Kanserim, acılarım içinde yanımda olmayıp beni yarı yolda bırakan eş

Filimsi

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2023
116
112
Kanser olduğumda yanımda olacağına dair büyük sözler verip ağlayan adama güvenip ilerde anne olmak için embriyo dondurdum. Daha sonra kendisi 6 ay refakatçi iznine ayrıldı ve 6 ay boyunca ailemle beraber kaldık. Bu dönemde ben 4. kemoterapiyi alırken beni terk etti. Terk sebebi kesinlikle olmayan kuruntuları. Güya ailem ona kötü davranıyordu. Daha sonra kendisi küçükken ailesi tarafından terkedilmiş olmanın verdiği acıyla takıntılı birine dönüştüğünü söyledi. Beraber kendisiyle psikiyatriye gittik. Böylece aktif kemom bitene kadar sorunlar çok olmadı. Düğünümüz yapıldıktan sonraki sabah direkt benden altınlardan bir bölüm aldı. Açıkçası benim için çokta problem değildi. Benim ya da senin diye bir şey yok demiştim. Ancak 3. gün haberim olmadan 25 kişiyi eve çağırdı. O kadar üzüldüm ki buna.. Eksiğim kusurum illa olmuştur ama beni suçlaması aşırı kırmıştı beni.. Bunun üzerine daha yeni geldiğim kimsemin olmadığı bu şehirde elimden kartımı almaya çalıştı. Bir anda boğazıma yapıştı. Ailesi gelerek beni teselli etti. O akşamda 14 kişi misafirliğe geldi yine haberim yok.. Böyle böyle birkaç kez şiddet gördüm. Aile terapistine gittik. 3 seans sonra gitmek istemedi. Bu arada sürekli hastalığımdan dolayı rahatsız oluyordum. Kendisi zorla beni hastaneye götürdü. Annesi ve kız kardeşi bana marazlı derken yakaladım. Bunun üzerine o da kanserli, yarım demelere başladı. Zamanla içime kapanıp mesleğimle ilgilenmeye kendi iç dünyamla mutlu olmaya çalıştım. Beni en çok yaralayan bu kişi dışında anne olma şansım yok. Tek başıma mücadele etim. Tüp bebek için hala tedavi görüyorum. En son depremde beraberdik 1 hafta köyde kaldık. Annesi ile büyük bir kavga ettiler.. Kalkıp ailemin yanına gittim. Burda bana engelli raporu çıkarmak istedi kabul etmedim. Kız kardeşinin araması ile beni bırakıp gitti.. Bende ne yapacağımı bilemedim. En son ailemin yanına tayinimi aldım. Tedavilerime başladım tekrardan. 9 ay konuşmadık. Açıkçası kalbimde zaten çoğu şey bitmişti. Beni ailesi olarak hiç görmedi. Benimde illa kusurum yanlışım oldu. Ama hep onu mutlu etmek zorunda olmak çok yorucuydu.. En son ameliyat oldum babası babamı arayıp kalan iki bileziği istedi. Bende bir üst ile geldim yerden tüm eşyalarımı istedim. Bunun üzerine bana boşanma davası açmış. Normalde zerre üzülmem diyordum ama kalbim çok ağrıyor. Kanserden daha çok acıtan bir evlilikten kurtulduğuma sevinmem gerekiyorken içim sökülüyor. Beni maddi manevi kullanıp bir kenara atmış gibi.. Bir dua bir yola ihtiyacım var.. O tebligatta yazılanları görünce derin bir değmezmiş dedim sadece…

Şifa bulursunuz tez zamanda inşallah. Allah dayanma gücü de versin size, içiniz feraha kavuşsun.

Evlenmeden önce kanser hastasıydınız sanırım, değil mi? Dondurulan yumurta/yumurtalık mı yoksa embriyo mu?
Allah’ım çokça razı olsun. Ben kanser olduğumu öğrendiğimde arkadaştık. Hatta ailem isteniyor diye ayrıydık. Hastaneye kaldırılınca yanıma geldi. Ben kanser olduğumu anlayınca ayrılmak istedim. Kendisi ayaklarıma kapandı. Ağladı baya .. Sonra sözlendik. Ben o zaman anne olmak için koruma tedavisi ve yumurtalık donduracaktım. Şubatın ortasında geldi süpriz yaptı. Nikah yapalım yanında kalayım dedi. Ben kabul etmedim. Daha sonra kadon doğum dokturum embriyo daha başarılı diyince ailemin izniyle embriyo dondurduk. Daha sonra radyoterapiden dolayı yumurtalıklarım çalışmamaya başladı. Açık açık tek şansın bu embriyolar denildi.

