Kapanmak istiyorum ama...

Yalniz dogduk ve yalniz olucez
etrafimizdaki hic kimse herseyimiz degil
Bu dunyada gecici variz yok olucaz bizimle gelen sadece amelimiz olucak
basim acik ama cok sukur namazimi kiliyorum
Dedikodudan, fesat insanlardan uzak duruyorum
Tesbih cekip
Dua edip yaradana siginiyorum
yarayi veren yarada sarar diyorum
suan aklimda kapanmak yok ama ilerde neden olmasin
Allaha sigin o icine o sevgiyi verecektir
iste , anlat, sigin, herseyden tovbe et
DUanin sicakligi bile icini isitmaya yetiyo

Kiseyi dusunme insanlar zor aninda anck uzulurler ama senin derdine bisi yapamazlar mesela boyle dusun

Kapanmak ülkemizde maalesef baskıcı ve taraflı siyasetin bir etkisi olarak görülüyor fakat sen kapanmak istiyorsan ve bunu herhangi bir baskı altında yapmıyorsan, kendini öyle huzurlu hissediyorsan kapan kardeşim. Kimse senin iç huzurunu ve tarafsız, saf inancını etkilemesin. KENDİNİ NASIL MUTLU HİSSEDİYORSAN ÖYLE YAŞA AMA ÇOK DİKKATLİ KARAR VER. SENİ ŞİMDİ MUTLU EDEN YARIN MUTSUZ ETMESİN; ÇÜNKÜ EN ÖNEMLİ ŞEY SENİN MUTLULUĞUNDUR.

Ben de geçen nisan kapandım bir seneyi geçti yeterince açık dolaştım dedim eğer açıklıksa onu da tattım dedim hemen bir şal aldım kıyafetlerimden kapalılığa uyabilecekleri ayırdım gerisini dağıttım tişörtlerimi falan evin içinde giyerim diye ayırdım işte memnunum bazen şalımı yapmada zorlanıyorum ya daha güzel yapmam lazım diyorum bazı kapalı arkadaşlar çok güzel eşarp yapıyor şal yapıyor git gide alışacak elim heralde inş kısa zamanda kapandım diye yazarsın gerçi ben ilk sayfayı okudum ama diğer sayfalarda kapandım diye yazmışsan bilemiyeceğim artık :KK70:

Allah razı olsun hepinizden kalbi güzel bayanlar. Düşünüyorum gerçekten içimde böyle bir istek var. Rabbim nasip eder mi bilmiyorum. Ama layıkıyla kapanmak istiyorum. Etrafımda benim bile dikkatimi çeken kapalılardan olmak istemiyorum. Rabbim onlara da layıkıyla örtünmeyi nasip etsin. Dilimi gıybetten, zihnimi günah eğiliminden uzaklaştırmaya çalışıyorum. Namazlarımı vakit aksatmadan kılmaya gayret ediyorum. Yaklaşık 1 aydır tüm vakitleri kılıyorum bazıları kazaya kalıyor ama kılmadan uyumak istediğimde vicdan azabı çekiyorum artık. Rabbim tüm farzları layıkıyla yerine getirmeyi nasip etsin bizlere.

ben de kapanmak istiyorum ama aklıma cok acayip seyler geliyor ya. mesela benim uzun saç takıntım var. saçlarımı belime kadar uzatayım hevesimi alayım öyle kapanayım diyorum ama bir yandan da hemn istiyorrum kapalılığı. örneğin eskiden acık bayanlar hoşuma giderdi bakardım şimdi kapalılara bakıyorum ay ne güzel yakışmış ne güzel örtünmüş diyorum . ne yapsam bilemiyorummmmm

kapanmak dini bir mesele değilki siyaseten seviye atlamak isteyenler takıyor ben de sizdenim şeklinde görünmek için dinen yapılması gerekli olduğunu da sanmıyorum kurandaki hiçbir ayette başını ört demiyor sonuçta omuzlardan bahsediyor daha çok demek istediğim böyle bir zorunluluk hissetmeyin üstünüzde baskılara da prim vermeyin.

