Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

sevgili ays_bah, kadın doğumcum prof.dr. lütfü önderoğlu hacettepe tıpta, dışarıda özel muayenehanesi var, riskli gebelik uzmanı...
hipotroidim için yine hacettepeden prof. dr. alper gürlek, endokrinoloji uzmanı, dışarıda özel muayenehanesi var...
her ikisindende çok memnunum, tavsiye ederim...
eğer gitmeye karar verirsen adres-telefon bilgisi verebilirim...kolay gelsin...sevgiler

sevgili ays_bah canım bence hekiminle bir görüş.bebişinin kalp atışlarını gör.ve istirahat et.iyi haberlerini bekliyoruz.öpüyorum.

sevgili mormenekşe siz hamile kalmadan önce DVT geçirmişmiydiniz?yalnış hatırlamıyorsam coumadin kullanıyordunuz degil mi?

Arkadaşlar Mrb ,
Off Kan Pihtilaşmasi Diyince Için Ciz Ediyor Bende Iki Kez Bebeğimi Kaybettim Bu Yüzden Ne Yapariz Bilmiyorum , 50 Gündür Adet Göremiyorum Dün Bir Miktar Kahverengi Leke Geldi , Düşünüp Duruyorum

şenciğim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.bende öyle düşünmüştüm.internetten araştırdığıma göre.ama yinede dr bilir.yarın hsg çektireceğim. onuda yaptırayım.bakalım ne olcak.dr sondan sonra görüşeceğim. sevgiler....

sevgili ays_bah canım bence hekiminle bir görüş.bebişinin kalp atışlarını gör.ve istirahat et.iyi haberlerini bekliyoruz.öpüyorum.

teşekkür ederim canım yarın doktor randevum var inşallah bi aksilik çıkmaz.hepimiz inşallah hayırlısıyla alırız bebeklerimizi kucağımıza:asigim:

Çok teşekkürederim ŞEN'cim verdiğin bilgiler için bakalım 7 temmuzda tiroid için sintigrafi çekileceğim önce kan tahlili yapıldı tsh 8,30 çıktı tabi buarada benim ne olduğu konusunda hiçbir fikrim yoktu sonra tekrar tüm test sonuçlarımı toparladıktan 1 ay sonra doktoruma gittim o tiroid problemi göründüğünü söyledi tekar kan tahlili ,ultrosonografi ve sintigrafi verdi kan tahlili sonucu tsh 3,60 düşmüştü ultrosonda tiroid büyüklüğüm normal çıktı sorun bulanamadı şimdi 7 temmuzda sintigrafi çekilecek tam sonuç o zaman belli olur sanırım anlamadım varmı yokmu oda ayrı bir problem bu arada pıhtılaşma için söylediğin benim için çok önemliydi çok teşekkürederim hamilelikte pıhtılaşma oranının arttığını bilmiyordum ilaç kullanmak gerekiyor onun içinde sanırım insan bi sorunu olmasına sevinirmi bilemiyorum ama ben seviniyorum en azından sebebi bulunacak diye sebebi bulunursa bir daha yaşamam belki aynı şeyi çok acı çünkü. Birde bu arada birşey daha soracaktım ben ikinci kez hamile kaldığımda progestan kullandım doktorumun önerisiyle ilk ultarasona gitiğimde kese görünüyordu 10 gün sonra tekrar ultarsona girdim ikinci kese göründü birincinin içinde bebek vardı ve kalp atışlarını duydum ikincide henüz bebek imajı yok ikizler dedi 10 gün sonraya tekrar randevu verdi gittim ve kist oluşmuş dedi birden çok yumurtlama gerçekleşmiş yani iki keseden sonra yine bebek yapmaya çalışmış yumurtalıklarım bebek oluşmayınca kist durumunu almış birinci bebeğin kalp atışı durmuş ikinci bebektede kalp atımı hiç gözlenmedi zaten acaba diyorum progestanın etkisiyle olabilirmi birden fazla yumurta oluşumu çünkü progestan östrojen sonuçta fazla kadınlık hormonu sözkonusu olunca vücüt sürekli embiriyo yapmaya çalışmış olabilirmi mantıklımı sizce ???

