Kanserim, acılarım içinde yanımda olmayıp beni yarı yolda bırakan eş

Kanser olduğumda yanımda olacağına dair büyük sözler verip ağlayan adama güvenip ilerde anne olmak için embriyo dondurdum. Daha sonra kendisi 6 ay refakatçi iznine ayrıldı ve 6 ay boyunca ailemle beraber kaldık. Bu dönemde ben 4. kemoterapiyi alırken beni terk etti. Terk sebebi kesinlikle olmayan kuruntuları. Güya ailem ona kötü davranıyordu. Daha sonra kendisi küçükken ailesi tarafından terkedilmiş olmanın verdiği acıyla takıntılı birine dönüştüğünü söyledi. Beraber kendisiyle psikiyatriye gittik. Böylece aktif kemom bitene kadar sorunlar çok olmadı. Düğünümüz yapıldıktan sonraki sabah direkt benden altınlardan bir bölüm aldı. Açıkçası benim için çokta problem değildi. Benim ya da senin diye bir şey yok demiştim. Ancak 3. gün haberim olmadan 25 kişiyi eve çağırdı. O kadar üzüldüm ki buna.. Eksiğim kusurum illa olmuştur ama beni suçlaması aşırı kırmıştı beni.. Bunun üzerine daha yeni geldiğim kimsemin olmadığı bu şehirde elimden kartımı almaya çalıştı. Bir anda boğazıma yapıştı. Ailesi gelerek beni teselli etti. O akşamda 14 kişi misafirliğe geldi yine haberim yok.. Böyle böyle birkaç kez şiddet gördüm. Aile terapistine gittik. 3 seans sonra gitmek istemedi. Bu arada sürekli hastalığımdan dolayı rahatsız oluyordum. Kendisi zorla beni hastaneye götürdü. Annesi ve kız kardeşi bana marazlı derken yakaladım. Bunun üzerine o da kanserli, yarım demelere başladı. Zamanla içime kapanıp mesleğimle ilgilenmeye kendi iç dünyamla mutlu olmaya çalıştım. Beni en çok yaralayan bu kişi dışında anne olma şansım yok. Tek başıma mücadele etim. Tüp bebek için hala tedavi görüyorum. En son depremde beraberdik 1 hafta köyde kaldık. Annesi ile büyük bir kavga ettiler.. Kalkıp ailemin yanına gittim. Burda bana engelli raporu çıkarmak istedi kabul etmedim. Kız kardeşinin araması ile beni bırakıp gitti.. Bende ne yapacağımı bilemedim. En son ailemin yanına tayinimi aldım. Tedavilerime başladım tekrardan. 9 ay konuşmadık. Açıkçası kalbimde zaten çoğu şey bitmişti. Beni ailesi olarak hiç görmedi. Benimde illa kusurum yanlışım oldu. Ama hep onu mutlu etmek zorunda olmak çok yorucuydu.. En son ameliyat oldum babası babamı arayıp kalan iki bileziği istedi. Bende bir üst ile geldim yerden tüm eşyalarımı istedim. Bunun üzerine bana boşanma davası açmış. Normalde zerre üzülmem diyordum ama kalbim çok ağrıyor. Kanserden daha çok acıtan bir evlilikten kurtulduğuma sevinmem gerekiyorken içim sökülüyor. Beni maddi manevi kullanıp bir kenara atmış gibi.. Bir dua bir yola ihtiyacım var.. O tebligatta yazılanları görünce derin bir değmezmiş dedim sadece…
Zaten önemli bir hastalıkla mücadele ederken bu üzüntüleri yaşamanıza çok üzüldüm. Ama hep ne gördüm biliyor musunuz; ağır imtihanlar dan geçenler sonrasında çok mutlu oluyor, imtihanı yaşatanların yolunda ise mutluluk olmuyor. Sizi sevgisiyle sarmalayacak, gözünüzün taa içine bakacak, üstünüze titreyecek gerçek bir aşk/sevgi diliyorum. Allah kalbinize ferahlık versin, bolca dua edin. Aslında kurtuluş müjdesindesiniz tam farkında değilsiniz, size sevgiyle sarılıyorum 🍀

Zaten önemli bir hastalıkla mücadele ederken bu üzüntüleri yaşamanıza çok üzüldüm. Ama hep ne gördüm biliyor musunuz; ağır imtihanlar dan geçenler sonrasında çok mutlu oluyor, imtihanı yaşatanların yolunda ise mutluluk olmuyor. Sizi sevgisiyle sarmalayacak, gözünüzün taa içine bakacak, üstünüze titreyecek gerçek bir aşk/sevgi diliyorum. Allah kalbinize ferahlık versin, bolca dua edin. Aslında kurtuluş müjdesindesiniz tam farkında değilsiniz, size sevgiyle sarılıyorum 🍀
Ya nasıl güzel şeyler söylüyorsunuz. Allah’ım iki cihanda razı olsun.

