Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

şen merhaba,
arkadaşının yaptırdığı tahlillerin isimlerini yazabilir misin? bende de paı homozigot. eğer ileri testler varsa yaptırmak isterim. şimdide tşkler.

sevgili cananla, arkadaşımla çok sık görüşemiyorum ama görüştüğüm zaman mutlaka istiycem senin için, yaptırdığı testleri, geçtiğimz günlerde aynı labaratuarda karşılaştık devam ediyor araştırma demişti...ama şu an gerçekten hangileri olduğunu bilmiyorum canım...sevgiler

merhaba şen lütfü hocaya gidiyorsun sanırım bende ona gitmek istedim ama bir yandan da sinan hoca beni iyi biliyor 2. doktor kafam karışmasın dedim lütfü hoca da çok yoğun mu acil bir şey olsa ona ulaşabiliyormusun (Allah korusun )bilgi verirsen sevinirim.

evet canım ben lütfü hocaya gidiyorum, hoca yoğun ama dışarıda kendi özel muayenehanesi olması büyük avantaj, tabii ki istediğim zaman ulaşabiliyorum, sabahtan fakültede oluyor ama öğleden sonra özel muayenehanesinde oluyor, telefonla rahatlıkla ulaşabiliyorum, en azından önemli birşey olduğunda onu nerede bulabileceğimi biliyorum, kafama takılan birşey olursa mail yoluyla soruyorum, uygun olduğu en kısa zaman içinde cevap veriyor...5. haftada küçük bir lekelenme sorunum olmuştu çok korkmuştuk, hafta sonu olmasına rağmen telefonla anında ulaştık kendisine ve yol gösterdi bize...mesela kan tahlili yaptırdığımda sadece kan vermeye gidiyorum, sonuçlar hocanın muayenehanesine gidiyor direk ve telefonla ya biz arayıp sonuç hakkında bilgi alıyoruz veya hocanın sekreteri ya da hemşiresi bizi arayıp sonuçları ve ne anlama geldiğini açıklıyor yani tekrar gidip sonuç alma, hocaya götürme gibi bir zaman kaybımız olmuyor...bütün bunlar bence önemli...

haa bunları bilgi istediğin için yazdım sakın yanlış anlama ve bence haklısın hiç kafanı karıştırma, önceni bilen bir hekimle devam etmek daha doğru gibi, acil durumda kendisine nasıl ulaşacağını açıkca sor sinan hocaya yardımcı olacaktır..

ayşecim özlemiştik seni ve merak etmeye başlamıştım artık...stres yok tamam mı, bu ayda bekle olmazsa (ki bence olacak bu defa allahın izniyle, öyle geldi içimden) hormon testlerini yaptırırsın...şimdilik öyle klomen filan da kullanma...hadi sabırla bekliyroum güzel haberlerini canım...
öpüyorum...

arkadaslar ıstanbulda rısklı gebelıkle ılgılenen bır dr yokmu acaba hanı lutfı bey gıbı
normal doktorumdan cok memnunum ben ama ınsan hep daha ıyısını bulamazmıyom dıye dusunuyor

merhaba arkadaşlarım,
arkadaşım şen benim sonuçlarım genetik sonuçlarım
PAI-1- 5G/4G
MTHFRA1298C HETEREZİZOT MUTASYON SAPTANMIŞTIR.
ACE D/D HOMOZİGOT MUTASYON SAPTANMIŞTIR
APOE (E2,E3,E4) E3/E4

EŞİMİNKİLER
PAI-1 4G/4G
MTHFRC 677T HETEROZİGOT MUTASYON
MTHFR A1298C HETEROZİYOT
ACE1/D HETEROZİGOT
APOE E3/E3 MONUÇLARIMIZ BÖYLE TEK TEK AÇIKLAMA YAPARSAN SEVİNİRİM EŞİMİNKİ VE BENİMKİLERİ BİLDİĞİN KADARIYLA HİÇ AÇIKLAMA YAPMADILAR NE ANLAMA GELİYOR ONU BİLE BİLMİYORUM

ARKADAŞLAR YOKMU BENİM SONUÇLARIMI BİLEN YARDIMCI OLABİLECEK ARKADAŞLAR NE OLUR YARDIMCI OLUN
merhaba arkadaşlarım,
PAI-1- 5G/4G
APOE (E2,E3,E4) E3/E4

EŞİMİNKİLER
PAI-1 4G/4G
MTHFR A1298C HETEROZİYOT
ACE1/D HETEROZİGOT
APOE E3/E3 MONUÇLARIMIZ BÖYLE TEK TEK AÇIKLAMA YAPARSAN SEVİNİRİM EŞİMİNKİ VE BENİMKİLERİ BİLDİĞİN KADARIYLA HİÇ AÇIKLAMA YAPMADILAR NE ANLAMA GELİYOR ONU BİLE BİLMİYORUM

