Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

merhaba kızlar tüp bebekle 2 düşük yaptım sonunda genetik teste kan pıhtılaşması cıktı başka raharsızlıklıklarım oldugu için dr gidemedim henüz ..tedavi olup hamilelikte sorun yaşamayanlar yazabilirmi?

2 düşük sonrası kan pıhtılaşması için tedavi olarak doğum yaptım çok şükür. inşallah siz de sağlıcakla kavuşursunuz bebeğinize.

Eki Görüntüle 2916299
Kızlar 8.kez gebeyim hepsi düştü gebelik öncesi bu test yapılmıştı şimdi sonuçlandı 5+4 gebeliğim ve daha önce ANA şüpheli pozitifti o sebeple tekrar test yapıldı ve sonuç daha önce 4000 lik iğne kullanıyordum şuan 6000 +venatura marka metilfolat+Corapsin100 +folbiol bu kadar şey kullanıyor olmama rağmen acaba bu ANA pozitif gebeliğimi etkiler mi
merhaba,
acaba lupus antikoagülanı, s ve c proteinleriniz bakıldı mı?
ANA testi otoimmün bozukluğa işaret ediyor.

pıhtılaşma için iğne kullandığım halde düşük yaptım. ardından benim de bir çeşit otoimmün bozukluğum olduğu teşhis edildi ve onunla ilgili de tedavi görerek doğum yaptım çok şükür. başka bir doktora mümkünse perinatoloji uzmanına sonuçlarınızı göstermenizi tavsiye ederim. inşallah sağlıkla bebeğinize kavuşursunuz.

inşallah canımmçok sağol nasıl bir tedavi uyguladılar ben henüz dr gidemedim
pıhtılşma için aspirin ve iğne, benim ek problemlerim de vardı, onlar içinde bir hap kullandım. bu şekilde sağlıklı doğum yapan arkadaşlarım da var

pıhtılşma için aspirin ve iğne, benim ek problemlerim de vardı, onlar içinde bir hap kullandım. bu şekilde sağlıklı doğum yapan arkadaşlarım da var
bana ilk gittim doktorum iki ay transfer öncesi ilaç iğne kullanacaksın demişti sonra gidemedim başka sebepler yüzüne yarına embriyolarımın oldugu hastaneye gidecegim ,mat ayında yaptırmıstım testleri belki yeniden ister bakacağız artık :KK43:(

merhaba,

pıhtılaşma için iğne kullandığım halde düşük yaptım. ardından benim de bir çeşit otoimmün bozukluğum olduğu teşhis edildi ve onunla ilgili de tedavi görerek doğum yaptım çok şükür. başka bir doktora mümkünse perinatoloji uzmanına sonuçlarınızı göstermenizi tavsiye ederim. inşallah sağlıkla bebeğinize kavuşursunuz.
Lupus negatif s,C istenmedi anti ds dna hafif yüksek çıktı onu tekrarlamışlar sonra negatifti şimdi afs bakılacak bebeğim 6+2 de kaldığı için kürtaj oldum

merhaba,

Size nasıl bir tedavi uygulanmıştı acaba prednol gibi mi

genetik test disinda bir belirti verdi mi benimde iki kez bos gebelik var doktor genetik teste yolladi sonuclar bekliyorum.
Merhaba, ben de şu an düşük bekliyorum bu ikinci, ilkinde kendisi düşmedi 8.haftada kürtaj oldum. Şu an hiç kese bile gözükmüyor düzensiz ve düşük bhcg yüzünden düşük bekliyorum. Bu sonlandıktan sonra genetik pıhtılaşma araştıralım dedi doktor. Eşimin spermlerine de bakılmadı henüz hiç. Genetik testi nerede yaptırdınız sonuç uzun sürede çıkıyor diyolar öyle mi?

Merhaba, ben de şu an düşük bekliyorum bu ikinci, ilkinde kendisi düşmedi 8.haftada kürtaj oldum. Şu an hiç kese bile gözükmüyor düzensiz ve düşük bhcg yüzünden düşük bekliyorum. Bu sonlandıktan sonra genetik pıhtılaşma araştıralım dedi doktor. Eşimin spermlerine de bakılmadı henüz hiç. Genetik testi nerede yaptırdınız sonuç uzun sürede çıkıyor diyolar öyle mi?
Canım bulunduğun yere yoğunluğa göre değişiyor araştırma hastanesinde yapıldı benim iki iki buçuk aya kadar çıktı . Bazıları bir ayda da sonuç veriyor bazıları 3 5 ayda da

Kızlar merhabalar.Cevap veren tecrübeli anneler olursa çok mutlu olacağım, aklıma takılan birşey var . Bugün transferimin 2, günündeyim .Daha önce tüp bebekle gelişim geriliğinden dolayı kurtajım var .Mtfr 2 genim heterozigot . Pai 4g 4g homozigot.O zaman Aspirin ve oksapar hep kullanmıstım , lekelenme olunca aspirinin bıraktırmıştı doktorum.Her neyse bu sefer transferden 5 gün önce aspirinin bırakıp oksapar a başlattılar, Tranferden sonra da sadece oksapar kullanıyorum.İnternetten ve burdan araştırma yaptım pai 4g 4g önemli olduğunu yazıyor hep , Aspirin de gerekebilir yazılmış bu sebeple aspirin aldım bir tane az önce içim rahat etmedi.Sizce ne yapmalıyım?

