Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Merhaba arkadaşlar
Ben 2 kez düşük yaşadım şuan kanda pıhtılaşma var diye iğne kullanıyorum 33 haftalık hamileyim İğneyi Romatoloji doktoru verdi doğuma kadar kullan dedi kadın doğum doktorumda 1 ay önceden kes doğumda kanaman olur diyor ne yapacağımı bilmiyorum benim gibi iğne kullanan arkadaşlar ne zaman bıraktı yardımcı olursanız sevinirim...

canım ben bilmiyorum ama burdaki arkadaşlar ve nette araştırdığım kadarıyla doğuma 2 hafta kala yada o civarlarda bırkılıyor iğne.doktorunun dediği gibi kanama olabilirmiş ve biliyorsundur sezeryanla olacak doğumlarımız.

merhaba sülal,
senin gibi aynı soru ve sorunları bende üç ay önce yaşamıştım. ikinci düşük-kürtajdan sonra kanamalarım çok azalmıştı. gittiğim birçok doktor zamanla geçer dedi fakat olmadı. altı ay sonra rahim filmi çekildim. filmimle hacettepede bir hocaya gittim. o da filmin tam anlaşılır olmadığını söyledi. ultrason sonuçlarına görede şüphelenip histeroskopi önerdi. fakat histeroskopi raporumun sonucunda yapışıklık izlenmediği sadece minimal septum kesildiği yazıyordu. bu arada rahim filminin hiç biir zorluğu yok. kendini korkutma derim. bir an önce çektir ve için rahatlasın. çünkü eğer bir yapışıklık varsa bu kanamalarda azalmaya sebep oluyor zaten. ve ancak rahim filmi yada histeroskopi ile anlaşılabiliyor.

Hiç çektirmek istemiyorum bu histeroskopiyi neden bilmiyorum artık çok yoruldum önümüzdeki ay gebe kalmayı planlıyordum düzenli geliyor adetim ama öncesine göre daha az bak seninde azalmış ama yapışıklık çıkmamış off off şu mubarek günlerde Rabbim biraz azaltsa sıkıntımızı bende bunu öğrenmek istiyordum yani kürtaj sonrası sadece benim kanama miktarımda mı azalma oldu diye ama belli bir çok arkadaşın olmuş demekki çok etkileniyor rahim aslında celende baya kürtaj geçirmiş biri ulaşamıyorum ki onada sorayım :Saruboceq:

selam arkadaslar bakiyorum bir sorun daha cikmis onumuze sanki basimizdakiler azmis gibi bu simdi neydi anlamadim bende cok az goruyorum adetlerimi ilk dogumumdan sonra benimde cok azaldi iki gun ama sonra kolay hamile kaliyordum bakalim bu ayda hamisligi bekliyorum ama sizin verdiginiz bilgilerden sonra benim biraz kafam karisti ancak ben dusuklerimde hic kurtaj olmadim acaba sadece kurtajmi yapisikliga neden oluyor bilgisi olan varmi benimde yumurtlama ve hormon tahlillerim normal ama hic rahim filmi cektirmedim bakalim bundan baska onumuze ne cikacak Allah beterinden korusun bizleri arkadaslar artik isimiz gercekten zor hepinize sevgiler

bugün doktora gittim kalp atımını aldım bebeğin.mutlu oldum.ama bakalım 3 aya kadar riski var
birde iğne raporu çıkardım.normalde 5 hafta 6 günlük.doktor 6 hafta 2 günlük ölçümlere göre dedi.biliyormusunuz 5 bebek kürtaj oldum hiç birinin kalp atışını duyamadım.şuan heran bir şey olcakmış gibi içim buruk
birde çalışıyorum.öğretmenlik 3 e kadar ayaktayım sınıf çok kalabalık.okul eve uzak. bakalım 9 ayı getirebilecekmiyim.

