerim yüksek çıkmış bunun ne anlama geldiğini biliyormusun ben çok araştırdım ama bulamadım ne testi olduğunu kendine ve bizim yeğene iyi bak teyzesinin yerine öp hoşçakal

merhaba, ilk düşüğüm benimde 5 haftalıkken oldu, sonrasında yapılan tahlillerde tsh ım 6.5 idi ve doktorum sebebin büyüyk ihtimalle troid olduğunu belirtmişti...öncesinde troid problemim olduğunu bilmiyordum, ancak sürekli el titremelerim vardı ve sinirsel olduğunu düşünürdüm hep, meğer troidlerdenmiş...hemen endokrinoloji uzmanına gittim tedaviye başladım, troid hormonu içeren bir hap kullanmaya başladım, ultrasonlarımda nodüle rastlanmadı çok şükür ama hipotroidi teşhisi konuldu...3 ay içinde değperlerim normale döndü ve tekrar gebelik planlayabilecğimizi söyledi kadın doğumcum, tabi troid haplarımı kesinlikle bırakmamak koşuluyla, ama malesef 2. bebeğimi de 9. haftada kalbinin durması nedeniyle kaybettik, bu defa troidim kontrol altındaydı ama kürtaj sonrası yapılan tahlillerde kanda pıhtılaşma sorunum olduğu anlaşıldı...şimdi 3. kez hamileyim:nazar: ve çok şükür şimdilik herşey yolunda:nazar: riskli gebelik uzmanı bir kadın doğumcum var devam ettiğim, aynı zamanda iyi bir endorin prof. doktorada devam ediyorum troid için...kadın doğumcuyla endokrinciye paralel gidiyorum...birbirlerinden haberdarlar...
yani, sebebin bilinmesi önemli olan, doğru tedaviyle mutlu sona ulaşmanı diliyorum...merak ettiğin birşey olursa fırsat buldukça ve bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım...bu arada düşük düzeyde bile olsa kanda pıhtılaşma ciddi bir sorun, üstelik gebelik pıhtılaşmayı artıran bir faktör, bu sebeple bu konuda da uzman bir hekimin yardımını almalısın...ayrıca pıhtılaşma düzeyine göre ilaç dozunu doktor ayarlıycaktır, kesinlikle düşük düzeyde diye kendi haline bırakılmamalı canım aynı acıları yaşamamak adına...
sevgiler...

sevgili şen bende ankarada yaşıyorum ve kendime özel bir doktor arıyorum tabi iskli gebelik uzmanı.doktorunu banada tavsiye edermisin canım. ben ztb hastanesinde muayene oluyorum özel bi hastane içinde cumaya randevu aldım op dr. dan ama içimde acabalar var riskli gebelik uzmanı olmasını istiyorum doktorumun.sevgiler.sağlıcakla kala.s.

merhaba serapcım, düğün telaşınız bitmiş, hayırlı olsun canım...dinlen artık biraz.
hamileleik iyi gidiyor çok şükür, darısı başınıza inşallah...
el titremelerim daha çok sinirlenince gerilince oluyordu, ya da ben öyle zannediyordum, gün içinde ara ara oluyordu ama dışarıdan anlaşılacak kadar titriyordu, troid sorunum ortaya çıkınca ilaç kullanmaya başlayınca geçti çok şükür...sen arada yaptır yina troid testlerini, o kadar değişken ve öyle çok şeyden etkileniyorki (tsh t3 t4 anti tpo anti triglobulin e bakılıyor)troid hormonları.. düşükten ne kadar sonra yapıldı tahlillerin bu önemli, çünkü sadece gebelikte ortaya çıkan gebelik troidi diye bir şeyde var, benim düşüğün hemen ardından yapılmıştı tahlillerim...yani, gebelik nedeniyle oluşan bir sorun ise gebelik sonlanınca ortadan kaybolup değerlerin normale dönmüş olabilir....canım, endişe etme yinede hani belki sebebi bulmada yardımcı olur diye ayrıntı yazdım...
protein s, protein c, aktive protein c, faktör v leiden, mthfr bunların hepsi kanda pıhtılaşma ile ilgili canım...bu tahlilleri yaptırdığım dönemde genetikte bize özellikle protein s, protein c, aktive protein c ve faktör v deki mutasyonların(homozigot veya heterozigot) kanda pıhtılaşmya sebep olduğunu söylemişlerdi...yalnız benim bunlardan aktive protein c düşük (faktör v leiden heterozigot,mthfr homozigot), senin yüksekmiş...yüksek olduğunda ne oluyor bilmiyorum, acaba yüksek olduğu durumda da pıhtılaşmaya sebep oluyor mu bence iyi bir genetik veya hematoloji uzmanına sormalısın...bunu ihmal etme bence belki de sebep budur...öpüyorum

X