Arkadaşlar birkaç ay içerisinde bu düşüncemi gerçekleştirmeyi düşünüyorum inşaallah. Hazırlık aşamasında sizce ne yapmalıyım? Kapandıktan sonra bir daha açılmak istemiyorum. Geçenlerde üniversite arkadaşlarımdan biri kapalıydı. Bir baktım açık fotoğraflarını yüklemiş siteye ve kapalı fotoğraflarını kaldırmış. Hiç beklemiyordum açıkçası şaşırdım. Evet gerçekten istemekle alakalı ama nefsimi Açıklık konusunda Öldürmek istiyorum. Kıyafet konusunda da nasıl giyineceğimi bilmiyorum. Bu konuda gerçekten kararlı olmak istiyorum artık ertelemek istemiyorum. Hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar.

ply merhaba,

Tesadüf eseri gördüm bu kouyu.Bende küçüklügümde aileminde dini agır yönü nedeniyle kapanma istegi vardı hep.Küçükken büyüyünce ne olucaksın sorusuna bile kapanıcam dermişim:)Ama annem babam ayrılıp babamın bize yaşattıkları beni soguttu açıkçası.Eşimle evlenince onun tarafı hep açık kapalı yok.Eşimde küçülükte içimde kalan ukteleri giydim yaptım makyaj vs.Annemde açıldı bu arada hacı hoca görmek istemiyorum dedi yaşadıklarından dolayı.Sonra eşim ananenim ölümüyle dine daha yöneldi.bende işe başlayıp burda kapanma istegiyle ama namazını bırakmayan bana dini anlamda harika şeyler katan arkadaşın vesile ise bu duygum yine açıga çıktı.Önceleri açık birini görünce bakardım şimdi kapalılar dikkatimi çekiyor ve inceliyorum.Ben çevremi düşünmüyorum kaynana kayınbaba ne derse umursamam.Sorun bende annem gibi açılmak istemem.Ve eşime daha önceleri sordugumda karşı çıkardı.Şimdi yakışmıyor ama sen bilirsin günaha giremem diyor.Onun beni begenmemesi ve herkesin deyimiyle dışarı kayar herkes açık bi sen kapalısın vs... düşünceler.Bazı rüylar gördüm hala kapanmaya cesaret edemiyorum.İnş birgün güzel birşye vesile olur ve kapanırız.Yok oglumun sünneti geçsin yok o olsun bu bitsin ömrüm yeticek mi acaba?:KK43:

kapanmak dini bir mesele değilki siyaseten seviye atlamak isteyenler takıyor ben de sizdenim şeklinde görünmek için dinen yapılması gerekli olduğunu da sanmıyorum kurandaki hiçbir ayette başını ört demiyor sonuçta omuzlardan bahsediyor daha çok demek istediğim böyle bir zorunluluk hissetmeyin üstünüzde baskılara da prim vermeyin.
amacım polemige girmek degil kesinilkle..ama yanlış bi bilgiyi düzeltmek istiyorum kesinlikle kuranı kerimde örtü ayetleri vardır ahzap ve nur surelerini incelemenizi sadece mealini degil tefsirinide okumanızı tavsiye ederim..zira bir tesettürlü olarak bunu sadece siyasi bi simge gibi göstermeniz incitti beni..farklı siyasi oluşumlar iktidarda iken hatta karşı ikende tesettürlüydüm çünkü bu ugurda okudugum imam hatip lisesini bırakmak zorunda kalmıştım 2001 yılında...

Konu sahibi arkadasım bol bol dua et tesettür muhabbettini yaşamına gecirirsin inş..

amacım polemige girmek degil kesinilkle..ama yanlış bi bilgiyi düzeltmek istiyorum kesinlikle kuranı kerimde örtü ayetleri vardır ahzap ve nur surelerini incelemenizi sadece mealini degil tefsirinide okumanızı tavsiye ederim..zira bir tesettürlü olarak bunu sadece siyasi bi simge gibi göstermeniz incitti beni..farklı siyasi oluşumlar iktidarda iken hatta karşı ikende tesettürlüydüm çünkü bu ugurda okudugum imam hatip lisesini bırakmak zorunda kalmıştım 2001 yılında...

Konu sahibi arkadasım bol bol dua et tesettür muhabbettini yaşamına gecirirsin inş..

ahzap ve nur surelerinde başınızı örtün geçmez o dönemki giyim şartlarına atıf vardır ve zaten başörtüsü takıyorsanız omzunuza kadar getirin der. insanlara yanlış empoze edilen saçma şeylerden biridir bu ne yazık ki..
bir kere aklı olan kadın şunu düşünür bu örtü deyince yeri göğü inleten erkekler neden şiddette ya da ayrımcılıkta kadınların yanında olmaz. demek ki bu iş kadın hakkı meselesi değil.

ahzap ve nur surelerinde başınızı örtün geçmez o dönemki giyim şartlarına atıf vardır ve zaten başörtüsü takıyorsanız omzunuza kadar getirin der. insanlara yanlış empoze edilen saçma şeylerden biridir bu ne yazık ki..
bir kere aklı olan kadın şunu düşünür bu örtü deyince yeri göğü inleten erkekler neden şiddette ya da ayrımcılıkta kadınların yanında olmaz. demek ki bu iş kadın hakkı meselesi değil.
ben 11 yıldır kuran tefsiri içindeyim lütfen saçmalık diyerek haddinizi aşmayın..inanıp inanmamak sizi baglar ama başkasının inancına saçmalık diyemezsiniz..insanların kusurlu davranmaları bir inancın yanlış oldugunu göstermez..örtü diye yeri gögü inletmeyenlerinde şiddet uyguladıklarını içki sofralarına karılarını meze yaptıklarını biliyoruz..bu rezillikleri insanların inanç yada inançsızlıklarına baglamayınız..

