Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Merhabalar papatyasüreyya ; Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Ya bana histeroskopiden sonra spiral takıldı ve 2 adet döneminden sonra tekrar HSG çekip ona göre izin vereceğini söyledi hoca. Sana ne kadar korunmanı söyledi dr. un? Rahim filminin çekildiği ay korunmamız gerekir herhalde değilmi? Ya aslında bende düşüklerimin sebeinin bu olabileceğini düşünmeye başladım gerçekten. Neyse Allah hayırlısını versin inşallah hepimize. a.s.
Belizcim , ben ilk histereskopiyi ocakta oldum. Doktorum 3 adet dönemi sonra gözlem ve gerekirse müdahale için 2. histereskopi randevusu verdi. Nisanda 2. histereskopiye girdim. 1 adet dönemi geçtikten sonra gebelik denemesine izin verdi.

Bence rahim filminden sonra gene 1 adet dönemi geçmesi iyi olur, çünkü ilaçlı sıvı enjekte ediliyor sonuçta. Rahmin o sıvıyı atması daha iyi olur diye düşünüyorum ama , doktorun ne düşünür bilemiyorum.

Yardımcı olabileceğim şeyler olursa seve seve yazarım belizcim , sevgiler..

PAI-1- 5G/4G
MTHFRA1298C HETEREZİZOT MUTASYON SAPTANMIŞTIR.
ACE D/D HOMOZİGOT MUTASYON SAPTANMIŞTIR
APOE (E2,E3,E4) E3/E4

EŞİMİNKİLER
PAI-1 4G/4G
MTHFRC 677T HETEROZİGOT MUTASYON
MTHFR A1298C HETEROZİYOT
ACE1/D HETEROZİGOT
APOE E3/E3

mrb papatya süreyya , benim tahlil sonuçlarımla kendininkini kıyaslayabilirmisin

lütfi bey sana diyet verdi mi yada bebe aspirini folbiol yada nelere dikkate etmeni söyledi

sen en azından gebe kalmadan gitmişsin gebe kalınca gel demiş sana ben şu aralar gidemem de gebe kalırsam inşallah düşünüyorum , bazılarına diyet veriliyormuş ,ben şu anda folbiol kullanıyorum sadece 1 kez , başka bir şey yok
Minehayatcım hasta dosyam şu an yanımda değil , bakıp sana yazacağım canım. Sevgiler..

Merhaba kızlar cumadan beri görüşemedik ne kadar çok sohbet edilmiş pazartesi tiroid için tahlile gitmiştim sintigrafi çekildi ve tekrar muayene yapıldı vee tiroid hastası olmadığım kanısına varıldı şu anda tek sorunum düşük için Mthfr C677T heterezigot oluşum yani kanımda hafi kanda pıhtılaşma olması yani Şen'in deyimiyle kötünün iyisiyim şimdilik bakalım yeni bir kriz çıkmazsa çünkü cumartsi tekrar doktora gideceğim bu arada celen35 nasılsın hamilelğin nasıl gidiyor seninle değerimiz aynı bu yüzden çok istiyorum senin sağlıkla bebeğini kucağına almanı ve tüm kalbimle diliyorum diğer herkesin bebeğine en yakın zamanda sağlıkla kavuşmasını veee mine hayatcığım sonuçlarını internetten aratıpta bilgiye ulaşabilirsin mthfra kısmını ben o şekilde baya bir bilgiye ulaştım kendi değerim hakkında seninkinide bir araştırayım faydalı bir bilgi bulursam sana dönerim canım geçmiş olsun söylemek üzücü ama aramıza hoşgeldin:)

Belizcim , ben ilk histereskopiyi ocakta oldum. Doktorum 3 adet dönemi sonra gözlem ve gerekirse müdahale için 2. histereskopi randevusu verdi. Nisanda 2. histereskopiye girdim. 1 adet dönemi geçtikten sonra gebelik denemesine izin verdi.

Bence rahim filminden sonra gene 1 adet dönemi geçmesi iyi olur, çünkü ilaçlı sıvı enjekte ediliyor sonuçta. Rahmin o sıvıyı atması daha iyi olur diye düşünüyorum ama , doktorun ne düşünür bilemiyorum.

Yardımcı olabileceğim şeyler olursa seve seve yazarım belizcim , sevgiler..