merhaba arkadaşlar,umarım hepiniz iyisinizdir.benim çok fazla ağrım var.oturup kalkarken bile çok sorun yaşıyorum.12.haftamız dolmak üzereymiş.doktor öyle söyledi ben daha küçük zannediyordum.bu kadar ağrı yaşamam normal mi sizce?sıkıntı yaşayan tüm arkadaşlarada çok geçmiş olsun.Allah hepimizin gönlüne göre versin.sevgi ve dualarım sizlerle...

gila 77 teşekkür ederim preeklempsi gebelik zehirlenmesi demek anne ve bebek ölümlerine sebep olabiliyor tansiyon yükseliyor idrarda protein çıkışıda varsa ve el ayak ve yüzde şişliklerde varsa gebelik zehirlenmesi başlamıştır böyle bir durumda hemen bebeği alıyorlar çünkü anneyide tehlikeye sokuyor bizim bebek 6,5aylıktı ve çok küçüktü yaşamadı ayrıca önerdiğin hocanın ismini duymuştum demekki gerçekten iyi bir hoca ilgine teşekkür ederim

rukiyehoce geçmiş olsun.bende 2 ay önce preeklemsi sonucu 6 aylık bebeğim karnımda öldü suni sancıyla doğum yaptım.tekrar olmasından korkuyorum.trabzon fakültede doğum yaptım öncesinde 14 gün fakültede yattım hipertansiyon çıktı preeklemsi sonucu doğum oldu.6 ay bekle dedi 2 ci için.korkuyorum inşallah aynı şeyleri yaşamam.gelişmeleri paylaşalım birlikte olurmu birbirimize destek oluruz.

arkadaşlar ayın 15inde doktora gittim,kalp atışını duymak için ve bebeğimin kalp atışlarını duydum arkadaşlar.3 ay bitesiye kadar 15te bir gidecegim.fakat çok hasta oldugum için yazamadım.öğrendiklerimi sizinle paylaşmak istiyorum.doktorum bana senin kanını bu iğnelerle normal bir insanın kanı haline getirdik dedi seni ameliyat etsem hiçbir yerin kanamaz.kanı pıhtılaştıran birden çok sebep varsa düşük olasılığı o kadar artar.sadece faktör 5 rahatsızlıgı bulunan kimselerin çocuk dogurma olasılıgı fazladır.Her hastalıga aspirin iyi gelmez.mesela protein s eksikliği gibi.dedi.bu sebep 3-4 yıldan beri biliniyor normal hastenedeki doktorlardakitap falan karıştırmayınca bunlardan haberi olmuyor dedi.Şu an 150 hastam var kan pıhtılaşmasıyla gelen dedi.normal düşük yapmamış bir insanda düşük riski %15 tir dedi 2 düşük yapanda bu oran %25'e çıkar.3 düşük yapanda düşük yapma riski %40 tır.ama kalp atışını duydugumuzda bu %5'e iner 3aydan sonrada %2ye iner dedi.arladaşlar doktorumun ismi osman develioğlu uludağ üniv.tıp fakültesi 0 224 2952516
arkadaşlar uzun süredir yazamadım. hamileliğim iyi gidiyor 8.aya girdim.doktorumdanda çok memnunum .benim gibi durumda olanlara duyrulur

Sevgili AREV; evet ben hamile kalmadan önce DVT geçirdim ve cuomadin kullanıyordum.Her adetin 24 gününde kan testi yaptırıp b- hcg bakılıyordu bu sayede erken dönemde iğnelere geçtim.

Sevgili ŞEN teyzesi bebişimiz büyük ihtimalle kız imiş.umarım sen, arev ve hamile olan tüm arkadaşlar bebeklerimizi sağ salim kucağımıza alırız canım.

Sevgili GİLA ;Allah sağsalim kucağına almayı nasip etsin ne kadar güzel biz de o günleri görürüz inşallah.Şuan iğnelerin adı, dozu nasıl hamileliğinin başındaki dozu mu devam ettiriyorsun tedavi sürecin hakkında bilgi verirsen çok sevinirim.

sevgili gila77 sizde mormenekşe gibi hekiminiz faktör X a baktırdımı.inşallah bebişini problemsiz kucagına alırsınız?ve hekiminiz dogumu kaçıncı haftada planlıyor?bilgi verirseniz sevinirim öpüyorum.