Sizden de razı olsun, destek almıyorsanız da bu süreçte alın, çok faydasini göreceksiniz 🌸
Destek almam gereken bir süreç ama daha önce aldığımda çok faydasını görmeidmm. Şu süreçte öncelikle kabullenmek istiyorum. Daha sonra aktif olarak psikolojik destek almak istiyorum.

Bunu yazınca aklıma şey geldi.Bi tanıdığım vardı kanserle.mucadale edern sonra sağlığına kavusan ve şimdi düğün hazırlığı yapıyor. İmtihanı zor olanın mükafatı güzel olurmus. Siz de bundan sonra çok mutlu olun insallah

Degil mi ? Konu sahibi kangrenli kolunu kesmiş atmış kurtulmuş.Ama olayın sıcaklığından bunu anlayamıyor.

Bunu yazınca aklıma şey geldi.Bi tanıdığım vardı kanserle.mucadale edern sonra sağlığına kavusan ve şimdi düğün hazırlığı yapıyor. İmtihanı zor olanın mükafatı güzel olurmus. Siz de bundan sonra çok mutlu olun insallah
İnanır mısınız aktif tedavim bitti düğünümü yaptığımda secdeye gidip şükür etmiştim. 1 gün sürdü mutluluğum 😂😂😂

Çok üzüldüm , acil şifalar diliyorum.

Eşiniz olacak kişi içinse hiç arkanıza bile bakmayın. Düşünmemize, üzülmenize bile değemeyecek biriymiş. Bazı kişiler buna bile layık değil.
Yeni hayatınızda mutlu olun dilerim🫶

Allahım size zor günleri tekrar yaşatmasın boşanmanız kesinleştikten sonra hayat artık ikinci şansı vermiş olacak size öncelikle bolca sağlık sonra da mutluluk huzur diliyorum size🌸
Yaşadıklarınız çok zor böyle bir dönemde el üstünde tutulmayı hakediyorken baş tacı olmayı hakediyorken Allah o insanları da bildiği gibi yapsın benim de bir yakınım kanser tedavisi görüyor pamuklara sarıyoruz biz bu nasıl bi vicdansızlık bilemedim

Kızım sen delimisin Allah aşkına
Senin canının hiç mi değeri yok da hala içim sökülüyor diyorsun.
Git kurban kes gözünü seveyim.
Ailen var, işin gücün var, maaşın var.
Sağlığına odaklan.
Sen o herif hayatındayken iyileşebileceğini mi sanıyorsun.
Bırak defolup gitsin yüzü yüzüne değmesin. Kına yak ellerine sefan olsun. Dünyada kaç milyon erkek var kala kala buna mı kaldın sen. Hiiiç üzülme.
Üzüldüğüne üzülürsün sonra.
Öyle biri çıkar karşına hepsini unutturur.

Bence şükredin herseye ragmen zararin neresinden donersen kârdır deyin siz kendi saglinizi düşünün gerisi inanin hic onemli değil burda tek onemli sey var siz ve sizin sagliginiz gerisini bosverin

Destek almam gereken bir süreç ama daha önce aldığımda çok faydasını görmeidmm. Şu süreçte öncelikle kabullenmek istiyorum. Daha sonra aktif olarak psikolojik destek almak istiyorum.
Destekten kastım ilacla uyuşmak değil. Bu kabullenişi daha rahatlıkla yaparsınız destekle.. Daha önce fayda görememiş olabilirsiniz, işinin ehli birini araştırın derim. Aklınız, duygularınız allak bullak. Kendi içinizde boğulmayın, size yön gösteren biri olsun 🙏

Aktif terapi de aldım. İlaçta aldım. Uyuşmayı geçtim bir etkisini bile göremedim. Doktor artırdı dozunu. İşe yaramayınca kesti tamamen. En son senin ilaç kullanmaya değil etrafındaki insanların daha anlayışlı olması gerekiyor dedi. Şimdi tekrar gittim ilaç gerekmiyor dedi doktorum. Ama iyi terapist bulmak istiyorum.

Çok üzüldüm. Çok geçmiş olsun. Çok zor prognozu kötü bir hastalık atlatmışsınız. İmtihan edip sabırlar verene çok şükür. Bundan sonraki yolunuz sağlıkla aydınlıkla sevgiyle dolu olsun.

X