canım benım valla cok sevındım ıns sonunuda getıreceksın ve umudumuz olacaksın bence bol bol dınlen sen ankaranın nerseınde oturuyosun ve hangi dr gdıyosun yazarsan sevınırım allah yuzumuzu guldursun canımmmmm

bugün doktora gittim kalp atımını aldım bebeğin.mutlu oldum.ama bakalım 3 aya kadar riski var
birde iğne raporu çıkardım.normalde 5 hafta 6 günlük.doktor 6 hafta 2 günlük ölçümlere göre dedi.biliyormusunuz 5 bebek kürtaj oldum hiç birinin kalp atışını duyamadım.şuan heran bir şey olcakmış gibi içim buruk
birde çalışıyorum.öğretmenlik 3 e kadar ayaktayım sınıf çok kalabalık.okul eve uzak. bakalım 9 ayı getirebilecekmiyim.

cnm ya bir süre izin alsan ii olur gibi yaa..5 acı olay yaşamışsın .En azından riskli 3 ayı atlatana kadar dinlensen...

İnş sorunsuz devam eder hamişliğin cnm...

canım ben bilmiyorum ama burdaki arkadaşlar ve nette araştırdığım kadarıyla doğuma 2 hafta kala yada o civarlarda bırkılıyor iğne.doktorunun dediği gibi kanama olabilirmiş ve biliyorsundur sezeryanla olacak doğumlarımız.

çok teşekkür ederim bana doktor illa sezeryan olacak demedi ama kontrole gittiğimde sorarım neden illa sezeryan doktorda pek fazla bilgi vermiyor ortada kaldım....

çok teşekkür ederim bana doktor illa sezeryan olacak demedi ama kontrole gittiğimde sorarım neden illa sezeryan doktorda pek fazla bilgi vermiyor ortada kaldım....

canım olası kanamaları durdurama gibi durumlarda riskli.yani normal doğum yapanda varmış bizim durumlarımızda ama riskli.kanamayı durduramayabiliyorlar.zaten kanama olmasın diye iğneyi 2 hafta önceden bıraktırıyorlar.riski doktorlarda annelerde göze almaz diye düşünüyorum.yani ben almam şahsen.o yuzden sezeryan ama sen yinede doktoruna sor yanlış biliyorsak bizide bilgilendirirsin.hem uzmandan duymak içinidde rahatlatıra.s.

selam papatyasüreyya,
canım sana birşey soracağım senin histeroskopiden sonra adet kanamaların düzelmişmiydi. benim yapışıklık olmadığı yazıyordu (sineşi izlenmedi) histeroskopi sonuç raporumda birde hala adet kanamalarım çok az ve kısa sürüyor. hormon değerlerim ve yumurtlamamda normal.
Ayşecim hoşgeldin ,

Lütfen moralini bozma . Ruh halini çok iyi anlıyorum çünkü 4 aydır aynı hayal kırıklığını ben de yaşıyorum. Ama ümidimizi kaybetmememiz lazım. Biz seninle aynı dönem korunmayı bırakmıştık galiba. Ümitsizlik için daha erken değil mi ? Yani hiçbir sorunu olmayan bir kadında bile ancak 1 seneden beri gebelik elde edilememesi halinde araştırmaya başlanıyor , bir sorun olduğu düşünülüyor. Ki her ay yumurtlama da olmuyor . Senenin 4-5 ayında yumurtlama gerçekleşiyormuş.Kaldı ki yumurtlama olsa bile hamile kalma şansı % 25 oranındaymış.

Ayrıca sen bundan önce iki kez doğal yolla gebelik elde etmiştin. Doktorun aşılamaya neden gerek gördü bilmiyorum.Herşeyin normal olduğunu yazmışsın. Hakkında hayırlısı olsun diyorum Ayşecim.

