Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

redrosecigim sagol canim yardimci oldugun icin peki sen simdi hamilemisin yoksa sende hazirlikmi yapiyorsun ayrica senin sonuclar neydi merak ettim umarim sonuc ne olursa olsun biran once bebislerimize kavusuruz sevgiyle canim

MARGUERİTECİĞİM ben şuan 22+5 teyim canım çok şükür vücudumdaki şişlikler ve kolumdaki uyuşma dışında iyi gidiyor.onlar içinde doktorum tahliller yaptı normal çıktı sonuçlar.bendede mthfr homozigot.iğnelerimi kullanıyorum.inşallah hepimiz kavuşuruz sağlıcakla bebeklerimize.dileklerin için çok teşekkürler.sevgiler...

arkadaşlar mrb,
sabah göğüslerimdeki hassasiyetin değiştiğini hisettim dolgunluğu halen var ama dokunduğumdaki hassasiyet kalmamış tedirgin oldum şimdi

canım biraz rahatlatmaya çalış kendini lütfen bu tür durumları bende yaşamıştım sanırım biraz psikolojik heran bişey olacak gibi hissediyor insan ondan kaynaklı olsagerek.aklına kötü şeyler getirmemeye çalış bence.umarım herşey yolunda gider.sevgiler...

Merhabalar arkadaslar,a.s.

aramizda yeni hamileler var.:nazar::nazar::nazar:
Allah hepinize hayirlisiyla saglikli kucaginiza almayi nasip etsin.
Darisi bizler gibi bekleyenlere.
Beni hatirladinizmi bilmiyorum ama sizinle birseyi paslasmak istiyorum.
Benimde Kanimda MTHFR Heterozygotie bulundu yani sadece MTHFR Faktoründe problem cikti diger Faktörler normal cikti.
Ben tam 4 tane düsük yasadim.
Yazin türkiyeye izine geldigimde cok taninmis doktorlara gittim , ve hepsi bana heparin ignesi kullanmam gerktigini söyledi.
Almanyaya geldigimde kendi doktoruma gittim ve oda bana bu sorunumdan dolayi bana sadece aspirin 100 mg, Folikasit 5 mg ve Progestoronum biraz düsük oldugu icin bir ilac verdi.
Igneyi sordugumda bana benim bu igneye ihtiyacim olmadigini söyledi.
Benimde vok morelim bozuldu ve türkiyede yakin 15 tane doktora e-mail atip durumumu sordum ve bir cogu saolsunlar cevaplayip evet senin bu igneye ihtiyacin ver dediler.
Bende burda kendi doktorumdan ve almanyada tanidigim baska doktorlara tekrar basvurdum ve yine aynisini isittim.
Ümidimi tamamen yitirmistim, cünkü ben yüksek doz Folikasitle zaten 4. bebesimide kaybettim yani onun pek faydasini görmedim ve mutlaka birdahaki hamileligimde igneyi denemk istiyordum.
Hatta almanya yetmedi isvicre bize yakin diyi ordaki bir ünüversite hastanesindeki profösöre bile giitim.
Oda malesef ayni seyi söyledi, risk alamazlarmis ve benim bu igneye ihtiyacim yokmus falan filan.
Tesadüfen internette bir alman foruma girdim ordada bizler gibi cok problem yasamis kadinalr var dertlerini paslasiyorlar.
Bende orda bir arkadas ile tanistim daha ben ignelerden bahsetmeden kendisi bana 3 düsük yasadigini ve suan 10 haftada hamile oldugunu ve heparin ignesi kullandigini söyledi.
Hatta kaninda hicbir sey bulunmadigina ragmen.
Ben sasirip kaldim arkadaslar tamamen ümidimi kesmistim, meger almanyadada doktorlarin bazilari bu ignelere karsi iken bazilarida hastalrina bu igneleri veriyorlarmis.
Doktorun Adresini aldim bizden 700 km uzakta e-mail attim ve bana cok saolsunn cevap yazdi ve dediki biz hastalarimiza 3 düyükten sonra ister kan pihtilasmasi olsun yada olmasin bu ignelerin düsük dozda veriyoruz.
Bunu duydugumda cok ama cok sevindim nihayetinde almanyada bu igneleri bana yazacak bir doktor buldum. Bana dediki ona uzak oldugum icin tek birdafa gitmem gerekliymis sonra kendi doktoruma mektup verecekmis beni hamileligimde bu ignelerle terapi etsin diye, eger kendi doktorum yinede yazmassa bu igneleri gerekirse inanin her ayda falan giderim o doktora.
Arkadaslar kusura bakmayin cok uzun yazdim ama inanin dünden beri cok mutluyum cünkü bu ignelerden ben cok umutluyum.
Cerencigimin de 7. Düsükten sonra tabi Önce Allah nasip etti sonra bu igneler sayesinde suanda hamileligi devam ediyor :nazar::nazar:
hepinizi öpüyorum tekrar özür dielerim uzun yazdigim icin
a.s.