Teşekkür ederim arkadaşım, bende o ayı pes geçme taraftarıyım, sonuçta hem ilaç hem radyasyon alıyoruz yumurtada zarar görebilir gibi geliyor bana. O kadar çok oyalandımki bir ay neki en son düşüğüm 2006 martında gerçekleşti.. Ama sabrımızın ödülünü alırız inşallah hepimiz. Sevgiler...

calıkusum umarım doktorların iğneleri kullanman yönünde karar verirler.şeninde dediği gibiiğnelerin ve coraspinin prospektüsünde gebelikte kullanılmaması gerektiği yazıo.ama işte sebebimiz bu iğneler oldu.önce allah sonra iğneler.türkiyeden getirtebilirsen iğneleri i olur.sen şimdiden folik aiste ve coraspine basla.hamile olduğunu öörendiğin günde iğnelere basla.bu iğnelerin yardımıyla şimdi bebişlerini kucaklayan ve bizlerede umut olan o kadar cok bayan varki..allah hepimize göstersin o günleri...a.s.

Merhaba kızlar cumadan beri görüşemedik ne kadar çok sohbet edilmiş pazartesi tiroid için tahlile gitmiştim sintigrafi çekildi ve tekrar muayene yapıldı vee tiroid hastası olmadığım kanısına varıldı şu anda tek sorunum düşük için Mthfr C677T heterezigot oluşum yani kanımda hafi kanda pıhtılaşma olması yani Şen'in deyimiyle kötünün iyisiyim şimdilik bakalım yeni bir kriz çıkmazsa çünkü cumartsi tekrar doktora gideceğim bu arada celen35 nasılsın hamilelğin nasıl gidiyor seninle değerimiz aynı bu yüzden çok istiyorum senin sağlıkla bebeğini kucağına almanı ve tüm kalbimle diliyorum diğer herkesin bebeğine en yakın zamanda sağlıkla kavuşmasını veee mine hayatcığım sonuçlarını internetten aratıpta bilgiye ulaşabilirsin mthfra kısmını ben o şekilde baya bir bilgiye ulaştım kendi değerim hakkında seninkinide bir araştırayım faydalı bir bilgi bulursam sana dönerim canım geçmiş olsun söylemek üzücü ama aramıza hoşgeldin:)

sülalcim gebelik yolunda cok şükür.25,haftamız doldu dün.şimdide ya erken doğurursam acaba bebeek sağlıklımı gibi her anne adayının yasadığı sıkıntıları yasıyorum..yani anlıycaan buldumda bunuyoruma.s canım iğneleri vurmam günden güne zorlasıo.derim acaip bişekilde kalınlastıfisfisfisfisfisfis gifisfisfis girmio iğne:roflol: e tabi girmeyincede canım yanıo ve kanlar süzülüo.iğnede kan sulandırıcı ya bööle kanlar süzülüo tenimdennaniknanik ama şikayetim yok.çekiceğim acı göreceğim sızı bu olsun değermişcoksekeriremsu coksekeriremsubebeğim ii olsunda varsın kanlar şakır şakır aksın tıkım cıkmazcoksekeriremsu annelik bumu ki:uhm:

Celencigim Allah Insallah senin ve hepimizin saglikli bebislerimize kavusturmak nasip etsin.
Insallah hamile kalirsam ben bu igneleri ve diger ilaclari mutlaka almak istiyorum, simdiye kadar alman doktorlarini dinledimde ne oldu sanki, 4 tane düsük yaptim, onlara kalsa yine bana hicbirsey vermeyecekler, kader diyorlar ya inanabiliyormusun, birde Avrupa gelismis diyorlar , bizim türk doktorlarina kurban olmuslar.
Insallah Allahin izniylede hersey yolunda giderde beni burdaki doktorlara muhtac etmez.
Benim Sadece kafama takilan sizlerin Protein S degeriniz düsük cikmis , bende ise tam tersi ,
olmasi gerekenin cok üzerinde , bunu anlayamadim. Bu Protein S tam olarak ne ? Internetten ise yarayan birsey bulamadim .