Sevgili Sen , dediklerinde haklisin ama malesef burdaki alman doktorlari böyle bir tedaviyi tanimiyorlar ve bende calistigim icin hamile kalinca 9 ay boyunca türkiyede kalmama imkan yok. Celen de ayni problemleri yasamis ve saolsun bana cok ümit verdi ama dedigimgibi eger burdaki doktorlar bu tedaviyi kabul etmeslerse kime gidecegimi bilmiyorum. Igneleri türkiyedende getirtebilirim o sorun degil ama aradi bir kanimi alip bakacak doktora ihtiyacim var.
Offf Offf Insallah bu hafta doktor bana olumlu bir cevap verirde bende bu dertlerden biraz olsun rahatlarim. internete baktim ama protein S fazla olamasi hakkinda dogru dürüst bir bilgi bulamadim.

merhaba arkadaşlarım,
PAI-1- 5G/4G
APOE (E2,E3,E4) E3/E4

EŞİMİNKİLER
PAI-1 4G/4G
MTHFR A1298C HETEROZİYOT
ACE1/D HETEROZİGOT

merhaba arkadaşlarım,
PAI-1- 5G/4G
APOE (E2,E3,E4) E3/E4

EŞİMİNKİLER
PAI-1 4G/4G
MTHFR A1298C HETEROZİYOT
ACE1/D HETEROZİGOT
APOE E3/E3
sONUÇLARIMIZ BÖYLE TEK TEK AÇIKLAMA YAPARSAN SEVİNİRİM EŞİMİNKİ VE BENİMKİLERİ BİLDİĞİN KADARIYLA HİÇ AÇIKLAMA YAPMADILAR NE ANLAMA GELİYOR ONU BİLE BİLMİYORUM

sevgili 06EE
canım bende gazi hastanesinde doktorum tahlillerimi yapıp pıhtılaşma sorununu tespit ettikten sonra sinan hocaya gittim. oda farklı tahliller verdi yine. antikorlara bakılmamıştı önceden. bende de anti periatal antikor yüksek çıktı. bunun sonucuna görede sinan hoca delcortil verdi üç ay boyunca günlük yarım tablet içmemi söyledi. hamile kalmazsan kes kalırsan tekrar hemen başla demişti. fakat bende tereddüt ettim kullanıp kullanmamakta. sonra lütfü hocaya gittim. o önermedi aynı ilacı. bende kullanmadım. zannedersem antikorlar yüksek çıkınca bu kortizon ilacını öneriyorlar. tabi her doktor önermiyor yani yine belirsiz bir durum var ortada.

sevgili ayşe0607 banada hamile kalınca hemen başlıyacaksın demişti.peki şu an hangi doktora devam ediyorsun?hamilemisin?ne yapmayı düşünüyorsun?çok sordum :eek::ama kusura bakma düşüklerin oldu mu?nasıl oldular su kesesi açıldı mı?bilgi verirsen sevinirim...::uhm:

Maşallah yolu yarılamışsınız, kızın olacakmış galiba , bende kız çocuklarını çok severim , ama önemlisi sağlık sıhhat ve hayırlı bir evlat tabiki. Ben bir ay önce operasyon geçirdim, rahim filminde perde ve yapışıklık çıktı . Dr hemen operasyona aldı. Ve bu şekilde gebeliğin gerçekleşse bile devam etmesi zordu falan dedi.önümüzdeki ay yine film çekilip sonuca göre izin verecek inşallah gebelik için. Bende durum böyle, bu süreç çok zor geçiyor kendimi bu aylar için çok hazırlamıştım yaaaa. Ama hayırlısı bakalım gerçekten belkide düşüklerimin sebebi buydu diye düşünüp geçirmeye çalışıyorum zamanı .
Belizcim , ben senle aynı süreci yaşadım. Rahimde ufak bir septum nedeniyle iki operasyon geçirdim( histereskopi ) O dönemde gebeliğe izin verilmedi , şu an yeni denemelere başladım. Bu sorun aynı zamanda düşük nedeni olabiliyormuş , bana da doktorum öyle söyledi , o yüzden tedavi olmamız iyi oldu. Seni çok iyi anladığımı yazmak istedim. Bol şanslar , güzel haberleri paylaşmak dileğiyle..

sevgili şen inan kafam karışık birde lütfü hocaya mı gitsem diyorum çünkü;sinan bey acil bir şey olsa asistanlar ilgileniyor kendisine ulaşamıyorsun ben diğer düşükte 22 gün hastanede yattım hiç onu göremedim.hep asistanlar ilgilendi.bir yandanda benim önceki halimi biliyor diyorum.ilgin için çok teşekkür ederim sana..lütfü hocanın yeri nerede gidersem nasıl ulaşırım burdan yazabilirmisin.hemen randevu verirmi?sinan hocayı aradım temmuz 15 kadar dolu ağustos belli değil eylülde verilebilirmiş.eğer ağustosta hoca gitmezse verebilirlermiş.ne yapcağımı şaşırdım..