Bilimde ilerlemeler var. Sizin normal hücreleriniz yumurtaya da çevrilebilir. Belki yumurtalığınıza müdahale edilebilir. Size sevgisiyle kuşatacak biri de çıkar karşınıza. Ümidimizi kaybetmeyin. Güzel günler gelecek 💐

Allah acil şifalar versin. Gerçek bir dert sahibisiniz. Allah sizinle olsun. Ben de sağlıkla imtihan olmak nedir biliyorum maalesef.

Allah zorunuzu kolaylaştırsın. Kalıcı şifalar versin hem size hem de bütün hastalara.

Güzel olan ne biliyor musunuz; birgün hepimiz öleceğiz ve acılarımız bitecek.

Ve birgün Ilahi adalet eşinizden intikam alacak. Bunu unutmayın. Rabbim belasını verme konusunda geç davranabilir ama asla unutmaz.

Kuzum yasadigin hastalik, sonra yasadigin haksizlik üst üste gelmis. Ama simdi göremiyor hissedemiyor olsanda su anki duygu yogunluguyla, bu heriften bosanman o kadar iyi olmuski. Bu sana ne koca olurda, yoldas nede baba. Hayat senin icin simdi basliyor. Ayriliklarda bir yas süreci vardir sonra kabullenme süreci. Senin ilk önceligin simdi sagligin Allahin hiyari degil. Ne hali varsa görsün. Sen iyles, yeni bir hayat kur kendine. Demekki seni hakeden biri degilmis. Bunuda bir tecrube olarak gör ve yoluna öyle devam et. Tez zamanda sagligina kavusursun umarim.

Allah senin ahını o adamda assla birakmayacak bundan emin ol belki sen unutup çok mutlu olacaksın ama Allah asla unutmaz
Sana umut verip hasta halinle böyle bırakıp giden adamın yüzü gülmez inşallah
Umudunu diri tut birgün herşey cokguzel olacak 🤲🏻

Çok gecmis olsun . İnan bana bu adamla birlikte kanser de hayatından tamamen çıkıp gidecek. Seni kanser eden o ve ailesi. Ha bence maddi manevi sağlam bir avukatla yaptiklarini da yanına bırakma. Ben senin çiçek gibi açacağına Allah in izniyle inanıyorum kirildigin yerden daha güçlü kalkman dileğimle😍
Kanser olduğumda yanımda olacağına dair büyük sözler verip ağlayan adama güvenip ilerde anne olmak için embriyo dondurdum. Daha sonra kendisi 6 ay refakatçi iznine ayrıldı ve 6 ay boyunca ailemle beraber kaldık. Bu dönemde ben 4. kemoterapiyi alırken beni terk etti. Terk sebebi kesinlikle olmayan kuruntuları. Güya ailem ona kötü davranıyordu. Daha sonra kendisi küçükken ailesi tarafından terkedilmiş olmanın verdiği acıyla takıntılı birine dönüştüğünü söyledi. Beraber kendisiyle psikiyatriye gittik. Böylece aktif kemom bitene kadar sorunlar çok olmadı. Düğünümüz yapıldıktan sonraki sabah direkt benden altınlardan bir bölüm aldı. Açıkçası benim için çokta problem değildi. Benim ya da senin diye bir şey yok demiştim. Ancak 3. gün haberim olmadan 25 kişiyi eve çağırdı. O kadar üzüldüm ki buna.. Eksiğim kusurum illa olmuştur ama beni suçlaması aşırı kırmıştı beni.. Bunun üzerine daha yeni geldiğim kimsemin olmadığı bu şehirde elimden kartımı almaya çalıştı. Bir anda boğazıma yapıştı. Ailesi gelerek beni teselli etti. O akşamda 14 kişi misafirliğe geldi yine haberim yok.. Böyle böyle birkaç kez şiddet gördüm. Aile terapistine gittik. 3 seans sonra gitmek istemedi. Bu arada sürekli hastalığımdan dolayı rahatsız oluyordum. Kendisi zorla beni hastaneye götürdü. Annesi ve kız kardeşi bana marazlı derken yakaladım. Bunun üzerine o da kanserli, yarım demelere başladı. Zamanla içime kapanıp mesleğimle ilgilenmeye kendi iç dünyamla mutlu olmaya çalıştım. Beni en çok yaralayan bu kişi dışında anne olma şansım yok. Tek başıma mücadele etim. Tüp bebek için hala tedavi görüyorum. En son depremde beraberdik 1 hafta köyde kaldık. Annesi ile büyük bir kavga ettiler.. Kalkıp ailemin yanına gittim. Burda bana engelli raporu çıkarmak istedi kabul etmedim. Kız kardeşinin araması ile beni bırakıp gitti.. Bende ne yapacağımı bilemedim. En son ailemin yanına tayinimi aldım. Tedavilerime başladım tekrardan. 9 ay konuşmadık. Açıkçası kalbimde zaten çoğu şey bitmişti. Beni ailesi olarak hiç görmedi. Benimde illa kusurum yanlışım oldu. Ama hep onu mutlu etmek zorunda olmak çok yorucuydu.. En son ameliyat oldum babası babamı arayıp kalan iki bileziği istedi. Bende bir üst ile geldim yerden tüm eşyalarımı istedim. Bunun üzerine bana boşanma davası açmış. Normalde zerre üzülmem diyordum ama kalbim çok ağrıyor. Kanserden daha çok acıtan bir evlilikten kurtulduğuma sevinmem gerekiyorken içim sökülüyor. Beni maddi manevi kullanıp bir kenara atmış gibi.. Bir dua bir yola ihtiyacım var.. O tebligatta yazılanları görünce derin bir değmezmiş dedim sadece…