Celencigim Allah Insallah senin ve hepimizin saglikli bebislerimize kavusturmak nasip etsin.
Insallah hamile kalirsam ben bu igneleri ve diger ilaclari mutlaka almak istiyorum, simdiye kadar alman doktorlarini dinledimde ne oldu sanki, 4 tane düsük yaptim, onlara kalsa yine bana hicbirsey vermeyecekler, kader diyorlar ya inanabiliyormusun, birde Avrupa gelismis diyorlar , bizim türk doktorlarina kurban olmuslar.
Insallah Allahin izniylede hersey yolunda giderde beni burdaki doktorlara muhtac etmez.
Benim Sadece kafama takilan sizlerin Protein S degeriniz düsük cikmis , bende ise tam tersi ,
olmasi gerekenin cok üzerinde , bunu anlayamadim. Bu Protein S tam olarak ne ? Internetten ise yarayan birsey bulamadim .

merhaba bende 3 düşük yaşadım benim düşmedi ama karnımda bebeklerimin kalbi durdu 8,11,ve 8.hft dr um sebebinin olmadığını söylüyor tahlillerimde benimde protein s değerim yüksek çıkmış 150 den büyük bende çok araştırdım ne olduğunu bulamadım ben son hamileliğimde kan sulandırıcı iğne ve aspirin kullandım ama malesef bebeğimi yine kaybettim sen bu protein s değerinin yüksek olmasının ne olduğunu bulabilirsen benide bilgilendirirmisin

Marhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun, ben 7 aylık hamileyim bana daha evvel hiç pıhtılaşma testi yapmadılar,1 düşüğüm var.Şimdi de ya kanımda pıhtılaşma varsa diye çok endişeliyim, doktoruma sormadan bebe aspirini içiyorum hergün. Aslında yalnış yapıyorum galiba ama korkuyorum işte, kullanan çok gebe var çünkü.
Fakat bugün bir yazı okudum 32. haftadan sonra aspirin kullanımı kesilmez ise bebeğin kalbinde bir damar açıklık kalıyormuş.Bu doğrumudur? Birde aspirinin tansiyonu yükselttiği söyleniyor internette.Ben neyapmalıyım şimdi? Bu testler çok mu pahalı, ve ben bir süredir aspirin kullandığım için testler yanıltıcı çıkabilir mi?

Teşekkürler...

calıkusu bende bööle bişey denmedi?yani hiç bi bilgim yok bu proteinle ilgili??şeninmi ööeydi acaba:uhm: onda zaten yok yok maşallah:1rolleyes:

şimdi benim aklımıda karıştırdın hoca ağustos ta nereye gidiyomuş hoca gelmemi söylemişti takipli hastalarındanım deseydin bana tel bunu hatırlatırsanız veririz demişti bende ilk aradğımda vermedi ama hoca söylemişti erken dönemde gel diye deyince verdi ve lütfi hocaya gitmeyi bende düşünüyorum ama eşimle konuşurken doktorlar için tam gün yasası çıkacağını hatırladık yani ya hastane yada muayenehane diyecekler lütfi beyde hastaneyi tercih ederse onunda sinan beyden farkı kalmayacak ve bu yasa 2 aya kadar yürürlüğe girecek bende çok kararsızım peki sinan hocanın asistanlarına mesai saatleri dışında ulaşılabiliyormu biliyomusun ben şehir dışındayım kötü birşey olursa ne yaparım bilmiyorum:1no2::1no2:

birde öyle şansımı deneyim bakıyım.asistanlar telefonla ona sormadan bir şey yapmıyorlar.hemen telefon ediyorlar sürekli irtibatlılar.doğru söylüyorsun insan ikilemde kalıyor malesef .peki şen sen iki hocayıda mı takip ediyorsun nasıl yapıyorsun ikiside aynı tedaviyimi uyguluyor?ikinci bir doktora gittiğini söylüyor musun anlatıyormusun şu ilacı verdi?şu tedavi uygulanıyor diye?bilgi verirsen sevinirim...a.s.

canım,
öncelikle benim iki tane düşüğüm oldu. birincisi 7. haftada ikinciside 9. haftada kalp atımının durması sonucu kürtajla sonlandırdılar. o zaman gazi ünv. idi doktorum. genetikte dahil birçok tahlil yaptırdı. mthfr c677t homozigot mutant sonucuma göre bana aspirin-folbiol verdi hamile kalıncada iğnelere başlayacağız dedi. ben bu sonuçlarla sinan hocaya gittim. oda ek olarak bu antikor testlerini verdi. anti periatal antikorum yüksek çıktı birde. oda bana aspirin folbiol bemiks ve delcortili önerdi. bende aynı ayın içerisinde lütfü hocaya gittim ve şu an ona devam ediyorum. oda aynı ilaçları önerdi fakat delcortilden hiç bahsetmedi bende sormayı unutmuşum aslında. fakat antikor sonucumu sormuştum önemli olmadığını söyledi. şu an ise tekrar hamile kalmak için çabalıyorum umarım başarılı olabilirim. umarım hepimiz bir an önce sağlıcakla alırız bebişlerimizi kucaklarımıza.

iyi dileklerin için çok sağol ayşe0607....a.s.