Eğer aşılama düşüneceksen sana çok iyi bir doktor tavsiye ederim.Hacettepeden Prof. Dr. Timur Gürgan. Çankayada özel kliniği var. Kesinlikle mükemmel bir hoca.Dünyanın en iyi kadın-doğumcularından biri olarak gösteriliyor. Hasta yaklaşımı da çok iyi. Benim rahimdeki septumu ultrasonda tespit eden , düşüklerin nedenini belirleyen Timur Bey oldu. Ben mersinde defalarca doktora gitmeme rağmen ( biri doçent , 2 tanesi de prof olmak üzere ) hiçbiri rahimdeki septumu farkedemedi. Timur bey çok ayrıntılı inceleme istedi ( genetik testler , hormonal testler , rahim filmi , pıhtılaşmayla ilgili testler , bağışıklık testleri , v.s,.. ) Sonuç olarak pıhtılaşma bozukluğu tespit etti.

Sonradan artık sorunum belli olmuştu, gebelik elde edersem devam edeyim diye riskli gebelikler konusunda uzman doktor araştırdım.Timur bey de daha çok tüp bebek -aşılama üzerine yoğunlaşmış bir doktor olduğu için , Prof. Lütfü Önderoğluna devam ettim . O da kesinlikle çok mükemmel bir hoca. Bizim durumuzda olan çok hastası var. Zaten Timur bey de riskli seyreden gebeliklerde ara ara Lütfü bey e yönlendiriyormuş baksın diye.

Ankarada olduğuna göre , düşünürsen Timur bey e bir git derim. Eğer normal yolla gebelik edebileceğini düşünürse , hemen aşılama önermeyecektir. Hiç ticari kafada biri değil çünkü. Belki öncesinde başka şeyler önerir ( yumurtlama iğnesi gibi şeyler )

Bu arada , soruna gelince Ayşecim. Benim histereskopiden sonra adet kanama miktarım normale döndü diyebilirim .

Şu an moralini düzgün tutmanı ve tek doktorun tespitiyle yetinmemeni tavsiye ederim Ayşecim. Gene yazışalım. Sevgiler..

kızlar 4 ay cok kısa bir dönem bence.bende hazirandan beri korunmayı bıraktım ama hala gebe kalamadım.ve doktorum ekime kadar gebe kalmazsan gel demişti.gittiğimde aşılama önerirse kabul etmeyi düşünmüyorum açıkcası.daha hazır değilim çünkü öyle bir tedaviye.umutsuz olmayalım kızlar biraz daha sabır arkadaşlar.zamanı vardır bebeişimize kavuşmamızın.karamsarlığa kapılmayın lütfen gözünüzü seveyim.sorunda cıkamamış zaten.

Arkadaşlar merhaba,
ya ben konu açmıştım ama kimse cevap yazmadı..bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz, çok gerildim.
Ben dün test yaptırmıştım, pıhtılaşma testi olduğunu düşünüyordum ama..sonuçtan hiçbirşey anlamadım..bu nedir...
Antikardiolipin (ACA IgM) Negatif 3.5
Antikardiolipin (ACA IgG) Negatif<2.0

ben hazirandan beri korunmayı bıraktım.doktorum ekime kadar kalmazsan gel demişti.yani öyle gebe kalma sorunun yokmuş senin hemen aşılama yaparlarmı bilmiyorum.bende ne olacak diye korkuyorum aşılama tüp bebek korkuyorum bu tur şeylerden o yuzden soruyorum canım

selam gelgit,
canım ben eylül ayında kürtaj olmuştum ve ocak ayından bu yana bıraktım korunmayı bu ayda olmazsa dokuz ay olacak. benim en büyük endişem adet kanamalarımın hala az olması. daha önceki doktorumda endometrium kalınlığımın normalden az olduğunu söyleyip o yüzden histeroskopi yapmıştı. histeroskopide belirgin bir sorun çıkmadı. daha sonra iki ay daha dene olmazsa gel hormon testleri verelim demişti. ben kendim hemen bir sonrki ay yaptırdım hormon testlerini onlarda normal çıktı. bilmiyorum en azından bir noktadan başlamam gerekir gibi geliyor yaşım 35 oldu. daha fazla beklemekte istemiyorum açıkçası. umarım hepimiz bir an önce kavuşuruz bebişlerimize.