Mrb arkadaşlar nasilsiniz,
tahlil sonuçlarim evde yanim alinca yazarim sonuçlari tam olarak bilmiyorum, arkadaşim şen önceki yazilarda senin doktor lütfi önderoğlu (hacettepe hastanesi) gideceğini yazmişsin bende onun ismini duymuştum nasil sence iyi bir doktor mu bende düşünüyordum ama biraz uzak olduğu için sonra vazgeçtim
Minecim , Şen e katılıyorum . Sen Ankaraya ne kadar mesafedesin bilmiyorum.Ben 5-5,5 saatlik mesafedeyim.Hamile kalırsam mutlaka Lütfü bey e gidip gelmeyi düşünüyorum.Hatta uçak yolculuğu yaparım diye planlar bile yapıyorum ama bakalım kısmet , bu konuda bir yasak konmazsa engel çıkmazsa tabii.Lütfü bey , hamile kalırsan 5. hafta civarı gel demişti. O zaman ve verdiği diğer tarihlerde gitmeyi düşünüyorum. Yani gebeliğin takibini Lütfü bey in yapmasını istiyorum kısacası , sağlığım ve doktorum izin verdiği müddetçe ..Ama doğum için burayı düşünüyorum ( ailem burda olduğu için ) Allah kısmet ederse , inşallah.

Benim kararım böyle ama minecim bakalım. Sen de bir değerlendir istersen. Kendine iyi bak...

sevgili şen inan kafam karışık birde lütfü hocaya mı gitsem diyorum çünkü;sinan bey acil bir şey olsa asistanlar ilgileniyor kendisine ulaşamıyorsun ben diğer düşükte 22 gün hastanede yattım hiç onu göremedim.hep asistanlar ilgilendi.bir yandanda benim önceki halimi biliyor diyorum.ilgin için çok teşekkür ederim sana..lütfü hocanın yeri nerede gidersem nasıl ulaşırım burdan yazabilirmisin.hemen randevu verirmi?sinan hocayı aradım temmuz 15 kadar dolu ağustos belli değil eylülde verilebilirmiş.eğer ağustosta hoca gitmezse verebilirlermiş.ne yapcağımı şaşırdım..

şimdi benim aklımıda karıştırdın hoca ağustos ta nereye gidiyomuş hoca gelmemi söylemişti takipli hastalarındanım deseydin bana tel bunu hatırlatırsanız veririz demişti bende ilk aradğımda vermedi ama hoca söylemişti erken dönemde gel diye deyince verdi ve lütfi hocaya gitmeyi bende düşünüyorum ama eşimle konuşurken doktorlar için tam gün yasası çıkacağını hatırladık yani ya hastane yada muayenehane diyecekler lütfi beyde hastaneyi tercih ederse onunda sinan beyden farkı kalmayacak ve bu yasa 2 aya kadar yürürlüğe girecek bende çok kararsızım peki sinan hocanın asistanlarına mesai saatleri dışında ulaşılabiliyormu biliyomusun ben şehir dışındayım kötü birşey olursa ne yaparım bilmiyorum:1no2::1no2:

Belizcim , ben senle aynı süreci yaşadım. Rahimde ufak bir septum nedeniyle iki operasyon geçirdim( histereskopi ) O dönemde gebeliğe izin verilmedi , şu an yeni denemelere başladım. Bu sorun aynı zamanda düşük nedeni olabiliyormuş , bana da doktorum öyle söyledi , o yüzden tedavi olmamız iyi oldu. Seni çok iyi anladığımı yazmak istedim. Bol şanslar , güzel haberleri paylaşmak dileğiyle..