Öncelikle çok geçmiş olsun, en kısa zamanda şifa bulun inşallah. Vicdan yoksunu eş ve ailesinden kurtuluyorsunuz şükredin lütfen. Moral çok önemli bu hastalık için ve moralinizi bozan insanlar hayatınızdan çıktığı için daha çabuk iyileşirsiniz görürsünüz bak

Inşallah bu adamdan kurtulduğunuz gibi hastalığınızdan da kurtulun tez zamanda.
Dost düşman dar günde belli olur. Siz de herkesin yüzünü görmüş oldunuz öyle düşünün.
Anladığım kadarıyla inançlı birisiniz. Bu dünyaya gelecek bir can varsa, gelir. Canı yaratan Allah sebebi de yaratır. Gönlünüz ferah olsun.

Rabbim kalici acil sifalar versin size Rabbim sizi bütün kötülükten korusun üzülmeyin sevinin kurtuldunuz sizin yanizda olmasi lazimken size neler yapmis size layik olmadigini dize kanitlamis artik önünüze bakin sadece biraz zamana ihtiyaciniz var Rabbim önünüze hep iyi insanlar cikarsin ve cok cok mutlu olun sizin ahiniz kimsede kalmaz bunu unutmayin sakin gec olabilir belki ama mutlaka olur

Allahım acil şifalar versin size
Yolunuza hayırlı insanlar çıkarsın
Belki bu yaşadığın acılar sana çok ferah kapıları açacaktır gönlünü ferah tut

Ahh canım benim inşallah tez vakitte sağlığına kavuşacaksın.Dondurulmuş embriyoların varsa bu kişi dışında anne olma şansında var.Benimde hatalarım olmuştur diye düşünme yaşadığın süreç kolay değil herkes tarafından alttan alınması gereken bir dönem.Sadece kendine odaklan sağlığına kavuştuğunda ve bu adamdan kurtulduğunda çok güzel olacak herşey 🙏

Allah’ım çokça razı olsun. Ben kanser olduğumu öğrendiğimde arkadaştık. Hatta ailem isteniyor diye ayrıydık. Hastaneye kaldırılınca yanıma geldi. Ben kanser olduğumu anlayınca ayrılmak istedim. Kendisi ayaklarıma kapandı. Ağladı baya .. Sonra sözlendik. Ben o zaman anne olmak için koruma tedavisi ve yumurtalık donduracaktım. Şubatın ortasında geldi süpriz yaptı. Nikah yapalım yanında kalayım dedi. Ben kabul etmedim. Daha sonra kadon doğum dokturum embriyo daha başarılı diyince ailemin izniyle embriyo dondurduk. Daha sonra radyoterapiden dolayı yumurtalıklarım çalışmamaya başladı. Açık açık tek şansın bu embriyolar denildi.
uzgunum ama bence altinlariniz icin falan evlenmis sizinle

Çok geçmiş olsun canım senin şuan daha çok morale ihtiyacın var üzülme desekde üzülüyor insan ama kurtulman senin için daha önemli o gorumcenin söylediği sözler büyük konusmasi Allah büyük başka bir şey demiyorum

Kendi derdinizi bırakıp kendiyle ilgilndirmiş resmen o zaman bile.Hastaliğınizla alakali degil onlar ailecek güdülecek bir koyun aramışlar.Kendinize odaklanın bu tarz insanların hicbir zaman mutlu olmayacağını düşünüyorum sadece kendilerini cekecek bir enayi buluyorlar

X