çalıkuşu 1978,
arkadaşım inşallah sende bir an önce hamile kalırsın ,
benim düşüklerimde bile doktor tereddütlerine çok düştüm, benimde internetten dahi bir sürü doktora sordum. bende heterozigot çıktı Allah kısmet ederse 4 haftalık hamileyim ve 4 gündür iğnelere başladım inşallah bende çok umutluyum,
Rabbim inşallah hepimize o güzel duyguyu tattırır

doktora gittim ,
herşey normal dedi keseye göre 7 haftalık dedi kalp atışlarını 2 hafta sonra duyabiliriz dedi
normalde 7 haftalıkken duyulmuyormuydu, niye duyulmadı acaba
tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

teşekkü ederim hayal 2000,
arkadaşlar, ultrasyonda gs 26.3 mm çıkıyor bilgisi olan varmı offff sizler kaç haftalıkken duydunuz yardımcı olurmusunuz korkuyorummm

Arkadaşlar aranızda rahim filmi çektiren varmı celenciğim oralardaysan çektirdinizmi hiç merak ediyorum

EFTELYASU doktorun ultroson alti detaylı değildir.yoksa gelişim olarak kese büyüklüğü hepey var.yolk saçı gördümü doktor.

Merhaba arkadaşlar ;

Forumu hep takip ediyorum .Ama bende yeni haberler olmadığı için uzun zamandır yazmıyorum.

Yeni hamilelik haberi alan arkadaşları çok tebrik ediyorum. Mumamu , Melin , gelgit , lal ve hatırlayamadığım diğer arkadaşlar..Allah sağlık ve huzurla bebeğinize kavuşmayı nasip etsin..Darısı bizim gibi bekleyenlerin başına..

Sevgili ayşe 0607 , nasılsın ? Tatilden dönmüş olmalısın. Umarım iyi geçmiştir.Görüşemedik uzun zamandır , iyi haberlerini yazarsın umarım.

Sevgili minehayat sen ne yaptın ? Şu an gebelik için bekleme dönemindesin galiba benim gibi. İnşallah yukarıdaki mutlu listeye biz de dahil oluruz.

Sevgili Celen ve Şen anne olmanıza az kaldı , ne mutlu size.:nazar:

Bu forum sizin hamilelik günlüğünüz gibi oldu. Şen'in ilk hamilelik haberi verişini hatırlıyorum. İğneye geçişini , aşamalarını hep takip edebildik. Celen de aynı şekilde sağolsun hiçbir soruyu yanıtsız bırakmıyor , hem kendi uygulamasını anlatıyor hem moral destek oluyor.Sayenizde kendimi yalnız hissetmiyorum ve umutluyum.

Bildiklerini , tecrübelerini paylaşan arkadaşlara tekrar teşekkürler.Gerçekten çok faydalı oluyor.Hatta ben ; hangi arkadaş hangi faktörde sorunlu , iğneye ne zaman geçti , hangi doz kullanıyor , aldığı ilaçlar , vitaminler hangileri notunu alıyorum , bir köşeye yazıyorum. Metionin diyeti ilgili de notlar aldım..

Hem arkadaşlık , hem bilgi paylaşımı , daha ne olsun , bu forum bizler için büyük şans bence..

Celencim , Şencim ; Lütfen anne olduktan sonra da bizi yalnız bırakmayın.Kafamız karıştığında, bişey sormak istediğimizde kime sorucaz sonra ..

Hep güzel haberleri , sevinçleri paylaşmak ümidiyle ..Bütün arkadaşlara selamlar , sevgiler..

slm arkadslar
oncelıkle hamıle arkadslar ıns saglıcakla bebgıne kavusurlar hamıle olmak ıcın ugras verenlerde benım gıbı bır an once hayırlısıyla hamıs kalrlar ben 3 bebegımı kaybettım ssımdı tahlıller falan yapılıyo 20 guun sonra bellı olacak ama ıcımdekı umutmu kayboldu bılmıyorum cok sıkıntılıyım yanı bebek ıcınde bır ugras vermıyorum zaten su tahhlıller bellı olana kadar.......Belkıde korkuyorum yıne aynı seylerı yasarım dıye anlatılmaz bı duygu ıcındeyım mevlam kalbı bebek askıyla yanan herkese bu guzel duyguyu yasatır ıns guzel haberlerle gorusmek dılegıyle ..........

slm arkadslar
oncelıkle hamıle arkadslar ıns saglıcakla bebgıne kavusurlar hamıle olmak ıcın ugras verenlerde benım gıbı bır an once hayırlısıyla hamıs kalrlar ben 3 bebegımı kaybettım ssımdı tahlıller falan yapılıyo 20 guun sonra bellı olacak ama ıcımdekı umutmu kayboldu bılmıyorum cok sıkıntılıyım yanı bebek ıcınde bır ugras vermıyorum zaten su tahhlıller bellı olana kadar.......Belkıde korkuyorum yıne aynı seylerı yasarım dıye anlatılmaz bı duygu ıcındeyım mevlam kalbı bebek askıyla yanan herkese bu guzel duyguyu yasatır ıns guzel haberlerle gorusmek dılegıyle ..........

cnm öle emen yılmak yok.Buradaki arkadaşlar bize çok güzel birer örnek bu konuda dime.5_6 düşükten sonra bile umudunu yitirmemişler ve neredeyse bebiişlerini kucaklarına alacaklar şimdi...Allah ım dileyen herkese nasip etsin inş.Dualarımız hepimiz için::: bu mübarek ayda yerini bulsun inş.

cnm ben çektirdim .Sormak istediğin bir konu mu vardı??