Merhabalar papatyasüreyya ; Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Ya bana histeroskopiden sonra spiral takıldı ve 2 adet döneminden sonra tekrar HSG çekip ona göre izin vereceğini söyledi hoca. Sana ne kadar korunmanı söyledi dr. un? Rahim filminin çekildiği ay korunmamız gerekir herhalde değilmi? Ya aslında bende düşüklerimin sebeinin bu olabileceğini düşünmeye başladım gerçekten. Neyse Allah hayırlısını versin inşallah hepimize. a.s.

sevgili ayşe0607 banada hamile kalınca hemen başlıyacaksın demişti.peki şu an hangi doktora devam ediyorsun?hamilemisin?ne yapmayı düşünüyorsun?çok sordum :eek::ama kusura bakma düşüklerin oldu mu?nasıl oldular su kesesi açıldı mı?bilgi verirsen sevinirim...::uhm:

canım,
öncelikle benim iki tane düşüğüm oldu. birincisi 7. haftada ikinciside 9. haftada kalp atımının durması sonucu kürtajla sonlandırdılar. o zaman gazi ünv. idi doktorum. genetikte dahil birçok tahlil yaptırdı. mthfr c677t homozigot mutant sonucuma göre bana aspirin-folbiol verdi hamile kalıncada iğnelere başlayacağız dedi. ben bu sonuçlarla sinan hocaya gittim. oda ek olarak bu antikor testlerini verdi. anti periatal antikorum yüksek çıktı birde. oda bana aspirin folbiol bemiks ve delcortili önerdi. bende aynı ayın içerisinde lütfü hocaya gittim ve şu an ona devam ediyorum. oda aynı ilaçları önerdi fakat delcortilden hiç bahsetmedi bende sormayı unutmuşum aslında. fakat antikor sonucumu sormuştum önemli olmadığını söyledi. şu an ise tekrar hamile kalmak için çabalıyorum umarım başarılı olabilirim. umarım hepimiz bir an önce sağlıcakla alırız bebişlerimizi kucaklarımıza.

merhaba arkadaşlarım, YORUMLARINIZI BEKLİYORUM
genetik sonuçlarım
PAI-1- 5G/4G
APOE (E2,E3,E4) E3/E4

EŞİMİNKİLER
PAI-1 4G/4G
MTHFR A1298C HETEROZİYOT
ACE1/D HETEROZİGOT
APOE E3/E3

sONUÇLARIMIZ BÖYLE TEK TEK AÇIKLAMA YAPARSAN SEVİNİRİM EŞİMİNKİ VE BENİMKİLERİ BİLDİĞİN KADARIYLA HİÇ AÇIKLAMA YAPMADILAR NE ANLAMA GELİYOR ONU BİLE BİLMİYORUM

mrb papatya süreyya , benim tahlil sonuçlarımla kendininkini kıyaslayabilirmisin

lütfi bey sana diyet verdi mi yada bebe aspirini folbiol yada nelere dikkate etmeni söyledi

sen en azından gebe kalmadan gitmişsin gebe kalınca gel demiş sana ben şu aralar gidemem de gebe kalırsam inşallah düşünüyorum , bazılarına diyet veriliyormuş ,ben şu anda folbiol kullanıyorum sadece 1 kez , başka bir şey yok,

Minecim , Şen e katılıyorum . Sen Ankaraya ne kadar mesafedesin bilmiyorum.Ben 5-5,5 saatlik mesafedeyim.Hamile kalırsam mutlaka Lütfü bey e gidip gelmeyi düşünüyorum.Hatta uçak yolculuğu yaparım diye planlar bile yapıyorum ama bakalım kısmet , bu konuda bir yasak konmazsa engel çıkmazsa tabii.Lütfü bey , hamile kalırsan 5. hafta civarı gel demişti. O zaman ve verdiği diğer tarihlerde gitmeyi düşünüyorum. Yani gebeliğin takibini Lütfü bey in yapmasını istiyorum kısacası , sağlığım ve doktorum izin verdiği müddetçe ..Ama doğum için burayı düşünüyorum ( ailem burda olduğu için ) Allah kısmet ederse , inşallah.

Benim kararım böyle ama minecim bakalım. Sen de bir değerlendir istersen. Kendine iyi bak...

mrb papatya süreyya , benim tahlil sonuçlarımla kendininkini kıyaslayabilirmisin

lütfi bey sana diyet verdi mi yada bebe aspirini folbiol yada nelere dikkate etmeni söyledi

sen en azından gebe kalmadan gitmişsin gebe kalınca gel demiş sana ben şu aralar gidemem de gebe kalırsam inşallah düşünüyorum , bazılarına diyet veriliyormuş ,ben şu anda folbiol kullanıyorum sadece 1 kez , başka bir şey yok,

PAI-1- 5G/4G
APOE (E2,E3,E4) E3/E4

EŞİMİNKİLER
PAI-1 4G/4G
MTHFR A1298C HETEROZİYOT
ACE1/D HETEROZİGOT
APOE E3/E3

sen en azından gebe kalmadan gitmişsin gebe kalınca gel demiş sana ben şu aralar gidemem de gebe kalırsam inşallah düşünüyorum , bazılarına diyet veriliyormuş ,ben şu anda folbiol kullanıyorum sadece 1 kez , başka bir şey yok

X