Allah razı olsun arkadaşlar. Bu konuyu tartışma konusu olması için açmadım. Herkesin görüşüne saygım var ama ben benimle aynı düşünen ve bunu başarmış kişilerin düşüncelerini almak için bu konuyu açtım. Rabbim herkese önce iyi insan, iyi kul olmayı nasip etsin. Allah rızası için polemiğe girilmesin. Teşekkür ediyorum herkese.

ply merhaba,

Tesadüf eseri gördüm bu kouyu.Bende küçüklügümde aileminde dini agır yönü nedeniyle kapanma istegi vardı hep.Küçükken büyüyünce ne olucaksın sorusuna bile kapanıcam dermişim:)Ama annem babam ayrılıp babamın bize yaşattıkları beni soguttu açıkçası.Eşimle evlenince onun tarafı hep açık kapalı yok.Eşimde küçülükte içimde kalan ukteleri giydim yaptım makyaj vs.Annemde açıldı bu arada hacı hoca görmek istemiyorum dedi yaşadıklarından dolayı.Sonra eşim ananenim ölümüyle dine daha yöneldi.bende işe başlayıp burda kapanma istegiyle ama namazını bırakmayan bana dini anlamda harika şeyler katan arkadaşın vesile ise bu duygum yine açıga çıktı.Önceleri açık birini görünce bakardım şimdi kapalılar dikkatimi çekiyor ve inceliyorum.Ben çevremi düşünmüyorum kaynana kayınbaba ne derse umursamam.Sorun bende annem gibi açılmak istemem.Ve eşime daha önceleri sordugumda karşı çıkardı.Şimdi yakışmıyor ama sen bilirsin günaha giremem diyor.Onun beni begenmemesi ve herkesin deyimiyle dışarı kayar herkes açık bi sen kapalısın vs... düşünceler.Bazı rüylar gördüm hala kapanmaya cesaret edemiyorum.İnş birgün güzel birşye vesile olur ve kapanırız.Yok oglumun sünneti geçsin yok o olsun bu bitsin ömrüm yeticek mi acaba?:KK43:
Rabbim bizleri de sevdiği kulları arasına alsın. Gerçekten bunu hiçbir tereddütüm olmadan yapmak istiyorum. Nefsim engel buna biliyorum ama bu konuda nefsimi köreltmenin yollarını arayacağım.

Bende istiyorum ama icraate gecemedim henüz
Ama kapandigimda boyle tunikle felan disari cikacaksam kapanmak anlamsız geliyor bana
Uzun mantosuz hatta siyah, diş kiyafetsiz disari cikmayacak şekilde kapanmak istiyorum.
Sanirim buna şehir değişikliği yaptigimizda yani 1.5 sene sonra yeni ortama girdiğimizde cesaret edebileceğim
Rabbim nasip eder insallah

Ama kapandigimda boyle tunikle felan disari cikacaksam kapanmak anlamsız geliyor bana
Uzun mantosuz hatta siyah, diş kiyafetsiz disari cikmayacak şekilde kapanmak istiyorum.
Sanirim buna şehir değişikliği yaptigimizda yani 1.5 sene sonra yeni ortama girdiğimizde cesaret edebileceğim
Ah şu kör olası nefsim izin vermiyor ki. Eğer kapanırsam inşaallah açılmam tekrar ama nefsimin sürekli beni rahatsız edeceğini biliyorum. Bu durumu nasıl anlatabilirim acaba. Allah'ım bize iyi kul Olmayı nasip etsin.

Ben acik biriydim ve de ailemde sulalemde kapali kimse yok. Kapalılari hic sevmezler. Turbanlilar şöyle turbanlilar boyle hep kotulerler. Malum solcu kesimi bilirsiniz. Bende kapanmak istedim her turlu baskiya karsi direndim vazgecmedim sonunda kapandim elhamdülillah. 3,5 yildir kapaliyim. KapAnmak isteyen arkadaşlar kimsenin lafina bakmasin Allah a vereceği hesabi dusunsun daha etkili olur

Çok iyi bir karar vermissin siyah giyinmek isteyerek bende siyah ferace giyiyorum. Vücut hatlari belli olduktan sonra anlami yok

Başlığı görünce çok mutlu oldum açan arkadaşımdan Allah razı olsun ne muradı varsa hayırlısı ise Rabbim onu versin inşallah... Biraz uzun olack ama lütfen yardım edin bi akıl verin...