Evet canım sormak istediğim şeyler var yardımcı olursan çoooook mutlu olacağım ben iki kez düşük yaşadım ve kürtaj oldum sonuçta sebebi pıhtılaşma çıktı fakat iki aydır adetimde azalma oldu acaba yapışıklıkmı var diye endişe ediyorum sen ne için çektirmiştin rahim filmini eğer seninkide benimle aynı sorunduysa sonuç ne çıktı onu merak ediyorum yardım istiyorum lütfennnn kızlarsenağlama

cnm ben de tekrarlayan gebelik sonucunda çektirdim rahim filmini..Çok şkr onda bir sorun çıkmadı.(Pıhtılaşma sorunu çıktı benim de)

Cnm benimde 2. kürtajdan sonra adetim de bi azalma oldu aslında.Ben de burdan okuduğum kadarıyla arkadaşlar rahimde yapışıklık sebebiyle adet azalmasının olduğunu sölemişlerdi.Açıkçası çok korkuyordum ben de.Kan pıhtılaşması çıktı inş bundada bir sorun yoktur diye düşünerek çok endişelenmiştim.Ama şkr ki öle birşey olmadı. Normal bir hsg sonucu çıktı.Büyük bi ohh çekmiştim.
İnş seninde bir şey çıkmaz.Zaten varsa bir sorun hemen çıkıyor hsg de.Ve hafif tıkanıklıkları açıyormuş bir de.inş sorun yoktur.Olsa da artık herşeyin tedavisi var .Çok ta stres yapmamaya çalış...

ben 18 haftalıkken bebeğimi kaybettim. nedenini bulamadı doktorum. çünkü sorunsunz giden bi hamilelikti. ikinci hamileliğimi öğrendiğimizde bana iğne verdi (innohep 0,35 lik) doğuma kadar kullandım ek olarak bebek aspirini kullandım tabi vitamin, kan hapı, magnezyum vs Allah ın izniyle sağ salim bebeğimi kucağıma aldım. kızım şimdi 3.5 aylık.

Son düzenleme:
Arkadaslar ben burda dün bir türk doktoruyla konustum kendisi Hamburgta.
banada bazi alman doktorlari evet rahim filmi cekilmesi lazim dediler cünkü bende 4 tane düsük yasadim ve o doktorun bana dedigine göre rahimde kürtajdan sonra yapisiklar olabiliyormus fakat bu düsüge degil daha cok hamile kalamamaya isaretmis yani bana dedigine göre benim bunu yaptirmama gerek yokmus zaten Allaha sükür 3-4 ayda hamile kalabiliyordum simdiye kadar.
Yinede icin rahat olmasi icin yaptirmanda bir sakinca yok dedi.
Benimde Faktör MTHFR Heterzygotie cikti ve banada düsük dozda heparin ignesi tafsiye etti.

cnm ben de tekrarlayan gebelik sonucunda çektirdim rahim filmini..Çok şkr onda bir sorun çıkmadı.(Pıhtılaşma sorunu çıktı benim de)

Cnm benimde 2. kürtajdan sonra adetim de bi azalma oldu aslında.Ben de burdan okuduğum kadarıyla arkadaşlar rahimde yapışıklık sebebiyle adet azalmasının olduğunu sölemişlerdi.Açıkçası çok korkuyordum ben de.Kan pıhtılaşması çıktı inş bundada bir sorun yoktur diye düşünerek çok endişelenmiştim.Ama şkr ki öle birşey olmadı. Normal bir hsg sonucu çıktı.Büyük bi ohh çekmiştim.
İnş seninde bir şey çıkmaz.Zaten varsa bir sorun hemen çıkıyor hsg de.Ve hafif tıkanıklıkları açıyormuş bir de.inş sorun yoktur.Olsa da artık herşeyin tedavisi var .Çok ta stres yapmamaya çalış...

Teşekkürederim Melinciğim biraz azalma oldu adet kanamamda çektirip çektirmemek konusunda kararsızım çok sıkıldım artık doktora gidip gelmekten hamile kalmakta problemim yok yapışıklık konusunda başka belirtisi varmı acaba çektirmek istemiyorum çünkü artık korunmayı bırakmayı planlıyordum çünkü yapışıklık yaşayan varsa bilgi verirse sevinirim a.s.

bende çektirdim rahim filmi.bende düşüklerimden sonra cektirdim.bendede kan pıhtılaşması çıktı.ancak ben cektirirken hverdikeri ila sağ tarafımdan hemen geçmedi biraz sıkıntılı oldu rahim filmim ama suanda bi sıkıntı yok tuplerim acık.yapışıklık oldumu bilmiyorum dediğim gigi film esnasında biraz zor geçti o kadar belki düşüğümden sonra olmustur.suandada 3 aydır korunmuyoruz hamişliği bekliyorum.

X