Arkadaşlar merhaba,
ya ben konu açmıştım ama kimse cevap yazmadı..bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz, çok gerildim.
Ben dün test yaptırmıştım, pıhtılaşma testi olduğunu düşünüyordum ama..sonuçtan hiçbirşey anlamadım..bu nedir...
Antikardiolipin (ACA IgM) Negatif 3.5
Antikardiolipin (ACA IgG) Negatif<2.0

sevgili kardelen, antikardiolipin bir çeşit antikor, genellikle pıhtılaşma sorunu olanlarda bu antikorun pozitif çıkması beklenir, mesela bende pıhtılaşma var ve bu antikorlar mevcut bende, sende negatif olduğundan demek ki bu antikorlar yok sende...ama şu da var ki pıhtılaşma için yapılan birçok tahlil var, sadece bu antikorun kişide bulunup bulunmaması belirleyici midir bilemiyorum, doktorunla bir konuş derim...sağlıklar diliyorum...

slm arkadaşlar,
uzun zamandır yazmadım yazamadım. yaz tatili boyunca ankarada değildim. döndüğümden buyanada elim gitmedi bir türlü yazmaya. her ay hüsrana uğramak çok yıpratıcı. heleki tatilde olur diyordum çok umutluydum yine olmadı. benim tam bir yıl oldu ikinci düşüğümden bu yana. şu an kısırlık tedavisi yapan başka bir doktora gittim önümüzdeki ay için aşılama yapalım dedi. başka yolla olmayacak gözüküyor zaten. inşallah aşılamaylada olsa olur diyorum. önceki iki hamileliğimdede böyle sorun yaşamamıştım. ilki beşinci ayımda ikinci ise hemen ilk ayda olmuştu.
tüm hamile arkadaşlarımı kutluyorum umarım darısı bir an önce bize olur.

canım benim, merhaba....yaşadıklarını bizden daha iyi kimse anlayamaz, ama umutsuzluk da yok tamam mı? doktor aşılama uygun görüyorsa öyle olsun, herkes normal yolla hamile kalmıyor ya...9 yıllık evli bir arkadaşım var, kaç yıldır bebek istiyorlar ama olmuyor herşey yolunda görülüyor sebepsiz yani en sonunda ikna oldular ve geçtiğimiz günlerde tüp bebeğe ikna etti doktorları ve şimdi yıllardan sonra hamile...sen gelecek ay yaptır aşılamanı inşallah herşey yolunda gidecek, dualarım seninle....bizi habersiz bırakma olur mu?? bu arada ben ve bebiş iyiyiz çok şükür teyzesi, darısı canı gönülden başına olsun inşallah...herşeye rağmen moralini yüksek tutmaya çalış, öpüyorum...

ayşe bak bilmiyorum senin başka bir sorunun mu var ama benim de adetlerim çok az ve kısa sürüyordu birde kahverengi olmaya başlamıştı biraz moralle ilgili olabilir.

eftalyasu,
moral ve desteğin için çok teşekkür ederim. canım o kolay hamile kalma yöntemlerinin bir çoğunu denedim ben geçtiğimiz 8 ay boyunca. ateş ölçüyorum, adaçayını denedim, bir arada incir kürü denedim. aslında söylediğin doğru morallede alakalı tabiki.