Nereden başlasam bilemiyorum ama inşallah içinizden birisi derdime tek kelime ile de olsa yardımcı olamaya çalışır...
Kendimi bildim bileli içimde kapanma arzusu vardı hatta küçükken anneme ben evlenince kapanacağım dermişim, şimdi nişanlıyım Allah nasip eylerse 6 ay sonra düğünüm var. Sülalemde hemen hemen herkes kapalı ve Kayınvalidem kapalı. İlk günden beri kapanmam konusunda ve uzun etek giyinmem konusunda alttan alttan laf söylüyordu benim korkularım sebebi ile çok kızıyordum bu tutumuna çünkü hayalinde bir gelin adayı var beni o çerçeveye sokmak istiyordu. kendisine defalarca "KApanmayı bende çok istiyorum anne ama bunu senin için nişanlım için ailem için degğil Allahın rızasını kazanarak doğru zamanda yapmalıyım yoksa bir başkasının rızasını kazanmak için kapanmanın bir önemi anlamı yok" desem de fayda etmiyor her seferin de sanki ben bunları söylememiş gibi başa dönüyorduk. (hala aynı :)) Ve ben artık kayınvalidemi görmek istemiyordum baskısı sinirlerimi bozuyordu sıkıntı basıyordu yüreğimi. kıldığım her namaz da Rabbime yalvararak dua ediyordum kimi zaman gözyaşlarıma hakim olamadan. son bir kaç zamandır yine dua ederken dua sonunda içimden bir ses kapan kulum korkularından sıyrıl kapan diyordu. en son çarşamba günü yine aynı şekilde duamı ettim ve yine "kapan kulum korkularından sıyrıl ve kapan" hissesi kuvveti arttı içme bir huzur doldu sonrasında. fakat bunun için hiçbir hazırlığım yoktu ve o gün dışarı çıkıp bone ve topuz tokası aldım geçtim ayna karşısına denemeler yaptım kendi kendime aşık oldum. niyete koydum kapanacağım Allahın izni ve rızası ile inşallah. Ama bazen içimde şeytan vesvese veriyor sanırım korkularımla. korkumun sebebi de şu; çevremde çok insan kapandı daha sonra açıldı. ben de onlar gibi olmak istemiyorum hep dua ediyorum Rabbime bu şekilde olacaksa hiç nasip etme Ya rabbim diye. günlerdir araştırma yapıyorum esarp bağlama konusunda biraz nefsimle kavga ederek. Allah nasip ederse yeni hayatımın başladığı gün 18 ekimde kapanmak istiyorum (kötü ilişki deneyimleri sonrasında nişanlımı tanıdığım gün) nişanlımla tanıştığımız 1 yılında tekrar yeni bi hayata adım atmak istiyorum yeni ben ile ama nefsim bazen kafamı allak bullak ediyor korkulara atıyor beni sıkıntı basıyor yine içime. Lütfen bir yol söyleyin nefsime şeytana yenik düşmeyeyim.

Çok uzun oldu kusura bakmayın ama içim çok dolu bu kısalttığım hali, okuyup cevap verenden şimdiden Allah razı olsun inşallah.
Selam ve dua ile...

Arkadaşlar birkaç ay içerisinde bu düşüncemi gerçekleştirmeyi düşünüyorum inşaallah. Hazırlık aşamasında sizce ne yapmalıyım? Kapandıktan sonra bir daha açılmak istemiyorum. Geçenlerde üniversite arkadaşlarımdan biri kapalıydı. Bir baktım açık fotoğraflarını yüklemiş siteye ve kapalı fotoğraflarını kaldırmış. Hiç beklemiyordum açıkçası şaşırdım. Evet gerçekten istemekle alakalı ama nefsimi Açıklık konusunda Öldürmek istiyorum. Kıyafet konusunda da nasıl giyineceğimi bilmiyorum. Bu konuda gerçekten kararlı olmak istiyorum artık ertelemek istemiyorum. Hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar.

İşte bu yüzden içimde büyük bi sıkıntı var benim de. layıkı ile olacaksa nasip et Rabbim değilse etme diyorum.
Rabbim bizim gibi olan herkesin yar ve yardımcısı olsun, en kısa zaman da nasip etsin inşllah arkadaşım.

X