Hanımlar merhaba,

Benim kan pıhtılaşma testlerinde ANTİ-BETA2 GLİKOPROTEİN IGM değerim yüksek çıktı ayrıca, ANTİ-KARDİOLİPİN IGM ve IGG değerlerim de düşük çıktı. Bu sebeplerden iğne kullanan var mı acaba? Ben şuan coraspin kullanıyorum ama bilgisi olan varsa cevaplayabilirse çok mutlu olurum

Hanımlar merhaba,

Benim kan pıhtılaşma testlerinde ANTİ-BETA2 GLİKOPROTEİN IGM değerim yüksek çıktı ayrıca, ANTİ-KARDİOLİPİN IGM ve IGG değerlerim de düşük çıktı. Bu sebeplerden iğne kullanan var mı acaba? Ben şuan coraspin kullanıyorum ama bilgisi olan varsa cevaplayabilirse çok mutlu olurum
Merhaba ben bu sebeplerden iğne kullanmadım ama bildiğim kadarını söyleyeyim anti kardiyolipinlerin düşük çıkması iyi birşey zaten düşük olması isteniyor.Anti beta 2 glikoprotein için de diğer bazı testler ile birlikte anti fosfolipid sendromu açısından değerlendirilmesi lazım, Hematoloji-Dahiliye ile görüşmeniz gerekli

Merhaba ben bu sebeplerden iğne kullanmadım ama bildiğim kadarını söyleyeyim anti kardiyolipinlerin düşük çıkması iyi birşey zaten düşük olması isteniyor.Anti beta 2 glikoprotein için de diğer bazı testler ile birlikte anti fosfolipid sendromu açısından değerlendirilmesi lazım, Hematoloji-Dahiliye ile görüşmeniz gerekli
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim öncelikle, evet hemotoloji ile görüştüm benim testleri tekrarlamamı istedi eğer yine aynı şekilde çıkarsa iğne kullanman gerekebilir dedi ama kadın doğum doktorum gerekli değil dedi hap yeterli diyor o yüzden kafam karıştı. Tekrardan sağolun :)

Hanımlar merhaba,

Merhaba bende iki test hafif yüksek çıkıyor. Kortizon kullanınca normal seviyeye iniyor. Sadece Igm olanlar pozitif. . 4 kaybım var. Şimdi hamile kalınca 0,6 iğne günde iki tane ve kortizonla devam edecez. Hematoloji bunların pıhtılaşma yaptığını söyledi. Tedavi şeklimi ramatolog ve hematolog belirledi. Tabi pıhtılaşma genlerinizde önemli bende faktör5 heterizigot. Ayrıca protein s bazen düşük bazen normal çıkıyor. Sizin kaç kaybınız var?

Merhaba bende iki test hafif yüksek çıkıyor. Kortizon kullanınca normal seviyeye iniyor. Sadece Igm olanlar pozitif. . 4 kaybım var. Şimdi hamile kalınca 0,6 iğne günde iki tane ve kortizonla devam edecez. Hematoloji bunların pıhtılaşma yaptığını söyledi. Tedavi şeklimi ramatolog ve hematolog belirledi. Tabi pıhtılaşma genlerinizde önemli bende faktör5 heterizigot. Ayrıca protein s bazen düşük bazen normal çıkıyor. Sizin kaç kaybınız var?
Merhabalar, ben maalesef henüz hiç hamile kalamadım, tüp bebek tedavisi görüyordum 1. transferim tutmadı. Ailemizde kalp krizi ile ölümler yaşanmış olduğu için doktorum kan pıhtılaşma testlerini yaptırmamı istemişti. Bende faktör5 normal ama bu testler normalin dışında çıktı ayrıca protein c aktivitesi benim değişken, bi düşük bi normal çıkıyor. Hematoloji ile görüştüm testleri tekrarlamamı istedi eğer yine aynı şekilde çıkarsa aynı sizinki gibi ramatoloğa beni yönlendireceğini söyledi ve iğne kullanmam gerektiğini belirtti. Şuan transfer sürecindeyim ama tüp bebek merkezinde sadece corasprin verildi inşallah hamilelik olursa her ihtimale karşı iğne kullanmak istediğimi söylesem acaba bi sakıncası olur mu?

Canım ben özel laboratuarda yaptırdım 1 haftada çıktı. Devlette 2 ayı buluyordu.

Merhaba benim haftaya sezeryanım var ve gebeliğin başından beri oksapar iğne kullanıyorum pıhtılaşmadan dolayı drm bi önce bırak dedi iğneyi ama araştırdım sadece ameliyat günü olmamak gerekiyormuş kafama takıldı şimdi bi gün önceden bırakmak riskli değil mi bebek için. Yardımcı olursanız sevinirim

Genelde 24 saat önce kesiyorlar iğneyi, dozunuza ve abestezi yöntemine göre değişebilir tabi. Ben 0,6x2 oksapar kullanıyordum. 24 saat önce son dozu yapmam söylenmişti
Merhaba benim haftaya sezeryanım var ve gebeliğin başından beri oksapar iğne kullanıyorum pıhtılaşmadan dolayı drm bi önce bırak dedi iğneyi ama araştırdım sadece ameliyat günü olmamak gerekiyormuş kafama takıldı şimdi bi gün önceden bırakmak riskli değil mi bebek için. Yardımcı olursanız sevinirim

X