merhaba mumamu, bebeğinin kalp atışlarını duymana çoook sevindim, bundan sonra da herşey yolunda gider inşallah...sınıfta fazla ayakta kalmamaya çalış, çok dikkatli olmalısın ilk 3 ay biliyosun...şu an bebişin tutunma evresi, keşke izin alıp şu zamanı evde atlatsan ama şartların nedir bilemiyorum, uygunsan rapor al dinlen ara sıra...
9 ay geçecek elbet ama çok stres yapmadan öncelikle herşeyin yolunda gideceğine inanman gerekiyor, aklına kötü şeyler getirme...ilk zamanlar bende aynı tadirginlikleri yaşadım ama 3-4 aydan sonra hele hareketlenmeye başlayınca bütün tedirginliklerini alıp götürüyor inan, rabbim bu mübarek günlerde isteyen tüm arkkadaşlarımıza nasip etsin inşallah bu duyguyu yaşamayı....sevgiler

canım benim, merhaba....yaşadıklarını bizden daha iyi kimse anlayamaz, ama umutsuzluk da yok tamam mı? doktor aşılama uygun görüyorsa öyle olsun, herkes normal yolla hamile kalmıyor ya...9 yıllık evli bir arkadaşım var, kaç yıldır bebek istiyorlar ama olmuyor herşey yolunda görülüyor sebepsiz yani en sonunda ikna oldular ve geçtiğimiz günlerde tüp bebeğe ikna etti doktorları ve şimdi yıllardan sonra hamile...sen gelecek ay yaptır aşılamanı inşallah herşey yolunda gidecek, dualarım seninle....bizi habersiz bırakma olur mu?? bu arada ben ve bebiş iyiyiz çok şükür teyzesi, darısı canı gönülden başına olsun inşallah...herşeye rağmen moralini yüksek tutmaya çalış, öpüyorum...

merhaba şencim,
nasıl güzel moral veriyorsun yine. teşekkür ederim güzelim. zaten beni anladığınızı bildiğim için bu kadar rahat paylaşıyorum tüm sıkıntılarımı. evet kararlıyım canım önümüzdeki ay deneyeceğim aşılamayı. tabi bayram dolayısıyla tarihlerini denk getirimezsem bir ay daha ertelemem gerekecek. dualarını eksik etme bizlerden.
güzel yeğenimizi gün be gün takip ediyoruz valla. umarım hep böyle yolunda gider herşey. birlikte başlamıştık biz burda yazışmaya hatırladığım. umarım bizde peşinden takip ederiz seni. kendine ve yeğenimize iyi bak. öptüm.

Ayşecim hoşgeldin ,

Lütfen moralini bozma . Ruh halini çok iyi anlıyorum çünkü 4 aydır aynı hayal kırıklığını ben de yaşıyorum. Ama ümidimizi kaybetmememiz lazım. Biz seninle aynı dönem korunmayı bırakmıştık galiba. Ümitsizlik için daha erken değil mi ? Yani hiçbir sorunu olmayan bir kadında bile ancak 1 seneden beri gebelik elde edilememesi halinde araştırmaya başlanıyor , bir sorun olduğu düşünülüyor. Ki her ay yumurtlama da olmuyor . Senenin 4-5 ayında yumurtlama gerçekleşiyormuş.Kaldı ki yumurtlama olsa bile hamile kalma şansı % 25 oranındaymış.

Ayrıca sen bundan önce iki kez doğal yolla gebelik elde etmiştin. Doktorun aşılamaya neden gerek gördü bilmiyorum.Herşeyin normal olduğunu yazmışsın. Hakkında hayırlısı olsun diyorum Ayşecim.

Eğer aşılama düşüneceksen sana çok iyi bir doktor tavsiye ederim.Hacettepeden Prof. Dr. Timur Gürgan. Çankayada özel kliniği var. Kesinlikle mükemmel bir hoca.Dünyanın en iyi kadın-doğumcularından biri olarak gösteriliyor. Hasta yaklaşımı da çok iyi. Benim rahimdeki septumu ultrasonda tespit eden , düşüklerin nedenini belirleyen Timur Bey oldu. Ben mersinde defalarca doktora gitmeme rağmen ( biri doçent , 2 tanesi de prof olmak üzere ) hiçbiri rahimdeki septumu farkedemedi. Timur bey çok ayrıntılı inceleme istedi ( genetik testler , hormonal testler , rahim filmi , pıhtılaşmayla ilgili testler , bağışıklık testleri , v.s,.. ) Sonuç olarak pıhtılaşma bozukluğu tespit etti.