Sevgili Şenciğim ve diğer aynı sorunu paylaşan tüm arkadaşlar kan tahlili sonuçlarımı yazıcağım bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatır ve tavsiyelerde bulunursa çok sevineceğim Faktör V G6191A (Leiden) :NORMAL, Prothrombin G20210A: NORMAL, MTHFR C677T:HETEREZİGOT yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden hepinize teşekkür edrim.Bu arada sevgili Gila Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin bebişini sana ve diğer tüm annelere:)

Sevgili Şenciğim ve diğer aynı sorunu paylaşan tüm arkadaşlar kan tahlili sonuçlarımı yazıcağım bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatır ve tavsiyelerde bulunursa çok sevineceğim Faktör V G6191A (Leiden) :NORMAL, Prothrombin G20210A: NORMAL, MTHFR C677T:HETEREZİGOT yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden hepinize teşekkür edrim.Bu arada sevgili Gila Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin bebişini sana ve diğer tüm annelere:)

Faktör V G6191A (Leiden) :NORMAL, Prothrombin G20210A: NORMAL, MTHFR C677T:HETEREZİGOT
sonucların benmki,lye aynı.biz kötünün iisiyiz sülalcim..cünkü sonucumuz heterezigot..tek yapmamız gereken yada benm yaptığım diim.hamilelik öncesi folik asit ve babyprin basladım..hamile olduğumu anladığım an (kalp atımını beklemeden)keseyi rahim içine yerleşmiş gördükten sonra hemen heparin iğnelerine basladım..bnm dozum 0,4.bunu doktorun ayarlıycak.umarım sennde hayırlı haberlerini alırıza.s.

Teşekkürederim celenciğim verdiğin bilgiler için doktor banada folik sait yazdı ona başladım fakat babyprin içmiyorum ondan hiç bahsetmedi. Kan sonucumun hamilelikte iğne vurulmayı gerektirecek kadar önemli olduğunu bilmiyordum insanın başına neler geleceğine hazırlıklı olması gerçekten iyi bir durum üstelik birde titoid problemim var ama bilmiyorum çokmu aptalca yada gerçekten böyle bi problem varmı ama ben normalde tiroid hastası değilim fakat hamilelikte oluşuyor hipotiroidi düşükten 20 gün sonra tsh:8,50 iki ay sonrada tsh:3,60 oldu ultrasondada bi problem çıkmadı tiroid bezlerinde şimdi kesin sonucu 7 temmuz sintigrafide öğreneceğim ama hamile kalır kalmaz bir endokrinci bulmam lazım tiroid için, pıhtılaşma için hemotolog,bebişim için jinekolog ve tüm bunlara hazır olabilmek için cesaret en erken bir sene sonra düşünüyorum gebeliği Allah kısmet ederse bu arada Allah bebeğini ve seni korusun kucağına almayı nasip etsin tekrar teşekkür edrim canım.

Faktör V G6191A (Leiden) :NORMAL, Prothrombin G20210A: NORMAL, MTHFR C677T:HETEREZİGOT
sonucların benmki,lye aynı.biz kötünün iisiyiz sülalcim..cünkü sonucumuz heterezigot..tek yapmamız gereken yada benm yaptığım diim.hamilelik öncesi folik asit ve babyprin basladım..hamile olduğumu anladığım an (kalp atımını beklemeden)keseyi rahim içine yerleşmiş gördükten sonra hemen heparin iğnelerine basladım..bnm dozum 0,4.bunu doktorun ayarlıycak.umarım sennde hayırlı haberlerini alırıza.s.

celencim nerelerdesin endişelendirdn bizi inşallah bi aksilik yoktur öpüyoum seni ve bebişia.s.

Merhaba Arkadaslar ben 4 tane düsük yaptim ve bende kan pihtilasmasi tesbit edildi ve doktorum bana heparin ignesi ve aspirin önerdi . Hamile kalinca hemen bu ilaclara baslamam gerktigini söyledi . Sizlerde ayni durumu yasayan ve sonrada saglikli bebek dünyaya getiren varmi?? benimle paslasirsaniz cok sevinirim.

X