06EE ben sadece sinan hocaya gittim yarında randevum var bakalım bebişi görebilecekmiyiz inşallah bir sorun yoktur yarın bu ulaşamama konusunuda sorucam allahım sanada isteyen herkesede sağlıklı bebekler versin iyi geceler

Celenciğim çok mutlu oldum canım Allahın izniyle hiçbirşey olmaz inşallah sağlıkla alırsın bebişini kucağına:nazar: bende cumartesi günü yeni bir doktora gideceğim Kayseride bölüm başkanıymış kadın doğumun, üstelik riskli gebeliklerlede ilgileniyormuş burada bulacağımın en iyisi o diye düşünüyorum ama korkuyorum ya iğne vermezse ya aspirin önermezse diye bakalım ne diyecek gerçi şuan hamile değilim beklemek isiyorum biraz daha, birde iğnelerin dozunu nasıl ayarlıyorlar onu soracaktım canım yani diyelimki çok yada az oldu bunu anlamak mümkünmü :uhm:Birde herkes heparin yada aspirinden bahsediyor onlar bizim için yeterli değilmi acaba bir bilgin varmı celenciğim birde kızlar bunu hepinize söylüyorum Rhonda Byrne'nin The Sectret adlı kitabı var düşüncelerimizi olumlu yönde eğitmeye ve bunun bizim işimize ne kadar çok yarayacağını öğretiyor hepinize okumanızı tavsiye ederim bana iki düşük sonrası ilaç gibi geldi ve kendimi iyi hissettiriyora.s.

TAHLİL SONUÇLARIMI HALEN BİR YORUMLAYAN ARKADAŞ ÇIKMADI.
senağlama

TEKRAR KOPYALADIM NE OLUR ARKADAŞLAR ÖZELLİKLE ŞEN VE PAPATYASÜREYYA ARKADAŞLARIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM,
BEN ŞU ANDA SADECE FOLBİOL KULLANIYORUM BİRDE ARADA KENDİM BEBE ASPİRİNİ İÇİYORUM DOKTOR BANA HİÇ BİR ŞEY VERMEDİ DR LÜTFİ BEY DİYET VERİYORMUŞ HERKESE Mİ VERİYORU , ÖNERİLERİ NEYDİ PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM
:teselli:
PAI-1- 5G/4G
MTHFRA1298C HETEREZİZOT MUTASYON SAPTANMIŞTIR.
ACE D/D HOMOZİGOT MUTASYON SAPTANMIŞTIR
APOE (E2,E3,E4) E3/E4

EŞİMİNKİLER
PAI-1 4G/4G
MTHFRC 677T HETEROZİGOT MUTASYON
MTHFR A1298C HETEROZİYOT
ACE1/D HETEROZİGOT
APOE E3/E3

Marhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun, ben 7 aylık hamileyim bana daha evvel hiç pıhtılaşma testi yapmadılar,1 düşüğüm var.Şimdi de ya kanımda pıhtılaşma varsa diye çok endişeliyim, doktoruma sormadan bebe aspirini içiyorum hergün. Aslında yalnış yapıyorum galiba ama korkuyorum işte, kullanan çok gebe var çünkü.
Fakat bugün bir yazı okudum 32. haftadan sonra aspirin kullanımı kesilmez ise bebeğin kalbinde bir damar açıklık kalıyormuş.Bu doğrumudur? Birde aspirinin tansiyonu yükselttiği söyleniyor internette.Ben neyapmalıyım şimdi? Bu testler çok mu pahalı, ve ben bir süredir aspirin kullandığım için testler yanıltıcı çıkabilir mi?

Teşekkürler...

Merhaba bride; Allah bebeğini hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Aspirin konusunu ilk randevunda doktoruna bildirmen gerektiğini düşünüyorum, söylediğin sağlık problemlerine yol açıyormu bilmiyorum ama gebelik yaklaştıkça kesilmesi gerekiyordur sanırım.Sevgiler.

Merhaba Çalıkuşu1978 ; Öncelikle kayıplarınız için çok geçmiş olsun, oradaki bütün dr lar aynı şekildemi düşünüyor? Protein S in yüksek olması konusunda bende hiçbir bilgi duymadım ama, kan pıhtılaşması olupta iğneyle mutlu sona ulaşan çok insan var, sakıncaları Allah korusun varmı bilemiyoruz ama başka çaremiz yok. :çok üzgünüm: Sevgiler..

X