Sonradan artık sorunum belli olmuştu, gebelik elde edersem devam edeyim diye riskli gebelikler konusunda uzman doktor araştırdım.Timur bey de daha çok tüp bebek -aşılama üzerine yoğunlaşmış bir doktor olduğu için , Prof. Lütfü Önderoğluna devam ettim . O da kesinlikle çok mükemmel bir hoca. Bizim durumuzda olan çok hastası var. Zaten Timur bey de riskli seyreden gebeliklerde ara ara Lütfü bey e yönlendiriyormuş baksın diye.

Ankarada olduğuna göre , düşünürsen Timur bey e bir git derim. Eğer normal yolla gebelik edebileceğini düşünürse , hemen aşılama önermeyecektir. Hiç ticari kafada biri değil çünkü. Belki öncesinde başka şeyler önerir ( yumurtlama iğnesi gibi şeyler )

Bu arada , soruna gelince Ayşecim. Benim histereskopiden sonra adet kanama miktarım normale döndü diyebilirim .

Şu an moralini düzgün tutmanı ve tek doktorun tespitiyle yetinmemeni tavsiye ederim Ayşecim. Gene yazışalım. Sevgiler..

canım merhaba,
verdiğin bilgiler ve öneriler için çok teşekkür ederim. gerçekten sizlerle tekrar konuşmak çok güzel. yeniden yanlız olmadığımı hatırlattınız bana. kaç zamandır moralim epey bozuktu. iyi geldi sizlerle paylaşmak. canım ben denemelere ocak ayından buyanadır başlamıştım. şu anda ankara tıpta yine alanında çok iyi bir doktora gidiyorum. doç. cem atebekoğlu ayrıca çok ilgili ve uzun uzun açıklamalar yapıyor insana. aynı hastaneden başka bir doktor arkadaş tavsiye etmişti. onun daha önce yönlendirdiği kardeşi ve iki arkadaş daha ilk denemelerinde hemen hamile kaldılar. darısı bana artık. doktorum hastane içerisinde. yani öyle ticari amaçla falan yönlendirme değildir diye düşünüyorum. ben yaş faktörümü falanda söyleyince önerdi aşılamayı. gürgan kliniği biliyorum canım. şu an için farklı bir doktora daha gitmeyi düşünmüyorum açıkçası. bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek.
seninlede birlikte başlamıştık burada yazışmalara bak aradan ne kadar zaman geçmiş. umarım önümüzdeki günlerde müjdeli haberlerimizi paylaşabiliriz bizde. öptüm.

merhabalar.iğneyi hızlıca sokup yavaş veriyorsunuz iğneyı o zamn daha az acıyor.bilginiz olsun.bende göbeğimden vuruyorum ve bi sefer damara denk geldi ama ilacı vermedim ben.yani bana demişti hemşire batırınca kontrol et diye tıpayı cok az yukarı cekiyorsun kan gelirse damara dnk gelmiş demektir demişti.bende kontrol ediyorum önce sonra ilacı veriyorum.o zamanda kan gelmişti zaten herzamankınden cok acımıstı iğneyi sokarken.ilacı vermeden iğneyi çıkardım ve başka yere yapmıstım.sende kan geldimi.eminmisin damara geldiğinden.yani dktorunu ara sor istersen.deri altı yapılması gereken bir iğne çünkü.ne olur ne olmaz bizim bilgilerimizle hareket etme yinede.[/QUO

mrb esimde igneyi yapınca kontrol ediyor ama görmemiş kanı galiba. yaptıktan sonra enjektorde gördük doktoru aradım. bişey olmaz ama dikkatli olun dedi. ben yine de cok korkuyorum

X